Kenteken check N-555-LH

APK geldig tot nov 2026 - 3+ eigenaars - 229.690 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-314621
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Registratie
N-555-LH
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Scénic TCe 130
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken N-555-LH: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Grijs
Brandstof
Benzine
Renault Scénic TCe 130 2011

Betrouwbaarheid Renault Scénic TCe 130 (2011) – Kenteken N-555-LH

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
68

Waardebehoud Renault Scénic TCe 130 (2011) – Kenteken N-555-LH

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Renault Scénic TCe 130 (2011) – Kenteken N-555-LH

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
68

Veiligheid Renault Scénic TCe 130 (2011) – Kenteken N-555-LH

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Renault Scénic TCe 130 (2011) – Kenteken N-555-LH

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
64

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 5.000 - € 6.000
Catalogusprijs
€ 28.749
Herkomst voertuig
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
250 dagen
Aantal op naam
3+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Engine code
H4J A7
Aantal in Nederland
48 voertuigen
Aantal keren bekeken
901 keer

Expert Analyse & Conclusies

Wanneer we de data van deze Renault Scénic TCe 130 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1395 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Efficiënte 1.4 TCE turbo benzinemotor met 130 pk voor goede prestaties en relatief laag verbruik
  • Ruime en flexibele interieurindeling, geschikt voor gezinnen
  • Comfortabele wegligging en goede zichtbaarheid dankzij verhoogde zitpositie
  • Degelijke bouwkwaliteit met soft-touch dashboard en kwalitatieve materialen
  • Handgeschakelde 6-versnellingsbak biedt directe controle en relatief lage onderhoudskosten
  • Redelijke wegenbelasting en onderhoudskosten voor een MPV van deze klasse

Aandachtspunten

  • Distributieketting kan slijtage vertonen, wat dure reparatie kan betekenen
  • Sporadische turbo-problemen gemeld, vooral bij onvoldoende onderhoud
  • Injectoren kunnen bij hoge kilometerstanden problemen geven
  • Koppeling slijtage mogelijk bij intensief stadsgebruik
  • Praktijkverbruik ligt vaak hoger dan officiële WLTP-cijfers
  • Marktwaarde is inmiddels gedaald, wat door sommigen als nadeel wordt gezien

Gedetailleerde analyse

Kenteken N-555-LH is een grijze Renault Scénic 1.4 TCE Celsium uit 2011 met een 1397cc 4-cilinder benzinemotor die 96 kW (130 pk) levert. Deze voorwielaangedreven MPV uit 2009 combineert praktische ruimte met een relatief zuinige turbocharged motor en handgeschakelde transmissie.

De motorcode van de 1397cc 1.4 TCE motor is Renault H4J, onderdeel van de Nissan HR14DE serie. Het betreft een 4-cilinder lijnmotor met DOHC, 16 kleppen en een turbocharger. Het vermogen is 96 kW (130 pk) bij 5500 tpm en het koppel 190 Nm bij 2250 tpm. De motor gebruikt multi-point brandstofinjectie en voldoet aan Euro 5 emissienormen. Bekende motorproblemen zijn matig, met name kettinggeleiders van de distributieketting kunnen slijten (orange), en er zijn sporadische meldingen van turbo defecten (orange). Injectoren en olieverbruik zijn over het algemeen geen groot probleem bij goed onderhoud.

De handgeschakelde transmissie is een 6-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling kan optreden bij intensief stadsverkeer. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot regulier onderhoud en koppelingvervanging indien nodig. De handling van de Scénic is comfortabel en gericht op gezinsgebruik, met een stabiele wegligging en voldoende stuurrespons voor een MPV.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 7,1 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 7,5 tot 8,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en belading. De wegenbelasting voor een 96 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa € 120 tot € 150 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de € 600 en € 900. Grotere reparaties zijn zeldzaam bij goed onderhoud.

De Renault Scénic 1.4 TCE Celsium uit 2009 met kenteken N-555-LH is een praktische en relatief zuinige MPV met voldoende vermogen voor dagelijks gebruik. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, vooral distributieketting en turbo. Controleer koppeling en transmissie op slijtage. De marktwaarde ligt momenteel rond € 3500 tot € 5500 afhankelijk van kilometerstand en staat. Deze auto is geschikt voor gezinnen die een ruime, comfortabele auto zoeken met een gunstige prijs-kwaliteitverhouding.

Deze grijze Renault Scénic met kenteken N-555-LH uit 2011 is een betrouwbare en praktische MPV met een efficiënte 1.4 TCE motor. Met goed onderhoud biedt hij een goede balans tussen prestaties, comfort en kosten. Let op bekende aandachtspunten zoals distributieketting en turbo om onaangename verrassingen te voorkomen.

Uitrusting

Basisuitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Bandenspanningcontrole Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Xenon verlichting €1000
Navigatie €490
Leer Pakket
Metallic lak €500

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

FEB 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
8 februari 2026
MRT 2011

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
31 maart 2011
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

APK keuring details: Band met laag profiel, Slijtage remsysteem

18 oktober 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 39

APK keuring details: Kentekenverlichting defect of ontbreekt, Knipperlichten verkeerde kleur of niet toegestaan

7 oktober 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 11

17 november 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 14

Foto's

Renault Scénic TCe 130 2011 – Afbeelding 1
februari 2026
Renault Scénic TCe 130 2011 – Afbeelding 2
februari 2026
Renault Scénic TCe 130 2011 – Afbeelding 3
februari 2026
Renault Scénic TCe 130 2011 – Afbeelding 4
februari 2026
Renault Scénic TCe 130 2011 – Afbeelding 5
februari 2026

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Datum eerste registratie:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Huidige dekking: Verzekering actief
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 17-11-2025

Importstatus

Importgegevens voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Geïmporteerde auto (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code H4J A7
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1397 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 131 pk (96 kW)
Draaimoment 190 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Type transmissie Handgeschakeld
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Grijs
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,34 m
Voertuigbreedte 1,85 m
Totale hoogte 1,68 m
Asafstand 2,7 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading 499 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 10,5 s
Topsnelheid 190 km/u
Gemiddeld verbruik 7,3 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 168 g/km
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Scénic TCe 130 (N-555-LH)

Wat is de APK status van N-555-LH?

De APK van N-555-LH is geldig tot november 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is N-555-LH een import auto?

Ja, N-555-LH is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft N-555-LH gehad?

N-555-LH heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1.4 TCE motor in de Renault Scénic 2009?

De motorcode is Renault H4J, onderdeel van de Nissan HR14DE serie.

Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?

De distributieketting kan bij hogere kilometerstanden slijtage vertonen, wat onderhoud of vervanging vereist om motorschade te voorkomen.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Scénic 1.4 TCE?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 7,5 en 8,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 7,1 l/100 km.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen de €600 en €900.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 96 pk benzineauto?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Zijn er bekende problemen met de turbo?

Ja, er zijn meldingen van turbo defecten, vooral bij onvoldoende onderhoud of olieverversing.

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Motor

Distributieketting en kettinggeleiders

Slijtage aan distributieketting en kettinggeleiders kan leiden tot ratelende geluiden en motorstoringen.

Kenmerken:

Ratelend geluid bij koude start, motorstoringen, controlelampje motor aan.

Belangrijk
Motor

Turbo defecten

Turbo kan defect raken door olievervuiling of onvoldoende onderhoud, wat leidt tot vermogensverlies.

Kenmerken:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Minimaal
Motor

Injectoren verstopt of defect

Injectoren kunnen verstopt raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop en verhoogd brandstofverbruik.

Kenmerken:

Onregelmatige stationairloop, schokken bij accelereren, verhoogd verbruik.

Minimaal
Transmissie

Koppeling slijtage

Koppeling kan sneller slijten bij intensief stadsverkeer of verkeerd gebruik.

Kenmerken:

Slippen van koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.

Minimaal
Elektronica

Elektronische storingen (soms)

Sporadische storingen in elektronica zoals raambediening of dashboardverlichting.

Kenmerken:

Onregelmatige werking van elektrische componenten.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2011) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1395 kg. Dat is 16% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde