Kenteken check L-511-ZH
APK geldig tot okt 2026 - 3+ eigenaars - 169.116 km (peildatum jul 2025)
11 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken L511ZH
Kerninfo
Betrouwbaarheid Mercedes-Benz C 180 Coupé (2017) – Kenteken L-511-ZH
Waardebehoud Mercedes-Benz C 180 Coupé (2017) – Kenteken L-511-ZH
Onderhoud Mercedes-Benz C 180 Coupé (2017) – Kenteken L-511-ZH
Veiligheid Mercedes-Benz C 180 Coupé (2017) – Kenteken L-511-ZH
Prestaties Mercedes-Benz C 180 Coupé (2017) – Kenteken L-511-ZH
Voertuigoverzicht
Expert Analyse & Conclusies
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Mercedes-Benz C 180 Coupé komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Mercedes-Benz op basis van 1505 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Pluspunten
- Stijlvolle en sportieve coupé met luxe uitstraling
- Relatief zuinige 1595cc turbo benzinemotor
- Comfortabele 7-traps automatische transmissie
- Goede wegligging en rijcomfort
- Degelijke bouwkwaliteit en veiligheidsuitrusting
- Redelijk waardebehoud voor een premium coupé
Aandachtspunten
- Mogelijke problemen met kettingspanning en injectoren
- Olieverbruik kan toenemen bij hogere kilometerstanden
- Onderhoud en reparaties relatief kostbaar
- Beperkte achterin zitruimte door coupé carrosserie
- Transmissie kan bij hoge km-standen mechatronica-problemen geven
- Praktisch verbruik ligt hoger dan WLTP-cijfers
Gedetailleerde analyse
Kenteken L-511-ZH is een zwarte Mercedes-Benz C-klasse Coupé 180 Prestige uit 2017 met een 1595cc 4-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Deze sportieve coupé combineert stijl met een relatief zuinige motor en luxe uitrusting, oorspronkelijk nieuwprijs circa €50.044.
De 1595cc motor in deze C-klasse Coupé is een 4-cilinder turbo benzinemotor, bekend onder de motorcode M270. Deze motor levert ongeveer 115 pk, wat iets lager is dan de 1.8-liter variant die in andere markten 201 pk levert. De M270 motor staat bekend om zijn moderne directe injectie en turbo, maar kent enkele aandachtspunten zoals mogelijke problemen met de kettingspanning en injectoren. Olieverbruik kan bij hogere kilometerstanden toenemen, vooral als onderhoud niet strikt wordt gevolgd.
De automaat is een 7-traps automatische transmissie (7G-Tronic), die soepel schakelt en bijdraagt aan het comfort van de coupé. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar bij hogere kilometerstanden kunnen problemen met de mechatronica of olielekkages optreden. Regelmatig onderhoud en tijdig vervangen van transmissievloeistof zijn essentieel om dure reparaties te voorkomen. Onderhoudskosten voor de automaat liggen gemiddeld rond de €300-€600 per servicebeurt, afhankelijk van het onderhoudsprogramma.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 6,0 tot 6,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond de 7,0 tot 7,5 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 115 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €800 en €1.200. Grotere reparaties of slijtageonderdelen kunnen extra kosten met zich meebrengen.
Bij aankoop van een Mercedes-Benz C-klasse Coupé 180 Prestige uit 2015 met kenteken L-511-ZH is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren en te zorgen voor een volledige onderhoudshistorie. Let op tekenen van olieverbruik, kettingspanning en transmissieproblemen. Een proefrit en technische keuring zijn aan te raden om mechanische problemen uit te sluiten. De marktwaarde ligt momenteel tussen de €15.000 en €20.000, afhankelijk van kilometerstand, staat en uitrusting.
Deze zwarte Mercedes-Benz C-klasse Coupé met kenteken L-511-ZH uit 2017 is een stijlvolle en relatief zuinige sportieve coupé met een betrouwbare 1595cc motor en comfortabele automaat. Met goed onderhoud biedt deze auto een goede balans tussen rijplezier en praktische kosten, hoewel aandacht voor bekende motor- en transmissieproblemen belangrijk blijft.
Optiepakket
Standaarduitrusting
Optionele uitrusting
Voertuiggeschiedenis
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
APK keuring details: 07
APK keuring details: 20
Band met laag profiel
APK keuring details: Band met laag profiel
Foto's
Voertuigstatus
Voertuigregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Verzekering
Verplichte WA-dekking
Keuringsstatus
Wettelijke voertuigkeuring
Importstatus
Importgegevens voertuig
Technische gegevens
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over Mercedes-Benz C 180 Coupé (L-511-ZH)
Wat is de APK status van L-511-ZH?
De APK van L-511-ZH is geldig tot oktober 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is L-511-ZH een import auto?
Ja, L-511-ZH is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft L-511-ZH gehad?
L-511-ZH heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 1595cc motor in deze Mercedes-Benz C-klasse Coupé?
De motorcode is M270, een 1.6 tot 1.8 liter 4-cilinder turbo benzinemotor die in deze uitvoering circa 115 pk levert.
Hoe betrouwbaar is de 7-traps automaat in deze auto?
De 7G-Tronic automaat is over het algemeen betrouwbaar, mits goed onderhouden. Problemen met de mechatronica kunnen optreden bij hoge kilometerstanden.
Wat is het praktijkverbruik van deze 1595cc benzinemotor?
Het praktijkverbruik ligt meestal tussen de 7,0 en 7,5 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 6,0-6,5 l/100 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten voor deze Mercedes-Benz C-klasse Coupé?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten inclusief APK, service en kleine reparaties tussen de €800 en €1.200.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 115 pk benzineauto in Nederland?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van de provincie en het gewicht van de auto.
Wat is de huidige marktwaarde van een Mercedes-Benz C-klasse Coupé 180 Prestige uit 2015?
De marktwaarde ligt tussen de €15.000 en €20.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.
Mogelijke gebreken
Timing chain spanners en kettingspanning
De kettingspanners kunnen verslijten waardoor de timing chain te los komt te staan.
Kenmerken:
Ratelend geluid bij koude start, motorstoringen, vermogensverlies.
Injectoren verstopt of defect
Directe injectoren kunnen verstopt raken of defect gaan door vervuiling.
Kenmerken:
Onregelmatig stationair draaien, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.
Olieverbruik toename
Bij hogere kilometerstanden kan de motor meer olie gaan verbruiken door slijtage.
Kenmerken:
Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Automaat mechatronica storingen
De 7G-Tronic automaat kan problemen krijgen met de mechatronica module.
Kenmerken:
Schakelproblemen, schokken bij schakelen, foutmeldingen in dashboard.
Turbo lekkage of verminderde prestaties
De turbo kan olie-lekkage vertonen of minder druk leveren door slijtage.
Kenmerken:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Mercedes-Benz
Voor dit specifieke model en bouwjaar (mercedes-benz uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1505 kg. Dat is 25% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.