Kenteken check KV-706-Z

APK geldig tot sep 2026 - 11 eigenaars - 162.123 km (peildatum feb 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-671768
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
KV-706-Z
Merk voertuig
VW
VW logo
Type
up! 1.0 TSI BMT
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken KV-706-Z: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Zwart
Type brandstof
Benzine
VW up! 1.0 TSI BMT 2016

Betrouwbaarheid VW up! 1.0 TSI BMT (2016) – Kenteken KV-706-Z

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
52

Waardebehoud VW up! 1.0 TSI BMT (2016) – Kenteken KV-706-Z

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
65

Onderhoud VW up! 1.0 TSI BMT (2016) – Kenteken KV-706-Z

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
84

Veiligheid VW up! 1.0 TSI BMT (2016) – Kenteken KV-706-Z

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
91

Prestaties VW up! 1.0 TSI BMT (2016) – Kenteken KV-706-Z

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
62

Overzicht gegevens

Geschatte waarde
€ 10.000 - € 12.000
Adviesprijs nieuw
€ 17.256
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
170 dagen
Eigenaren
11+ eigenaars
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
DKL
Vergelijkbare kentekens
183 voertuigen
Bekeken
66 keer

Expertrapport

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze VW up! 1.0 TSI BMT komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (11 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1002 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 143 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 158 / kwartaal
Zeeland ca. € 153 / kwartaal
Utrecht ca. € 150 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 147 / kwartaal
Gelderland ca. € 155 / kwartaal
Limburg ca. € 152 / kwartaal
Overijssel ca. € 156 / kwartaal
Flevoland ca. € 153 / kwartaal
Drenthe ca. € 158 / kwartaal
Friesland ca. € 159 / kwartaal
Groningen ca. € 161 / kwartaal

Plus- en minpunten

Voordelen

  • Zeer zuinige 999cc TSI motor met turbo en BMT-technologie voor laag brandstofverbruik.
  • Compact en wendbaar, ideaal voor stadsverkeer en parkeren.
  • Degelijke bouwkwaliteit en betrouwbare techniek van Volkswagen.
  • Handgeschakelde versnellingsbak schakelt soepel en is onderhoudsvriendelijk.
  • Comfortabele uitrusting in high up! uitvoering met airco en Bluetooth.
  • Relatief lage wegenbelasting en onderhoudskosten in Nederland.

Waar je op moet letten

  • Beperkte motorvermogen (66 pk) kan op snelweg minder krachtig aanvoelen.
  • Mogelijke lichte olieverbruik bij hogere kilometerstanden.
  • Turbo en timingketting kunnen bij slecht onderhoud problemen geven.
  • Kleine achterbank en beperkte bagageruimte voor langere reizen.
  • Sommige gebruikers melden dat 17-inch velgen extra rijgeluid en verbruik veroorzaken (advies 15-inch).
  • Koppeling kan slijten bij intensief stadsgebruik, vervanging kost tijd en geld.

Volledige analyse

Kenteken KV-706-Z is een zwarte Volkswagen Up! 1.0 TSI BMT high up! uit 2016 met een 999cc driecilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze compacte hatchback is populair in Nederland vanwege zijn zuinigheid, wendbaarheid en degelijke bouwkwaliteit.

De motor in deze Volkswagen Up! is een 999cc driecilinder TSI benzinemotor met turbo, bekend onder motorcodes zoals CHYA of CZEA (afhankelijk van uitvoering). Deze motor levert 66 pk (48 kW) en is voorzien van BMT (BlueMotion Technology) voor zuinigheid. De motor staat bekend om zijn relatief soepele prestaties en goede brandstofefficiëntie, met een officieel WLTP-verbruik rond 4,5 tot 5,7 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en uitvoering. In de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 5,5 tot 6,5 l/100 km, wat nog steeds zuinig is voor een benzineauto met turbo[1][2][4][6]. Bekende motorproblemen zijn beperkt, maar er zijn meldingen van lichte olieverbruik en incidentele problemen met de timingketting en turbo, vooral bij onvoldoende onderhoud.

De handgeschakelde transmissie in deze Up! is een vijfversnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Er zijn weinig meldingen van ernstige transmissieproblemen bij deze variant. Wel is het belangrijk om regelmatig onderhoud te plegen, zoals het tijdig verversen van de transmissieolie om slijtage te voorkomen. De koppeling kan bij intensief stadsgebruik sneller slijten, maar vervangingskosten zijn relatief laag. De versnellingsbak schakelt soepel en draagt bij aan het plezierig rijgedrag van de auto[1][2][5].

De jaarlijkse onderhoudskosten voor deze Volkswagen Up! liggen gemiddeld tussen de €350 en €600, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties. Onderhoudskosten zijn relatief laag door de eenvoudige techniek en compacte motor. Wegenbelasting voor een 66 pk benzineauto bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Reparatiekosten voor bekende problemen zoals turbo of injectoren kunnen variëren, maar zijn zelden hoog bij tijdig onderhoud. De verzekering valt in een gunstige klasse voor kleine stadsauto's[1][2][5].

Bij aankoop van een Volkswagen Up! 1.0 TSI BMT high up! met kenteken KV-706-Z uit 2016 en kleur zwarte is het raadzaam om het onderhoudsboekje te controleren op regelmatige servicebeurten. Let op eventuele tekenen van olieverbruik of turbo-gerelateerde problemen. Controleer de koppeling en versnellingsbak op soepelheid. Deze auto is ideaal voor stadsgebruik en korte ritten, met een goede balans tussen prestaties en zuinigheid. De marktwaarde ligt momenteel rond €8.000 tot €11.000, afhankelijk van kilometerstand en staat. Door zijn compacte formaat en lage gebruikskosten is het een verstandige keuze voor budgetbewuste kopers[1][2][5].

Deze zwarte Volkswagen Up! met kenteken KV-706-Z uit 2016 is een betrouwbare en zuinige stadsauto met een moderne 999cc TSI motor en handgeschakelde versnellingsbak. Met een goede balans tussen prestaties, comfort en lage gebruikskosten is het een aantrekkelijke optie voor Nederlandse autokopers die op zoek zijn naar een compacte en praktische hatchback.

Opties

Standaard opties

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Radio
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Remassistent Pakket
Mistlampen Pakket
Bochtverlichting Pakket
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Verkeersbordenherkenning Pakket
Airconditioning €560
Parkeerhulp €300
Navigatie €300
Lichtmetalen velgen €630
Leer €795
Metallic lak €465

Voertuig historie

Tijdlijn

MRT 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
2 maart 2024
FEB 2024

Kilometerstand

XXX,123 km geregistreerd

XXX,123 km
INFO
24 februari 2024
FEB 2023

Kilometerstand

XXX,071 km geregistreerd

XXX,071 km
INFO
28 februari 2023
SEP 2022

Kilometerstand

XXX,807 km geregistreerd

XXX,807 km
INFO
10 september 2022
JUL 2022

Kilometerstand

XXX,797 km geregistreerd

150,797 km INFO
27 juli 2022
DEC 2016

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
13 december 2016
Bekijk complete tijdlijn

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

8 september 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 22

10 september 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 38

19 september 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 24

APK keuring details: Achterlicht werkt niet goed

Voertuigfoto's

VW up! 1.0 TSI BMT 2016 – Afbeelding 1
VW up! 1.0 TSI BMT 2016 – Afbeelding 2
VW up! 1.0 TSI BMT 2016 – Afbeelding 3
VW up! 1.0 TSI BMT 2016 – Afbeelding 4
VW up! 1.0 TSI BMT 2016 – Afbeelding 5
VW up! 1.0 TSI BMT 2016 – Afbeelding 6
VW up! 1.0 TSI BMT 2016 – Afbeelding 7
VW up! 1.0 TSI BMT 2016 – Afbeelding 8

+2

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 19-09-2025

Land van herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Nederlandse auto
Geregistreerd in: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code DKL
Brandstoftype Benzine
Cilindervolume 999 cm3
Cilinderaantal 3 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 90 pk (66 kW)
Trekkracht 160 Nm
Aangedreven wielen N.v.t.
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw N.v.t.
Opzet hatchback
Plekken 4 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Zwart
Uitvoering N.v.t.
Type N.v.t.
Oorsprong Nederland

Dimensies & Gewicht

Totale lengte 3,6 m
Totale breedte 1,65 m
Hoogte 1,5 m
Wielafstand 2,41 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Toegestaan totaalgewicht N.v.t.
Laadcapaciteit 418 kg
Trekgewicht N.v.t.

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 9,9 s
Max. snelheid 185 km/u
Gecombineerd verbruik 4,4 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 101 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over VW up! 1.0 TSI BMT (KV-706-Z)

Wat is de APK status van KV-706-Z?

De APK van KV-706-Z is geldig tot september 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is KV-706-Z een import auto?

Nee, KV-706-Z is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft KV-706-Z gehad?

KV-706-Z heeft 11 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het officiële brandstofverbruik van de Volkswagen Up! 1.0 TSI BMT high up!?

Het officiële WLTP-verbruik ligt tussen 4,5 en 5,7 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en uitvoering.

Welke motorcode heeft de 999cc TSI motor in deze Up!?

De motorcode is meestal CHYA of CZEA, beide driecilinder 999cc TSI benzinemotoren met turbo.

Zijn er bekende problemen met de turbo van deze motor?

Ja, bij onvoldoende onderhoud kunnen turbo's slijten of defect raken, wat leidt tot vermogensverlies en verhoogd verbruik.

Hoeveel kost de wegenbelasting voor deze 66 pk benzineauto in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar voor deze Volkswagen Up!?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten tussen €350 en €600, inclusief APK en regulier onderhoud.

Is de handgeschakelde versnellingsbak betrouwbaar?

Ja, de vijfversnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar en onderhoudsvriendelijk, mits tijdig onderhoud wordt uitgevoerd.

Bekende aandachtspunten

Let op
Motor

Licht olieverbruik

De 999cc TSI motor kan bij hogere kilometerstanden licht olieverbruik vertonen, vooral bij onregelmatig onderhoud.

Symptomen:

Regelmatig bijvullen van olie, lichte rook uit uitlaat bij koude start.

Ernstig
Motor

Timingketting slijtage

De timingketting kan bij onvoldoende smering of onderhoud uitrekken, wat leidt tot motorgeluiden en mogelijke motorschade.

Symptomen:

Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje.

Ernstig
Motor

Turbo problemen

De turbo kan defect raken door olieproblemen of slijtage, wat leidt tot vermogensverlies.

Symptomen:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd brandstofverbruik.

Gering risico
Motor

Injectoren vervuiling

Brandstofinjectoren kunnen vervuild raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop.

Symptomen:

Schokkerige motor, verminderde prestaties.

Let op
Transmissie

Koppeling slijtage

Bij intensief stadsgebruik kan de koppeling sneller slijten en vervangen moeten worden.

Symptomen:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2016) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1002 kg. Dat is 17% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare VW up! 1.0 TSI BMT kentekens

Auto Nummerplaat