Kenteken check N-156-KV
APK geldig tot nov 2027 - 3 eigenaars
Er zijn 9 aandachtspunten voor N156KV
Kerninfo
Betrouwbaarheid Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF (2021) – Kenteken N-156-KV
Waardebehoud Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF (2021) – Kenteken N-156-KV
Onderhoud Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF (2021) – Kenteken N-156-KV
Veiligheid Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF (2021) – Kenteken N-156-KV
Prestaties Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF (2021) – Kenteken N-156-KV
Voertuigoverzicht
Expert Analyse & Conclusies
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1356 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Zuinig en relatief krachtige 1.3 TCe motor met 103 pk en 220 Nm koppel
- Ruime en praktische combi met 521 liter bagageruimte (uitbreidbaar tot 1504 liter)
- Handgeschakelde 6-bak zorgt voor directe rijervaring en lagere onderhoudskosten
- Moderne veiligheids- en comfortvoorzieningen in de Intens-uitvoering
- Redelijk goede marktwaarde en waardebehoud voor een auto uit 2020
- Relatief lage wegenbelasting en gunstig brandstofverbruik in praktijk
Aandachtspunten
- Mogelijk olieverbruik en distributiekettinggeluiden bij hogere kilometerstanden
- Koppeling en synchronisatieringen kunnen slijten bij intensief gebruik
- Turbo kan bij zeldzame gevallen problemen geven zoals vermogensverlies
- Onderhoudskosten kunnen oplopen bij grotere reparaties of slijtage
- Beperkte ground clearance (145 mm) minder geschikt voor ruwer terrein
- Praktijkverbruik ligt vaak hoger dan officiële WLTP-cijfers
Gedetailleerde analyse
Kenteken N-156-KV is een zwarte Renault Mégane Estate uit 2021 met een 1330cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze compacte middenklasse combi biedt een goede balans tussen prestaties en praktisch gebruik, met een nieuwprijs van circa €31.065.
De motor in deze Renault Mégane Estate 1.3 TCe Intens is de 1330cc viercilinder turbobenzinemotor met motorcode H5Ht (ook bekend als HR13). Deze motor levert 103 pk (75 kW) in deze uitvoering en is onderdeel van de Renault-Nissan-Mitsubishi alliantie motorenfamilie. De motor staat bekend om zijn relatief zuinige prestaties en goede koppel van 220 Nm bij 1500 tpm. Bekende problemen zijn onder meer matig olieverbruik en soms problemen met de kettingspanning van de distributieketting, wat kan leiden tot kettinglawaai of in zeldzame gevallen kettingslijtage (orange). Turbo-problemen komen minder frequent voor, maar kunnen zich uiten in vermogensverlies of rookontwikkeling (yellow). Injectoren zijn over het algemeen betrouwbaar, maar kunnen bij hoge kilometerstanden onderhoud vereisen.
De handgeschakelde 6-versnellingsbak in deze Mégane Estate is over het algemeen betrouwbaar, maar gebruikers melden soms slijtage aan de koppeling en synchronisatieringen bij intensief gebruik. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn gemiddeld, met een koppeling vervangen rond 100.000 km als meest voorkomende reparatie. De handbak draagt bij aan een directe rijervaring en relatief lage onderhoudskosten vergeleken met automaten.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,9 liter per 100 km, maar praktijkverbruik ligt vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. Wegenbelasting voor deze 103 pk benzineauto bedraagt in Nederland circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld rond de €600 tot €900. Grotere reparaties of slijtageonderdelen kunnen extra kosten veroorzaken.
Bij aankoop van een Renault Mégane Estate 1.3 TCe Intens uit 2020 met kenteken N-156-KV is het belangrijk om te letten op onderhoudshistorie, vooral distributieketting en olieverbruik. Controleer ook de staat van de koppeling en eventuele turbo-gerelateerde klachten. Deze auto biedt een goede prijs-kwaliteitverhouding met een marktwaarde rond €18.000 tot €22.000 afhankelijk van kilometerstand en staat. Een proefrit en technische check zijn aan te raden om verrassingen te voorkomen.
Deze zwarte Renault Mégane Estate met kenteken N-156-KV uit 2021 is een praktische en relatief zuinige combi met een betrouwbare 1.3 TCe motor en handgeschakelde versnellingsbak. Met aandacht voor onderhoud en bekende aandachtspunten is het een goede keuze voor wie een compacte middenklasse stationwagon zoekt met een gunstige prijs-kwaliteitverhouding.
Optiepakket
Basisuitrusting
Bijbestelde opties
Voertuiggeschiedenis
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
Slijtage remsysteem
APK keuring details: Slijtage remsysteem
Voertuigstatus
Voertuigregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Verzekering
Verplichte WA-dekking
Keuringsstatus
Wettelijke voertuigkeuring
Importstatus
Importgegevens voertuig
Techniek & Specificaties
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF (N-156-KV)
Wat is de APK status van N-156-KV?
De APK van N-156-KV is geldig tot november 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is N-156-KV een import auto?
Nee, N-156-KV is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft N-156-KV gehad?
N-156-KV heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 1.3 TCe motor in deze Renault Mégane Estate?
De motorcode is H5Ht, een 1330cc viercilinder turbobenzinemotor met 103 pk in deze uitvoering.
Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?
De distributieketting is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hogere kilometerstanden spannen en geluid maken, wat onderhoud vereist.
Wat is het praktijkverbruik van deze auto?
Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 6,5 en 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van 5,9 l/100 km.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen €600 en €900.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 103 pk benzineauto?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie en het gewicht.
Wat is de marktwaarde van een Renault Mégane Estate 1.3 TCe Intens uit 2020?
De marktwaarde ligt tussen €18.000 en €22.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.
Mogelijke gebreken
Distributieketting spannen en slijtage
De distributieketting kan bij hogere kilometerstanden spannen en geluid maken, wat kan leiden tot vroegtijdige slijtage.
Herkenningspunten:
Kettinglawaai bij koude start, tikken uit motorruimte, motorstoringslampje.
Olieverbruik hoger dan normaal
Sommige motoren vertonen verhoogd olieverbruik, wat kan leiden tot motorproblemen als het niet tijdig wordt bijgevuld.
Herkenningspunten:
Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat, verminderde motorprestaties.
Koppeling slijtage
De koppeling kan sneller slijten bij intensief stadsverkeer of sportief rijden, wat leidt tot slippen of moeilijk schakelen.
Herkenningspunten:
Koppeling slippen, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.
Turbo vermogensverlies
In zeldzame gevallen kan de turbo minder goed functioneren door slijtage of olieproblemen.
Herkenningspunten:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd brandstofverbruik.
Elektronische storingen in infotainmentsysteem
Soms kunnen softwareproblemen optreden in het multimediasysteem, met vastlopers of uitval.
Herkenningspunten:
Bevriezen scherm, uitval navigatie of audio, herstarten nodig.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Renault
Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2021) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1356 kg. Dat is 13% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.