Kenteken check N-315-XG

APK geldig tot jan 2028 - 5 eigenaars - 70.677 km (peildatum jan 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-280456
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
N-315-XG
Automerk
Renault
Renault logo
Type
Mégane Grandtour TCe 140 GPF
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken N-315-XG: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Blauw
Brandstoftype
Benzine
Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF 2022

Betrouwbaarheid Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF (2022) – Kenteken N-315-XG

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
100

Waardebehoud Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF (2022) – Kenteken N-315-XG

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF (2022) – Kenteken N-315-XG

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
67

Veiligheid Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF (2022) – Kenteken N-315-XG

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF (2022) – Kenteken N-315-XG

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
79

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 25.000 - € 30.000
Adviesprijs nieuw
€ 31.578
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
617 dagen
Eigenaarhistorie
5+ eigenaars
Keuring verloopt
Taxigebruik
Nee
Motortype-code
H5H E4
Vergelijkbare kentekens
146 voertuigen
Keren opgezocht
886 keer

Expertrapport

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1356 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Zuinig en relatief krachtige 1.3 TCe motor met 103 pk en 220 Nm koppel
  • Ruime en praktische combi met 521 liter bagageruimte (uitbreidbaar tot 1504 liter)
  • Handgeschakelde 6-bak zorgt voor directe rijervaring en lagere onderhoudskosten
  • Moderne veiligheids- en comfortvoorzieningen in de Intens-uitvoering
  • Redelijk goede marktwaarde en waardebehoud voor een auto uit 2020
  • Relatief lage wegenbelasting en gunstig brandstofverbruik in praktijk

Waar je op moet letten

  • Mogelijk olieverbruik en distributiekettinggeluiden bij hogere kilometerstanden
  • Koppeling en synchronisatieringen kunnen slijten bij intensief gebruik
  • Turbo kan bij zeldzame gevallen problemen geven zoals vermogensverlies
  • Onderhoudskosten kunnen oplopen bij grotere reparaties of slijtage
  • Beperkte ground clearance (145 mm) minder geschikt voor ruwer terrein
  • Praktijkverbruik ligt vaak hoger dan officiële WLTP-cijfers

Uitgebreide analyse

Kenteken N-315-XG is een blauwe Renault Mégane Estate uit 2022 met een 1330cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze compacte middenklasse combi biedt een goede balans tussen prestaties en praktisch gebruik, met een nieuwprijs van circa €31.065.

De motor in deze Renault Mégane Estate 1.3 TCe Intens is de 1330cc viercilinder turbobenzinemotor met motorcode H5Ht (ook bekend als HR13). Deze motor levert 103 pk (75 kW) in deze uitvoering en is onderdeel van de Renault-Nissan-Mitsubishi alliantie motorenfamilie. De motor staat bekend om zijn relatief zuinige prestaties en goede koppel van 220 Nm bij 1500 tpm. Bekende problemen zijn onder meer matig olieverbruik en soms problemen met de kettingspanning van de distributieketting, wat kan leiden tot kettinglawaai of in zeldzame gevallen kettingslijtage (orange). Turbo-problemen komen minder frequent voor, maar kunnen zich uiten in vermogensverlies of rookontwikkeling (yellow). Injectoren zijn over het algemeen betrouwbaar, maar kunnen bij hoge kilometerstanden onderhoud vereisen.

De handgeschakelde 6-versnellingsbak in deze Mégane Estate is over het algemeen betrouwbaar, maar gebruikers melden soms slijtage aan de koppeling en synchronisatieringen bij intensief gebruik. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn gemiddeld, met een koppeling vervangen rond 100.000 km als meest voorkomende reparatie. De handbak draagt bij aan een directe rijervaring en relatief lage onderhoudskosten vergeleken met automaten.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,9 liter per 100 km, maar praktijkverbruik ligt vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. Wegenbelasting voor deze 103 pk benzineauto bedraagt in Nederland circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld rond de €600 tot €900. Grotere reparaties of slijtageonderdelen kunnen extra kosten veroorzaken.

Bij aankoop van een Renault Mégane Estate 1.3 TCe Intens uit 2020 met kenteken N-315-XG is het belangrijk om te letten op onderhoudshistorie, vooral distributieketting en olieverbruik. Controleer ook de staat van de koppeling en eventuele turbo-gerelateerde klachten. Deze auto biedt een goede prijs-kwaliteitverhouding met een marktwaarde rond €18.000 tot €22.000 afhankelijk van kilometerstand en staat. Een proefrit en technische check zijn aan te raden om verrassingen te voorkomen.

Deze blauwe Renault Mégane Estate met kenteken N-315-XG uit 2022 is een praktische en relatief zuinige combi met een betrouwbare 1.3 TCe motor en handgeschakelde versnellingsbak. Met aandacht voor onderhoud en bekende aandachtspunten is het een goede keuze voor wie een compacte middenklasse stationwagon zoekt met een gunstige prijs-kwaliteitverhouding.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Android Auto / Apple CarPlay
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Stuurbekrachtiging

Extra opties

High-beam Assistant Pakket
Mistlampen Pakket
Vermoeidheidsherkenning Pakket
Lane Departure Warning Pakket
Verkeersbordenherkenning Pakket
Navigatie Pakket
Lichtmetalen velgen Pakket
Metallic lak €650

Voertuig historie

Tijdlijn

JAN 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
22 januari 2024
JAN 2024

Kilometerstand

XXX,677 km geregistreerd

XXX,677 km
INFO
21 januari 2024
JAN 2022

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
24 januari 2022
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

APK keuring details: Band met laag profiel

Voertuigfoto's

Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF 2022 – Afbeelding 1
januari 2024
Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF 2022 – Afbeelding 2
januari 2024
Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF 2022 – Afbeelding 3
januari 2024
Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF 2022 – Afbeelding 4
januari 2024
Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF 2022 – Afbeelding 5
januari 2024

+-3

Registratie & Status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Vorige APK: 24-01-2027

Herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Van Nederlandse bodem
Geregistreerd in: Nederland
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code H5H E4
Brandstoftype Benzine
Cilindervolume 1333 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 140 pk (103 kW)
Maximaal koppel 260 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Opzet stationwagen
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Blauw
Uitvoering Onbekend
Type Onbekend
Afkomst Nederland

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,63 m
Totale breedte 1,81 m
Hoogte 1,45 m
Afstand tussen assen 2,71 m
Voertuiggewicht Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Laadcapaciteit Onbekend
Trekgewicht geremd Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 9,7 s
Topsnelheid begrensd 205 km/u
Gecombineerd verbruik 5,4 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 129 g/km
Brandstof Benzine
Inhoud tank Onbekend

Vragen over Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF (N-315-XG)

Wat is de APK status van N-315-XG?

De APK van N-315-XG is geldig tot januari 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is N-315-XG een import auto?

Nee, N-315-XG is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft N-315-XG gehad?

N-315-XG heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.3 TCe motor in deze Renault Mégane Estate?

De motorcode is H5Ht, een 1330cc viercilinder turbobenzinemotor met 103 pk in deze uitvoering.

Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?

De distributieketting is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hogere kilometerstanden spannen en geluid maken, wat onderhoud vereist.

Wat is het praktijkverbruik van deze auto?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 6,5 en 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van 5,9 l/100 km.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen €600 en €900.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 103 pk benzineauto?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie en het gewicht.

Wat is de marktwaarde van een Renault Mégane Estate 1.3 TCe Intens uit 2020?

De marktwaarde ligt tussen €18.000 en €22.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.

Veel voorkomende klachten

Matig risico
Motor

Distributieketting spannen en slijtage

De distributieketting kan bij hogere kilometerstanden spannen en geluid maken, wat kan leiden tot vroegtijdige slijtage.

Symptomen:

Kettinglawaai bij koude start, tikken uit motorruimte, motorstoringslampje.

Matig risico
Motor

Olieverbruik hoger dan normaal

Sommige motoren vertonen verhoogd olieverbruik, wat kan leiden tot motorproblemen als het niet tijdig wordt bijgevuld.

Symptomen:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat, verminderde motorprestaties.

Matig risico
Transmissie

Koppeling slijtage

De koppeling kan sneller slijten bij intensief stadsverkeer of sportief rijden, wat leidt tot slippen of moeilijk schakelen.

Symptomen:

Koppeling slippen, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.

Laag risico
Motor

Turbo vermogensverlies

In zeldzame gevallen kan de turbo minder goed functioneren door slijtage of olieproblemen.

Symptomen:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd brandstofverbruik.

Laag risico
Elektronica

Elektronische storingen in infotainmentsysteem

Soms kunnen softwareproblemen optreden in het multimediasysteem, met vastlopers of uitval.

Symptomen:

Bevriezen scherm, uitval navigatie of audio, herstarten nodig.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1356 kg. Dat is 13% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde