Kenteken check KB-547-X

APK geldig tot okt 2026 - 4 eigenaars - 68.883 km (peildatum mrt 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-197897
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Registratie
KB-547-X
Merk
Citroen
Citroen logo
Modeltype
C1 Airscape PureTech 82
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken KB-547-X: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Grijs
Brandstof
Benzine
Citroen C1 Airscape PureTech 82 2016

Betrouwbaarheid Citroen C1 Airscape PureTech 82 (2016) – Kenteken KB-547-X

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
58

Waardebehoud Citroen C1 Airscape PureTech 82 (2016) – Kenteken KB-547-X

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Citroen C1 Airscape PureTech 82 (2016) – Kenteken KB-547-X

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
88

Veiligheid Citroen C1 Airscape PureTech 82 (2016) – Kenteken KB-547-X

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
95

Prestaties Citroen C1 Airscape PureTech 82 (2016) – Kenteken KB-547-X

Vermogensindex
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
66

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 7.000 - € 9.000
Catalogusprijs
€ 17.370
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
158 dagen
Aantal op naam
4+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Motor code
HM01
Soortgelijke auto's in NL
117 voertuigen
Aantal keren bekeken
975 keer

Expert Analyse & Conclusies

Wanneer we de data van deze Citroen C1 Airscape PureTech 82 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Citroen op basis van 940 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 128 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 142 / kwartaal
Zeeland ca. € 138 / kwartaal
Utrecht ca. € 135 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 132 / kwartaal
Gelderland ca. € 139 / kwartaal
Limburg ca. € 136 / kwartaal
Overijssel ca. € 140 / kwartaal
Flevoland ca. € 138 / kwartaal
Drenthe ca. € 142 / kwartaal
Friesland ca. € 143 / kwartaal
Groningen ca. € 144 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Zeer zuinig in brandstofverbruik en lage wegenbelasting
  • Onderhoudsarme motor met distributieketting (geen riem)
  • Compact, wendbaar en eenvoudig te parkeren
  • Betaalbare onderhouds- en reparatiekosten
  • Airscape Shine uitvoering biedt meer comfort en opties
  • Betrouwbaar dagelijks vervoer voor korte ritten

Aandachtspunten

  • Koppeling en schakelmechaniek zijn zwakke punten bij veel stadsgebruik
  • Beperkte bagageruimte en krappe achterbank
  • Matige geluidsisolatie en rijcomfort op lange afstanden
  • Waardedaling in eerste jaren relatief groot
  • Airscape Shine uitvoering is duurder in aanschaf
  • Geen turbo of krachtige motor, acceleratie is bescheiden

Gedetailleerde analyse

Kenteken KB-547-X is een grijze Citroen C1 uit 2016 met een 1199cc 3-cilinder PureTech benzinemotor (60pk), handgeschakelde versnellingsbak en voorwielaandrijving. Dit rapport geeft een objectief overzicht van technische specificaties, veelvoorkomende problemen, onderhoudskosten, verbruik, marktwaarde en waardebehoud, specifiek voor deze Nederlandse hatchback.

## Motorcode en technische analyse De 1199cc 3-cilinder PureTech benzinemotor in de Citroen C1 2016 met kenteken KB-547-X heeft de motorcode **EB2**. Deze motor is ontwikkeld door PSA (Peugeot-Citroën) en staat bekend om zijn zuinigheid en lichte constructie. De distributie gebeurt via een **ketting** (geen riem), wat onderhoudsarm is en minder snel vervanging vereist dan een distributieriem[2]. **Bekende problemen:** - **Timing chain (distributieketting):** Geen grote problemen bekend, in tegenstelling tot de 1.2 VTi (met riem), waarvan de riem soms verkruimelt en motorschade kan veroorzaken[2]. - **Turbo:** Deze motor is **niet** uitgerust met een turbo. Problemen met turbos zijn dus niet van toepassing. - **Injectoren:** Geen specifieke meldingen van injectorproblemen bij deze motor in de C1. - **Olieverbruik:** Geen structurele meldingen van excessief olieverbruik bij deze motor in de C1. Incidenteel olieverbruik kan voorkomen, maar is geen bekend issue. **Samenvatting motor:** De EB2 PureTech 1199cc is een betrouwbare, onderhoudsarme motor zonder grote bekende gebreken in de C1. De distributieketting is een pluspunt ten opzichte van modellen met een riem.

## Transmissie en rijgedrag De grijze Citroen C1 2016 met kenteken KB-547-X is voorzien van een **5-versnellings handbak**. De koppeling is een bekend aandachtspunt: bij intensief stadsgebruik (veel schakelen) kan de koppeling relatief vroeg slijten, soms al na 100.000 km[1][2]. Controleer bij aankoop of de koppeling niet te hoog aangrijpt of slipt bij gas geven[2]. **Bekende problemen:** - **Koppeling vroegtijdige slijtage:** Veel schakelen in de stad versnelt slijtage. Vervanging kost gemiddeld €300-€500 (incl. arbeid)[1][2]. - **Moeilijk schakelen:** Sommige eigenaren melden dat het schakelen (met name naar 1e, 2e en 4e versnelling) stroef kan zijn, soms moet er ‘doorgeduwd’ worden[4]. Dit kan wijzen op versleten synchronisatieringen of een gebrekkige schakelarm[1][4]. - **Achteruit:** Incidenteel melden gebruikers dat de achteruit versnelling moeilijk in te schakelen is of herrie maakt[4]. **Onderhoudskosten transmissie:** - **Transmissieolie:** Verversing om de 60.000-90.000 km aanbevolen, kosten ca. €100-€150. - **Koppeling vervangen:** €300-€500 (afhankelijk van garage). - **Schakelarm/synchronisatieringen:** Incidenteel nodig, kosten variëren. **Samenvatting transmissie:** De handbak is eenvoudig en robuust, maar de koppeling en schakelmechaniek vragen aandacht bij intensief gebruik. Onderhoud is betaalbaar.

## Verbruik, marktwaarde, waardebehoud en wegenbelasting **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **WLTP:** Officieel verbruik ca. 4,1 l/100km (1 op 24,4)[6]. - **Praktijk:** Reëel verbruik in Nederland ligt tussen 1 op 18 en 1 op 20 (5,0-5,5 l/100km), afhankelijk van rijstijl en gebruik[6]. **Huidige marktwaarde (2025):** - **Occasionprijs:** Een grijze Citroen C1 1.2 PureTech Airscape Shine uit 2016 met gemiddelde kilometerstand (80.000-120.000 km) en nette staat wordt aangeboden tussen €6.000 en €8.500. - **Waardebehoud:** Matig tot redelijk. De C1 is populair als tweede auto, maar de waardedaling is stevig in de eerste jaren. Na 5-7 jaar stabiliseert de waarde. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35-€50 per jaar. - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €150-€300 per jaar, afhankelijk van kilometerstand en werkzaamheden. - **Reparaties:** Incidenteel €200-€500 (koppeling, remmen, etc.). - **Bandenset:** €250-€400 per 4 jaar. - **Totaal gemiddeld:** €400-€800 per jaar, exclusief brandstof en verzekering. **Wegenbelasting (60pk, 2025):** - **Benzine, gewicht < 850 kg:** €48 per kwartaal (€192 per jaar).

## Voordelen en nadelen **Voordelen** - **Zeer zuinig in verbruik en wegenbelasting**[6]. - **Onderhoudsarme motor met distributieketting**[2]. - **Compact en wendbaar, ideaal voor de stad.** - **Betaalbare aanschaf- en onderhoudskosten.** - **Airscape Shine uitvoering biedt meer comfort (o.a. airco, elektrische ramen, betere bekleding).** - **Goede parkeerbaarheid door kleine afmetingen.** **Nadelen** - **Koppeling en schakelmechaniek zijn zwakke punten bij intensief gebruik**[1][2][4]. - **Beperkte bagageruimte en achterbank.** - **Matige geluidsisolatie en rijcomfort op lange ritten.** - **Waardedaling in eerste jaren relatief groot.** - **Airscape Shine uitvoering is duurder in aanschaf dan basisuitvoering.** - **Geen turbo of krachtige motor, acceleratie is bescheiden.**

Deze grijze Citroen C1 met kenteken KB-547-X uit 2016 is een zuinige, onderhoudsarme en betaalbare stadswagen met een betrouwbare 1199cc PureTech motor. De handgeschakelde versnellingsbak is eenvoudig, maar de koppeling en schakelmechaniek vragen aandacht bij intensief gebruik. De Airscape Shine uitvoering biedt extra comfort, maar de aanschafprijs ligt hoger dan de basisuitvoering. Voor wie een compacte, zuinige en betaalbare auto zoekt, is de C1 een verstandige keuze, mits de staat van de koppeling en versnellingsbak goed gecontroleerd wordt.

Optiepakket

Basisuitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Remassistent €500
Mistlampen €190
Lichtsensor Pakket
Lane Departure Warning Pakket
Parkeerhulp €300
Navigatie €350
Leer €850
Metallic lak €490

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

OKT 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
10 oktober 2024
MRT 2024

Kilometerstand

XXX,883 km geregistreerd

XXX,883 km
INFO
5 maart 2024
JUL 2016

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
30 juli 2016
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

10 september 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 16

4 oktober 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 03

31 mei 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 59

20 juli 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 29

Foto's

Citroen C1 Airscape PureTech 82 2016 – Afbeelding 1
maart 2024
Citroen C1 Airscape PureTech 82 2016 – Afbeelding 2
maart 2024
Citroen C1 Airscape PureTech 82 2016 – Afbeelding 3
maart 2024
Citroen C1 Airscape PureTech 82 2016 – Afbeelding 4
maart 2024
Citroen C1 Airscape PureTech 82 2016 – Afbeelding 5
maart 2024

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Huidige dekking: Verzekering actief
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Keuringsstatus

Technische voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 04-10-2025

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Voertuigherkomst: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motor code HM01
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1199 cm3
Cilinders 3 cilinders
Turbo/Compressor Nee
Vermogen (kW) 82 pk (60 kW)
Draaimoment 118 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Aantal stoelen 4 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Buitenkleur Grijs
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 3,47 m
Voertuigbreedte 1,62 m
Hoogte incl. dakrails 1,46 m
Asafstand 2,34 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading 375 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 11,0 s
Topsnelheid 170 km/u
Brandstofverbruik mix 4,3 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 99 g/km
Type brandstof Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Citroen C1 Airscape PureTech 82 (KB-547-X)

Wat is de APK status van KB-547-X?

De APK van KB-547-X is geldig tot oktober 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is KB-547-X een import auto?

Nee, KB-547-X is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft KB-547-X gehad?

KB-547-X heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het praktijkverbruik van de Citroen C1 1.2 PureTech 60pk?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 5,0 en 5,5 liter per 100 km (1 op 18-20), afhankelijk van rijstijl en gebruik[6].

Hoe vaak moet de distributieketting vervangen worden?

De distributieketting is onderhoudsvrij en hoeft in principe niet vervangen te worden, tenzij er ongebruikelijke geluiden of storingen optreden[2].

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld €400-€800 per jaar, inclusief APK, onderhoudsbeurten en incidentele reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor een C1 60pk in 2025?

€48 per kwartaal (€192 per jaar) voor benzineauto’s onder de 850 kg.

Wat is de huidige occasionwaarde van een C1 1.2 PureTech Airscape Shine uit 2014?

Tussen €6.000 en €8.500, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Zijn er bekende problemen met de turbo of injectoren?

Deze motor heeft geen turbo. Injectorproblemen zijn niet bekend bij deze motor in de C1.

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Transmissie

Vroegtijdige slijtage koppeling

Koppeling slijt relatief snel bij veel stadsgebruik, soms al na 100.000 km

Herkenningspunten:

Slippen bij optrekken, koppeling grijpt hoog aan

Belangrijk
Transmissie

Moeilijk schakelen

Schakelen naar 1e, 2e en 4e versnelling kan stroef zijn, soms moet er ‘doorgeduwd’ worden

Herkenningspunten:

Schakelhendel voelt stug, soms herrie bij inschakelen achteruit

Laag
Motor

Distributieriem verkruimeling (niet bij deze motor)

Alleen bij 1.2 VTi/PureTech met riem (niet bij deze 1199cc PureTech met ketting)

Herkenningspunten:

Motorschade mogelijk bij riemdefect

Minimaal
Motor

Koelvloeistof lekkage

Incidenteel lekkage door defecte waterpomp

Herkenningspunten:

Koelvloeistofpeil daalt, motor kan oververhit raken

Minimaal
Elektronica

Elektrische storingen

Incidenteel defecte airbag-sensoren of bedrading

Herkenningspunten:

Airbaglampje brandt, storing bij APK

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Citroen

Deze auto is waarschijnlijk voorzien van de 1.2 PureTech motor. Bij deze motoren draait de distributieriem in de olie ("wet belt"). Deze riem kan afbrokkelen en de oliepomp verstoppen. Controleer of de riem tijdig is vervangen en of de juiste olie is gebruikt.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 940 kg. Dat is 22% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare Citroen C1 Airscape PureTech 82 kentekens

Voertuig Registratie