Kenteken check N-218-RX

APK geldig tot sep 2027 - 8+ eigenaars - 133.556 km (peildatum dec 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-201263
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Kenteken
N-218-RX
Fabrikant
Dacia
Dacia logo
Model
Lodgy Stepway TCe 130 GPF
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken N-218-RX: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Grijs
Energiebron
Benzine
Dacia Lodgy Stepway TCe 130 GPF 2019

Betrouwbaarheid Dacia Lodgy Stepway TCe 130 GPF (2019) – Kenteken N-218-RX

Duurzaamheid
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
89

Waardebehoud Dacia Lodgy Stepway TCe 130 GPF (2019) – Kenteken N-218-RX

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
95

Onderhoud Dacia Lodgy Stepway TCe 130 GPF (2019) – Kenteken N-218-RX

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
65

Veiligheid Dacia Lodgy Stepway TCe 130 GPF (2019) – Kenteken N-218-RX

Passieve veiligheid
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties Dacia Lodgy Stepway TCe 130 GPF (2019) – Kenteken N-218-RX

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
62

Voertuigoverzicht

Dagwaarde
€ 15.000 - € 18.000
Oorspronkelijke prijs
€ 23.884
Importstatus
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
540 dagen
Aantal eigenaren
8+ eigenaars
APK geldig tot
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
H5H B4
Soortgelijke auto's in NL
25 voertuigen
Populariteit
939 keer

Analyse & Inzichten

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Dacia Lodgy Stepway TCe 130 GPF komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (8 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Dacia op basis van 1349 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Wat goed is

  • Ruime 7-persoonsindeling, geschikt voor gezinnen.
  • Betaalbare aanschafprijs en lage onderhoudskosten.
  • Moderne 1.3 TCe turbomotor met goede prestaties voor segment.
  • Handgeschakelde transmissie biedt controle en betrouwbaarheid.
  • Lage wegenbelasting door relatief lage CO2-uitstoot.
  • Degelijke basisuitrusting in Tech Road uitvoering.

Nadelen

  • Mogelijk olieverbruik en slijtage van distributieketting bij hoge kilometerstand.
  • Injectoren en turbo kunnen problemen geven bij slecht onderhoud.
  • Interieur is eenvoudig en gemaakt van harde kunststoffen.
  • Beperkte dynamiek en comfort vergeleken met duurdere MPV's.
  • Kleine kofferbakruimte met alle 7 zitplaatsen in gebruik.
  • Soms schakelproblemen of slijtage aan koppeling en versnellingsbak.

Diepgaande beoordeling

Kenteken N-218-RX is een grijze Dacia Lodgy 1.3 TCe Tech Road 7p uit 2019 met een 1330cc 4-cilinder benzinemotor die 96 pk levert. Deze MPV uit 2012 is voorzien van een handgeschakelde transmissie en biedt ruimte aan zeven personen, ideaal voor gezinnen die op zoek zijn naar een betaalbare en praktische auto.

De motor in deze Dacia Lodgy is de 1.3-liter H5Ht turbobenzinemotor, een 4-cilinder met directe injectie en turbo, die ongeveer 96 pk levert. Deze motorcode H5Ht is onderdeel van de Renault-Nissan motorfamilie en staat bekend om zijn relatief moderne techniek. Bekende problemen bij deze motor zijn onder meer een matige gevoeligheid voor olieverbruik en mogelijke slijtage van de distributieketting (timing chain), hoewel ernstige defecten zeldzaam zijn bij goed onderhoud. Turboproblemen en injectorfalen komen incidenteel voor, vooral bij hoge kilometerstanden of bij onvoldoende onderhoud.

De handgeschakelde 5-versnellingsbak in de Dacia Lodgy 1.3 TCe is over het algemeen betrouwbaar, maar gebruikers melden soms problemen met de koppeling en versnellingsbak, zoals schakelmoeilijkheden of slijtage van de synchronisatieringen. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, maar het vervangen van de koppeling kan rond de €500-€700 kosten. Regelmatig onderhoud en tijdig olie verversen verlengen de levensduur van de transmissie.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 6,0 tot 6,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 7,0 tot 7,5 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en belading. De wegenbelasting voor deze 96 pk sterke benzineauto bedraagt in Nederland circa €40 tot €50 per kwartaal, afhankelijk van de provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine beurt en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen de €400 en €700. Dacia staat bekend om zijn lage onderhoudskosten in vergelijking met andere merken.

Bij aankoop van een Dacia Lodgy 1.3 TCe Tech Road 7p met kenteken N-218-RX uit 2019 is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren en te letten op de staat van de distributieketting en turbo. Controleer ook de koppeling en versnellingsbak op soepel schakelen. Deze auto biedt veel ruimte en een gunstige prijs-kwaliteitverhouding, maar let op mogelijke slijtage en zorg voor een goede technische keuring. De marktwaarde ligt momenteel rond de €6.000 tot €8.000, afhankelijk van kilometerstand en staat.

Deze grijze Dacia Lodgy met kenteken N-218-RX uit 2019 is een praktische en betaalbare 7-persoons MPV met een moderne 1.3 TCe benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals olieverbruik en distributieketting, biedt deze auto een goede balans tussen ruimte, prestaties en lage gebruikskosten voor Nederlandse gezinnen.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Mistlampen
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Metallic lak €470

Voertuiggeschiedenis

Belangrijke gebeurtenissen

FEB 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
7 februari 2026
JAN 2022

Kilometerstand

XXX,074 km geregistreerd

XXX,074 km
INFO
18 januari 2022
JUL 2019

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
17 juli 2019
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

4 september 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 22

APK keuring details: Airbag waarschuwingssysteem toont defect

Beeldmateriaal

Dacia Lodgy Stepway TCe 130 GPF 2019 – Afbeelding 1
juni 2025
Dacia Lodgy Stepway TCe 130 GPF 2019 – Afbeelding 2
juni 2025
Dacia Lodgy Stepway TCe 130 GPF 2019 – Afbeelding 3
juni 2025
Dacia Lodgy Stepway TCe 130 GPF 2019 – Afbeelding 4
juni 2025
Dacia Lodgy Stepway TCe 130 GPF 2019 – Afbeelding 5
juni 2025
Dacia Lodgy Stepway TCe 130 GPF 2019 – Afbeelding 6
december 2025
Dacia Lodgy Stepway TCe 130 GPF 2019 – Afbeelding 7
december 2025
Dacia Lodgy Stepway TCe 130 GPF 2019 – Afbeelding 8
december 2025

+2

Eigenaar en status

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Dekking

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Huidige dekking: WA-verzekerd
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 04-09-2026

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Import uit buitenland (Premium)
Afkomstig uit: Premium
Op de weg sinds:

Technische gegevens

Aandrijflijn

Motortype-code H5H B4
Type motor Benzine
Motorinhoud 1332 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 131 pk (96 kW)
Max. koppel 240 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Type transmissie Handgeschakeld
Emissieklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Soort voertuig Personenauto
Carrosserietype Geen data
Inrichting stationwagen
Zitplaatsen 7 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Kleur Grijs
Versie Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Import

Maten & Massa

Lengte 4,52 m
Breedte 1,77 m
Hoogte incl. dakrails 1,71 m
Wielbasis 2,81 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen Geen data
Max. aanhanggewicht Geen data

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 8,9 s
Maximumsnelheid 193 km/u
Brandstofverbruik mix 5,9 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
CO₂-emissie 134 g/km
Energiebron Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Dacia Lodgy Stepway TCe 130 GPF (N-218-RX)

Wat is de APK status van N-218-RX?

De APK van N-218-RX is geldig tot september 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is N-218-RX een import auto?

Ja, N-218-RX is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft N-218-RX gehad?

N-218-RX heeft 8+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1.3 TCe motor in de Dacia Lodgy?

De motorcode is H5Ht, een 1.3-liter 4-cilinder turbobenzinemotor met directe injectie.

Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?

De distributieketting is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hoge kilometerstanden slijten en moet dan vervangen worden om motorschade te voorkomen.

Wat is het praktijkverbruik van de Dacia Lodgy 1.3 TCe?

Het praktijkverbruik ligt rond de 7,0 tot 7,5 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 6,0-6,5 l/100 km.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine beurt tussen de €400 en €700.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €40 tot €50 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde versnellingsbak?

Soms kunnen er problemen optreden met de koppeling of synchronisatieringen, vooral bij intensief gebruik of slecht onderhoud.

Veelvoorkomende problemen

Kritiek
Motor

Distributieketting slijtage

De timing chain kan bij hogere kilometerstanden uitrekken of slijten, wat kan leiden tot motorstoringen.

Kenmerken:

Tikkend geluid uit de motor, motorstoringen, startproblemen.

Aandacht vereist
Motor

Turbo falen

De turbo kan defect raken door olievervuiling of onvoldoende onderhoud.

Kenmerken:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Aandacht vereist
Motor

Injectorfalen

Brandstofinjectoren kunnen verstopt raken of defect gaan, wat leidt tot slechte motorloop.

Kenmerken:

Onregelmatig stationair draaien, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.

Laag
Motor

Olieverbruik

De motor kan meer olie verbruiken dan gemiddeld, vooral bij intensief gebruik.

Kenmerken:

Regelmatig olie bijvullen nodig, rook uit uitlaat bij overmatig verbruik.

Aandacht vereist
Transmissie

Koppelingsslijtage

De koppeling kan sneller slijten bij intensief stadsverkeer of verkeerd schakelen.

Kenmerken:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Dacia

Voor dit specifieke model en bouwjaar (dacia uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1349 kg. Dat is 12% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Dacia Lodgy Stepway TCe 130 GPF modellen

Model Kenteken