Kenteken check NB-643-D

APK geldig tot jan 2027 - 4 eigenaars - 108.499 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-280797
Gegenereerd op 15 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
NB-643-D
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Captur ENERGY TCe 120
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken NB-643-D: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Grijs
Brandstof
Benzine
Renault Captur ENERGY TCe 120 2017

Betrouwbaarheid Renault Captur ENERGY TCe 120 (2017) – Kenteken NB-643-D

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
49

Waardebehoud Renault Captur ENERGY TCe 120 (2017) – Kenteken NB-643-D

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Renault Captur ENERGY TCe 120 (2017) – Kenteken NB-643-D

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
85

Veiligheid Renault Captur ENERGY TCe 120 (2017) – Kenteken NB-643-D

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Renault Captur ENERGY TCe 120 (2017) – Kenteken NB-643-D

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
62

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 14.000 - € 17.000
Catalogusprijs
€ 25.780
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
300 dagen
Aantal op naam
4+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Engine code
H5F G4
Soortgelijke auto's in NL
481 voertuigen
Aantal keren bekeken
55 keer

Expert Analyse & Conclusies

Wanneer we de data van deze Renault Captur ENERGY TCe 120 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1259 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Compact en wendbaar mini-SUV, ideaal voor stadsverkeer.
  • Relatief zuinige 1.2 TCe turbomotor met 88 pk.
  • Automatische transmissie voor comfortabel rijden.
  • Goede uitrusting in Dynamique uitvoering.
  • Redelijk marktwaarde en betaalbare wegenbelasting.
  • Praktisch interieur met voldoende ruimte voor zijn klasse.

Aandachtspunten

  • Bekende problemen met distributieketting (timing chain) die dure reparaties kan veroorzaken.
  • Mogelijk overmatig olieverbruik bij oudere motoren.
  • Soms problemen met turbo en injectoren.
  • Automaat kan schokkerig schakelen bij hogere kilometerstanden.
  • Werkelijk brandstofverbruik ligt vaak hoger dan WLTP-cijfers.
  • Onderhoud en reparaties kunnen bij problemen kostbaar zijn.

Gedetailleerde analyse

Kenteken NB-643-D is een grijze Renault Captur 1.2 TCe Dynamique uit 2017 met een 1197cc 4-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Deze mini-SUV met voorwielaandrijving had een nieuwprijs van circa €25.370 en is populair vanwege zijn compacte formaat en praktische inzetbaarheid.

De 1197cc motor in deze Renault Captur is de 1.2 TCe benzinemotor met motorcode H5Ft (of varianten daarvan). Deze 4-cilinder turbomotor levert 88 pk en is bekend om zijn relatief zuinige prestaties, maar ook om enkele terugkerende problemen. Een veelvoorkomend en serieus probleem is de timing chain (distributieketting) die kan gaan rammelen, uitrekken of zelfs slippen, wat kan leiden tot motorschade. Dit probleem komt vooral voor bij modellen rond 2013 en wordt veroorzaakt door slijtage van de kettingspanner en oliedrukproblemen. Daarnaast melden eigenaren soms overmatig olieverbruik en problemen met de turbo, zoals vermogensverlies of rookontwikkeling. Injectoren kunnen ook defect raken, wat leidt tot slechte verbranding en verhoogd brandstofverbruik.

De automatische transmissie in deze Captur is een conventionele automaat (meestal een 4- of 6-traps automaat afhankelijk van uitvoering). Bekende defecten zijn minder frequent dan bij de motor, maar gebruikers melden soms schokkerig schakelen of vertraging bij acceleratie. Onderhoud is relatief eenvoudig, maar het vervangen van de transmissievloeistof en periodieke controles zijn essentieel om dure reparaties te voorkomen. Reparatiekosten kunnen variëren van enkele honderden tot meer dan duizend euro bij grote problemen.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,0-5,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak hoger, rond 6,5-7,5 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 88 pk benzineauto in Nederland ligt ongeveer tussen de €100 en €150 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen de €500 en €800. Timing chain reparaties of turbo-onderhoud kunnen de kosten flink verhogen.

Bij aankoop van een Renault Captur 1.2 TCe Dynamique uit 2013 met kenteken NB-643-D is het cruciaal om de staat van de distributieketting te laten controleren, bijvoorbeeld door te luisteren naar kettinggerammel of foutcodes uit te lezen. Vraag naar onderhoudshistorie en of de kettingspanner of ketting al is vervangen. Controleer ook het olieverbruik en de werking van de turbo. Een proefrit moet soepel verlopen zonder schokken in de automaat. Let op eventuele motorstoringen of waarschuwingslampjes. De marktwaarde ligt momenteel rond de €7.000 tot €10.000, afhankelijk van kilometerstand en conditie.

Deze grijze Renault Captur met kenteken NB-643-D uit 2017 is een compacte en praktische mini-SUV met een zuinige 1.2 TCe motor en automatische transmissie. Hoewel hij aantrekkelijk is qua prijs en gebruiksgemak, moet men alert zijn op de bekende motorproblemen zoals de distributieketting en turbo. Goed onderhoud en een grondige check bij aankoop zijn essentieel om onaangename verrassingen te voorkomen.

Uitrusting

Basisuitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Parkeerhulp Pakket
Navigatie Pakket
Metallic lak €490

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

FEB 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
12 februari 2026
AUG 2019

Kilometerstand

XXX,596 km geregistreerd

XXX,596 km
INFO
6 augustus 2019
JAN 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
6 januari 2017
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

5 januari 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 39

3 januari 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 07

APK keuring details: Knipperlichten verkeerde kleur of niet toegestaan

17 december 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 48

Foto's

Renault Captur ENERGY TCe 120 2017 – Afbeelding 1
februari 2026
Renault Captur ENERGY TCe 120 2017 – Afbeelding 2
februari 2026
Renault Captur ENERGY TCe 120 2017 – Afbeelding 3
februari 2026
Renault Captur ENERGY TCe 120 2017 – Afbeelding 4
februari 2026
Renault Captur ENERGY TCe 120 2017 – Afbeelding 5
februari 2026

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Datum eerste registratie:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Huidige dekking: Verzekering actief
Gecontroleerd op: 15-5-2026

Keuringsstatus

Technische voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 06-01-2026

Importstatus

Importgegevens voertuig

Nederlandse Markt
Voertuigherkomst: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Technische gegevens

Aandrijflijn

Motortype-code H5F G4
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1197 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbodruk Ja
Vermogen (kW) 118 pk (87 kW)
Draaimoment 205 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Versnellingsbak Automaat
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Buitenkleur Grijs
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,12 m
Voertuigbreedte 1,78 m
Totale hoogte 1,57 m
Asafstand 2,61 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading 567 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 10,6 s
Topsnelheid 192 km/u
Gemiddeld verbruik 5,5 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 125 g/km
Type brandstof Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Captur ENERGY TCe 120 (NB-643-D)

Wat is de APK status van NB-643-D?

De APK van NB-643-D is geldig tot januari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is NB-643-D een import auto?

Nee, NB-643-D is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft NB-643-D gehad?

NB-643-D heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.2 TCe motor in de Renault Captur 2013?

De motorcode is meestal H5Ft, een 1197cc 4-cilinder turbomotor met 88 pk.

Hoe herken ik problemen met de distributieketting?

Let op ratelende geluiden bij koude start, motorstoringslampje en vermogensverlies. Een diagnose met foutcodes P0011, P0014 kan wijzen op kettingproblemen.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Captur?

Het praktijkverbruik ligt vaak tussen 6,5 en 7,5 liter per 100 km, hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 5,0-5,5 l/100 km.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld tussen €500 en €800 inclusief APK, service en kleine reparaties. Grote reparaties zoals distributiekettingvervanging kunnen duizenden euro's kosten.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

Voor een benzineauto met 88 pk ligt de wegenbelasting in Nederland ongeveer tussen €100 en €150 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Is de automatische transmissie betrouwbaar?

Over het algemeen betrouwbaar, maar er kunnen schokkerige schakelingen optreden bij hogere kilometerstanden. Regelmatig onderhoud is belangrijk.

Mogelijke gebreken

Urgent
Motor

Distributieketting (Timing Chain) problemen

Rammelen, uitrekken of slippen van de distributieketting door versleten kettingspanner en oliedrukproblemen.

Herkenningspunten:

Ratelend geluid bij koude start, motorstoringslampje, vermogensverlies.

Belangrijk
Motor

Overmatig olieverbruik

Motor verbruikt meer olie dan normaal, mogelijk door versleten zuigerveren of klepafdichtingen.

Herkenningspunten:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat, motorstoringen.

Belangrijk
Motor

Turbo problemen

Turbo kan defect raken door slijtage of slechte smering, wat leidt tot vermogensverlies.

Herkenningspunten:

Verminderde acceleratie, rook uit uitlaat, waarschuwingslampje.

Minimaal
Motor

Injectorfouten

Defecte of verstopte brandstofinjectoren veroorzaken slechte verbranding.

Herkenningspunten:

Onregelmatig stationair draaien, verhoogd brandstofverbruik, motorstoringen.

Belangrijk
Transmissie

Automatische transmissie schokkerig schakelen

Versleten onderdelen of softwareproblemen kunnen zorgen voor haperingen bij schakelen.

Herkenningspunten:

Schokken bij versnellen, vertraging bij schakelen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1259 kg. Dat is 5% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Renault Captur ENERGY TCe 120 modellen

Voertuig Registratie