Kenteken check L-296-HD

APK geldig tot mei 2027 - 3 eigenaars - 78.167 km (peildatum feb 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-223489
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Registratie
L-296-HD
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Captur TCe 90
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken L-296-HD: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Grijs
Brandstof
Benzine
Renault Captur TCe 90 2021

Betrouwbaarheid Renault Captur TCe 90 (2021) – Kenteken L-296-HD

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
73

Waardebehoud Renault Captur TCe 90 (2021) – Kenteken L-296-HD

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
65

Onderhoud Renault Captur TCe 90 (2021) – Kenteken L-296-HD

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
68

Veiligheid Renault Captur TCe 90 (2021) – Kenteken L-296-HD

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Renault Captur TCe 90 (2021) – Kenteken L-296-HD

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
64

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 18.000 - € 22.000
Catalogusprijs
€ 27.880
Herkomst voertuig
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
386 dagen
Aantal op naam
3 eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Motor code
H4D E4
Aantal in Nederland
888 voertuigen
Aantal keren bekeken
821 keer

Expert Analyse & Conclusies

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Captur TCe 90 komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1298 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Zuinig verbruik dankzij 999cc turbo-benzinemotor
  • Lage onderhoudskosten en betrouwbare techniek
  • Ruim en praktisch interieur voor een mini-SUV
  • Aantrekkelijk design en luxe uitrusting (Edition One)
  • Goede veiligheid (5-sterren Euro NCAP)
  • Comfortabele rij-ervaring op de snelweg

Aandachtspunten

  • Beperkte prestaties door laag vermogen (67pk)
  • Harde vering op slechte wegen
  • Wind- en wegherrie bij hogere snelheden
  • Traag en onhandig infotainmentsysteem
  • Matig waardebehoud in de eerste jaren
  • Beperkte trekcapaciteit

Gedetailleerde analyse

Kenteken L-296-HD is een grijze Renault Captur uit 2021 met een 999cc motor (1.0 TCe 90 Edition One), een compacte SUV met voorwielaandrijving en handgeschakelde versnellingsbak. Deze uitvoering werd in 2019 nieuw geleverd voor €28.303 en is populair vanwege het lage verbruik, de ruime afmetingen voor het segment en het aantrekkelijke design. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze specifieke variant.

## Motor & Technische Specificaties **Motorcode:** De 1.0 TCe 90 motor (999cc, 3-cilinder, turbo) is een bekende motor binnen de Renault-groep, ook gebruikt in de Clio en Dacia-modellen. De motorcode voor deze 67pk (90PS) uitvoering is **H4D** (ook wel H4Dt of H4D 400/402/404/406 afhankelijk van de exacte uitvoering en emissienorm). Deze motor is ontwikkeld voor zuinigheid en lage CO₂-uitstoot, maar biedt beperkte prestaties door het lage vermogen[3][5]. **Bekende problemen:** - **Timing chain (distributieketting):** Geen grootschalige problemen gemeld, maar bij hoge kilometerstanden (>150.000 km) kan slijtage optreden. Controleer altijd op ratelgeluid bij koude start (orange). - **Turbo:** Incidenteel meldingen van turbo-problemen, vooral bij intensief gebruik of onregelmatig onderhoud. Regelmatige olieverversing is cruciaal (orange). - **Injectoren:** Geen structurele problemen bekend, maar bij slechte brandstofkwaliteit kunnen storingen ontstaan (yellow). - **Olieverbruik:** Sommige eigenaren melden licht verhoogd olieverbruik, vooral bij langdurig snelweggebruik. Controleer het oliepeil regelmatig (yellow). **Transmissie:** De handgeschakelde 6-bak (type TL4) is betrouwbaar en eenvoudig in onderhoud. Incidenteel meldingen van zware koppeling of versnellingspook bij hoge kilometerstanden, maar geen grote defecten bekend. Onderhoudskosten zijn laag: jaarlijkse olieverversing en periodieke inspectie volstaan[5][6].

## Transmissie & Rijgedrag De Renault Captur 2021 met kenteken L-296-HD is voorwielaandreven en beschikt over een 6-versnellings handbak. De bak schakelt soepel en past goed bij het karakter van de auto: rustig en zuinig rijden. De Captur biedt een comfortabele, maar niet sportieve rij-ervaring. Het chassis is relatief stijf, wat zorgt voor weinig lichaamswalmen in bochten, maar de vering is aan de harde kant, wat op slechte wegen merkbaar is[8].

## Praktische Kosten & Waardebehoud **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **WLTP:** ca. 5,0–5,5 l/100km - **Praktijk:** ca. 6,0–7,0 l/100km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[3]. **Wegenbelasting (67pk in Nederland):** - **2025:** €48 per maand (€576 per jaar) voor benzinepersonenauto’s tot 850 kg. - **Let op:** De Captur weegt meer dan 850 kg, dus het tarief is hoger. Raadpleeg de RDW voor het exacte bedrag op basis van het gewicht en CO₂-uitstoot van L-296-HD. **Marktwaarde & Waardebehoud:** - **Nieuwprijs (2019):** €28.303 - **Huidige marktwaarde (2025):** ca. €12.000–€14.000 voor een gemiddeld exemplaar met normale kilometerstand. - **Waardebehoud:** Matig tot redelijk voor het segment. De Captur verliest in de eerste jaren relatief veel waarde, maar stabiliseert daarna[1]. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** ca. €35–€50 - **Kleine beurt:** ca. €200–€300 - **Grote beurt:** ca. €400–€600 - **Reparaties:** Geen grote structurele problemen, incidentele kosten afhankelijk van gebruik en onderhoudshistorie. - **Bandenset:** ca. €400–€600 per set (afhankelijk van merk/type).

## Voor- en Nadelen **Voordelen** - **Zuinig verbruik** dankzij de kleine turbo-benzinemotor[3][5]. - **Lage onderhoudskosten** door eenvoudige techniek en betrouwbare transmissie[5][6]. - **Ruim en praktisch interieur** voor een mini-SUV, met een grote kofferbak (261–422 liter)[1]. - **Aantrekkelijk design** en veel opties in de uitrusting (Edition One heeft luxe uitrusting)[1]. - **Goede veiligheid** met 5-sterren Euro NCAP[7]. - **Comfortabele rij-ervaring** op de snelweg, weinig lichaamswalmen[8]. **Nadelen** - **Beperkte prestaties** door het lage vermogen (67pk), vooral bij inladen en inhalen[3][5]. - **Harde vering** op slechte wegen, minder comfortabel dan sommige concurrenten[4][8]. - **Wind- en wegherrie** bij hogere snelheden[7]. - **Infotainmentsysteem** is traag en niet altijd intuïtief[7]. - **Matig waardebehoud** in de eerste jaren[1]. - **Beperkte trekcapaciteit** (niet geschikt voor zware aanhangers).

Deze grijze Renault Captur met kenteken L-296-HD uit 2021 is een zuinige, praktische en veilige mini-SUV met een betrouwbare techniek en lage onderhoudskosten. De auto is vooral geschikt voor stadsgebruik en korte ritten, maar biedt beperkte prestaties en rijdt hard op slechte wegen. Het waardebehoud is matig, maar de totale kosten van eigendom zijn laag voor het segment. Voor kopers die zuinigheid, ruimte en betrouwbaarheid zoeken, is de Captur 1.0 TCe 90 Edition One een overweging waard, mits de beperkte dynamiek en het harde rijgedrag acceptabel zijn.

Uitrusting

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Zij-airbags achter
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
eCall
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

High-beam Assistant Pakket
Regensensor Pakket
Smartphone Draadloos opladen Pakket
Parkeerhulp €200
Navigatie Pakket
Lichtmetalen velgen Pakket
Metallic lak €600

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

MEI 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
24 mei 2024
FEB 2024

Kilometerstand

XXX,167 km geregistreerd

XXX,167 km
INFO
12 februari 2024
MEI 2021

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
21 mei 2021
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

9 mei 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 30

Foto's

Renault Captur TCe 90 2021 – Afbeelding 1
Renault Captur TCe 90 2021 – Afbeelding 2
Renault Captur TCe 90 2021 – Afbeelding 3
Renault Captur TCe 90 2021 – Afbeelding 4
Renault Captur TCe 90 2021 – Afbeelding 5

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Actief in kentekenregister
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Dekkingsstatus: Verzekering actief
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Technische keuring

Technische voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 21-05-2026

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Technische gegevens

Aandrijflijn

Motor code H4D E4
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 999 cm3
Aantal potten 3 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Vermogen (kW) 91 pk (67 kW)
Draaimoment 160 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Type transmissie Handgeschakeld
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Buitenkleur Grijs
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,23 m
Voertuigbreedte 1,8 m
Totale hoogte 1,58 m
Asafstand 2,64 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading Niet beschikbaar
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 14,0 s
Topsnelheid 168 km/u
Gemiddeld verbruik 5,3 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 130 g/km
Type brandstof Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Captur TCe 90 (L-296-HD)

Wat is de APK status van L-296-HD?

De APK van L-296-HD is geldig tot mei 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is L-296-HD een import auto?

Nee, L-296-HD is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft L-296-HD gehad?

L-296-HD heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Hoe zuinig is de Renault Captur 1.0 TCe 90 in de praktijk?

In de praktijk verbruikt de Captur 1.0 TCe 90 gemiddeld 6,0–7,0 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. Het WLTP-verbruik ligt op 5,0–5,5 l/100km[3].

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €200–€300 voor een kleine beurt, €400–€600 voor een grote beurt, en €35–€50 voor de APK. Reparatiekosten zijn laag bij normaal gebruik[5][6].

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?

De handbak is betrouwbaar en eenvoudig in onderhoud. Incidenteel meldingen van zware koppeling bij hoge kilometerstanden, maar geen grote defecten bekend[5][6].

Wat is de huidige marktwaarde van een Captur 1.0 TCe 90 uit 2019?

De marktwaarde in 2025 ligt rond de €12.000–€14.000 voor een gemiddeld exemplaar met normale kilometerstand[1].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 67pk in Nederland?

Het exacte bedrag hangt af van het gewicht en de CO₂-uitstoot. Voor benzinepersonenauto’s tot 850 kg is het €48 per maand (2025), maar de Captur weegt meer, dus het tarief is hoger. Raadpleeg de RDW voor het exacte bedrag van L-296-HD.

Zijn er bekende motorproblemen bij deze uitvoering?

Geen grootschalige problemen, maar let op slijtage aan de distributieketting bij hoge kilometerstanden, incidenteel turbo-problemen en licht verhoogd olieverbruik[5].

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Motor

Timing chain slijtage

Bij hoge kilometerstanden kan de distributieketting slijten, wat leidt tot ratelgeluid bij koude start.

Kenmerken:

Ratelgeluid bij koude motor

Belangrijk
Motor

Turbo-problemen

Incidenteel storingen aan de turbo, vooral bij onregelmatig onderhoud.

Kenmerken:

Vermogensverlies, rookontwikkeling

Minimaal
Motor

Olieverbruik

Licht verhoogd olieverbruik bij langdurig snelweggebruik.

Kenmerken:

Oliewaarschuwing, regelmatig bijvullen

Minimaal
Transmissie

Zware koppeling

Soms zware koppeling of versnellingspook bij hoge kilometerstanden.

Kenmerken:

Moeilijk schakelen, zwaar koppelingspedaal

Minimaal
Elektronica

Infotainment storingen

Traag of vastlopend systeem, soms connectiviteitsproblemen.

Kenmerken:

Vertraging, bevriezen scherm

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2021) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1298 kg. Dat is 8% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Renault Captur TCe 90 in Nederland

Voertuig Registratie