Kenteken check N-557-TV
APK geldig tot feb 2028 - 3 eigenaars - 73.203 km (peildatum jan 2024)
Er zijn 9 aandachtspunten voor N557TV
Kerninfo
Betrouwbaarheid Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF (2022) – Kenteken N-557-TV
Waardebehoud Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF (2022) – Kenteken N-557-TV
Onderhoud Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF (2022) – Kenteken N-557-TV
Veiligheid Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF (2022) – Kenteken N-557-TV
Prestaties Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF (2022) – Kenteken N-557-TV
Kerngegevens
Expert Analyse & Conclusies
Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1383 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Ruime en praktische combi met voldoende laadruimte.
- Zuinig en modern 1.3 TCe turbomotor met 103 pk.
- Comfortabele EDC-automaat voor soepel rijden in de stad en op de snelweg.
- Goede standaarduitrusting in de Intens uitvoering.
- Redelijk lage wegenbelasting voor een 103 pk benzineauto.
- Degelijke wegligging en rijcomfort in het klein-midden segment.
Aandachtspunten
- EDC-automaat kan schokkerig schakelen en kent soms dure reparaties.
- Mogelijk verhoogd olieverbruik bij hogere kilometerstanden.
- Timingketting kan bij intensief gebruik problemen geven.
- Turbo-onderdelen kunnen slijten, vooral bij slecht onderhoud.
- Elektronische storingen in transmissiecontrole komen voor.
- Marktwaarde daalt relatief snel door nieuwere concurrentie en hybride alternatieven.
Gedetailleerde analyse
Kenteken N-557-TV is een blauwe Renault Mégane Estate 1.3 TCe Intens uit 2022 met een 1330cc 4-cilinder benzinemotor en een automatische transmissie. Deze combi in het klein-midden segment heeft een nieuwprijs van circa €33.065 en is voorzien van voorwielaandrijving.
De 1330cc motor in deze Mégane Estate is onderdeel van de Renault-Nissan-Mercedes samenwerking en draagt de motorcode H5Ht (1.33 TCe). Deze 4-cilinder turbomotor levert 103 pk en staat bekend om zijn relatief zuinige prestaties en goede balans tussen vermogen en verbruik. Bekende motorproblemen zijn beperkt, maar er zijn meldingen van verhoogd olieverbruik en mogelijke problemen met de timingketting bij hogere kilometerstanden. Turbo-onderdelen zijn over het algemeen betrouwbaar, maar inspectie bij onderhoud blijft belangrijk.
De automaat in deze uitvoering is een EDC (Efficient Dual Clutch) 7-versnellingsbak. Deze transmissie schakelt soepel bij normaal gebruik, maar kan bij vol accelereren wat schakeltijdvertraging vertonen. Bekende defecten zijn onder meer schokkerig schakelen bij lage snelheden en soms een defecte koppelomvormer lock-up koppeling. Reparaties kunnen kostbaar zijn, met onderhoudskosten voor de transmissieolie en mogelijke modulevervanging die enkele honderden euro's kan kosten. Het is aan te raden om te controleren of de automaatbak tijdig is onderhouden.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 103 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Grote reparaties aan motor of transmissie kunnen aanzienlijk duurder zijn.
Bij aankoop van een Renault Mégane Estate 1.3 TCe Intens uit 2020 met automaat is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren en te verifiëren of de transmissieolie recent is ververst. Let op eventuele storingsmeldingen van de automatische transmissie en controleer op olieverbruik. De marktwaarde ligt momenteel rond de €18.000 tot €22.000 afhankelijk van kilometerstand en staat. Deze auto is geschikt voor wie een comfortabele, ruime combi zoekt met een zuinige benzinemotor en automatische transmissie, mits goed onderhouden.
Deze blauwe Renault Mégane Estate met kenteken N-557-TV uit 2022 is een praktische en comfortabele combi met een efficiënte 1.3 TCe motor en automatische transmissie. Hoewel er enkele bekende aandachtspunten zijn zoals transmissieproblemen en olieverbruik, biedt deze uitvoering een goede balans tussen prestaties en gebruiksgemak voor de Nederlandse markt.
Optiepakket
Basisuitrusting
Optionele uitrusting
Voertuiggeschiedenis
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,203 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
APK keuring details: 10
Voertuigstatus
Kentekenregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Verzekering
Verplichte WA-dekking
Technische keuring
Technische voertuigkeuring
Importstatus
Importgegevens voertuig
Techniek & Specificaties
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over Renault Mégane Grandtour TCe 140 GPF (N-557-TV)
Wat is de APK status van N-557-TV?
De APK van N-557-TV is geldig tot februari 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is N-557-TV een import auto?
Nee, N-557-TV is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft N-557-TV gehad?
N-557-TV heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 1.3 TCe motor in deze Mégane Estate?
De motorcode is H5Ht, een 1.33 liter 4-cilinder turbomotor die 103 pk levert.
Zijn er bekende problemen met de automatische transmissie?
Ja, de EDC-automaat kan schokkerig schakelen en soms defect raken, met reparatiekosten die kunnen oplopen tot enkele duizenden euro's.
Hoe verbruikt deze auto in de praktijk?
Het praktijkverbruik ligt rond de 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 5,5-6,0 l/100 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld tussen €600 en €900 inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.
Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto?
Voor een 103 pk benzineauto ligt de wegenbelasting in Nederland rond €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.
Wat is de huidige marktwaarde van deze uitvoering?
De marktwaarde ligt tussen €18.000 en €22.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.
Mogelijke gebreken
Automatische transmissie schokkerig en foutmeldingen
De EDC-automaat kan bij lage snelheden schokkerig schakelen en geeft soms de melding 'controleer automatische transmissie'.
Kenmerken:
Schokken bij schakelen, slippen, waarschuwingslampje transmissie aan.
Verhoogd olieverbruik motor
Sommige 1.3 TCe motoren vertonen verhoogd olieverbruik na langere tijd.
Kenmerken:
Regelmatig olie bijvullen, rook uit uitlaat bij koude start.
Timingketting slijtage
De timingketting kan bij intensief gebruik en hoge kilometerstanden slijtage vertonen, wat kan leiden tot motorschade.
Kenmerken:
Tikkend geluid motor, motorstoringslampje, vermogensverlies.
Elektronische transmissieproblemen
Defecte rekenmodule of koppelomvormer lock-up koppeling kan leiden tot beperkte versnellingen en storingsmeldingen.
Kenmerken:
Beperkt schakelen, motor- en transmissielampje branden, verminderde prestaties.
Turbo storingen
Hoewel zeldzaam, kunnen turbo's slijtage vertonen bij slecht onderhoud, wat leidt tot vermogensverlies.
Kenmerken:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, vreemde geluiden turbo.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Renault
Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1383 kg. Dat is 15% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.