Kenteken check N-317-RV

APK geldig tot nov 2027 - 6+ eigenaars - 126.075 km (peildatum jan 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-278705
Gegenereerd op 15 mei 2026

Kerninfo

Registratie
N-317-RV
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Grand Scénic TCe 140 GPF
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken N-317-RV: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Zwart
Brandstof
Benzine
Renault Grand Scénic TCe 140 GPF 2020

Betrouwbaarheid Renault Grand Scénic TCe 140 GPF (2020) – Kenteken N-317-RV

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
69

Waardebehoud Renault Grand Scénic TCe 140 GPF (2020) – Kenteken N-317-RV

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
95

Onderhoud Renault Grand Scénic TCe 140 GPF (2020) – Kenteken N-317-RV

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
65

Veiligheid Renault Grand Scénic TCe 140 GPF (2020) – Kenteken N-317-RV

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Renault Grand Scénic TCe 140 GPF (2020) – Kenteken N-317-RV

Vermogensindex
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
77

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 24.000 - € 29.000
Catalogusprijs
€ 39.654
Importstatus
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
627 dagen
Aantal op naam
6+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Motor code
H5H B4
Soortgelijke auto's in NL
35 voertuigen
Aantal keren bekeken
297 keer

Expert Analyse & Conclusies

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Grand Scénic TCe 140 GPF komen een aantal specifieke details naar voren. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1596 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Ruime 7-persoonsindeling ideaal voor gezinnen.
  • Efficiënte en relatief krachtige 1.3 TCe turbomotor met 103 pk.
  • Automatische 7-traps EDC transmissie voor comfortabel rijden.
  • Moderne veiligheidsuitrusting met 5-sterren Euro NCAP-score.
  • Comfortabele rijervaring met zachte vering.
  • Redelijk gunstige wegenbelasting en verbruik voor een MPV.

Aandachtspunten

  • Mogelijke problemen met distributieketting bij hogere kilometerstanden.
  • Soms schokkerige automaat bij lage snelheden.
  • Benzinepartikelfilter kan onderhoudsgevoelig zijn.
  • Interieurplastics kunnen goedkoop aanvoelen en slijten.
  • Grote 20 inch wielen gevoelig voor beschadigingen en dure banden.
  • Rijgedrag is wat zwaar en minder dynamisch.

Gedetailleerde analyse

Kenteken N-317-RV is een zwarte Renault Grand Scénic 1.3 TCe Intens 7p uit 2020 met een 1330cc 4-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Deze MPV uit 2016 biedt ruimte voor zeven personen en werd nieuw geleverd voor €40.310. In dit rapport analyseren we de motor, transmissie, verbruik, onderhoud en marktwaarde van deze specifieke uitvoering.

De 1330cc motor in deze Renault Grand Scénic is de bekende 1.3 TCe benzinemotor met motorcode H5Ht, ontwikkeld in samenwerking met Daimler. Deze 4-cilinder turbomotor levert 103 pk in deze uitvoering. De motor staat bekend om zijn relatief goede prestaties en efficiency, maar er zijn meldingen van problemen met de distributieketting (timing chain), die bij sommige exemplaren vroegtijdig kan slijten. Daarnaast zijn er sporadische meldingen van turbo- en injectorproblemen, evenals verhoogd olieverbruik bij oudere kilometers. De motor is voorzien van een benzinepartikelfilter (FAP), wat bijdraagt aan emissiebeheersing maar ook onderhoudsgevoelig kan zijn.

De automatische transmissie in deze Grand Scénic is een 7-traps EDC (dubbelkoppelingsbak). Deze automaat biedt soepele schakelovergangen, maar gebruikers melden soms een lichte schokkerigheid bij lage snelheden of bij langzaam optrekken, wat als storend kan worden ervaren. Onderhoudskosten voor de automaat zijn gemiddeld, met periodieke vervanging van transmissievloeistof aanbevolen. Ernstige defecten zijn zeldzaam, maar reparaties kunnen prijzig zijn als ze optreden.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en belading. De wegenbelasting voor een 103 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Grote onderhoudsbeurten en eventuele turbo- of distributiekettingreparaties kunnen extra kosten met zich meebrengen.

Bij aankoop van een Renault Grand Scénic 1.3 TCe Intens 7p met kenteken N-317-RV is het belangrijk om de onderhoudshistorie goed te controleren, vooral op tijdigheid van distributiekettinginspectie en turbo-onderhoud. Controleer ook de staat van de automaat en let op schokkerig schakelen. Inspecteer het interieur op slijtage, vooral bij een zevenzitter. De marktwaarde van een goed onderhouden exemplaar uit 2016 ligt momenteel tussen €12.000 en €16.000, afhankelijk van kilometerstand en staat. Deze auto is geschikt voor gezinnen die ruimte en comfort zoeken met een relatief zuinige benzinemotor.

Deze zwarte Renault Grand Scénic met kenteken N-317-RV uit 2020 is een ruime en praktische 7-persoons MPV met een moderne 1.3 TCe motor en automatische transmissie. Hoewel er enkele aandachtspunten zijn zoals mogelijke distributieketting- en turbo-issues, biedt deze uitvoering een goede balans tussen prestaties, comfort en gebruikskosten. Zorgvuldige inspectie en onderhoud zijn essentieel voor langdurig plezier met deze auto.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Verkeersbordenherkenning
Noodremassistentie
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Lane Departure Warning Pakket
Android Auto / Apple CarPlay Pakket
Parkeerhulp Pakket
Navigatie Pakket
Metallic lak €634

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
15 januari 2026
AUG 2022

Kilometerstand

XXX,621 km geregistreerd

XXX,621 km
INFO
6 augustus 2022
MRT 2020

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
9 maart 2020
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

APK keuring details: Kentekenverlichting voldoet niet aan voorschriften, Dimlicht verkeerd afgesteld

29 november 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 40

Foto's

Renault Grand Scénic TCe 140 GPF 2020 – Afbeelding 1
januari 2026

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Datum eerste registratie:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Huidige dekking: WA-verzekerd
Laatst gecontroleerd: 15-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 29-11-2026

Importstatus

Importgegevens voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Geïmporteerde auto (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Technische gegevens

Aandrijflijn

Motor code H5H B4
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1332 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Vermogen (kW) 140 pk (103 kW)
Draaimoment 240 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Versnellingsbak Automaat
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Zitplaatsen 7 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Buitenkleur Zwart
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,64 m
Voertuigbreedte 1,87 m
Hoogte incl. dakrails 1,65 m
Asafstand 2,8 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading Niet beschikbaar
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 9,9 s
Topsnelheid 198 km/u
Gemiddeld verbruik 5,8 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 155 g/km
Type brandstof Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Grand Scénic TCe 140 GPF (N-317-RV)

Wat is de APK status van N-317-RV?

De APK van N-317-RV is geldig tot november 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is N-317-RV een import auto?

Ja, N-317-RV is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft N-317-RV gehad?

N-317-RV heeft 6+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1.3 TCe motor in deze Renault Grand Scénic?

De motorcode is H5Ht, een 1.3-liter 4-cilinder turbomotor ontwikkeld in samenwerking met Daimler.

Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie?

De 7-traps EDC automaat is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij lage snelheden schokkerig schakelen. Regelmatig onderhoud verlengt de levensduur.

Wat is het praktijkverbruik van deze auto?

Het praktijkverbruik ligt rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-waarde van circa 5,5-6,0 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de kosten tussen €600 en €900 per jaar, inclusief APK, service en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van de provincie en het gewicht.

Wat is de huidige marktwaarde van een 2016 Renault Grand Scénic 1.3 TCe Intens 7p?

De marktwaarde ligt tussen €12.000 en €16.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.

Mogelijke gebreken

Urgent
Motor

Distributieketting slijtage

De timing chain kan bij hogere kilometerstanden uitrekken of slijten, wat leidt tot motorgeluiden en mogelijk motorschade.

Kenmerken:

Tikkend geluid uit de motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.

Belangrijk
Motor

Turbo problemen

Soms treedt olielekkage of verminderde turbodruk op door slijtage of defecte kleppen.

Kenmerken:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Belangrijk
Motor

Injectoren verstopt of defect

Brandstofinjectoren kunnen verstopt raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop.

Kenmerken:

Schokkerige motor, slechte acceleratie, verhoogd brandstofverbruik.

Minimaal
Transmissie

Automaat schokkerig schakelen

De 7-traps EDC automaat kan bij lage snelheden schokken vertonen door software of slijtage.

Kenmerken:

Schokkerig optrekken, onregelmatige schakelovergangen.

Belangrijk
Motor

Olieverbruik hoger dan normaal

Sommige motoren vertonen verhoogd olieverbruik door slijtage van zuigerveren of klepafdichtingen.

Kenmerken:

Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1596 kg. Dat is 33% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde