Kenteken check L-696-VD

APK geldig tot feb 2027 - 6+ eigenaars - 43.657 km (peildatum mei 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-528971
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Kenteken
L-696-VD
Fabrikant
Renault
Renault logo
Model
Captur TCe 90
Tellerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken L-696-VD: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Blauw
Energiebron
Benzine
Renault Captur TCe 90 2021

Betrouwbaarheid Renault Captur TCe 90 (2021) – Kenteken L-696-VD

Duurzaamheid
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
73

Waardebehoud Renault Captur TCe 90 (2021) – Kenteken L-696-VD

Waarde-indicator
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Renault Captur TCe 90 (2021) – Kenteken L-696-VD

Onderhoudsscore
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
68

Veiligheid Renault Captur TCe 90 (2021) – Kenteken L-696-VD

Passieve veiligheid
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties Renault Captur TCe 90 (2021) – Kenteken L-696-VD

Vermogensindex
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
62

Kerngegevens

Dagwaarde
€ 17.000 - € 21.000
Oorspronkelijke prijs
€ 27.812
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
283 dagen
Aantal eigenaren
6+ eigenaars
APK geldig tot
Als taxi gebruikt
Nee
Motor code
H4D E4
Soortgelijke auto's in NL
42 voertuigen
Populariteit
537 keer

Analyse & Inzichten

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Captur TCe 90 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1298 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Pluspunten

  • Zeer zuinige 3-cilinder benzinemotor, ideaal voor stadsgebruik en korte ritten
  • Lage onderhoudskosten dankzij eenvoudige techniek en handgeschakelde bak
  • Ruim en flexibel interieur voor een mini-SUV
  • Goede wegligging en wendbaarheid in de stad
  • Betaalbare aanschaf en verzekering
  • Redelijk complete uitrusting in Intens-uitvoering (o.a. cruise control, climate control, achteruitrijcamera)

Nadelen

  • Beperkt vermogen (67pk), weinig pit bij inhaalmanoeuvres en snelweg
  • Bekende problemen met timingketting en turbo bij hogere kilometerstanden
  • Matige actieve veiligheid (geen standaard AEB, lane assist, etc.)[1]
  • Beperkt aantal airbags (4 stuks)[1]
  • Praktijkverbruik ligt hoger dan WLTP-cijfers
  • Matig waardebehoud vergeleken met Duitse en Japanse concurrenten

Diepgaande beoordeling

Kenteken L-696-VD is een blauwe Renault Captur uit 2021 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor (67pk), voorwielaandrijving en handgeschakelde versnellingsbak. Dit rapport geeft een volledig overzicht van technische specificaties, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelvoorkomende problemen van deze populaire mini-SUV.

De Renault Captur 1.0 TCe 90 Intens uit 2019 is uitgerust met de H4D-motor, ook wel bekend als de H5Bt 400 of HR10DDT. Dit is een 999cc 3-cilinder turbo benzinemotor met een vermogen van 67 kW (91 pk) en een koppel van 160 Nm bij 2.750 toeren[7][9]. De motorcode is essentieel voor onderhoud en onderdelenbestelling. Deze motor is ontwikkeld in samenwerking met Daimler en wordt ook toegepast in de Mercedes A-klasse en andere Renault-modellen. De motor is zuinig en licht, maar kent enkele bekende aandachtspunten.

De Captur 2021 met kenteken L-696-VD heeft een 5-versnellings handgeschakelde bak. Deze transmissie staat bekend om zijn betrouwbaarheid en lage onderhoudskosten. Ernstige defecten aan de handbak zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling kan optreden bij intensief stadsgebruik. Onderhoud bestaat uit periodieke olieverversing en inspectie van de koppeling. Reparaties aan de handbak zijn over het algemeen betaalbaar vergeleken met automatische transmissies.

Het officiële WLTP-verbruik van de 1.0 TCe 90 ligt rond de 5,5 l/100km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak tussen de 6,0 en 7,0 l/100km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. De wegenbelasting voor 67pk in Nederland bedraagt circa €48 per maand (2025). APK-kosten zijn standaard, servicebeurten bij een Renault-dealer kosten gemiddeld €200-€300 per jaar, afhankelijk van het pakket. Reparatiekosten zijn over het algemeen laag, mede door de eenvoudige techniek en brede beschikbaarheid van onderdelen.

De nieuwprijs van de Renault Captur 1.0 TCe 90 Intens bedroeg €27.555. De huidige marktwaarde (2025) voor een exemplaar uit 2019 met gemiddelde kilometerstand ligt tussen de €12.000 en €15.000, afhankelijk van staat en onderhoudshistorie. Het waardebehoud is matig: na 6 jaar is circa 45-50% van de nieuwprijs over. Dit is vergelijkbaar met andere mini-SUV’s in deze klasse.

Deze blauwe Renault Captur met kenteken L-696-VD uit 2021 is een zuinige, praktische en betaalbare mini-SUV met een betrouwbare handgeschakelde versnellingsbak. De auto is geschikt voor stadsgebruik en korte ritten, maar kent enkele aandachtspunten op het gebied van motor en elektronica. Het onderhoud is voorspelbaar en niet duur, maar let op de bekende problemen bij aankoop.

Optiepakket

Basisuitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Zij-airbags achter
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
eCall
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

High-beam Assistant Pakket
Regensensor Pakket
Smartphone Draadloos opladen Pakket
Parkeerhulp €200
Navigatie Pakket
Lichtmetalen velgen Pakket
Metallic lak €600

Historisch overzicht

Belangrijke gebeurtenissen

MEI 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
29 mei 2024
FEB 2021

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
10 februari 2021
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

16 januari 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 11

Beeldmateriaal

Renault Captur TCe 90 2021 – Afbeelding 1
mei 2024
Renault Captur TCe 90 2021 – Afbeelding 2
mei 2024
Renault Captur TCe 90 2021 – Afbeelding 3
mei 2024
Renault Captur TCe 90 2021 – Afbeelding 4
mei 2024
Renault Captur TCe 90 2021 – Afbeelding 5
mei 2024

Eigenaar en status

Voertuigregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Dekking

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Huidige dekking: WA-verzekerd
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Keuringsstatus

Technische voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 10-02-2026

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Geïmporteerde auto (Premium)
Afkomstig uit: Premium
Op de weg sinds:

Technische gegevens

Krachtbron & Aandrijving

Motor code H4D E4
Type motor Benzine
Motorinhoud 999 cm3
Cilinders 3 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 91 pk (67 kW)
Max. koppel 160 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Type transmissie Handgeschakeld
Emissieklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Soort voertuig Personenauto
Carrosserietype Geen data
Inrichting hatchback
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Kleur Blauw
Uitvoeringsniveau Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Import

Afmetingen & Massa

Lengte 4,23 m
Breedte 1,8 m
Hoogte incl. dakrails 1,58 m
Wielbasis 2,64 m
Rijklaar gewicht Geen data
Max. beladen gewicht Geen data
Laadvermogen Geen data
Max. aanhanggewicht Geen data

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 14,0 s
Maximumsnelheid 168 km/u
Brandstofverbruik mix 5,3 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
CO₂-emissie 130 g/km
Type brandstof Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Renault Captur TCe 90 (L-696-VD)

Wat is de APK status van L-696-VD?

De APK van L-696-VD is geldig tot februari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is L-696-VD een import auto?

Ja, L-696-VD is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft L-696-VD gehad?

L-696-VD heeft 6+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het praktijkverbruik van de Renault Captur 1.0 TCe 90?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 6,0 en 7,0 l/100km, terwijl het WLTP-verbruik rond de 5,5 l/100km ligt.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 67pk in Nederland?

Circa €48 per maand (2025).

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Servicebeurten kosten €200-€300 per jaar bij de dealer. APK en kleine reparaties zijn extra.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?

Zeer betrouwbaar, weinig bekende defecten. Koppelingsslijtage kan optreden bij intensief stadsgebruik.

Wat is de huidige marktwaarde van een Captur 1.0 TCe 90 uit 2019?

Tussen de €12.000 en €15.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Hoeveel airbags heeft de Intens-uitvoering?

Vier airbags: twee voorin en twee gordijnairbags[1].

Veelvoorkomende problemen

Aandacht vereist
Motor

Timingketting slijtage

Vroegtijdige slijtage of geluid van de timingketting, vooral bij onvoldoende onderhoud

Herkenningspunten:

Tikgeluid, motorstoring, in ernstige gevallen motorschade

Aandacht vereist
Motor

Turbo problemen

Vervuiling of defect aan de turbo, vaak door olieverbruik of kort ritten

Herkenningspunten:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, storingslampje

Laag
Motor

Injector storingen

Vervuiling of defect aan brandstofinjectoren

Herkenningspunten:

Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies, storingslampje

Laag
Motor

Olielekken

Olielekkage bij cilinderkop of turbo

Herkenningspunten:

Olievlekken onder de auto, oliepeil daalt snel

Laag
Elektronica

Elektronica/storingslampjes

Storingslampjes zonder duidelijke oorzaak, vaak software-gerelateerd

Herkenningspunten:

Diverse waarschuwingslampjes, soms tijdelijk

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2021) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1298 kg. Dat is 8% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Renault Captur TCe 90 modellen

Model Kenteken