Kenteken check N-451-TF

APK geldig tot okt 2027 - 2 eigenaars - 94.990 km (peildatum dec 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-241740
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Kentekenplaat
N-451-TF
Merk voertuig
Renault
Renault logo
Uitvoering
Kadjar TCe 140 GPF
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken N-451-TF: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Grijs
Type brandstof
Benzine
Renault Kadjar TCe 140 GPF 2021

Betrouwbaarheid Renault Kadjar TCe 140 GPF (2021) – Kenteken N-451-TF

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
34

Waardebehoud Renault Kadjar TCe 140 GPF (2021) – Kenteken N-451-TF

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud Renault Kadjar TCe 140 GPF (2021) – Kenteken N-451-TF

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
69

Veiligheid Renault Kadjar TCe 140 GPF (2021) – Kenteken N-451-TF

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties Renault Kadjar TCe 140 GPF (2021) – Kenteken N-451-TF

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
77

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 29.000 - € 35.000
Adviesprijs nieuw
€ 34.921
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
588 dagen
Eigenaarhistorie
2 eigenaars
Keuring verloopt
Taxigebruik
Nee
Motortype-code
H5H E4
Vergelijkbare kentekens
39 voertuigen
Keren opgezocht
832 keer

Expertrapport

Wanneer we de data van deze Renault Kadjar TCe 140 GPF bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1428 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 200 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 221 / kwartaal
Zeeland ca. € 214 / kwartaal
Utrecht ca. € 210 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 206 / kwartaal
Gelderland ca. € 216 / kwartaal
Limburg ca. € 212 / kwartaal
Overijssel ca. € 218 / kwartaal
Flevoland ca. € 214 / kwartaal
Drenthe ca. € 221 / kwartaal
Friesland ca. € 223 / kwartaal
Groningen ca. € 225 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Zeer zuinige 1.3 TCe benzinemotor met lage vaste lasten
  • Ruim en praktisch interieur, geschikt voor gezinnen
  • Goede uitrusting in Black Edition (o.a. navigatie, climate control, LED-verlichting)
  • Betrouwbare handgeschakelde zesversnellingsbak
  • Scherpe occasionprijs ten opzichte van concurrenten
  • Lage onderhoudskosten vergeleken met premiummerken

Waar je op moet letten

  • Motor van 103 pk voelt soms traag, zeker bij volledige belading
  • Harde rijervaring op grote (19 inch) velgen
  • Matig waardebehoud na 5 jaar
  • Incidenteel turbo- en olieverbruikproblemen bij hoge kilometerstanden
  • Minder krachtig en minder zuinig dan de 1.5 dCi dieselvariant
  • Beperkte trekcapaciteit (max. 1.200 kg)

Uitgebreide analyse

Kenteken N-451-TF is een grijze Renault Kadjar uit 2021 met een 1333cc benzinemotor, handgeschakelde versnellingsbak en voorwielaandrijving. Deze midi-SUV werd nieuw aangeboden voor €34.300 en is populair vanwege de ruime afmetingen, moderne uitrusting en zuinige motorisering. In dit rapport vind je een objectieve analyse van techniek, praktijk, onderhoud, marktwaarde en veelvoorkomende problemen.

De Renault Kadjar 1.3 TCe Black Edition (2021) is uitgerust met een 1.3-liter viercilinder turbomotor (motorcode: H5Ht, ook bekend als HR13DDT). Deze motor is ontwikkeld in samenwerking met Daimler en wordt ook toegepast in onder andere de Mercedes A-klasse en Nissan Qashqai. Het vermogen bedraagt 103 pk (76 kW), wat lager is dan de 138 pk en 160 pk varianten die in veel internationale reviews worden genoemd[1][2][8]. De motor is voorzien van directe benzine-inspuiting, turbo en een dubbele bovenliggende nokkenas (DOHC). **Bekende problemen motor:** - **Timing chain (distributieketting):** Geen grootschalige meldingen van voortijdige slijtage of breuk, maar regelmatig onderhoud en tijdige vervanging wordt aanbevolen (categorie: motor, ernst: yellow). - **Turbo:** Incidentele meldingen van turbo-problemen bij hoge kilometerstanden, vooral bij intensief gebruik of onvoldoende onderhoud (categorie: motor, ernst: orange). - **Injectoren:** Zelden problemen, maar bij slechte brandstofkwaliteit kunnen verstoppingen optreden (categorie: motor, ernst: yellow). - **Olieverbruik:** Geen structurele problemen bekend, maar controleer het oliepeil regelmatig bij oudere exemplaren (categorie: motor, ernst: yellow).

De grijze Renault Kadjar met kenteken N-451-TF heeft een handgeschakelde zesversnellingsbak. Deze transmissie staat bekend als betrouwbaar en soepel schakelend, zonder grootschalige defecten[2][5]. Onderhoudskosten zijn laag: een jaarlijkse kleine beurt kost circa €200-€250, een grote beurt €350-€450. APK-kosten bedragen €35-€50 per jaar. Reparaties aan de versnellingsbak zijn zeldzaam, maar bij hoge kilometerstanden kan de koppelingsset slijtage vertonen (categorie: transmissie, ernst: yellow).

**Verbruik:** - **WLTP:** Officieel gecombineerd verbruik circa 6,0 l/100 km (ca. 1 op 16,7)[1]. - **Praktijk:** Werkelijk verbruik ligt vaak rond 7,0-7,5 l/100 km (1 op 13-14), afhankelijk van rijstijl en gebruik. **Wegenbelasting:** Voor een benzineauto van 103 pk (76 kW) betaal je in Nederland in 2025 circa €88 per maand (€1.056 per jaar). **Marktwaarde & waardebehoud:** De nieuwprijs van €34.300 is inmiddels gedaald naar een actuele marktwaarde van €16.000-€19.000 voor een exemplaar uit 2021 met gemiddeld kilometerstand. Het waardebehoud is matig tot redelijk voor deze klasse; na 5 jaar behoudt de auto circa 50-55% van de nieuwprijs. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35-€50 - **Service (klein/groot):** €200-€450 - **Reparaties (gemiddeld):** €300-€600 (afhankelijk van leeftijd en kilometerstand) - **Bandenset:** €400-€600 (per 40.000-50.000 km) - **Remmen:** €250-€400 (per 60.000 km)

De grijze Renault Kadjar met kenteken N-451-TF uit 2021 is een ruim opgezette, zuinige en goed uitgeruste midi-SUV met een betrouwbare technische basis. De 1.3 TCe motor is niet de krachtigste in het segment, maar wel zuinig en geschikt voor dagelijks woon-werkverkeer. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, controleer het oliepeil en laat eventueel de turbo inspecteren bij hoge kilometerstanden. Kies bij voorkeur een exemplaar met kleinere velgen (17 inch) voor een comfortabeler rijgedrag.

Deze grijze Renault Kadjar met kenteken N-451-TF uit 2021 is een praktische en betaalbare keuze in het midden-SUV segment. De auto combineert een zuinige motor, ruim interieur en een degelijke afwerking tegen redelijke onderhoudskosten. Het waardebehoud is gemiddeld en de rij-ervaring is comfortabel, mits gereden op kleinere velgen. Let bij aankoop op de onderhoudshistorie en controleer op veelvoorkomende problemen bij hoge kilometerstanden.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Bochtverlichting
Lichtsensor
Regensensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

High-beam Assistant Pakket
Led verlichting Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Noodremassistentie Pakket
Collision Warning Pakket
Metallic lak €650

Voertuig historie

Gebeurtenissen

DEC 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
17 december 2025
DEC 2021

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
31 december 2021
Bekijk complete tijdlijn

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

22 oktober 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 22

Voertuigfoto's

Renault Kadjar TCe 140 GPF 2021 – Afbeelding 1
december 2025

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Verzekeringsstatus

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Datum vorige keuring: 22-10-2026

Herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Nederlandse auto
Land van herkomst: Nederland
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code H5H E4
Aandrijftype Benzine
Slagvolume 1333 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 140 pk (103 kW)
Maximaal koppel 260 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw N.v.t.
Indeling stationwagen
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lak Grijs
Uitvoering N.v.t.
Type N.v.t.
Afkomst Nederland

Dimensies & Gewicht

Totale lengte 4,45 m
Totale breedte 1,84 m
Hoogte 1,6 m
Afstand tussen assen 2,65 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Toegestaan totaalgewicht N.v.t.
Laadcapaciteit N.v.t.
Trekgewicht geremd N.v.t.

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 9,8 s
Topsnelheid begrensd 200 km/u
Gecombineerd verbruik 5,8 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 141 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over Renault Kadjar TCe 140 GPF (N-451-TF)

Wat is de APK status van N-451-TF?

De APK van N-451-TF is geldig tot oktober 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is N-451-TF een import auto?

Nee, N-451-TF is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft N-451-TF gehad?

N-451-TF heeft 2 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Hoe zuinig is de Renault Kadjar 1.3 TCe 103 pk in de praktijk?

Het officiële WLTP-verbruik is circa 6,0 l/100 km, maar in de praktijk verbruiken de meeste eigenaren 7,0-7,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €200-€450 voor service, €35-€50 voor APK en gemiddeld €300-€600 aan reparaties per jaar. Banden en remmen zijn extra.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?

De handgeschakelde zesbak is betrouwbaar en kent weinig problemen. Alleen bij hoge kilometerstanden kan de koppeling slijtage vertonen.

Wat is de actuele marktwaarde van een Renault Kadjar 1.3 TCe uit 2021?

De marktwaarde ligt in 2025 tussen de €16.000 en €19.000, afhankelijk van kilometerstand en staat.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 103 pk in Nederland?

In 2025 betaal je circa €88 per maand (€1.056 per jaar) aan wegenbelasting voor deze auto.

Zijn er bekende motorproblemen bij deze 1.3 TCe motor?

Incidenteel turbo-problemen en verhoogd olieverbruik bij hoge kilometerstanden. De distributieketting en injectoren zijn over het algemeen betrouwbaar, mits tijdig onderhouden.

Veel voorkomende klachten

Let op
Motor

Turbo slijtage

Incidenteel turbo-problemen bij hoge kilometerstanden of onvoldoende onderhoud

Symptomen:

Vermogensverlies, blauwe rook uitlaat

Gering risico
Motor

Olieverbruik

Verhoogd olieverbruik bij oudere exemplaren

Symptomen:

Olielampje gaat branden, regelmatig bijvullen nodig

Gering risico
Motor

Distributieketting (timing chain)

Geen grootschalige problemen, maar preventief vervangen bij hoge km

Symptomen:

Tikgeluid, motorstoring

Gering risico
Motor

Injector verstopping

Zelden, maar mogelijk bij slechte brandstofkwaliteit

Symptomen:

Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies

Gering risico
Chassis

Hard rijgedrag

Harde vering met grote velgen (19 inch)

Symptomen:

Ongemakkelijk op slechte wegen

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2021) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1428 kg. Dat is 19% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Renault Kadjar TCe 140 GPF in Nederland

Type Plaat