Kenteken check N-287-DP

APK geldig tot jul 2027 - 5 eigenaars - 130.929 km (peildatum jul 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-994129
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
N-287-DP
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Scénic TCe 115 GPF
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken N-287-DP: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Grijs
Brandstof
Benzine
Renault Scénic TCe 115 GPF 2021

Betrouwbaarheid Renault Scénic TCe 115 GPF (2021) – Kenteken N-287-DP

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
49

Waardebehoud Renault Scénic TCe 115 GPF (2021) – Kenteken N-287-DP

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Renault Scénic TCe 115 GPF (2021) – Kenteken N-287-DP

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
65

Veiligheid Renault Scénic TCe 115 GPF (2021) – Kenteken N-287-DP

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Renault Scénic TCe 115 GPF (2021) – Kenteken N-287-DP

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
62

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 21.000 - € 26.000
Catalogusprijs
€ 28.235
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
485 dagen
Aantal op naam
5+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Motor code
H5H E4
Aantal in Nederland
15 voertuigen
Aantal keren bekeken
353 keer

Expert Analyse & Conclusies

Wanneer we de data van deze Renault Scénic TCe 115 GPF bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1488 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 200 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 221 / kwartaal
Zeeland ca. € 214 / kwartaal
Utrecht ca. € 210 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 206 / kwartaal
Gelderland ca. € 216 / kwartaal
Limburg ca. € 212 / kwartaal
Overijssel ca. € 218 / kwartaal
Flevoland ca. € 214 / kwartaal
Drenthe ca. € 221 / kwartaal
Friesland ca. € 223 / kwartaal
Groningen ca. € 225 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Moderne 1.3 TCe turbomotor met goede balans tussen vermogen (85-96 kW) en zuinigheid
  • Ruime en praktische MPV met flexibel interieur en voldoende zitplaatsen
  • Handgeschakelde 6-versnellingsbak biedt directe controle en relatief lage onderhoudskosten
  • Goede veiligheidsuitrusting en moderne technologie voor een auto uit 2016
  • Redelijk lage wegenbelasting en gunstige onderhoudskosten
  • Comfortabele rijervaring met voldoende koppel voor dagelijks gebruik

Aandachtspunten

  • Mogelijke problemen met distributieketting en kettingspanner bij sommige motoren
  • Turbo kan bij onvoldoende onderhoud olielekkages vertonen
  • Injectoren kunnen na hoge kilometerstanden problemen geven
  • Koppeling en synchronisatieringen van handbak kunnen slijten bij intensief gebruik
  • Praktisch verbruik ligt vaak hoger dan officiële WLTP-cijfers
  • Marktwaarde daalt sneller dan sommige concurrenten door MPV-segment

Gedetailleerde analyse

Kenteken N-287-DP is een grijze Renault Scénic 1.3 TCe Zen uit 2021 met een 1332cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze MPV uit 2016 biedt een praktische en zuinige rijervaring met een nieuwprijs van circa €29.950.

De motor in deze Renault Scénic is de 1.3 TCe benzinemotor met een cilinderinhoud van 1332cc, 4 cilinders en een vermogen van ongeveer 85 kW (115 pk) tot 96 kW (130 pk), afhankelijk van de uitvoering. De motorcode die vaak bij deze 1.3 TCe motor hoort is de H5Ht of H5Ft, een moderne turbomotor met directe injectie en DOHC. Deze motor staat bekend om zijn relatief goede prestaties en zuinigheid, met een koppel van circa 205 Nm bij 2000 tpm. De motor is voorzien van een turbo met intercooler en directe brandstofinjectie, wat zorgt voor een goede balans tussen vermogen en brandstofverbruik.

De handgeschakelde transmissie van deze Renault Scénic 1.3 TCe Zen is een 6-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar bij intensief gebruik kunnen slijtage aan de koppeling en synchronisatieringen voorkomen. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, mits tijdig onderhoud en juiste rijstijl worden gehanteerd. De schakelbak werkt soepel en draagt bij aan een plezierige rijervaring, vooral in combinatie met de motor die een goede trekkracht levert bij lage toeren.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond de 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 85 pk benzineauto in Nederland bedraagt ongeveer €40 tot €50 per maand, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €500 en €700. Grotere reparaties of slijtageonderdelen kunnen extra kosten met zich meebrengen.

Bij aankoop van een Renault Scénic 1.3 TCe Zen uit 2016 met kenteken N-287-DP is het belangrijk om te letten op het onderhoudsboekje en of de distributieketting in goede staat is, aangezien sommige 1.3 TCe motoren lichte problemen met de kettingspanner kunnen hebben. Controleer ook de turbo op eventuele olielekkages en let op onregelmatig stationair draaien wat kan duiden op injectorproblemen. De handgeschakelde versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, maar controleer de koppeling op slijtage. De marktwaarde ligt momenteel rond de €12.000 tot €15.000 afhankelijk van kilometerstand en staat. Deze auto is een goede keuze voor wie een praktische, zuinige en ruime MPV zoekt met een moderne benzinemotor.

Deze grijze Renault Scénic met kenteken N-287-DP uit 2021 is een praktische en betrouwbare MPV met een moderne 1.3 TCe benzinemotor en handgeschakelde versnellingsbak. Met een goede balans tussen prestaties, zuinigheid en comfort is het een geschikte keuze voor gezinnen en dagelijks gebruik. Let bij aankoop op onderhoudsgeschiedenis en bekende aandachtspunten zoals de distributieketting en turbo om onaangename verrassingen te voorkomen.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Variabele lichtverdeling
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Lane Change Assistant
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Adaptive Cruise Control Pakket
Collision Warning Pakket
Metallic lak €650

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

JUL 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
21 juli 2025
SEP 2021

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
23 september 2021
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

11 juli 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 00

Foto's

Renault Scénic TCe 115 GPF 2021 – Afbeelding 1
Renault Scénic TCe 115 GPF 2021 – Afbeelding 2
Renault Scénic TCe 115 GPF 2021 – Afbeelding 3
Renault Scénic TCe 115 GPF 2021 – Afbeelding 4
Renault Scénic TCe 115 GPF 2021 – Afbeelding 5
Renault Scénic TCe 115 GPF 2021 – Afbeelding 6
Renault Scénic TCe 115 GPF 2021 – Afbeelding 7
Renault Scénic TCe 115 GPF 2021 – Afbeelding 8

+3

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Huidige status: Actief in kentekenregister
Datum eerste registratie:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 11-07-2026

Importstatus

Importgegevens voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motor code H5H E4
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1333 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 116 pk (85 kW)
Draaimoment 240 Nm
Tractie Niet beschikbaar
Type transmissie Handgeschakeld
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Grijs
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,41 m
Voertuigbreedte 1,87 m
Hoogte incl. dakrails 1,65 m
Asafstand 2,73 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading Niet beschikbaar
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 10,9 s
Topsnelheid 184 km/u
Gemiddeld verbruik 5,9 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 143 g/km
Type brandstof Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Scénic TCe 115 GPF (N-287-DP)

Wat is de APK status van N-287-DP?

De APK van N-287-DP is geldig tot juli 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is N-287-DP een import auto?

Nee, N-287-DP is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft N-287-DP gehad?

N-287-DP heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.3 TCe motor in de Renault Scénic 2016?

De motorcode is meestal H5Ht of H5Ft, een 1.3 liter 4-cilinder turbomotor met directe injectie.

Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?

De distributieketting is over het algemeen betrouwbaar, maar er zijn meldingen van vroegtijdige slijtage van de kettingspanner die tot kettinglawaai kan leiden.

Wat is het praktijkverbruik van de Renault Scénic 1.3 TCe Zen?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen de 6,5 en 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-cijfers van circa 5,5-6,0 l/100 km.

Zijn er bekende problemen met de turbo?

Ja, olielekkages door versleten afdichtingen kunnen voorkomen, wat leidt tot vermogensverlies en rookontwikkeling.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en service tussen de €500 en €700, exclusief grotere reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 85 pk benzineauto in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €40 tot €50 per maand, afhankelijk van de provincie en het gewicht van de auto.

Mogelijke gebreken

Urgent
Motor

Distributieketting en kettingspanner

Bij sommige 1.3 TCe motoren kunnen de kettingspanner en distributieketting vroegtijdig slijten, wat leidt tot kettinglawaai en mogelijk motorschade.

Herkenningspunten:

Lawaai uit motor bij starten, onregelmatig stationair draaien, motorstoringslampje.

Belangrijk
Motor

Turbo olielekkage

De turbo kan olielekkages vertonen door versleten afdichtingen, wat leidt tot vermogensverlies en rookontwikkeling.

Herkenningspunten:

Rook uit uitlaat, vermogensverlies, verhoogd olieverbruik.

Belangrijk
Motor

Injectorproblemen

Injectoren kunnen verstopt raken of defect raken, wat leidt tot slechte verbranding en motorstoringen.

Herkenningspunten:

Schokkerig lopen, verhoogd brandstofverbruik, motorstoringslampje.

Minimaal
Transmissie

Slijtage koppeling en versnellingsbak

Bij intensief gebruik kan de koppeling en synchronisatieringen van de handgeschakelde versnellingsbak slijten, wat schakelen bemoeilijkt.

Herkenningspunten:

Moeilijk schakelen, slippen van koppeling, vreemde geluiden bij schakelen.

Belangrijk
Motor

Verhoogd olieverbruik

Sommige motoren vertonen verhoogd olieverbruik door slijtage aan zuigerveren of klepafdichtingen.

Herkenningspunten:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2021) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1488 kg. Dat is 24% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde