Kenteken check ND-640-N

APK geldig tot jan 2027 - 6 eigenaars - 130.000 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-433838
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
ND-640-N
Automerk
Citroen
Citroen logo
Type
C1 VTi 68
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken ND-640-N: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Wit
Type brandstof
Benzine
Citroen C1 VTi 68 2017

Betrouwbaarheid Citroen C1 VTi 68 (2017) – Kenteken ND-640-N

Fiabiliteit
Op basis van RDW-data en modelhistorie
74

Waardebehoud Citroen C1 VTi 68 (2017) – Kenteken ND-640-N

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
65

Onderhoud Citroen C1 VTi 68 (2017) – Kenteken ND-640-N

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
89

Veiligheid Citroen C1 VTi 68 (2017) – Kenteken ND-640-N

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties Citroen C1 VTi 68 (2017) – Kenteken ND-640-N

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
66

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 6.000 - € 8.000
Adviesprijs nieuw
€ 11.840
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
315 dagen
Eigenaren
6+ eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
1KR
Vergelijkbare voertuigen in NL
4855 voertuigen
Keren opgezocht
534 keer

Expertrapport

Een blik op de RDW-registratie van deze Citroen C1 VTi 68 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Citroen op basis van 956 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 128 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 142 / kwartaal
Zeeland ca. € 138 / kwartaal
Utrecht ca. € 135 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 132 / kwartaal
Gelderland ca. € 139 / kwartaal
Limburg ca. € 136 / kwartaal
Overijssel ca. € 140 / kwartaal
Flevoland ca. € 138 / kwartaal
Drenthe ca. € 142 / kwartaal
Friesland ca. € 143 / kwartaal
Groningen ca. € 144 / kwartaal

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Zeer zuinige 998cc 3-cilinder motor (1KRFE) met lage CO2-uitstoot
  • Lage wegenbelasting dankzij 51 pk en licht gewicht
  • Betrouwbare handgeschakelde 5-versnellingsbak met weinig bekende problemen
  • Compacte afmetingen en wendbaarheid ideaal voor stadsverkeer
  • Betaalbare onderhoudskosten en goedkope onderdelen
  • Goede veiligheidsuitrusting voor segment (ABS, ESP, airbags)

Minpunten

  • Beperkte motorvermogen (51 pk) minder geschikt voor snelweg
  • Mogelijke lichte olieverbruik bij hogere kilometerstanden
  • Koppeling kan slijten bij intensief stadsgebruik
  • Beperkte ruimte achterin en kofferbak door compacte afmetingen
  • Geen turbo, dus minder dynamisch rijgedrag
  • Basismodel mist soms moderne infotainmentopties

Volledige analyse

Kenteken ND-640-N is een witte Citroen C1 1.0 e-VTi Style Edition uit 2017 met een 998cc 3-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze compacte hatchback, oorspronkelijk nieuwprijs €12.490, is populair als stadsauto vanwege zijn zuinigheid en wendbaarheid.

De motor van deze Citroen C1 is de 1KR-FE, een 998cc 3-cilinder benzinemotor met 51 pk (37 kW). Deze motorcode wordt bevestigd door bronnen die de 2014 C1 met 1.0 liter motor specificeren als 1KRFE (ook wel CFB genoemd)[1][8]. De motor is voorzien van multi-point brandstofinjectie en staat bekend om zijn zuinigheid en relatief eenvoudige techniek. Er zijn geen turbo's aanwezig in deze variant, dus turbo-gerelateerde problemen zijn niet van toepassing. Bekende motorproblemen zijn beperkt, maar er zijn meldingen van lichte olieverbruik en soms kettingspanning problemen (timing chain) bij hogere kilometerstanden, hoewel dit niet wijdverspreid is en meestal bij slecht onderhoud voorkomt.

De handgeschakelde transmissie van de Citroen C1 1.0 e-VTi is een 5-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Er zijn weinig meldingen van ernstige transmissieproblemen bij deze variant. Wel kan bij intensief stadsgebruik slijtage aan de koppeling optreden, wat een standaard onderhoudspunt is. Onderhoudskosten voor de transmissie blijven daardoor beperkt tot regulier onderhoud en incidentele koppelingvervanging. De bediening is licht en geschikt voor stadsverkeer, wat de rijervaring positief beïnvloedt.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 4,3 tot 4,5 liter per 100 km, wat in de praktijk neerkomt op ongeveer 5 tot 5,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden[5]. De wegenbelasting voor een auto met 51 pk in Nederland ligt in de categorie van ongeveer €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine servicebeurten en incidentele reparaties liggen gemiddeld rond de €400 tot €600. Dit maakt de C1 een betaalbare auto in gebruik en onderhoud.

Bij aankoop van een Citroen C1 1.0 e-VTi Style Edition met kenteken ND-640-N uit 2017 is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren en te letten op een volledige servicehistorie. Controleer de staat van de koppeling en timing chain, vooral bij hogere kilometerstanden. De marktwaarde van deze auto ligt momenteel tussen de €4.000 en €6.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat. De C1 behoudt redelijk zijn waarde door zijn lage gebruikskosten en populariteit als stadsauto.

Deze witte Citroen C1 met kenteken ND-640-N uit 2017 is een betrouwbare en zuinige stadsauto met een eenvoudige maar efficiënte 998cc 3-cilinder motor (1KRFE). Met een handgeschakelde transmissie en lage onderhoudskosten is het een praktische keuze voor dagelijks gebruik. Let bij aankoop op onderhoud en mogelijke slijtage aan de koppeling en timing chain. De auto biedt een goede balans tussen betaalbaarheid en gebruiksgemak.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

DAB-Radio Pakket
Mistlampen €190
Airconditioning €890
Parkeerhulp €300
Radio €350
Navigatie €350
Lichtmetalen velgen €600
Metallic lak €490

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

MRT 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
4 maart 2026
MEI 2023

Kilometerstand

XXX,887 km geregistreerd

XXX,887 km
INFO
10 mei 2023
AUG 2021

Kilometerstand

XXX,031 km geregistreerd

XXX,031 km
INFO
17 augustus 2021
MEI 2021

Kilometerstand

XXX,000 km geregistreerd

XXX,000 km
INFO
18 mei 2021
JAN 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
10 januari 2017
Bekijk complete tijdlijn

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

22 januari 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 33

6 januari 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 20

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, Koplampen zitten niet goed vast

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, Koplampen zitten niet goed vast

APK keuring details: De band is beschadigd, De bevestiging van de remvoering raakt de trommel of schijf

Afbeeldingen

Citroen C1 VTi 68 2017 – Afbeelding 1
mei 2023
Citroen C1 VTi 68 2017 – Afbeelding 2
mei 2023
Citroen C1 VTi 68 2017 – Afbeelding 3
mei 2023
Citroen C1 VTi 68 2017 – Afbeelding 4
mei 2023
Citroen C1 VTi 68 2017 – Afbeelding 5
mei 2023

Juridische status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Vorige APK: 22-01-2026

Land van herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Van Nederlandse bodem
Land van herkomst: Nederland
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode 1KR
Aandrijftype Benzine
Cilindervolume 998 cm3
Aantal cilinders 3 cilinders
Turbo Nee
Max. vermogen 69 pk (51 kW)
Trekkracht 95 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Opzet hatchback
Aantal zitplaatsen 4 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Wit
Trim Onbekend
Type Onbekend
Oorsprong Nederland

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 3,47 m
Totale breedte 1,62 m
Voertuighoogte 1,46 m
Wielafstand 2,34 m
Voertuiggewicht Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Laadcapaciteit 325 kg
Trekgewicht Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 14,3 s
Max. snelheid 157 km/u
Verbruik gecombineerd 3,8 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 88 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank Onbekend

Vragen over Citroen C1 VTi 68 (ND-640-N)

Wat is de APK status van ND-640-N?

De APK van ND-640-N is geldig tot januari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is ND-640-N een import auto?

Nee, ND-640-N is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft ND-640-N gehad?

ND-640-N heeft 6 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 998cc motor in de Citroen C1 2014?

De motorcode is 1KRFE, een 998cc 3-cilinder benzinemotor zonder turbo.

Hoeveel pk heeft deze motor?

De motor levert 51 pk (37 kW).

Wat is het gemiddelde brandstofverbruik in de praktijk?

Ongeveer 5 tot 5,5 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 4,3 l/100 km.

Zijn er bekende problemen met de timing chain?

Ja, bij hogere kilometerstanden kan de kettingspanner slijten, wat kettingspeling veroorzaakt en onderhoud vereist.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld tussen €400 en €600 inclusief APK, service en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

Ongeveer €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht.

Is de handgeschakelde transmissie betrouwbaar?

Ja, de 5-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar met weinig bekende defecten.

Bekende aandachtspunten

Matig risico
Motor

Timing chain speling

Bij hogere kilometerstanden kan de kettingspanner verslijten, wat leidt tot kettingspeling en mogelijk motorschade als het niet wordt verholpen.

Signalen:

Ratelend geluid bij koude start, motorstoringslampje, verminderde motorprestaties.

Laag risico
Transmissie

Koppeling slijtage

De koppeling kan sneller slijten bij intensief stadsverkeer met veel schakelen, wat leidt tot slippen en verminderde koppelingswerking.

Signalen:

Moeilijk schakelen, slippen bij optrekken, branderige geur.

Laag risico
Motor

Licht olieverbruik

Sommige eigenaren melden licht verhoogd olieverbruik, vooral bij hogere kilometerstanden, wat vraagt om regelmatig oliepeilcontrole.

Signalen:

Regelmatig olie bijvullen, lichte rook uit uitlaat bij koude start.

Laag risico
Elektronica

Elektronische storingen (sporadisch)

Af en toe meldingen van storingen in dashboardverlichting of sensoren, meestal eenvoudig te resetten of repareren.

Signalen:

Waarschuwingslampjes, onregelmatige werking van elektrische accessoires.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Citroen

Deze auto is waarschijnlijk voorzien van de 1.2 PureTech motor. Bij deze motoren draait de distributieriem in de olie ("wet belt"). Deze riem kan afbrokkelen en de oliepomp verstoppen. Controleer of de riem tijdig is vervangen en of de juiste olie is gebruikt.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Laag (Licht/Zuinig)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 956 kg. Dat is 20% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare Citroen C1 VTi 68 kentekens

Auto Nummerplaat