Kenteken check N-826-SX
APK geldig tot dec 2026 - 3+ eigenaars - 67.694 km (peildatum dec 2025)
11 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken N826SX
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid SEAT Ibiza 1.0 MPI (2017) – Kenteken N-826-SX
Waardebehoud SEAT Ibiza 1.0 MPI (2017) – Kenteken N-826-SX
Onderhoud SEAT Ibiza 1.0 MPI (2017) – Kenteken N-826-SX
Veiligheid SEAT Ibiza 1.0 MPI (2017) – Kenteken N-826-SX
Prestaties SEAT Ibiza 1.0 MPI (2017) – Kenteken N-826-SX
Kerngegevens
Expert Analyse & Conclusies
Wanneer we de data van deze SEAT Ibiza 1.0 MPI bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze SEAT op basis van 1091 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Goedkoop in onderhoud en verzekering door eenvoudige techniek
- Ruim interieur voor een compacte auto
- Zuinig verbruik in de praktijk
- Goede basisuitrusting (airco, Bluetooth, multifunctioneel stuur)
- Lage aanschafprijs op de occasionmarkt
- Geen turbo, dus minder storingsgevoelig
Aandachtspunten
- Traag accelereren (0–100 km/u in 14,7 seconden)
- Minder koppel dan turbo-modellen
- Geen geavanceerde rijhulpsystemen standaard
- Matig geluidscomfort bij hogere snelheden
- Minder zuinig dan turbo-versies (1.0 TSI)
- Waardebehoud lager dan Duitse concurrenten
Gedetailleerde analyse
Kenteken N-826-SX is een witte SEAT Ibiza uit 2017 met een 999cc motor. Dit rapport biedt een diepgaande analyse van de SEAT Ibiza 1.0 MPI Reference (2017), een compacte hatchback met voorwielaandrijving, handgeschakelde 5-bak en een natuurlijk geaspireerde driecilinder benzinemotor van 55 kW (75 pk). De nieuwprijs bedroeg destijds €15.160. Hieronder vind je alle technische details, praktijkervaringen, kosten en veelgestelde vragen voor de Nederlandse autokoper.
## Motor & Technische Specificaties **Motorcode & Identificatie** De SEAT Ibiza 1.0 MPI Reference (2017) is uitgerust met een 999 cc (1.0 liter) driecilinder benzinemotor, type EA211. Deze motor is bekend onder de interne codenaam **CHYA** (of vergelijkbaar, afhankelijk van de exacte uitvoering). Het is een DOHC-motor met 12 kleppen, multipoint-injectie en geen turbo[1][3]. **Vermogen & Koppel** - **Vermogen:** 55 kW (75 pk) bij 6.200 tpm[3][5] - **Koppel:** 95 Nm bij 3.000–4.300 tpm[3][8] - **Transmissie:** 5-versnellings handgeschakeld, voorwielaandrijving[3] - **Gewicht:** ca. 1.091 kg[1] - **Topsnelheid:** 168 km/u (104 mph)[2][3] - **Acceleratie 0–100 km/u:** 14,7 seconden[2][3] **Brandstofverbruik** - **WLTP (officieel):** ca. 5,9 l/100 km (48 mpg)[2] - **Praktijkverbruik:** Gebruikers melden vaak 6,5–7,0 l/100 km in de stad en 5,0–5,5 l/100 km op de snelweg. Het verschil met WLTP is dus beperkt, mede door het ontbreken van een turbo[2]. - **Actieradius:** ca. 815 km met een volle tank (40 liter)[1] **Emissie & Wegenbelasting** - **CO₂-uitstoot:** ca. 112 g/km (NEDC)[1] - **Wegenbelasting (2025, Nederland):** ca. €44 per maand voor benzineauto’s tot 1.000 kg en 75 pk. Controleer altijd de RDW-gegevens van N-826-SX voor de exacte bedragen. ## Bekende Problemen & Betrouwbaarheid **Motor** - **Timing chain (distributieketting):** Geen grote problemen bekend bij deze motor, maar regelmatig onderhoud is aanbevolen (geen distributieriem). - **Turbo:** Deze motor heeft géén turbo, dus turbo-gerelateerde problemen zijn niet van toepassing. - **Injectoren:** Incidentele meldingen van vervuiling, vooral bij korte ritten. Regelmatig onderhoud en eventueel een injectorreiniging kunnen problemen voorkomen. - **Olieverbruik:** Geen structurele problemen gemeld, maar controleer het oliepeil regelmatig bij oudere exemplaren. **Transmissie** - **Handgeschakelde 5-bak:** Over het algemeen betrouwbaar. Incidenteel meldingen van versnellingsbakgeruis of moeizame schakeling bij hoge kilometerstanden. Onderhoudskosten zijn laag; olie verversen om de 60.000 km wordt aangeraden. **Elektronica & Chassis** - **Elektronica:** Incidentele storingen aan boordcomputer of sensoren, maar geen grote terugkerende problemen. - **Chassis:** Geen bekende roestproblemen. Controleer altijd de onderzijde bij aankoop. **Categorie & Ernst** | Probleem | Categorie | Ernst | Oplossing/Onderhoud | |-------------------------|-------------|------------|--------------------------------------| | Injector vervuiling | Motor | yellow | Regelmatig onderhoud, reinigen | | Versnellingsbakgeruis | Transmissie | yellow | Olie verversen, eventueel revisie | | Sensorestoringen | Elektronica | yellow | Diagnose bij storing | | Olieverbruik (oud) | Motor | orange | Regelmatig controleren, monitoren | ## Marktwaarde & Waardebehoud **Huidige Marktwaarde (2025)** Een witte SEAT Ibiza 1.0 MPI Reference uit 2017 met gemiddeld kilometerstand en onderhoudshistorie heeft een marktwaarde van ca. €7.000–€9.000, afhankelijk van staat, uitrusting en onderhoud. Het waardebehoud is matig tot redelijk voor deze klasse; na 8 jaar is ca. 45–55% van de nieuwprijs over. **Onderhoudskosten per Jaar** - **APK:** ca. €35–€50 - **Onderhoudsbeurt (jaarlijks):** €150–€250 (basis), €300–€500 bij grote beurt - **Reparaties:** Incidenteel, afhankelijk van staat en gebruik. Budget €200–€400 per jaar voor onverwachte kosten. - **Bandenset:** ca. €300–€400 per 4 jaar - **Remmen:** ca. €200–€400 per set ## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Goedkoop in onderhoud en verzekering** door eenvoudige, betrouwbare techniek[4]. - **Ruim interieur** voor een compacte auto, ook geschikt voor gezinnen[4]. - **Zuinig verbruik** in de praktijk, zeker voor een niet-turbo motor[1][2]. - **Goede uitrusting standaard** (o.a. airco, Bluetooth, multifunctioneel stuur)[4]. - **Lage aanschafprijs** op de occasionmarkt. - **Geen turbo, dus minder complexiteit en potentiële storingsgevoeligheid**. **Nadelen** - **Traag accelereren** (0–100 km/u in 14,7 seconden)[2][3]. - **Minder koppel** dan turbo-modellen, vooral merkbaar bij inladen en inhalen. - **Geen geavanceerde rijhulpsystemen** standaard (zoals adaptive cruise, lane assist). - **Matig geluidscomfort** bij hogere snelheden. - **Minder zuinig dan turbo-versies** (1.0 TSI), vooral in de stad[4]. - **Waardebehoud lager dan Duitse concurrenten** (VW Polo, Audi A1). ## Veelgestelde Vragen **1. Wat is het praktijkverbruik van de SEAT Ibiza 1.0 MPI?** Antwoord: Gebruikers melden 6,5–7,0 l/100 km in de stad en 5,0–5,5 l/100 km op de snelweg. Het officiële WLTP-verbruik is 5,9 l/100 km[2]. **2. Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?** Antwoord: Ca. €44 per maand in 2025 voor een benzineauto tot 1.000 kg en 75 pk. Controleer altijd de RDW-gegevens van N-826-SX voor de exacte bedragen. **3. Zijn er bekende motorproblemen met deze 999cc motor?** Antwoord: Geen grote problemen, maar let op injectorvervuiling en olieverbruik bij oudere exemplaren. Geen turbo, dus geen turbo-gerelateerde problemen. **4. Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?** Antwoord: Reken op €150–€250 voor een basisonderhoud, €300–€500 voor een grote beurt, plus incidentele reparaties van €200–€400 per jaar. **5. Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?** Antwoord: Over het algemeen zeer betrouwbaar. Incidenteel geruis of moeizame schakeling bij hoge kilometerstanden. Olie verversen om de 60.000 km wordt aangeraden. **6. Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?** Antwoord: Ca. €7.000–€9.000 in 2025, afhankelijk van staat en onderhoud. ## Conclusie Deze witte SEAT Ibiza met kenteken N-826-SX uit 2017 is een betaalbare, zuinige en praktische hatchback voor de Nederlandse (jonge) automobilist. De eenvoudige, niet-turbo motor is onderhoudsarm en goedkoop in verzekering, maar biedt beperkte prestaties. Het interieur is ruim en goed uitgerust voor de prijs. Let bij aankoop op onderhoudshistorie en controleer op injectorvervuiling en olieverbruik. Voor wie prijs, zuinigheid en betrouwbaarheid belangrijk vindt, is de SEAT Ibiza 1.0 MPI Reference een verstandige keuze.
## Transmissie & Rijgedrag De SEAT Ibiza 1.0 MPI Reference is standaard uitgerust met een 5-versnellings handgeschakelde transmissie. Deze bak is over het algemeen betrouwbaar en soepel in het gebruik, met een lichte koppeling en duidelijke schakelpaden. Incidenteel melden gebruikers wat geruis of een wat stroevere bak bij hoge kilometerstanden, maar grote defecten zijn zeldzaam. Onderhoud is eenvoudig: olie verversen om de 60.000 km en tijdig de koppeling laten controleren bij slijtageverschijnselen. De onderhoudskosten voor de transmissie zijn laag in vergelijking met automatische of DSG-varianten. Het rijgedrag is licht en wendbaar, typisch voor een compacte hatchback. De ophanging is comfortabel genoeg voor dagelijks gebruik, maar bij hogere snelheden of slechter wegdek kan het geluidsniveau toenemen. De stuurinrichting is direct, wat de auto geschikt maakt voor stadsverkeer en parkeren.
## Praktische Kosten & Waardebehoud **Wegenbelasting:** Voor een benzineauto van 75 pk en tot 1.000 kg bedraagt de wegenbelasting in 2025 ongeveer €44 per maand. Dit is gebaseerd op de actuele tarieven van de Belastingdienst; controleer altijd de exacte gegevens van N-826-SX via de RDW. **Verzekering:** Door het lage vermogen en de eenvoudige techniek is de verzekering voordelig, vooral voor jongere bestuurders. **Onderhoud:** Jaarlijkse onderhoudskosten zijn laag, mede door het ontbreken van complexe systemen zoals een turbo of automatische transmissie. Reken op €150–€250 voor een basisbeurt en €300–€500 voor een grote beurt. Incidentele reparaties (remmen, banden, kleine elektronische storingen) kunnen oplopen tot €200–€400 per jaar. **Waardebehoud:** De SEAT Ibiza 1.0 MPI verliest relatief snel waarde in vergelijking met Duitse concurrenten, maar blijft aantrekkelijk op de occasionmarkt door lage onderhoudskosten en zuinigheid. Na 8 jaar is ca. 45–55% van de nieuwprijs over.
## Aankoopadvies Bij aankoop van een witte SEAT Ibiza 1.0 MPI Reference uit 2017 met kenteken N-826-SX is het verstandig om: - **De onderhoudshistorie** grondig te controleren, vooral op tijdige olie- en transmissie-olieverversingen. - **De motor** te laten testen op injectorvervuiling en olieverbruik, vooral bij hogere kilometerstanden. - **De carrosserie** te inspecteren op roest en schade, hoewel dit bij moderne SEAT-modellen zelden een groot probleem is. - **Een proefrit** te maken om het schakelgedrag en het geluidsniveau te beoordelen. - **De APK-historie** te checken via de RDW. Deze auto is bij uitstek geschikt voor wie een betaalbare, zuinige en onderhoudsarme hatchback zoekt voor woon-werkverkeer of als eerste auto.
Deze witte SEAT Ibiza met kenteken N-826-SX uit 2017 is een praktische en betaalbare keuze in het compacte segment. De eenvoudige, niet-turbo motor is onderhoudsarm en goedkoop in gebruik, maar biedt beperkte prestaties. Het interieur is ruim en goed uitgerust voor de prijs. Let bij aankoop op onderhoudshistorie en controleer op injectorvervuiling en olieverbruik. Voor wie prijs, zuinigheid en betrouwbaarheid belangrijk vindt, is de SEAT Ibiza 1.0 MPI Reference een verstandige keuze.
Optiepakket
Standaarduitrusting
Optionele uitrusting
Historisch overzicht
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
APK keuring details: 00
APK keuring details: 53
APK keuring details: 41
Foto's
Voertuigstatus
Kentekenregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Verzekering
Verzekeringsstatus voertuig
Keuringsstatus
Technische voertuigkeuring
Importstatus
Oorsprong van het voertuig
Technische gegevens
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over SEAT Ibiza 1.0 MPI (N-826-SX)
Wat is de APK status van N-826-SX?
De APK van N-826-SX is geldig tot december 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is N-826-SX een import auto?
Ja, N-826-SX is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft N-826-SX gehad?
N-826-SX heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is het praktijkverbruik van de SEAT Ibiza 1.0 MPI?
Gebruikers melden 6,5–7,0 l/100 km in de stad en 5,0–5,5 l/100 km op de snelweg. Officieel WLTP-verbruik is 5,9 l/100 km[2].
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?
Ca. €44 per maand in 2025 voor een benzineauto tot 1.000 kg en 75 pk. Controleer altijd de RDW-gegevens van N-826-SX.
Zijn er bekende motorproblemen met deze 999cc motor?
Geen grote problemen, maar let op injectorvervuiling en olieverbruik bij oudere exemplaren. Geen turbo, dus geen turbo-gerelateerde problemen.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Reken op €150–€250 voor een basisonderhoud, €300–€500 voor een grote beurt, plus incidentele reparaties van €200–€400 per jaar.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?
Over het algemeen zeer betrouwbaar. Incidenteel geruis of moeizame schakeling bij hoge kilometerstanden. Olie verversen om de 60.000 km wordt aangeraden.
Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?
Ca. €7.000–€9.000 in 2025, afhankelijk van staat en onderhoud.
Mogelijke gebreken
Injector vervuiling
Vervuiling van brandstofinjectoren bij korte ritten
Herkenningspunten:
Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies
Versnellingsbakgeruis
Geruis of stroeve schakeling bij hoge kilometerstanden
Herkenningspunten:
Geluid bij schakelen, moeizame pook
Sensorestoringen
Incidentele storingen aan boordcomputer of sensoren
Herkenningspunten:
Waarschuwingslampjes, storingen in display
Olieverbruik (oudere exemplaren)
Toegenomen olieverbruik bij hogere leeftijd/kilometerstand
Herkenningspunten:
Oliewaarschuwingslampje, regelmatig bijvullen
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten SEAT
Voor dit specifieke model en bouwjaar (seat uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1091 kg. Dat is 9% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.