Kenteken check N-746-GX

APK geldig tot okt 2027 - 5 eigenaars - 65.931 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-496548
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
N-746-GX
Automerk
Renault
Renault logo
Uitvoering
Mégane Grandtour TCe 115 GPF
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken N-746-GX: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Blauw
Brandstoftype
Benzine
Renault Mégane Grandtour TCe 115 GPF 2021

Betrouwbaarheid Renault Mégane Grandtour TCe 115 GPF (2021) – Kenteken N-746-GX

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
100

Waardebehoud Renault Mégane Grandtour TCe 115 GPF (2021) – Kenteken N-746-GX

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud Renault Mégane Grandtour TCe 115 GPF (2021) – Kenteken N-746-GX

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
67

Veiligheid Renault Mégane Grandtour TCe 115 GPF (2021) – Kenteken N-746-GX

Veiligheid
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties Renault Mégane Grandtour TCe 115 GPF (2021) – Kenteken N-746-GX

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
64

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 17.000 - € 21.000
Adviesprijs nieuw
€ 27.610
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
585 dagen
Eigenaarhistorie
5+ eigenaars
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
H5D C4
Vergelijkbare kentekens
10 voertuigen
Keren opgezocht
334 keer

Deskundige beoordeling

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Mégane Grandtour TCe 115 GPF komen een aantal specifieke details naar voren. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1324 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • **Efficiënt brandstofverbruik**: De Renault Mégane Estate 1.0 TCe Zen heeft een relatief laag brandstofverbruik, wat het een aantrekkelijke optie maakt voor dagelijks gebruik.
  • **Compact formaat**: De auto is ideaal voor stedelijke omgevingen vanwege zijn compacte afmetingen.
  • **Praktische ruimte**: De combi-variant biedt voldoende ruimte voor passagiers en bagage.
  • **Lage aanschafkosten**: De huidige marktwaarde maakt deze auto een betaalbare optie.
  • **Lage wegenbelasting**: De lage pk-waarde resulteert in een lagere wegenbelasting in Nederland.

Waar je op moet letten

  • **Beperkte prestaties**: De 84 pk motor kan voor sommige bestuurders te zwak zijn, vooral bij het inhalen of rijden in heuvelachtig terrein.
  • **Mogelijke motorproblemen**: Er zijn enkele meldingen van problemen met timing chains en turbo's in vergelijkbare modellen.
  • **Beperkte opties voor tuning**: De motor is niet erg geschikt voor significante prestatieverbeteringen.
  • **Onderhoudskosten**: Hoewel de jaarlijkse kosten relatief laag zijn, kunnen onverwachte reparaties aan de motor of transmissie duur zijn.

Volledige analyse

Kenteken N-746-GX is een blauwe Renault Mégane Estate uit 2021 met een 999cc motor. Deze auto is een populaire keuze in de Nederlandse markt vanwege zijn compacte formaat en efficiënte motor.

De Renault Mégane Estate 1.0 TCe Zen uit 2020 is uitgerust met een 999cc driecilinder turbomotor die 84 pk levert. De motorcode voor deze motor is niet expliciet vermeld in de beschikbare bronnen, maar het is een inline-3 turbomotor met directe injectie en een DOHC-valvetrain[1].

De auto heeft een handmatige zesversnellingsbak. Er zijn geen specifieke bekende defecten gemeld voor deze transmissie, maar regulier onderhoud is essentieel om problemen te voorkomen.

Het brandstofverbruik volgens de WLTP-normen is niet specifiek vermeld voor deze variant, maar de praktijk wijst op een gemiddeld verbruik van ongeveer 40-45 mpg, afhankelijk van de rijstijl en omstandigheden[1]. De huidige marktwaarde van de Renault Mégane Estate 1.0 TCe Zen uit 2020 ligt rond de €15.000 tot €20.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand. De jaarlijkse onderhoudskosten, inclusief APK en service, liggen rond de €500 tot €800. De wegenbelasting voor een 84 pk benzineauto in Nederland is ongeveer €120 per jaar.

Voor potentiële kopers is het belangrijk om de staat van de timing chain, turbo en injectoren te controleren. Ook moet er aandacht worden besteed aan eventueel olieverbruik.

Deze blauwe Renault Mégane Estate met kenteken N-746-GX uit 2021 is een praktische en efficiënte keuze voor dagelijks gebruik. Echter, potentiële kopers moeten alert zijn op mogelijke problemen met de motoronderdelen en regelmatig onderhoud uitvoeren.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Led verlichting
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Android Auto / Apple CarPlay Pakket
Metallic lak €650

Voertuig historie

Gebeurtenissen

FEB 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
11 februari 2026
OKT 2023

Kilometerstand

XXX,987 km geregistreerd

XXX,987 km
INFO
5 oktober 2023
OKT 2021

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
18 oktober 2021
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

13 oktober 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 57

Voertuigfoto's

Renault Mégane Grandtour TCe 115 GPF 2021 – Afbeelding 1
februari 2026

+-7

Registratie & Status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Verzekeringsstatus

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Vorige APK: 18-10-2026

Herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Nederlandse auto
Land van herkomst: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code H5D C4
Brandstoftype Benzine
Cilindervolume 999 cm3
Cilinderaantal 3 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 114 pk (84 kW)
Trekkracht 200 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker Onbekend

Opbouw & Indeling

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Indeling stationwagen
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lak Blauw
Uitvoering Onbekend
Type Onbekend
Afkomst Nederland

Dimensies & Gewicht

Totale lengte 4,63 m
Totale breedte 1,81 m
Hoogte 1,45 m
Wielafstand 2,71 m
Voertuiggewicht Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Laadcapaciteit Onbekend
Trekgewicht geremd Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 11,4 s
Topsnelheid begrensd 190 km/u
Gecombineerd verbruik 5,5 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 126 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over Renault Mégane Grandtour TCe 115 GPF (N-746-GX)

Wat is de APK status van N-746-GX?

De APK van N-746-GX is geldig tot oktober 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is N-746-GX een import auto?

Nee, N-746-GX is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft N-746-GX gehad?

N-746-GX heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de topsnelheid van de Renault Mégane Estate 1.0 TCe Zen?

De topsnelheid is ongeveer 118 mph (190 km/h), maar dit kan variëren afhankelijk van de specifieke configuratie en omstandigheden[1].

Hoeveel kost de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?

De wegenbelasting voor een 84 pk benzineauto in Nederland is ongeveer €120 per jaar.

Wat is de gemiddelde brandstofefficiëntie in de praktijk?

De praktijk wijst op een gemiddeld verbruik van ongeveer 40-45 mpg, afhankelijk van de rijstijl en omstandigheden[1].

Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?

De marktwaarde ligt rond de €15.000 tot €20.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand.

Hoeveel kost het jaarlijkse onderhoud?

De jaarlijkse onderhoudskosten, inclusief APK en service, liggen rond de €500 tot €800.

Wat zijn de meest voorkomende problemen met deze auto?

Mogelijke problemen zijn timing chain, turbo en olieverbruik. Regulier onderhoud is essentieel om deze problemen te voorkomen.

Bekende aandachtspunten

Ernstig
Motor

Timing Chain Problemen

Er zijn enkele meldingen van problemen met de timing chain in vergelijkbare modellen, hoewel dit niet specifiek voor de 999cc motor is gedocumenteerd.

Symptomen:

Geluiden bij het starten of tijdens het rijden.

Let op
Motor

Turbo Problemen

Turbo's kunnen na verloop van tijd slijten, wat leidt tot prestatieproblemen.

Symptomen:

Minder vermogen of een lage compressie.

Laag risico
Motor

Olieverbruik

Sommige eigenaren melden een verhoogd olieverbruik, wat kan duiden op interne motorproblemen.

Symptomen:

Vaker olie bijvullen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2021) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1324 kg. Dat is 10% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde