Kenteken check KX-133-J
APK verlopen - 9+ eigenaars - 158.995 km (peildatum okt 2024)
Let op: 29 bevindingen voor KX133J
Basis informatie
Betrouwbaarheid VW CC 1.4 TSI (2013) – Kenteken KX-133-J
Waardebehoud VW CC 1.4 TSI (2013) – Kenteken KX-133-J
Onderhoud VW CC 1.4 TSI (2013) – Kenteken KX-133-J
Veiligheid VW CC 1.4 TSI (2013) – Kenteken KX-133-J
Prestaties VW CC 1.4 TSI (2013) – Kenteken KX-133-J
Samenvatting gegevens
Deskundige beoordeling
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze VW CC 1.4 TSI komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (9 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1512 kg en benzine.
Plus- en minpunten
Sterke punten
- Efficiënte en relatief krachtige 1.4 TSI turbomotor met 118 pk
- Comfortabel en ruim interieur met degelijke afwerking
- Relatief laag brandstofverbruik in praktijk (circa 1 op 14-16)
- Degelijke handgeschakelde transmissie met goede schakelprecisie
- Goede veiligheidsuitrusting en moderne features voor bouwjaar
- Redelijk goede marktwaarde en waardebehoud voor leeftijd
Waar je op moet letten
- Bekende problemen met distributieketting kunnen hoge reparatiekosten geven
- Turbo kan slijtage vertonen bij hoge kilometerstanden
- Injectoren kunnen verstopt raken, wat motorstoringen veroorzaakt
- Olieverbruik neemt toe bij oudere motoren, vereist regelmatig controle
- Onderhoudskosten kunnen oplopen bij grotere reparaties
- Wegenbelasting relatief hoog voor benzinemotor met 118 pk
Uitgebreide analyse
Kenteken KX-133-J is een grijze Volkswagen Passat 1.4 TSI Highline uit 2013 met een 1390cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze middenklasse sedan met voorwielaandrijving combineert een relatief zuinige motor met een degelijke uitrusting en een nieuwprijs van circa €38.890.
De 1.4 TSI motor in deze Passat is een 1390cc viercilinder turbobenzinemotor met motorcode vaak aangeduid als EA111 of EA211 afhankelijk van het bouwjaar en uitvoering. Het vermogen ligt rond 118 pk (soms 122-160 pk in varianten), met een koppel van circa 200-240 Nm. Deze motor staat bekend om zijn goede prestaties en relatief laag brandstofverbruik, maar kent enkele aandachtspunten zoals mogelijke problemen met de distributieketting (timing chain), turbo en injectoren. Olieverbruik kan bij hogere kilometerstanden toenemen, wat regelmatig olieniveau controleren vereist.
De handgeschakelde versnellingsbak van deze Passat is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij intensief gebruik slijtage vertonen aan de koppeling en synchronisatieringen. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar onderhoud zoals tijdige olie verversen is cruciaal om levensduur te waarborgen. Reparatiekosten voor de transmissie zijn gemiddeld, met koppeling vervangen rond €600-€900 afhankelijk van werkplaats.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond 1 op 16 tot 1 op 18, in de praktijk ligt het vaak iets lager, circa 1 op 14 tot 1 op 16 afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. Wegenbelasting voor 118 pk benzinemotor in Nederland bedraagt ongeveer €120-€140 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld rond €600-€900. Grotere onderhoudsbeurten en slijtage onderdelen kunnen dit verhogen.
Bij aankoop van een Volkswagen Passat 1.4 TSI Highline uit 2010 met kenteken KX-133-J is het belangrijk om onderhoudshistorie te controleren, vooral distributieketting en turbo. Controleer op olielekkages en olieverbruik. Een proefrit met aandacht voor schakelen en motorgeluiden is aan te raden. Marktwaarde ligt anno 2025 tussen €6.000 en €9.000 afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat. Deze auto biedt een goede balans tussen comfort, prestaties en zuinigheid voor een middenklasse sedan.
Deze grijze Volkswagen Passat met kenteken KX-133-J uit 2013 is een betrouwbare en comfortabele middenklasse sedan met een efficiënte 1.4 TSI motor. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals distributieketting en turbo, biedt deze auto een goede prijs-kwaliteitverhouding en degelijk rijgedrag voor Nederlandse autokopers.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Gebeurtenissen
Kilometerstand
XXX,939 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,218 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,241 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,125 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsgeschiedenis
De band heeft onvoldoende profiel
APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel
De band heeft onvoldoende profiel
APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel
APK keuring details: 33
APK keuring details: 29
APK keuring details: 51
De remschijf is ernstig gecorrodeerd
APK keuring details: De remschijf is ernstig gecorrodeerd
Afbeeldingen
+2
Registratie & Status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Aansprakelijkheidsverzekering
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Land van herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Opbouw & Indeling
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over VW CC 1.4 TSI (KX-133-J)
Wat is de APK status van KX-133-J?
De APK van KX-133-J is verlopen op 12-03-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is KX-133-J een import auto?
Ja, KX-133-J is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft KX-133-J gehad?
KX-133-J heeft 9+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 1.4 TSI in de Passat 2010?
De motorcode is meestal EA111 of EA211, afhankelijk van de exacte uitvoering en bouwjaar.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?
De handgeschakelde bak is over het algemeen betrouwbaar, mits tijdig onderhoud en geen zware slijtage.
Wat is het praktijkverbruik van deze Passat?
In de praktijk ligt het verbruik rond 1 op 14 tot 1 op 16, iets hoger dan de WLTP-cijfers.
Wat zijn de belangrijkste onderhoudskosten per jaar?
Gemiddeld €600-€900 inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties.
Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto?
Ongeveer €120-€140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.
Wat is de huidige marktwaarde van een 2010 Passat 1.4 TSI Highline?
De marktwaarde ligt tussen €6.000 en €9.000, afhankelijk van kilometerstand en staat.
Veel voorkomende klachten
Distributieketting slijtage
De timing chain kan uitrekken of verslijten, wat leidt tot motorstoringen en dure reparaties.
Signalen:
Tikkend geluid uit motor, motorstoringen, startproblemen.
Turbo defecten
Turbo kan olie lekken of lagers slijten, wat vermogenverlies veroorzaakt.
Signalen:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.
Injectorproblemen
Verstopte of defecte brandstofinjectoren kunnen motorstoringen veroorzaken.
Signalen:
Onregelmatig stationair draaien, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.
Olieverbruik toename
Olieverbruik kan toenemen door slijtage van zuigerveren of klepafdichtingen.
Signalen:
Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat.
Koppeling slijtage
Bij intensief gebruik kan de koppeling sneller slijten en vervangen moeten worden.
Signalen:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2013) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1512 kg. Dat is 26% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Soortgelijke VW CC 1.4 TSI modellen
| Type | Plaat |
|---|---|