Kenteken check KV-792-S
APK verlopen - 3+ eigenaars - 127.132 km (peildatum aug 2025)
11 punten van aandacht bij kenteken KV792S
Basis informatie
Betrouwbaarheid VW Touran 1.8 TSI BMT (2016) – Kenteken KV-792-S
Waardebehoud VW Touran 1.8 TSI BMT (2016) – Kenteken KV-792-S
Onderhoud VW Touran 1.8 TSI BMT (2016) – Kenteken KV-792-S
Veiligheid VW Touran 1.8 TSI BMT (2016) – Kenteken KV-792-S
Prestaties VW Touran 1.8 TSI BMT (2016) – Kenteken KV-792-S
Samenvatting gegevens
Expertrapport
Wanneer we de data van deze VW Touran 1.8 TSI BMT bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1562 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Sterke punten
- Ruime interieur met veel beenruimte voor passagiers
- Comfortabel rijgedrag
- Betrouwbare motorprestaties
- Goede veiligheidsvoorzieningen
- Praktische opbergruimte
Waar je op moet letten
- Mogelijke problemen met timing chain en turbo
- Relatief hoog brandstofverbruik
- Onderhoudskosten kunnen oplopen
- Geen vierwielaandrijving beschikbaar
Volledige analyse
Kenteken KV-792-S is een grijze Volkswagen Touran uit 2016 met een 1798cc motor. Deze MPV is uitgerust met een 1.8 TSI benzine motor, die 132 kW (180 pk) levert en is gekoppeld aan een 7-traps automatische transmissie. De auto heeft voorwielaandrijving en is ontworpen voor comfort en ruimte.
De motorcode voor de 1798cc motor is niet expliciet vermeld in de beschikbare bronnen, maar het is een 1.8 TSI turbo benzine motor. Bekende problemen met deze motor zijn onder andere timing chain issues, turbo problemen, injector problemen en olieverbruik. Deze problemen kunnen variëren in ernst en zijn vaak afhankelijk van onderhoud en gebruik.
De automatische transmissie van de Volkswagen Touran 1.8 TSI is over het algemeen betrouwbaar, maar kan soms last hebben van defecten zoals slecht schakelen of trillingen. Onderhoudskosten voor de transmissie kunnen variëren, maar regelmatige service is essentieel om problemen te voorkomen.
Het brandstofverbruik van de Volkswagen Touran 1.8 TSI ligt volgens de fabrieksgegevens op ongeveer 6.1 liter per 100 km in gemengd gebruik. In de praktijk kan dit verbruik variëren afhankelijk van de rijstijl en omstandigheden. De huidige marktwaarde van deze auto ligt rond de €15.000 tot €20.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand. Onderhoudskosten per jaar zijn gemiddeld, met een APK van ongeveer €50 en servicekosten die variëren van €200 tot €500 per jaar.
De Volkswagen Touran 1.8 TSI Highline 7p uit 2016 met kenteken KV-792-S biedt veel ruimte en comfort. Voordelen zijn de ruime interieur, het comfortabele rijgedrag en de betrouwbare motor. Nadelen zijn mogelijke problemen met de timing chain en turbo, evenals het relatief hoge brandstofverbruik.
Deze grijze Volkswagen Touran met kenteken KV-792-S uit 2016 is een goede keuze voor gezinnen die veel ruimte nodig hebben. Echter, potentiële kopers moeten zich bewust zijn van de mogelijke technische problemen en de kosten die daarmee gemoeid zijn.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsgeschiedenis
De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct
Dimlicht verkeerd afgesteld
APK keuring details: Dimlicht verkeerd afgesteld
Band met laag profiel, Slijtage remsysteem
APK keuring details: Band met laag profiel, Slijtage remsysteem
APK keuring details: 42
Afbeeldingen
+-3
Registratie & Status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Verzekeringsstatus
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Land van herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Opbouw & Indeling
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over VW Touran 1.8 TSI BMT (KV-792-S)
Wat is de APK status van KV-792-S?
De APK van KV-792-S is verlopen op 13-05-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is KV-792-S een import auto?
Ja, KV-792-S is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft KV-792-S gehad?
KV-792-S heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de topsnelheid van de Volkswagen Touran 1.8 TSI?
De topsnelheid is 218 km/h.
Wat is het brandstofverbruik in de praktijk?
Het brandstofverbruik ligt rond de 6.1 liter per 100 km in gemengd gebruik, maar kan variëren afhankelijk van de rijstijl.
Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?
De marktwaarde ligt tussen de €15.000 en €20.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Onderhoudskosten zijn gemiddeld, met een APK van ongeveer €50 en servicekosten variërend van €200 tot €500 per jaar.
Wat is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?
De wegenbelasting voor een auto met 132 pk in Nederland hangt af van de MRB (Motorrijtuigenbelasting) tarieven, die variëren per gewichtsklasse en emissieklasse.
Wat is de motorcode voor de 1798cc motor?
De exacte motorcode is niet vermeld in de beschikbare bronnen, maar het is een 1.8 TSI turbo benzine motor.
Bekende aandachtspunten
Timing Chain Problemen
Slijtage of breuk van de timing chain kan leiden tot ernstige motorschade.
Signalen:
Geluiden bij het starten, verlies van vermogen
Turbo Problemen
Turbo's kunnen falen door slijtage of vuil, wat leidt tot vermogensverlies.
Signalen:
Minder vermogen, rook uit de uitlaat
Olieverbruik
Ongebruikelijk olieverbruik kan wijzen op lekkages of slijtage.
Signalen:
Lage oliedrukniveau's
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2016) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1562 kg. Dat is 30% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Soortgelijke VW Touran 1.8 TSI BMT modellen
| Type | Plaat |
|---|---|