Kenteken check L-420-VK
APK geldig tot aug 2027 - 4 eigenaars
Let op: 10 bevindingen voor L420VK
Kerninfo
Betrouwbaarheid Skoda Scala 1.0 TSI (2021) – Kenteken L-420-VK
Waardebehoud Skoda Scala 1.0 TSI (2021) – Kenteken L-420-VK
Onderhoud Skoda Scala 1.0 TSI (2021) – Kenteken L-420-VK
Veiligheid Skoda Scala 1.0 TSI (2021) – Kenteken L-420-VK
Prestaties Skoda Scala 1.0 TSI (2021) – Kenteken L-420-VK
Voertuigoverzicht
Expert Analyse & Conclusies
Een blik op de RDW-registratie van deze Skoda Scala 1.0 TSI geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Skoda op basis van 1242 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Zuinig en modern 999cc 3-cilinder TSI motor met turbo en directe injectie.
- Soepele en snelle 7-traps DSG-automaat voor comfortabel rijgedrag.
- Ruim interieur en grote bagageruimte (467 liter) voor segment.
- Goede veiligheidsuitrusting en moderne infotainment met 9,2" scherm.
- Relatief lage wegenbelasting en gunstige onderhoudskosten.
- Betrouwbare bouwkwaliteit en degelijke afwerking voor prijsniveau.
Aandachtspunten
- Mogelijk verhoogd olieverbruik bij hogere kilometerstanden.
- DSG-automaat kan bij slecht onderhoud schokkerig worden of defect raken.
- Timingketting kan bij sommige motoren vroeg slijten (matig probleem).
- Injectoren kunnen bij slechte brandstofkwaliteit problemen geven.
- Praktijkverbruik ligt vaak hoger dan WLTP-cijfers.
- Hogere onderhoudskosten bij reparaties aan motor en transmissie.
Gedetailleerde analyse
Kenteken L-420-VK is een grijze Skoda Scala 1.0 TSI Style uit 2021 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Deze compacte hatchback uit 2019 combineert een zuinige turbocharged motor met praktische ruimte en moderne techniek, met een nieuwprijs van circa €26.595.
De 999cc motor in de Skoda Scala 1.0 TSI Style is een 3-cilinder turbocharged benzinemotor met directe injectie, bekend onder de motorcode CZEA (1.0 TSI). Deze motor levert ongeveer 81 kW (110 pk) in de Style-uitvoering, met een koppel van circa 200 Nm vanaf 2000 tpm. De motor is relatief modern met DOHC en 12 kleppen. Bekende problemen met deze motor zijn beperkt, maar er zijn meldingen van matig olieverbruik en incidentele problemen met de timingketting en turbo, vooral bij hoge kilometerstanden of bij onvoldoende onderhoud. Injectoren zijn over het algemeen betrouwbaar, maar kunnen bij veroudering of slechte brandstofkwaliteit problemen geven.
De automaat in deze Skoda Scala is een 7-traps DSG (Direct Shift Gearbox) dubbele koppeling transmissie. Deze transmissie staat bekend om soepele en snelle schakelingen, maar kan bij onvoldoende onderhoud of hoge kilometerstanden problemen geven zoals schokkerig schakelen of meervoudige koppeling slijtage. Onderhoudskosten voor de DSG zijn gemiddeld hoger dan een conventionele automaat, met periodieke vervanging van de meervoudige koppeling en olie. Regelmatig onderhoud en software-updates zijn essentieel om defecten te voorkomen.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 4,5 tot 5,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 5,5 tot 6,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 81 pk benzinemotor in Nederland bedraagt circa €40 tot €50 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen €500 en €800. Reparaties aan motor en transmissie kunnen duurder uitvallen bij grotere defecten.
Bij aankoop van een Skoda Scala 1.0 TSI Style met kenteken L-420-VK uit 2021 is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren op tijdige servicebeurten, vooral voor de DSG-transmissie en motorolie. Controleer op eventuele software-updates en vraag naar eventuele bekende problemen. De marktwaarde van deze uitvoering ligt in 2025 gemiddeld tussen €13.000 en €16.000, afhankelijk van kilometerstand en staat. De Scala biedt een goede balans tussen prijs, ruimte en zuinigheid, maar let op mogelijke slijtage aan de automaat en motoronderdelen.
Deze grijze Skoda Scala met kenteken L-420-VK uit 2021 is een praktische en zuinige hatchback met een moderne 999cc 3-cilinder TSI motor en DSG-automaat. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals olieverbruik en transmissieonderhoud, biedt deze auto een goede prijs-kwaliteitverhouding voor Nederlandse autokopers die op zoek zijn naar een compacte, comfortabele en relatief zuinige auto.
Uitrusting
Standaarduitrusting
Bijbestelde opties
Voertuiggeschiedenis
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
APK keuring details: 55
Beeldmateriaal
Voertuigstatus
Kentekenregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Verzekering
Verzekeringsstatus voertuig
Keuringsstatus
Wettelijke voertuigkeuring
Importstatus
Oorsprong van het voertuig
Technische gegevens
Aandrijflijn
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over Skoda Scala 1.0 TSI (L-420-VK)
Wat is de APK status van L-420-VK?
De APK van L-420-VK is geldig tot augustus 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is L-420-VK een import auto?
Nee, L-420-VK is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft L-420-VK gehad?
L-420-VK heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 999cc Skoda Scala 1.0 TSI?
De motorcode is CZEA, een 1.0 liter 3-cilinder turbo benzinemotor met directe injectie.
Hoe betrouwbaar is de DSG-automaat in deze Skoda Scala?
De 7-traps DSG is over het algemeen betrouwbaar bij goed onderhoud, maar kan bij hoge kilometerstanden en slecht onderhoud schokkerig worden of defect raken.
Wat is het praktijkverbruik van de Skoda Scala 1.0 TSI Style?
Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 5,5 en 6,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 4,5-5,0 l/100 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de kosten tussen €500 en €800 per jaar, inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?
Voor een 81 pk benzinemotor bedraagt de wegenbelasting in Nederland ongeveer €40 tot €50 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.
Wat is de huidige marktwaarde van een Skoda Scala 1.0 TSI Style uit 2019?
De marktwaarde ligt in 2025 gemiddeld tussen €13.000 en €16.000, afhankelijk van kilometerstand en staat van de auto.
Mogelijke gebreken
Olieverbruik motor
Sommige 1.0 TSI motoren vertonen verhoogd olieverbruik na 80.000 km.
Herkenningspunten:
Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Timingketting slijtage
Vroegtijdige slijtage van de timingketting kan leiden tot motorstoringen.
Herkenningspunten:
Tikkend geluid uit motor, motorlampje brandt, vermogensverlies.
DSG-transmissie schokkerig schakelen
DSG-automaat kan schokken of haperen bij schakelen door slijtage of softwareproblemen.
Herkenningspunten:
Schokkerig schakelen, vertraging bij versnelling, storing in transmissie.
Turbo problemen
Soms problemen met turbo zoals lag of vermogensverlies door slijtage.
Herkenningspunten:
Verminderde acceleratie, fluitend geluid turbo, motorlampje.
Injector vervuiling
Injectoren kunnen verstopt raken bij slechte brandstofkwaliteit.
Herkenningspunten:
Onregelmatig stationair draaien, vermogensverlies, verhoogd verbruik.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Skoda
Voor dit specifieke model en bouwjaar (skoda uit 2021) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1242 kg. Dat is 4% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.