Kenteken check KT-609-R

APK geldig tot mrt 2027 - 9+ eigenaars - 146.150 km (peildatum mrt 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-548516
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
KT-609-R
Automerk
VW
VW logo
Type
up! 1.0 BMT
NAP-oordeel
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken KT-609-R: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Wit
Brandstoftype
Benzine
VW up! 1.0 BMT 2012

Betrouwbaarheid VW up! 1.0 BMT (2012) – Kenteken KT-609-R

Betrouwbaarheid
Op basis van RDW-data en modelhistorie
39

Waardebehoud VW up! 1.0 BMT (2012) – Kenteken KT-609-R

Waardescore
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud VW up! 1.0 BMT (2012) – Kenteken KT-609-R

Onderhoud
Verwachte servicekosten per jaar
89

Veiligheid VW up! 1.0 BMT (2012) – Kenteken KT-609-R

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties VW up! 1.0 BMT (2012) – Kenteken KT-609-R

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
70

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 6.000 - € 7.000
Nieuwprijs
€ 14.524
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
350 dagen
Eigenaarhistorie
9+ eigenaars
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
CHY
Vergelijkbare kentekens
1573 voertuigen
Bekeken
322 keer

Deskundige beoordeling

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze VW up! 1.0 BMT komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (9 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 973 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 128 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 142 / kwartaal
Zeeland ca. € 138 / kwartaal
Utrecht ca. € 135 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 132 / kwartaal
Gelderland ca. € 139 / kwartaal
Limburg ca. € 136 / kwartaal
Overijssel ca. € 140 / kwartaal
Flevoland ca. € 138 / kwartaal
Drenthe ca. € 142 / kwartaal
Friesland ca. € 143 / kwartaal
Groningen ca. € 144 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Zeer zuinige 999cc 3-cilinder motor met BlueMotion-technologie voor laag brandstofverbruik.
  • Betrouwbare handgeschakelde 5-versnellingsbak met weinig bekende problemen.
  • Compacte afmetingen ideaal voor stadsverkeer en parkeren.
  • Lage wegenbelasting en relatief lage onderhoudskosten.
  • Degelijke bouwkwaliteit en goede veiligheidsvoorzieningen voor een kleine auto.
  • Redelijk goede marktwaarde en waardebehoud voor zijn segment.

Waar je op moet letten

  • Beperkte motorvermogen (55 pk) kan als zwak worden ervaren bij vollast of snelweggebruik.
  • Beperkte uitrusting in basis Move up! uitvoering vergeleken met nieuwere modellen.
  • Kleine brandstoftank (35 liter) beperkt actieradius bij langere ritten.
  • Koppeling kan bij hoge kilometerstanden slijten en vervangen moeten worden.
  • Beperkte ruimte achterin en kofferbak door compacte afmetingen.
  • Geen turbo of geavanceerde motortechnologie, wat invloed kan hebben op prestaties.

Volledige analyse

Kenteken KT-609-R is een witte Volkswagen Up! uit 2012 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor en 55 pk, uitgevoerd als de 1.0 move up! BlueMotion met handgeschakelde transmissie. Deze compacte hatchback is een zuinige stadsauto met een nieuwprijs van circa €10.110.

De motor in deze Volkswagen Up! is een 999cc 3-cilinder MPI (Multi-Point Injection) benzinemotor, met een vermogen van 55 kW (75 pk) en een koppel van 95 Nm bij 3000-4300 rpm. De motorcode voor deze 1.0 MPI motor is vaak aangeduid als 'CHYA' of 'CHYB' in Volkswagen-documentatie, maar exacte code kan per uitvoering verschillen. Deze motor is bekend om zijn degelijkheid en zuinigheid, mede dankzij BlueMotion-technologie zoals start-stop en regeneratief remmen. Er zijn geen structurele problemen met de ketting (timing chain) bekend bij deze motor, aangezien hij een ketting gebruikt die doorgaans onderhoudsvrij is. Turbo's en injectoren zijn niet van toepassing omdat dit een atmosferische MPI-motor betreft. Olieverbruik is over het algemeen laag, mits goed onderhouden.

De handgeschakelde 5-versnellingsbak in de Up! 1.0 move up! BlueMotion is robuust en betrouwbaar. Er zijn weinig meldingen van ernstige transmissieproblemen. Wel kan bij hoge kilometerstanden slijtage aan de koppeling optreden, wat een normale onderhoudskost is. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot periodieke controle en eventueel koppeling vervangen na 150.000+ km. De handbak draagt bij aan een directe en zuinige rijervaring, passend bij het stadsgebruik van deze auto.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 4,1 tot 4,3 liter per 100 km (ongeveer 23-24 km/liter), maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 5,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 55 pk (ongeveer 41 kW) benzineauto in Nederland ligt rond de €30-40 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine beurt en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €350 en €600. Reparaties zijn over het algemeen betaalbaar door de eenvoudige techniek en goede beschikbaarheid van onderdelen.

Bij aankoop van een Volkswagen Up! 1.0 move up! BlueMotion uit 2011 met kenteken KT-609-R is het belangrijk om te letten op onderhoudshistorie, vooral regelmatige olie- en distributiekettingcontrole. Controleer de staat van de koppeling en remmen. Door de compacte afmetingen en zuinige motor is dit een uitstekende keuze voor stadsgebruik en korte ritten. De marktwaarde ligt momenteel tussen €3500 en €6000, afhankelijk van kilometerstand en conditie. Deze auto behoudt redelijk zijn waarde door betrouwbaarheid en lage gebruikskosten.

Deze witte Volkswagen Up! met kenteken KT-609-R uit 2012 is een betrouwbare, zuinige en compacte stadsauto met een degelijke 999cc 3-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Dankzij BlueMotion-technologie biedt hij een laag verbruik en relatief lage onderhoudskosten. Het is een praktische keuze voor wie zoekt naar een betaalbare en onderhoudsvriendelijke auto voor dagelijks gebruik.

Opties

Standaard opties

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Remassistent Pakket
Verkeersbordenherkenning Pakket
Airconditioning Pakket
Parkeerhulp Pakket
Radio €355
Navigatie €360
Lichtmetalen velgen €620
Leer €780
Metallic lak €460

Voertuig historie

Gebeurtenissen

MRT 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
21 maart 2026
NOV 2018

Kilometerstand

XXX,067 km geregistreerd

XXX,067 km
INFO
7 november 2018
SEP 2012

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
18 september 2012
Bekijk complete tijdlijn

Volledige historie beschikbaar

Keuringsgeschiedenis

16 maart 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 01

12 augustus 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 30

15 augustus 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 08

1 september 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 32

9 augustus 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 33

12 augustus 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 51

28 augustus 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 51

5 september 2018
Goedgekeurd

APK keuring details: 38

Voertuigfoto's

VW up! 1.0 BMT 2012 – Afbeelding 1
december 2024
VW up! 1.0 BMT 2012 – Afbeelding 2
december 2024
VW up! 1.0 BMT 2012 – Afbeelding 3
december 2024
VW up! 1.0 BMT 2012 – Afbeelding 4
december 2024
VW up! 1.0 BMT 2012 – Afbeelding 5
december 2024
VW up! 1.0 BMT 2012 – Afbeelding 6
maart 2026
VW up! 1.0 BMT 2012 – Afbeelding 7
maart 2026
VW up! 1.0 BMT 2012 – Afbeelding 8
maart 2026

+2

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Verzekeringsstatus

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Datum vorige keuring: 16-03-2026

Herkomst

Herkomst voertuig

Geïmporteerd
Status: Buitenlands kenteken (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code CHY
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 999 cm3
Cilinderaantal 3 cilinders
Opgeladen Nee
Motorvermogen 75 pk (55 kW)
Maximaal koppel 95 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw N.v.t.
Opzet hatchback
Plekken 4 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Wit
Uitvoering N.v.t.
Type N.v.t.
Afkomst Import

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 3,54 m
Totale breedte 1,65 m
Hoogte 1,49 m
Afstand tussen assen 2,41 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Toegestaan totaalgewicht N.v.t.
Nuttige lading 450 kg
Trekgewicht geremd N.v.t.

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 13,2 s
Topsnelheid begrensd 172 km/u
Gecombineerd verbruik 4,2 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 98 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over VW up! 1.0 BMT (KT-609-R)

Wat is de APK status van KT-609-R?

De APK van KT-609-R is geldig tot maart 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is KT-609-R een import auto?

Ja, KT-609-R is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft KT-609-R gehad?

KT-609-R heeft 9+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het officiële brandstofverbruik van de Volkswagen Up! 1.0 move up! BlueMotion?

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 4,1 tot 4,3 liter per 100 km, wat neerkomt op ongeveer 23-24 km per liter.

Welke motorcode hoort bij de 999cc 3-cilinder motor?

De motorcode voor deze 1.0 MPI motor is vaak 'CHYA' of 'CHYB', afhankelijk van de uitvoering.

Zijn er bekende problemen met de distributieketting?

Nee, de distributieketting van deze motor is over het algemeen onderhoudsvrij en kent geen veelvoorkomende problemen.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen de €350 en €600.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

Voor een benzineauto met 55 pk ligt de wegenbelasting ongeveer tussen de €30 en €40 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Is de handgeschakelde transmissie betrouwbaar?

Ja, de 5-versnellingsbak is robuust en kent weinig problemen, mits de koppeling tijdig wordt onderhouden.

Veel voorkomende klachten

Matig risico
Transmissie

Koppeling slijtage

Na hoge kilometerstanden kan de koppeling slijten, wat leidt tot slippen of moeilijk schakelen.

Symptomen:

Moeilijk schakelen, slippen bij accelereren, vreemde geluiden bij koppelen.

Laag risico
Elektronica

Start-stop systeem storingen

Het BlueMotion start-stop systeem kan storingen vertonen, waardoor het niet altijd correct uitschakelt of inschakelt.

Symptomen:

Start-stop werkt niet consistent, waarschuwingslampje op dashboard.

Laag risico
Chassis

Remmen slijtage

Door stadsgebruik slijten remblokken en schijven sneller dan gemiddeld.

Symptomen:

Piepend geluid bij remmen, verminderde remkracht.

Laag risico
Elektronica

Accu veroudering

De accu kan sneller verouderen door frequent start-stop gebruik.

Symptomen:

Moeilijk starten, waarschuwingslampje accu.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2012) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Laag (Licht/Zuinig)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 973 kg. Dat is 19% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde