Kenteken check L-118-RN

APK geldig tot jul 2027 - 3 eigenaars

Rapport nummer
VVR-2026-383096
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Kentekenplaat
L-118-RN
Merk voertuig
Renault
Renault logo
Type
Grand Scénic TCe 160 GPF
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken L-118-RN: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Grijs
Brandstoftype
Benzine
Renault Grand Scénic TCe 160 GPF 2021

Betrouwbaarheid Renault Grand Scénic TCe 160 GPF (2021) – Kenteken L-118-RN

Betrouwbaarheid
Op basis van RDW-data en modelhistorie
78

Waardebehoud Renault Grand Scénic TCe 160 GPF (2021) – Kenteken L-118-RN

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud Renault Grand Scénic TCe 160 GPF (2021) – Kenteken L-118-RN

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
68

Veiligheid Renault Grand Scénic TCe 160 GPF (2021) – Kenteken L-118-RN

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties Renault Grand Scénic TCe 160 GPF (2021) – Kenteken L-118-RN

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
79

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 20.000 - € 24.000
Adviesprijs nieuw
€ 43.430
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
453 dagen
Eigenaarhistorie
3 eigenaars
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
H5H E4
Vergelijkbare kentekens
3 voertuigen
Keren opgezocht
404 keer

Deskundige beoordeling

Wanneer we de data van deze Renault Grand Scénic TCe 160 GPF bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1565 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Ruim en flexibel interieur met hoge zitpositie
  • Comfortabele rij-ervaring dankzij automaat en dempende vering
  • Goede actieve veiligheid (Euro NCAP 5 sterren)
  • Redelijk zuinige benzinemotor voor het segment
  • Goede bagageruimte (572-765 liter)
  • Betrouwbaarheid motor en transmissie bij normaal onderhoud

Minpunten

  • Matig waardebehoud
  • Hogere onderhoudskosten automaat op langere termijn
  • Praktijkverbruik hoger dan officieel
  • Beperkte beschikbaarheid onderdelen buiten Renault-netwerk
  • Incidentele elektronische storingen
  • Beperkte trekcapaciteit

Uitgebreide analyse

Kenteken L-118-RN is een grijze Renault Grand Scénic uit 2021 met een 1330cc motor, automaat en 116pk. Dit rapport biedt een diepgaande analyse van deze specifieke MPV, inclusief technische details, praktijkervaringen, kosten en veelgestelde vragen.

## Motor & Technische Specificaties De Renault Grand Scénic 1.3 TCe Intens (2016) is uitgerust met een 1.3-liter viercilinder benzinemotor (1330cc), motorcode **H5Ht** of **M282** (afhankelijk van productieperiode)[5]. Deze turbocharged motor levert 96 kW (130 pk) en 205 Nm koppel, gekoppeld aan een zesversnellingsbak (handgeschakeld) of een zeventraps dual-clutch automaat (EDC)[2][3]. De automaat biedt soepele schakelingen en past goed bij het comfortabele karakter van deze MPV[3]. **Bekende problemen motor:** - **Timing chain**: Geen wijdverspreide meldingen van slijtage of breuk, maar periodieke inspectie is aanbevolen (categorie: **yellow**). - **Turbo**: Incidentele meldingen van turbo-problemen bij hoge kilometerstanden, vooral bij intensief gebruik (categorie: **orange**). - **Injectoren**: Geen structurele problemen bekend, maar bij storingen kunnen kosten oplopen (categorie: **yellow**). - **Olieverbruik**: Geen algemene klachten, maar controleer oliepeil regelmatig bij oudere exemplaren (categorie: **yellow**). **Transmissie (automaat):** De zeventraps EDC-automaat is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hoge kilometerstanden gevoelig zijn voor slijtage aan de koppeling en mechatronische unit. Onderhoudskosten zijn hoger dan bij een handgeschakelde versie. Jaarlijkse transmissie-inspectie wordt aangeraden (categorie: **orange**).

## Transmissie & Rijgedrag De Grand Scénic 1.3 TCe Intens rijdt voorwielaangedreven en biedt een comfortabele, rustige rij-ervaring. De automaat past uitstekend bij het karakter van deze MPV, maar kan het brandstofverbruik iets verhogen ten opzichte van de handgeschakelde versie[3]. De acceleratie van 0-100 km/u duurt circa 10,3 seconden, top snelheid is 195 km/u[6].

## Praktijkverbruik, Marktwaarde & Onderhoud **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **WLTP**: Officieel verbruik ligt rond de 5,5-6,0 l/100km. - **Praktijk**: Reëel verbruik schommelt tussen 6,5 en 7,5 l/100km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[3]. **Marktwaarde & Waardebehoud:** De nieuwprijs van deze uitvoering was €41.550. De huidige marktwaarde (2025) voor een exemplaar uit 2016 met gemiddelde kilometerstand ligt tussen €12.000 en €16.000, afhankelijk van staat, onderhoudshistorie en opties. Het waardebehoud is matig, zoals gebruikelijk bij Franse MPV’s. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK**: €35-€50 - **Servicebeurt**: €200-€400 (afhankelijk van dealer/garage) - **Reparaties**: Gemiddeld €300-€600 per jaar bij normaal gebruik (excl. grote storingen) **Wegenbelasting (116pk in Nederland):** De wegenbelasting voor deze 116pk benzine MPV bedraagt circa €80-€90 per maand (2025), afhankelijk van provincie en gewicht.

## Voor- en Nadelen **Voordelen:** - Ruime, flexibele interieur met hoge zitpositie en goede zichtbaarheid - Comfortabele rij-ervaring dankzij de automaat en dempende vering - Goede actieve veiligheid (Euro NCAP 5 sterren, standaard noodrem en rijstrookassistent)[5] - Redelijk zuinige benzinemotor voor het segment - Goede bagageruimte (572 liter, uitklapbaar tot 765 liter bij Grand Scénic)[5] - Betrouwbaarheid motor en transmissie bij normaal onderhoud **Nadelen:** - Matig waardebehoud vergeleken met Duitse of Japanse concurrenten - Hogere onderhoudskosten automaat op langere termijn - Praktijkverbruik ligt hoger dan officiële cijfers - Beperkte beschikbaarheid van onderdelen bij niet-Renault garages - Incidentele elektronische storingen (infotainment, sensoren) - Beperkte trekcapaciteit (max. 1500 kg, afhankelijk van uitvoering)[1]

Deze grijze Renault Grand Scénic met kenteken L-118-RN uit 2021 is een praktische, comfortabele MPV met een zuinige benzinemotor en een soepele automaat. De auto scoort goed op veiligheid en ruimte, maar kent een matig waardebehoud en hogere onderhoudskosten op de langere termijn. Bij aankoop is een grondige inspectie van de transmissie en turbo aanbevolen. Voor gezinnen die veel ruimte en comfort zoeken tegen een scherpe occasionprijs, is de Grand Scénic 1.3 TCe Intens een overweging waard.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Variabele lichtverdeling
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Adaptive Cruise Control
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Lane Change Assistant
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Noodremassistentie
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Parkeerassistent
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Head-up-Display €390
Metallic lak €650

Voertuig historie

Tijdlijn

NOV 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
18 november 2025
JUL 2021

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
17 juli 2021
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

APK keuring details: Gordel is beschadigd

Voertuigfoto's

Renault Grand Scénic TCe 160 GPF 2021 – Afbeelding 1
Renault Grand Scénic TCe 160 GPF 2021 – Afbeelding 2
Renault Grand Scénic TCe 160 GPF 2021 – Afbeelding 3
Renault Grand Scénic TCe 160 GPF 2021 – Afbeelding 4
Renault Grand Scénic TCe 160 GPF 2021 – Afbeelding 5

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Verzekeringsstatus

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Vorige APK: 17-07-2026

Land van herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Van Nederlandse bodem
Geregistreerd in: Nederland
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code H5H E4
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 1333 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 158 pk (116 kW)
Maximaal koppel 270 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Transmissie Automaat
Milieusticker Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Opzet hatchback
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Grijs
Uitvoering Onbekend
Subtype Onbekend
Oorsprong Nederland

Dimensies & Gewicht

Totale lengte 4,64 m
Breedte excl. spiegels 1,87 m
Hoogte 1,65 m
Wielafstand 2,8 m
Gewicht van de auto Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Laadcapaciteit Onbekend
Trekgewicht Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 9,7 s
Topsnelheid begrensd 200 km/u
Gecombineerd verbruik 5,7 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 146 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over Renault Grand Scénic TCe 160 GPF (L-118-RN)

Wat is de APK status van L-118-RN?

De APK van L-118-RN is geldig tot juli 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is L-118-RN een import auto?

Nee, L-118-RN is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft L-118-RN gehad?

L-118-RN heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het praktijkverbruik van de Renault Grand Scénic 1.3 TCe Intens automaat?

Het praktijkverbruik ligt tussen 6,5 en 7,5 l/100km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[3].

Hoe betrouwbaar is de 1.3 TCe motor?

De motor is over het algemeen betrouwbaar bij normaal onderhoud, met incidentele turbo- en olieverbruik-problemen bij hoge kilometerstanden.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €200-€400 voor een servicebeurt, €35-€50 voor APK en gemiddeld €300-€600 aan reparaties per jaar.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 116pk in Nederland?

Circa €80-€90 per maand (2025), afhankelijk van provincie en gewicht.

Wat is de huidige marktwaarde van een Grand Scénic 1.3 TCe Intens uit 2016?

Tussen €12.000 en €16.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Zijn er bekende problemen met de automaat?

De EDC-automaat is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hoge kilometerstanden gevoelig zijn voor slijtage aan koppeling en mechatronische unit.

Bekende aandachtspunten

Let op
Motor

Turbo slijtage

Incidentele problemen bij hoge kilometerstanden

Symptomen:

Verminderde prestaties, rookontwikkeling

Let op
Transmissie

Automaat (EDC) slijtage

Koppeling en mechatronische unit gevoelig bij hoge km

Symptomen:

Schokken, vertraagd schakelen

Gering risico
Elektronica

Elektronische storingen

Infotainment, sensoren, boordcomputer

Symptomen:

Foutmeldingen, uitval systemen

Gering risico
Motor

Olieverbruik

Incidenteel bij oudere exemplaren

Symptomen:

Dalend oliepeil tussen services

Gering risico
Motor

Timing chain slijtage

Zeldzaam, maar periodieke inspectie aanbevolen

Symptomen:

Geluid, motorstoring

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2021) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1565 kg. Dat is 30% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde