Kenteken check NB-277-R
APK geldig tot dec 2026 - 8 eigenaars - 150.169 km (peildatum feb 2026)
Let op: 16 bevindingen voor NB277R
Basisgegevens
Betrouwbaarheid Volvo V40 D2 ECO (2017) – Kenteken NB-277-R
Waardebehoud Volvo V40 D2 ECO (2017) – Kenteken NB-277-R
Onderhoud Volvo V40 D2 ECO (2017) – Kenteken NB-277-R
Veiligheid Volvo V40 D2 ECO (2017) – Kenteken NB-277-R
Prestaties Volvo V40 D2 ECO (2017) – Kenteken NB-277-R
Overzicht gegevens
Expertrapport
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Volvo V40 D2 ECO komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (8 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Volvo op basis van 1453 kg en diesel.
Plus- en minpunten
Voordelen
- Zuivere en zuinige dieselmotor met voldoende koppel
- Betrouwbare en soepele automaat
- Premium afwerking in Inscription-uitvoering
- Uitstekende veiligheid (5 sterren ANCAP, 7 airbags)
- Groot bereik op een tank (tot 1600 km)
- Comfortabele en stabiele wegligging
Minpunten
- Hoge wegenbelasting voor een compacte auto
- Praktijkverbruik hoger dan fabrieksopgave
- Beperkte bagageruimte t.o.v. concurrenten
- Matig waardebehoud vergeleken met Duitse premiummerken
- Geen vierwielaandrijving beschikbaar
- Verouderd infotainmentsysteem
Uitgebreide analyse
Kenteken NB-277-R is een witte Volvo V40 uit 2017 met een 1969cc motor, automaat en het luxe Inscription uitrustingsniveau. Dit rapport geeft een diepgaande analyse van deze specifieke variant, gebaseerd op technische specificaties, eigenaarservaringen en marktdata.
## Motor & Motorcode De Volvo V40 2.0 D2 Inscription uit 2016 is voorzien van een 1969cc viercilinder dieselmotor met de motorcode **D4204T**. Deze motor levert 88 kW (120 pk) bij 3750 toeren en een koppel van 280 Nm tussen 1500 en 2250 toeren[2][4]. De motor is voorzien van common-rail directe injectie en een turbo-intercooler, wat zorgt voor een soepele en zuinige aandrijving[2]. ### Bekende problemen - **Timing chain**: Geen wijdverspreide meldingen van ernstige problemen met de distributieketting bij deze motor. Onderhoud volgens het boekje is voldoende (categorie: **yellow**)[6]. - **Turbo**: Incidentele meldingen van turbo-problemen, vooral bij hoge kilometerstanden of onvoldoende onderhoud. Geen structureel bekend probleem, maar let op vroegtijdige slijtage (categorie: **orange**)[6]. - **Injectoren**: Geen grote problemen bekend, maar bij dieselmotoren altijd alert zijn op vervuiling en storingen door slechte brandstofkwaliteit (categorie: **yellow**)[6]. - **Olieverbruik**: Geen structureel olieverbruik gemeld bij deze motor. Normaal verbruik is acceptabel, excessief verbruik wijst op slijtage of lekkage (categorie: **yellow**)[6].
## Transmissie & Rij-eigenschappen Deze V40 is uitgerust met een **6-traps Geartronic automaat** (Adaptive Geartronic)[2]. Deze transmissie staat bekend om zijn betrouwbaarheid en soepele schakelingen. Onderhoudskosten zijn relatief laag voor een automaat, maar een tijdige olieverversing (ca. elke 60.000 km) is aanbevolen om problemen te voorkomen. Geen grote, bekende defecten gemeld, maar let op vroege versnellingsbakken bij hoge kilometerstanden (categorie: **yellow**). De auto is voorwielaangedreven en biedt een comfortabele, stabiele wegligging, passend bij het premium karakter van de Inscription-uitvoering.
## Verbruik, Marktwaarde & Onderhoud ### Verbruik (WLTP vs praktijk) - **Fabrieksopgave**: 4,1 l/100 km gecombineerd, 3,8 l/100 km buitenweg, 4,6 l/100 km stad[2][5]. - **Praktijk**: Reëel verbruik ligt vaak rond de 5,0–5,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. - **WLTP**: Deze norm was in 2016 nog niet van kracht; de officiële cijfers zijn NEDC. In de praktijk is het verbruik dus iets hoger dan de fabrieksopgave. ### Marktwaarde & Waardebehoud - **Nieuwprijs**: €37.215 - **Huidige marktwaarde (2025)**: €13.000–€18.700 afhankelijk van staat, kilometerstand en uitrusting[2]. - **Waardebehoud**: Matig tot redelijk voor een premium compacte hatchback. De V40 houdt zijn waarde beter dan veel concurrenten, maar minder dan bijvoorbeeld een Mercedes A-Klasse of BMW 1-serie. ### Onderhoudskosten per jaar - **APK**: €35–€50 per jaar - **Onderhoudsbeurt**: €200–€400 per jaar (afhankelijk van kilometerstand en type beurt) - **Reparaties**: Geen grote, bekende mankementen, maar budgetteer €300–€600 per jaar voor incidentele reparaties (remmen, ophanging, kleine elektronica). - **Bandenset**: €400–€600 per set (afhankelijk van merk en type) ### Wegenbelasting Voor een dieselauto van 88 pk in Nederland bedraagt de **wegenbelasting** in 2025 circa **€88 per maand** (afhankelijk van provincie en gewicht).
## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Zuivere en zuinige dieselmotor** met voldoende koppel voor dagelijks gebruik[2][4]. - **Betrouwbare automaat** met soepele schakelingen en lage onderhoudskosten voor de klasse[2]. - **Premium afwerking** in Inscription-uitvoering: luxe materialen, comfortabele stoelen, uitgebreide standaarduitrusting. - **Goede veiligheid**: 5 sterren ANCAP, 7 airbags, actieve veiligheidssystemen[2]. - **Groot bereik**: Tankinhoud 62 liter, actieradius tot 1600 km op een tank[2]. - **Stabiele wegligging** en comfortabel rijgedrag. **Nadelen** - **Hoge wegenbelasting** voor een compacte auto door dieselmotor[2]. - **Praktijkverbruik** ligt hoger dan fabrieksopgave, vooral bij stadsgebruik. - **Beperkte bagageruimte** t.o.v. concurrenten (335 liter, kleiner dan Golf of A3). - **Matig waardebehoud** vergeleken met Duitse premiummerken. - **Geen AWD beschikbaar** in deze uitvoering. - **Ouderwets infotainmentsysteem** vergeleken met nieuwere modellen.
Deze witte Volvo V40 met kenteken NB-277-R uit 2017 is een zuinige, comfortabele en veilige premium hatchback met een betrouwbare dieselmotor en automaat. De auto biedt veel waar voor zijn geld op de occasionmarkt, maar kent wel hogere vaste lasten door de wegenbelasting. Onderhoud en reparaties zijn over het algemeen voorspelbaar en betaalbaar. De Inscription-uitvoering voegt extra luxe en comfort toe, wat deze V40 aantrekkelijk maakt voor kopers die waarde hechten aan kwaliteit en veiligheid.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Tijdlijn
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,473 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 54
APK keuring details: 09
APK keuring details: 08
Slijtage remsysteem
APK keuring details: Slijtage remsysteem
APK keuring details: 52
APK keuring details: 10
APK keuring details: 10
APK keuring details: 48
APK keuring details: 04
Voertuigfoto's
Registratie & Status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Aansprakelijkheidsverzekering
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Land van herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Carrosserie & Uitvoering
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over Volvo V40 D2 ECO (NB-277-R)
Wat is de APK status van NB-277-R?
De APK van NB-277-R is geldig tot december 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is NB-277-R een import auto?
Nee, NB-277-R is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft NB-277-R gehad?
NB-277-R heeft 8 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is het praktijkverbruik van de Volvo V40 2.0 D2 Inscription?
Het praktijkverbruik ligt meestal tussen de 5,0 en 5,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. De fabrieksopgave is 4,1 l/100 km gecombineerd[2][5].
Hoe betrouwbaar is de automaat in deze V40?
De 6-traps Geartronic automaat is betrouwbaar en kent weinig grote problemen, mits tijdig onderhouden. Olieverversing om de 60.000 km wordt aangeraden.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Reken op €200–€400 per jaar voor onderhoud, €35–€50 voor APK en €300–€600 voor incidentele reparaties. Banden kosten €400–€600 per set.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?
Voor een dieselauto van 88 pk in Nederland bedraagt de wegenbelasting in 2025 circa €88 per maand.
Wat is de actieradius op een volle tank?
Met een tankinhoud van 62 liter en een verbruik van 4,1 l/100 km is de theoretische actieradius tot 1600 km[2].
Hoe scoort de V40 op veiligheid?
De V40 behaalde 5 sterren in de ANCAP-test (2013) en is voorzien van 7 airbags en actieve veiligheidssystemen[2].
Bekende aandachtspunten
Turbo slijtage
Incidenteel vroegtijdige slijtage turbo bij hoge kilometerstanden
Symptomen:
Verminderde prestaties, rookontwikkeling
Injector vervuiling
Vervuiling injectoren door slechte brandstofkwaliteit
Symptomen:
Onregelmatig stationair toerental, verminderd vermogen
Elektronica kleine storingen
Incidenteel storingen in boordcomputer of sensoren
Symptomen:
Waarschuwingslampjes, storingen in displays
Ophanging slijtage
Slijtage vering en lagers bij hoge kilometerstanden
Symptomen:
Rammelende geluiden, minder comfort
Distributieketting slijtage
Geen grote problemen, maar tijdig onderhoud noodzakelijk
Symptomen:
Geen, tenzij onderhoud verwaarloosd
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Volvo
Voor dit specifieke model en bouwjaar (volvo uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1453 kg. Dat is 21% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Vergelijkbare Volvo V40 D2 ECO kentekens
| Auto | Nummerplaat |
|---|---|