Kenteken check L-796-KD
APK geldig tot okt 2026 - 3 eigenaars - 18.299 km (peildatum aug 2024)
Let op: 9 bevindingen voor L796KD
Kerninfo
Betrouwbaarheid Renault Twingo SCe 65 (2021) – Kenteken L-796-KD
Waardebehoud Renault Twingo SCe 65 (2021) – Kenteken L-796-KD
Onderhoud Renault Twingo SCe 65 (2021) – Kenteken L-796-KD
Veiligheid Renault Twingo SCe 65 (2021) – Kenteken L-796-KD
Prestaties Renault Twingo SCe 65 (2021) – Kenteken L-796-KD
Voertuigoverzicht
Analyse & Inzichten
Wanneer we de data van deze Renault Twingo SCe 65 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 993 kg en benzine.
Sterke en zwakke punten
Wat goed is
- Zeer zuinig in verbruik en lage wegenbelasting
- Compact en wendbaar, ideaal voor de stad
- Betrouwbare, eenvoudige motor zonder turbo
- Lage onderhoudskosten en eenvoudige techniek
- Achterwielaandrijving voor uniek rijgedrag
- Goede basisuitrusting met airbags en touchscreen
Nadelen
- Weinig vermogen (48 pk), traag accelereren
- Beperkte bagageruimte (188 liter)
- Eenvoudig interieur met harde kunststoffen
- Geen cruise control of adaptive cruise control
- Geen turbo, dus weinig trekkracht bij inhalen of snelweg
- Matig geluidscomfort bij hogere snelheden
Diepgaande beoordeling
Kenteken L-796-KD is een gele Renault Twingo uit 2021 met een 998cc motor. Dit rapport biedt een diepgaande analyse van deze populaire stadsauto, specifiek gericht op de Nederlandse markt. De Twingo 1.0 SCe Collection uit 2019 is een compacte, zuinige hatchback met een handgeschakelde versnellingsbak en een achterwielaandrijving. De nieuwprijs bedroeg destijds €14.880. Hieronder vind je alle technische details, praktijkervaringen, kosten en aandachtspunten voor deze specifieke variant.
## Motor & Techniek **Motorcode:** De 998cc 3-cilinder benzinemotor in de Renault Twingo 1.0 SCe Collection (2019) heeft de interne aanduiding **H4D** (ook wel H4D 750 of H4D 408, afhankelijk van de exacte uitvoering). Dit is een atmosferische (natuurlijk geaspireerde) motor zonder turbo, met directe injectie en een dubbele bovenliggende nokkenas (DOHC)[3]. **Vermogen:** Officieel 48 pk (35 kW), maar in de praktijk worden ook uitvoeringen met 64 pk (47 kW) en 73 pk (54 kW) aangeboden. De 48 pk-versie is specifiek voor de Nederlandse markt gehomologeerd vanwege de lage wegenbelasting[5]. **Bekende problemen:** - **Timing chain (distributieketting):** Geen grote problemen bekend bij deze motor, maar regelmatige controle en tijdige vervanging (rond 150.000 km) wordt aangeraden. Ernst: **yellow** (licht)[3]. - **Turbo:** Deze motor heeft géén turbo, dus turbo-problemen zijn niet van toepassing. - **Injectoren:** Incidenteel meldingen van vervuiling of storingen, vooral bij kort ritten en onregelmatig onderhoud. Ernst: **orange** (matig)[3]. - **Olieverbruik:** Geen structurele problemen gemeld, mits tijdig onderhoud. Ernst: **yellow** (licht)[3]. **Transmissie:** De handgeschakelde 5-bak (type JH) is betrouwbaar en kent weinig problemen. Onderhoudskosten zijn laag; alleen tijdige olievervanging en eventueel koppelingsrevisie na 150.000+ km. Ernst: **yellow** (licht).
## Transmissie & Rijgedrag De Renault Twingo 1.0 SCe Collection heeft een handgeschakelde 5-versnellingsbak en achterwielaandrijving, wat uniek is in het segment. Dit zorgt voor een wendbare auto in de stad, met een kleine draaicirkel. De transmissie is eenvoudig en robuust, met lage onderhoudskosten. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage van de koppeling kan optreden bij intensief stadsgebruik. Ernst: **yellow** (licht).
## Praktische Kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **WLTP:** Ongeveer 4,5 l/100 km (53,5 mpg)[3]. - **Praktijk:** Veel eigenaren halen 5,0–5,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[3]. **Wegenbelasting (48 pk in Nederland):** Deze Twingo valt in de laagste schijf: **€48 per kwartaal** (€192 per jaar) in 2025. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35–€50 per jaar. - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €150–€300 per jaar, afhankelijk van leeftijd en kilometerstand. - **Reparaties:** Incidenteel, gemiddeld €100–€200 per jaar voor kleine mankementen. **Marktwaarde & waardebehoud:** Een gele Renault Twingo 1.0 SCe Collection uit 2021 met gemiddeld gebruik en onderhoud heeft in 2025 een marktwaarde van **€7.000–€9.000**, afhankelijk van staat en kilometerstand. Het waardebehoud is matig tot redelijk voor een stadsauto in deze klasse.
## Voor- en Nadelen **Voordelen** - **Zeer zuinig in verbruik en lage wegenbelasting**[3]. - **Compact en wendbaar, ideaal voor de stad**[1]. - **Betrouwbare, eenvoudige motor zonder turbo**[3]. - **Lage onderhoudskosten en eenvoudige techniek**[3]. - **Achterwielaandrijving voor uniek rijgedrag in het segment**[3]. - **Goede basisuitrusting met airbags, hill start assist en touchscreen**[1]. **Nadelen** - **Weinig vermogen (48 pk), traag accelereren**[3]. - **Beperkte bagageruimte (188 liter)**[1]. - **Eenvoudig interieur met harde kunststoffen**[1]. - **Geen cruise control of adaptive cruise control**[1]. - **Geen turbo, dus weinig trekkracht bij inhalen of snelweg**[3]. - **Matig geluidscomfort bij hogere snelheden**[1].
Deze gele Renault Twingo met kenteken L-796-KD uit 2021 is een zuinige, betrouwbare en voordelige stadsauto met lage vaste lasten. De eenvoudige techniek en lage onderhoudskosten maken hem aantrekkelijk voor budgetbewuste kopers. Let op het beperkte vermogen en de eenvoudige afwerking. Voor dagelijks woon-werkverkeer in de stad is de Twingo 1.0 SCe Collection een verstandige keuze, mits je geen hoge prestaties verwacht.
Optiepakket
Standaarduitrusting
Optionele uitrusting
Historisch overzicht
Belangrijke gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
APK keuring details: 41
Foto's
Eigenaar en status
Kentekenregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Dekking
Verzekeringsstatus voertuig
Keuringsstatus
Wettelijke voertuigkeuring
Import Status
Importgegevens voertuig
Techniek & Specificaties
Krachtbron & Aandrijving
Carrosserie & Inrichting
Afmetingen & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over Renault Twingo SCe 65 (L-796-KD)
Wat is de APK status van L-796-KD?
De APK van L-796-KD is geldig tot oktober 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is L-796-KD een import auto?
Nee, L-796-KD is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft L-796-KD gehad?
L-796-KD heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Hoeveel pk heeft de Renault Twingo 1.0 SCe Collection (2019)?
De Nederlandse uitvoering heeft 48 pk (35 kW), maar in andere landen zijn ook 64 pk en 73 pk versies leverbaar[5].
Wat is het praktijkverbruik van deze Twingo?
Het WLTP-verbruik is circa 4,5 l/100 km, maar in de praktijk halen veel eigenaren 5,0–5,5 l/100 km[3].
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?
Voor 48 pk betaal je €48 per kwartaal (€192 per jaar) in 2025.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Reken op €150–€300 per jaar voor onderhoud, plus €35–€50 voor de APK. Reparaties zijn incidenteel en meestal beperkt tot €100–€200 per jaar.
Hoe betrouwbaar is de motor?
De motor is eenvoudig en betrouwbaar, met weinig grote problemen. Let op tijdige vervanging van de distributieketting en onderhoud aan de injectoren[3].
Wat is de huidige marktwaarde van een Twingo 1.0 SCe Collection uit 2019?
De marktwaarde in 2025 ligt tussen €7.000 en €9.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.
Veelvoorkomende problemen
Vervuiling injectoren
Vervuiling van de directe injectoren bij kort ritten en onregelmatig onderhoud
Herkenningspunten:
Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies
Timing chain slijtage
Slijtage distributieketting bij hoge kilometerstanden
Herkenningspunten:
Tikgeluid, mogelijk motorschade bij breuk
Koppelingsslijtage
Vroegtijdige slijtage koppeling bij intensief stadsgebruik
Herkenningspunten:
Pedaal voelt zwaar, slippende koppeling
Elektronica/storingen display
Incidenteel storingen aan het touchscreen of boordcomputer
Herkenningspunten:
Beeld blijft zwart, systeem herstart nodig
Roestvorming onderstel
Roestvorming bij oudere exemplaren of bij schade aan onderstel
Herkenningspunten:
Zichtbare roest, vooral bij slecht onderhoud
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Renault
Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2021) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 993 kg. Dat is 17% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.
Verder kijken & Vergelijken
Soortgelijke Renault Twingo SCe 65 modellen
| Model | Kenteken |
|---|---|