Kenteken check N-462-VF

APK geldig tot jan 2028 - 3 eigenaars - 37.399 km (peildatum dec 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-210926
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
N-462-VF
Merk voertuig
Land Rover
Land Rover logo
Uitvoering
Range Rover P400e Plug-in-Hybrid
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken N-462-VF: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Grijs
Brandstoftype
Elektriciteit
Land Rover Range Rover P400e Plug-in-Hybrid 2022

Betrouwbaarheid Land Rover Range Rover P400e Plug-in-Hybrid (2022) – Kenteken N-462-VF

Fiabiliteit
Op basis van RDW-data en modelhistorie
100

Waardebehoud Land Rover Range Rover P400e Plug-in-Hybrid (2022) – Kenteken N-462-VF

Waardescore
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Land Rover Range Rover P400e Plug-in-Hybrid (2022) – Kenteken N-462-VF

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
58

Veiligheid Land Rover Range Rover P400e Plug-in-Hybrid (2022) – Kenteken N-462-VF

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties Land Rover Range Rover P400e Plug-in-Hybrid (2022) – Kenteken N-462-VF

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
77

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 88.000 - € 107.000
Adviesprijs nieuw
€ 137.566
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
596 dagen
Eigenaren
3 eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
PT204
Vergelijkbare voertuigen in NL
20 voertuigen
Keren opgezocht
206 keer

Expertrapport

Een blik op de RDW-registratie van deze Land Rover Range Rover P400e Plug-in-Hybrid geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Land Rover op basis van 2654 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 371 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 410 / kwartaal
Zeeland ca. € 398 / kwartaal
Utrecht ca. € 390 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 382 / kwartaal
Gelderland ca. € 402 / kwartaal
Limburg ca. € 394 / kwartaal
Overijssel ca. € 406 / kwartaal
Flevoland ca. € 398 / kwartaal
Drenthe ca. € 410 / kwartaal
Friesland ca. € 413 / kwartaal
Groningen ca. € 417 / kwartaal

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Uitstekend luxe- en comfortniveau
  • Geavanceerde technologie en rijhulpsystemen
  • Lage CO₂-uitstoot en mogelijkheid tot elektrisch rijden
  • Exclusiviteit door Autobiography-uitvoering
  • Zeer stille rij-ervaring bij elektrisch rijden
  • Snelle acceleratie dankzij hybride aandrijving

Waar je op moet letten

  • Hoge onderhouds- en reparatiekosten
  • Praktijkverbruik stijgt snel bij weinig elektrisch rijden
  • Zwaar voertuig, minder wendbaar
  • Sterke afschrijving en matig waardebehoud
  • Bekende technische problemen (motor, transmissie)
  • Beperkte elektrische actieradius

Uitgebreide analyse

Kenteken N-462-VF is een grijze Land Rover Range Rover uit 2022 met een 1997cc 4-cilinder benzinemotor, gecombineerd met een plug-in hybride systeem. Deze P400e Autobiography is een luxe SUV met een nieuwprijs van €153.795 en biedt een unieke combinatie van comfort, technologie en milieuvriendelijkheid. In dit rapport vind je een objectieve analyse van deze specifieke variant, inclusief technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten en veelgestelde vragen.

## Motor & Technische Specificaties De Land Rover Range Rover P400e Autobiography uit 2018 is uitgerust met een 2.0-liter (1997cc) 4-cilinder benzinemotor, aangevuld met een elektromotor. Het gecombineerde vermogen bedraagt 404 pk (398 pk volgens ECE-norm)[1]. De motorcode voor deze 2.0-liter Ingenium motor is **PT204** (deze code wordt vaak gebruikt voor de 2.0-liter plug-in hybride varianten van Land Rover). **Bekende problemen:** - **Timing chain (ketting):** Bij de 2.0-liter Ingenium motoren zijn er meldingen van voortijdige slijtage van de distributieketting, vooral bij onvoldoende onderhoud of olieverversing. Dit kan leiden tot kostbare schade (categorie: Motor, ernst: **orange**). - **Turbo:** De turbo van deze motor kan gevoelig zijn voor vervuiling en slijtage, vooral bij veel korte ritten. Regelmatig onderhoud is essentieel (categorie: Motor, ernst: **orange**). - **Injectoren:** Er zijn incidentele meldingen van vervuilde of defecte injectoren, wat kan leiden tot onregelmatig draaien of vermogensverlies (categorie: Motor, ernst: **yellow**). - **Oliewissel & olieverbruik:** De motor vraagt om frequente oliewissels (minimaal jaarlijks of elke 20.000 km). Sommige eigenaren melden hoger dan verwacht olieverbruik, vooral bij intensief gebruik (categorie: Motor, ernst: **yellow**). **Transmissie:** De P400e is voorzien van een 8-traps automaat (ZF 8HP) die bekend staat om zijn betrouwbaarheid. Toch zijn er incidentele meldingen van schokkerig schakelen of softwareproblemen, vooral na updates of bij koude starts. Onderhoudskosten voor de automaat zijn relatief laag, maar een volledige revisie kan duur uitvallen (categorie: Transmissie, ernst: **yellow**).

## Transmissie & Rijgedrag De 8-traps automaat zorgt voor soepele overgangen en past goed bij het karakter van deze luxe SUV. Het hybride systeem zorgt voor een stille, elektrische start en ondersteunt de verbrandingsmotor bij acceleratie. Het gewicht van de auto (ruim 2.500 kg) is merkbaar in bochten en bij remmen, maar de rij- en zitcomfort zijn uitstekend[6].

## Praktijkverbruik & Kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **WLTP:** Officieel verbruik ligt rond de 2,5 l/100 km (87,3 mpg) en CO₂-uitstoot van 71 g/km[3]. - **Praktijk:** In de praktijk ligt het verbruik bij veel elektrisch rijden rond de 5-6 l/100 km. Bij puur benzinegebruik (zonder opladen) kan dit oplopen tot 10-12 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[8]. **Wegenbelasting (Nederland, 221 pk):** Voor een benzine-hybride met 221 pk (vermogen op kentekenbewijs) betaal je in 2025 circa €1.500 per jaar aan wegenbelasting (motorrijtuigenbelasting, MRB). Dit is exclusief eventuele korting voor plug-in hybrides, die per 2025 is afgeschaft. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35-€50 per jaar. - **Service:** Jaarlijkse grote beurt bij dealer: €500-€800. Kleine beurt: €300-€500. - **Reparaties:** Incidentele kosten voor bekende problemen (zie hierboven) kunnen oplopen tot €1.000-€3.000 bij ernstige motor- of transmissieproblemen. - **Bandenslijtage:** Door het hoge gewicht slijten banden sneller; budget €800-€1.200 per set (21 inch). **Marktwaarde & waardebehoud:** De nieuwprijs was €153.795. In 2025 ligt de actuele marktwaarde van een goed onderhouden exemplaar tussen de €40.000 en €55.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitrusting[5]. Het waardebehoud is matig tot slecht, mede door de hoge nieuwprijs en relatief hoge onderhoudskosten.

## Voor- en Nadelen **Voordelen:** - **Luxe en comfort:** Uitstekende zit- en rijcomfort, hoogwaardige afwerking en veel standaarduitrusting[2][6]. - **Technologie:** Geavanceerde infotainment (Touch Pro Duo), massastoelen, geavanceerde rijhulpsystemen[2]. - **Milieuvriendelijk:** Lage CO₂-uitstoot en mogelijkheid tot elektrisch rijden (ca. 25-31 km elektrische actieradius)[1][3]. - **Prestige:** Autobiography-uitvoering biedt exclusiviteit en hoge restwaarde in de luxe segment. - **Rustige rij-ervaring:** Zeer stil bij elektrisch rijden, ideaal voor stadsverkeer[4]. - **Goede acceleratie:** 0-100 km/h in 5,9 seconden dankzij hybride koppel[1][3]. **Nadelen:** - **Hoge onderhoudskosten:** Dure dealeronderhoud en reparaties, vooral buiten garantie. - **Praktijkverbruik:** Bij weinig elektrisch rijden stijgt het verbruik snel. - **Gewicht:** Zwaar voertuig (meer dan 2.500 kg), wat merkbaar is in bochten en bij remmen[6]. - **Waardebehoud:** Sterke afschrijving door hoge nieuwprijs en matige reputatie qua betrouwbaarheid. - **Bekende technische problemen:** Zie hierboven bij motor en transmissie. - **Beperkte elektrische actieradius:** Voor lange ritten blijft de benzine motor dominant.

Deze grijze Land Rover Range Rover met kenteken N-462-VF uit 2022 is een luxe, technologisch geavanceerde plug-in hybride SUV met een uniek karakter. De combinatie van comfort, prestatie en milieuvriendelijkheid spreekt aan, maar de hoge onderhoudskosten, matige betrouwbaarheid en sterke afschrijving zijn belangrijke aandachtspunten voor Nederlandse kopers. Een grondige keuring en onderhoudshistorie zijn essentieel bij aankoop.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Head-up-Display
Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
Cornering Brake Control
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Adaptive Cruise Control
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Lane Change Assistant
Verkeersbordenherkenning
Traffic Jam Assistant
Android Auto / Apple CarPlay
Persoonlijke hotspot
Noodremassistentie
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
eCall
Lichtmetalen velgen
Leer
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Smartphone Draadloos opladen €658
Laserverlichting €1248
Parkeerassistent Pakket
Metallic lak a.W.
Trailer Assist €188

Tijdlijn & Historie

Tijdlijn

JAN 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
31 januari 2025
JAN 2022

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
3 januari 2022
Bekijk complete tijdlijn

Volledige historie beschikbaar

Keuringsgeschiedenis

8 december 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 58

Afbeeldingen

Land Rover Range Rover P400e Plug-in-Hybrid 2022 – Afbeelding 1
Land Rover Range Rover P400e Plug-in-Hybrid 2022 – Afbeelding 2
Land Rover Range Rover P400e Plug-in-Hybrid 2022 – Afbeelding 3
Land Rover Range Rover P400e Plug-in-Hybrid 2022 – Afbeelding 4
Land Rover Range Rover P400e Plug-in-Hybrid 2022 – Afbeelding 5

Juridische status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Aansprakelijkheidsverzekering

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 17-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Vorige APK: 03-01-2027

Land van herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Nederlandse auto
Land van herkomst: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode PT204
Brandstoftype Elektriciteit
Cilindervolume 1997 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 301 pk (221 kW)
Maximaal koppel 640 Nm
Aangedreven wielen vierwielaandrijving
Schakeling Automaat
Milieuklasse Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Opzet stationwagen
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Grijs
Trim Onbekend
Subtype Onbekend
Afkomst Nederland

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 5,2 m
Totale breedte 1,98 m
Voertuighoogte 1,87 m
Wielafstand 2,92 m
Voertuiggewicht Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Nuttige lading Onbekend
Trekgewicht Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 6,9 s
Max. snelheid 220 km/u
Verbruik gecombineerd 3,5 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 78 g/km
Brandstofsoort Elektriciteit
Inhoud tank Onbekend

Vragen over Land Rover Range Rover P400e Plug-in-Hybrid (N-462-VF)

Wat is de APK status van N-462-VF?

De APK van N-462-VF is geldig tot januari 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is N-462-VF een import auto?

Nee, N-462-VF is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft N-462-VF gehad?

N-462-VF heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het praktijkverbruik van de Range Rover P400e Autobiography?

In de praktijk verbruikt de P400e bij veel elektrisch rijden 5-6 l/100 km, bij puur benzinegebruik 10-12 l/100 km[8].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland voor deze auto?

Voor een benzine-hybride met 221 pk betaal je in 2025 circa €1.500 per jaar aan MRB (exclusief eventuele kortingen, die per 2025 zijn afgeschaft).

Wat zijn de belangrijkste onderhoudskosten per jaar?

Jaarlijkse service: €500-€800 (groot), €300-€500 (klein). APK: €35-€50. Reparaties kunnen oplopen tot €1.000-€3.000 bij ernstige problemen.

Hoe betrouwbaar is de 2.0-liter motor in deze Range Rover?

De motor is krachtig maar kent bekende problemen met timing chain, turbo en injectoren. Regelmatig onderhoud is essentieel.

Wat is de elektrische actieradius van de P400e?

Officieel 25-31 km, in de praktijk vaak iets minder, afhankelijk van rijstijl en weersomstandigheden[1][3].

Hoeveel is mijn Range Rover P400e Autobiography nog waard?

In 2025 ligt de marktwaarde tussen €40.000 en €55.000, afhankelijk van staat en onderhoud[5].

Veel voorkomende klachten

Matig risico
Motor

Timing chain slijtage

Voortijdige slijtage distributieketting

Signalen:

Motorstoring, ratelend geluid

Matig risico
Motor

Turbo problemen

Vervuiling/slijtage turbo

Signalen:

Vermogensverlies, rookontwikkeling

Gering risico
Motor

Injector vervuiling

Vervuilde of defecte injectoren

Signalen:

Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies

Gering risico
Motor

Oliewissel & olieverbruik

Frequente oliewissels nodig, mogelijk hoger olieverbruik

Signalen:

Olielampje, rook bij uitlaat

Gering risico
Transmissie

Automaat softwareproblemen

Schokkerig schakelen na updates

Signalen:

Onregelmatig schakelgedrag

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Land Rover

Voor dit specifieke model en bouwjaar (land rover uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 2654 kg. Dat is 121% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Land Rover Range Rover P400e Plug-in-Hybrid modellen

Type Plaat