Kenteken check N-981-XX

APK geldig tot feb 2028 - 7 eigenaars - 46.578 km (peildatum apr 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-534620
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Kentekenplaat
N-981-XX
Merk voertuig
Renault
Renault logo
Type
Captur TCe 90
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken N-981-XX: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Wit
Brandstoftype
Benzine
Renault Captur TCe 90 2022

Betrouwbaarheid Renault Captur TCe 90 (2022) – Kenteken N-981-XX

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
70

Waardebehoud Renault Captur TCe 90 (2022) – Kenteken N-981-XX

Waardescore
Kilometerstand vs marktgemiddelde
95

Onderhoud Renault Captur TCe 90 (2022) – Kenteken N-981-XX

Onderhoud
Verwachte servicekosten per jaar
66

Veiligheid Renault Captur TCe 90 (2022) – Kenteken N-981-XX

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties Renault Captur TCe 90 (2022) – Kenteken N-981-XX

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
66

Overzicht gegevens

Geschatte waarde
€ 19.000 - € 23.000
Adviesprijs nieuw
€ 28.340
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
625 dagen
Eigenaren
7+ eigenaars
Keuring verloopt
Taxigebruik
Nee
Motortype-code
H4D E4
Vergelijkbare kentekens
204 voertuigen
Bekeken
292 keer

Deskundige beoordeling

Wanneer we de data van deze Renault Captur TCe 90 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1296 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Plus- en minpunten

Voordelen

  • Compacte en wendbare mini-SUV met sportief design (R.S. Line uitvoering).
  • Zuinig in verbruik met een WLTP van circa 5,0-5,5 l/100 km.
  • Relatief lage wegenbelasting dankzij 67 pk motor.
  • Betrouwbare handgeschakelde transmissie vergeleken met automatische EDC-bak.
  • Goede marktwaarde en waardebehoud voor segment.
  • Ruime uitrusting en moderne veiligheidsvoorzieningen in R.S. Line.

Minpunten

  • Rammelende distributieketting kan dure reparaties veroorzaken.
  • Mogelijk verhoogd olieverbruik bij oudere motorversies.
  • Soms schakelproblemen bij intensief gebruik van handbak.
  • Elektronische storingen en resetproblemen gemeld door eigenaren.
  • Beperkte motorvermogen (67 pk) kan minder geschikt zijn voor snelweggebruik.
  • Sommige gebruikers ervaren problemen met parkeersensoren en airconditioning.

Uitgebreide analyse

Kenteken N-981-XX is een witte Renault Captur 1.0 TCe 90 R.S. Line uit 2022 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor die 67 pk levert. Deze mini-SUV met handgeschakelde transmissie is een populaire keuze in Nederland vanwege zijn compacte formaat en sportieve uitstraling.

De 999cc motor in deze Renault Captur is onderdeel van de TCe-familie, met motorcode vaak aangeduid als H4Bt of B4D afhankelijk van uitvoering. Het is een 3-cilinder turbomotor met directe injectie die 67 pk levert. Bekende motorproblemen zijn onder meer rammelende distributiekettingen, wat kan leiden tot dure reparaties als dit niet tijdig wordt aangepakt. Verder zijn er meldingen van verhoogd olieverbruik bij vroege versies, hoewel veel hiervan met software-updates is verholpen. Turbo-problemen en defecte injectoren komen minder frequent voor maar zijn niet uitgesloten bij intensief gebruik.

Deze variant heeft een handgeschakelde versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaarder is dan de automatische EDC-transmissie die bij sommige Captur-modellen problemen gaf, zoals het niet kunnen gebruiken van bepaalde versnellingen en dure reparaties. Onderhoud aan de handbak is relatief eenvoudig en kostenbesparend, maar gebruikers melden soms schakelproblemen bij intensief gebruik. Regelmatig onderhoud en tijdig vervangen van koppelingsonderdelen zijn aan te raden om dure reparaties te voorkomen.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,0 tot 5,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,0 tot 6,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 67 pk benzinemotor in Nederland is relatief laag, wat deze auto aantrekkelijk maakt voor stadsgebruik. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €400 en €700. Grote reparaties zoals distributieketting of turbo kunnen aanzienlijk duurder zijn.

Bij aankoop van een Renault Captur 1.0 TCe 90 R.S. Line uit 2019 met kenteken N-981-XX is het belangrijk om te controleren of alle software-updates zijn uitgevoerd, vooral voor motor en transmissie. Let op eventuele rammelgeluiden van de motor en controleer de staat van de distributieketting. Vraag naar het onderhoudsboekje en of de koppeling en versnellingsbak soepel schakelen. De marktwaarde ligt momenteel rond de €15.000 tot €18.000 afhankelijk van kilometerstand en staat. Deze auto is geschikt voor wie een compacte, zuinige SUV zoekt met een sportieve uitstraling en relatief lage gebruikskosten.

Deze witte Renault Captur met kenteken N-981-XX uit 2022 is een compacte en zuinige mini-SUV met een betrouwbare 999cc 3-cilinder motor en handgeschakelde versnellingsbak. Hoewel er enkele bekende problemen zijn zoals rammelende distributiekettingen en mogelijke schakelproblemen, zijn deze met goed onderhoud goed te beheersen. De auto biedt een goede balans tussen rijplezier, praktische bruikbaarheid en lage gebruikskosten, mits zorgvuldig gecontroleerd bij aankoop.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Zij-airbags achter
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
eCall
Stuurbekrachtiging

Extra opties

High-beam Assistant Pakket
Regensensor Pakket
Smartphone Draadloos opladen Pakket
Parkeerhulp €200
Navigatie Pakket
Lichtmetalen velgen Pakket
Metallic lak €600

Voertuig historie

Gebeurtenissen

APR 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
29 april 2025
NOV 2022

Kilometerstand

XXX,244 km geregistreerd

XXX,244 km
INFO
11 november 2022
NOV 2022

Kilometerstand

XXX,162 km geregistreerd

XXX,162 km
INFO
5 november 2022
FEB 2022

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
1 februari 2022
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsgeschiedenis

APK keuring details: Dimlicht verkeerd afgesteld

Voertuigfoto's

Renault Captur TCe 90 2022 – Afbeelding 1
Renault Captur TCe 90 2022 – Afbeelding 2
Renault Captur TCe 90 2022 – Afbeelding 3
Renault Captur TCe 90 2022 – Afbeelding 4
Renault Captur TCe 90 2022 – Afbeelding 5

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Verzekeringsstatus

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Vorige APK: 01-02-2027

Herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Van Nederlandse bodem
Land van herkomst: Nederland
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code H4D E4
Brandstoftype Benzine
Cilindervolume 999 cm3
Cilinderaantal 3 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 91 pk (67 kW)
Maximaal koppel 160 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker Onbekend

Opbouw & Indeling

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Indeling hatchback
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Wit
Uitvoering Onbekend
Subtype Onbekend
Afkomst Nederland

Dimensies & Gewicht

Totale lengte 4,23 m
Breedte excl. spiegels 1,8 m
Hoogte 1,58 m
Afstand tussen assen 2,64 m
Voertuiggewicht Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Nuttige lading Onbekend
Trekgewicht Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 14,0 s
Topsnelheid begrensd 168 km/u
Gecombineerd verbruik 5,3 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 130 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over Renault Captur TCe 90 (N-981-XX)

Wat is de APK status van N-981-XX?

De APK van N-981-XX is geldig tot februari 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is N-981-XX een import auto?

Nee, N-981-XX is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft N-981-XX gehad?

N-981-XX heeft 7 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 999cc motor in de Renault Captur 1.0 TCe 90?

De 999cc 3-cilinder turbomotor wordt vaak aangeduid met motorcode H4Bt of B4D, afhankelijk van uitvoering en bouwjaar.

Zijn er bekende problemen met de distributieketting van deze motor?

Ja, de distributieketting kan vroegtijdig rammelen en slijten, wat kan leiden tot dure reparaties als het niet tijdig wordt aangepakt.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?

De handgeschakelde versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij intensief gebruik schakelproblemen vertonen. Regelmatig onderhoud is belangrijk.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Captur?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 6,0 en 6,5 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-waarde van circa 5,0-5,5 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten voor APK, regulier onderhoud en kleine reparaties tussen €400 en €700, exclusief grote reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaalt deze auto in Nederland?

Voor een benzinemotor van 67 pk ligt de wegenbelasting relatief laag, ongeveer €30 tot €40 per maand, afhankelijk van provincie en gewicht.

Bekende aandachtspunten

Hoog risico
Motor

Rammelende distributieketting

De distributieketting kan vroegtijdig slijten en rammelende geluiden veroorzaken, wat kan leiden tot motorproblemen als het niet wordt verholpen.

Symptomen:

Rammelend geluid bij koude start, motorstoringen.

Let op
Transmissie

Schakelproblemen handgeschakelde transmissie

Soms moeilijk schakelen of overslaan van versnellingen bij intensief gebruik, vooral bij oudere exemplaren.

Symptomen:

Haperend schakelen, versnellingsbak voelt stroef aan.

Let op
Motor

Verhoogd olieverbruik

Vroege motorversies hadden soms een hoog olieverbruik door foutieve aansturing van de oliepomp, deels opgelost met software-updates.

Symptomen:

Regelmatig olie bijvullen, rook uit uitlaat.

Gering risico
Elektronica

Elektronische storingen en resets

Instrumentenpaneel kan zichzelf resetten, soms in Franse taal, met verlies van dagteller en verbruiksgegevens.

Symptomen:

Plotselinge reset van dashboard, vreemde taalinstellingen.

Gering risico
Elektronica

Defecte parkeersensoren en airconditioning

Parkeersensoren kunnen uitvallen en airco werkt niet altijd naar behoren.

Symptomen:

Geen of foutieve parkeersignalen, onvoldoende koeling.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1296 kg. Dat is 8% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere Renault Captur TCe 90 exemplaren

Type Plaat