Kenteken check L-344-TS
APK verlopen - 4+ eigenaars - 78.489 km (peildatum okt 2024)
17 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken L344TS
Basis informatie
Betrouwbaarheid Peugeot 308 CC 120 VTi (2011) – Kenteken L-344-TS
Waardebehoud Peugeot 308 CC 120 VTi (2011) – Kenteken L-344-TS
Onderhoud Peugeot 308 CC 120 VTi (2011) – Kenteken L-344-TS
Veiligheid Peugeot 308 CC 120 VTi (2011) – Kenteken L-344-TS
Prestaties Peugeot 308 CC 120 VTi (2011) – Kenteken L-344-TS
Samenvatting gegevens
Deskundige beoordeling
Een blik op de RDW-registratie van deze Peugeot 308 CC 120 VTi geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Peugeot op basis van 1555 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Sterke punten
- Stijlvol en sportief cabrioletdesign met hardtop voor comfort en veiligheid
- Betrouwbare 1.6 VTi motor met relatief laag brandstofverbruik
- Handgeschakelde transmissie met goede schakelprecisie en lage onderhoudskosten
- Redelijk goede marktwaarde en waardebehoud voor een cabrio uit 2011
- Comfortabele uitrusting met sportieve accenten in de Sport-uitvoering
- Goede wegligging en voorwielaandrijving zorgen voor plezierig rijgedrag
Waar je op moet letten
- Beperkt motorvermogen van 88 pk, minder geschikt voor snelle acceleraties
- Mogelijk licht olieverbruik bij hogere kilometerstanden
- Dakmechaniek kan gevoelig zijn voor storingen of lekkages bij slecht onderhoud
- Koppeling kan slijten bij intensief gebruik, reparatiekosten kunnen oplopen
- Beperkte bagageruimte door cabrioletconstructie
- Wegenbelasting en verzekering relatief hoog voor een 88 pk benzinemotor
Volledige analyse
Kenteken L-344-TS is een blauwe Peugeot 308 CC 1.6 VTi Sport uit 2011 met een 1598cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze cabriolet combineert sportief rijplezier met een stijlvol design en een relatief zuinige motor voor zijn klasse.
De 1.6 VTi motor in deze Peugeot 308 CC heeft een cilinderinhoud van 1598cc en is een 4-cilinder benzinemotor met een vermogen van circa 88 pk (65 kW). De motorcode die vaak bij deze 1.6 VTi wordt gebruikt is EP6, een bekende Peugeot-motorcode voor 1.6-liter benzinemotoren. Deze motor is atmosferisch en niet geturbocharged, wat hem betrouwbaar maakt maar minder krachtig dan de THP-turbo varianten. Bekende motorproblemen bij deze motor zijn relatief beperkt, maar er kunnen lichte olieverbruikproblemen optreden bij hogere kilometerstanden. Timing chain problemen zijn minder frequent dan bij de turbo-THP motoren, maar inspectie blijft aanbevolen.
De handgeschakelde transmissie van de Peugeot 308 CC 1.6 VTi Sport is een 5- of 6-versnellingsbak (afhankelijk van uitvoering), over het algemeen betrouwbaar met een goede schakelprecisie. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling kan optreden rond 100.000 km, afhankelijk van rijstijl. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot regulier onderhoud en koppeling vervanging indien nodig. Er zijn geen grote structurele problemen bekend met de handbak van dit model.
Het brandstofverbruik volgens WLTP voor deze 1.6 VTi motor ligt rond de 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 7,5 tot 8,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 88 pk benzinemotor in Nederland bedraagt circa € 120 tot € 150 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de € 600 en € 900. Grotere reparaties zijn zeldzaam maar kunnen oplopen afhankelijk van gebruik en onderhoudshistorie.
Bij aankoop van een Peugeot 308 CC 1.6 VTi Sport met kenteken L-344-TS uit 2011 is het belangrijk om de onderhoudshistorie goed te controleren, vooral op tijdigheid van olie- en distributiewissels. Controleer de staat van de dakmechaniek en elektrische systemen, aangezien cabriolets gevoelig zijn voor lekkages en storingen. Let op slijtage aan koppeling en remmen. De marktwaarde van dit model ligt anno 2025 tussen de € 7.000 en € 10.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat. Een proefrit en technische keuring worden sterk aanbevolen.
Deze blauwe Peugeot 308 CC met kenteken L-344-TS uit 2011 is een stijlvolle en betrouwbare cabriolet met een zuinige 1.6 VTi motor en handgeschakelde transmissie. Met goed onderhoud biedt deze auto een plezierige rijervaring en redelijk lage gebruikskosten. Let bij aankoop op onderhoudshistorie en technische staat om onaangename verrassingen te voorkomen.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Gebeurtenissen
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsresultaten
APK keuring details: 31
Koplamp met vreemd lichtbeeld verkeerd afgesteld
APK keuring details: Koplamp met vreemd lichtbeeld verkeerd afgesteld
APK keuring details: 56
Overmatige vloeistoflekkage aanwezig
APK keuring details: Overmatige vloeistoflekkage aanwezig
Afbeeldingen
Registratie & Status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Aansprakelijkheidsverzekering
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Carrosserie & Uitvoering
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over Peugeot 308 CC 120 VTi (L-344-TS)
Wat is de APK status van L-344-TS?
De APK van L-344-TS is verlopen op 25-04-2025. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is L-344-TS een import auto?
Ja, L-344-TS is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft L-344-TS gehad?
L-344-TS heeft 4+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 1.6 VTi motor in de Peugeot 308 CC 2011?
De motorcode is meestal EP6, een 1.6-liter 4-cilinder benzinemotor zonder turbo.
Hoeveel pk heeft deze 1.6 VTi motor?
Deze motor levert ongeveer 88 pk (65 kW).
Wat is het gemiddeld brandstofverbruik in de praktijk?
In de praktijk ligt het verbruik rond 7,5 tot 8,0 liter per 100 km.
Wat zijn de bekende problemen van deze motor?
Licht olieverbruik bij hoge kilometerstand en mogelijke timing chain slijtage, maar minder frequent dan bij turbo-varianten.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Gemiddeld tussen €600 en €900 inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?
Ongeveer €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht.
Is de handgeschakelde transmissie betrouwbaar?
Ja, de handbak is over het algemeen betrouwbaar met weinig bekende defecten.
Veel voorkomende klachten
Olieverbruik bij hoge kilometerstand
De 1.6 VTi motor kan bij hogere kilometerstanden licht verhoogd olieverbruik vertonen, wat regelmatig oliepeil controleren vereist.
Signalen:
Lage oliedrukwaarschuwing, rook uit uitlaat, olievlekken onder auto
Slijtage koppeling
De handgeschakelde koppeling kan na circa 100.000 km slijten, vooral bij intensief stadsverkeer of sportief rijden.
Signalen:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber
Dakmechaniek storingen
Elektrische dakbediening kan storingen vertonen, zoals vastlopen of niet volledig sluiten.
Signalen:
Dak blijft half open, foutmeldingen, vreemde geluiden bij openen/sluiten
Lekkages cabriodak
Na jaren kan het dak afdichtingsrubbers verslijten, wat waterlekkage in het interieur veroorzaakt.
Signalen:
Vochtplekken, muffe geur, natte vloermatten
Versleten remmen en ophanging
Remmen en ophangingscomponenten slijten normaal, maar bij intensief gebruik kunnen ze sneller verslijten.
Signalen:
Piepen remmen, trillen bij remmen, kloppende geluiden bij rijden
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Peugeot
Voorzien van de THP-motor? Deze staan bekend om inwendige vervuiling (carbon build-up) en oprekkende distributiekettingen. Een ratelend geluid bij een koude start is een grote rode vlag.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1555 kg. Dat is 30% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.