Kenteken check NJ-779-K

APK verlopen - 4 eigenaars - 284.771 km (peildatum jul 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-859762
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
NJ-779-K
Merk voertuig
Renault
Renault logo
Type
Scénic ENERGY dCi 130
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken NJ-779-K: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Rood
Type brandstof
Diesel
Renault Scénic ENERGY dCi 130 2017

Betrouwbaarheid Renault Scénic ENERGY dCi 130 (2017) – Kenteken NJ-779-K

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
100

Waardebehoud Renault Scénic ENERGY dCi 130 (2017) – Kenteken NJ-779-K

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Renault Scénic ENERGY dCi 130 (2017) – Kenteken NJ-779-K

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
69

Veiligheid Renault Scénic ENERGY dCi 130 (2017) – Kenteken NJ-779-K

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
80

Prestaties Renault Scénic ENERGY dCi 130 (2017) – Kenteken NJ-779-K

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
62

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 16.000 - € 20.000
Nieuwprijs
€ 36.575
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
161 dagen verlopen
Eigenaarhistorie
4+ eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
R9M E4
Vergelijkbare voertuigen in NL
22 voertuigen
Bekeken
864 keer

Expertrapport

Wanneer we de data van deze Renault Scénic ENERGY dCi 130 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1615 kg en diesel.

Noord-Holland ca. € 456 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 504 / kwartaal
Zeeland ca. € 490 / kwartaal
Utrecht ca. € 480 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 470 / kwartaal
Gelderland ca. € 494 / kwartaal
Limburg ca. € 485 / kwartaal
Overijssel ca. € 499 / kwartaal
Flevoland ca. € 490 / kwartaal
Drenthe ca. € 504 / kwartaal
Friesland ca. € 509 / kwartaal
Groningen ca. € 514 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Ruim en praktisch interieur met hoge instap en grote kofferbak
  • Comfortabel rijgedrag en goede demping
  • Lage brandstofkosten voor een auto van deze omvang
  • Standaard veiligheidsvoorzieningen zoals automatische noodrem en rijbaanassistentie
  • Betrouwbare handgeschakelde transmissie
  • Euro NCAP 5 sterren voor veiligheid

Minpunten

  • Matig waardebehoud door afnemende vraag naar diesel-MPV’s
  • Beperkte trekcapaciteit vergeleken met grotere MPV’s of SUV’s
  • Onderhoudsgevoeligheid bij onregelmatig onderhoud (turbo, injectoren)
  • Beperkte rijdynamiek; niet sportief, gericht op comfort
  • Ouderwets infotainmentsysteem
  • Kleine achterbank voor een MPV in deze klasse

Uitgebreide analyse

Kenteken NJ-779-K is een rode Renault Scénic uit 2017 met een 1598cc motor. Dit is de 1.6 dCi Intens, een populaire midi-MPV met voorwielaandrijving, handgeschakelde zesversnellingsbak en een nieuwprijs van €36.020. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze specifieke variant.

## Motor & Techniek **Motorcode:** De 1.6 dCi (1598cc) motor in de Renault Scénic 2017 met kenteken NJ-779-K heeft de interne code **R9M**. Deze viercilinder turbodiesel levert 96 pk (ECE, 95,5 kW) en een koppel van 320 Nm bij 1750 toeren[6]. De motor is voorzien van een roetfilter (DPF) en voldoet aan de Euro 6-norm[5]. **Bekende problemen:** - **Timing chain (distributieketting):** Bij oudere exemplaren (vooral vóór 2015) kwamen problemen met de distributieketting voor, maar bij de 2016-modellen zijn deze grotendeels verholpen. Toch blijft preventief onderhoud aanbevolen (categorie: Motor, ernst: yellow). - **Turbo:** Incidenteel meldingen van turbo-lekkage of defecten, vooral bij hoge kilometerstanden of onregelmatig onderhoud (categorie: Motor, ernst: orange). - **Injectoren:** Zeldzaam, maar bij verkeerde brandstofkwaliteit of slecht onderhoud kunnen injectorproblemen ontstaan (categorie: Motor, ernst: yellow). - **Olieverbruik:** De 1.6 dCi staat niet bekend om excessief olieverbruik, maar controleer bij aankoop altijd op lekkages en onderhoudshistorie (categorie: Motor, ernst: yellow). **Transmissie:** De handgeschakelde zesversnellingsbak (6MT) is betrouwbaar en kent weinig bekende defecten. Onderhoud bestaat uit periodieke olieverversing (ca. elke 60.000 km of 4 jaar). Reparaties zijn zeldzaam, maar bij slijtage kunnen de koppeling en versnellingsbaklagers vervangen moeten worden (categorie: Transmissie, ernst: yellow)[1].

## Transmissie & Rijgedrag De handgeschakelde zesbak biedt soepele schakelingen en past goed bij het karakter van deze MPV. De voorwielaandrijving en onafhankelijke voorwielophanging zorgen voor comfortabel rijgedrag, terwijl de achterwielophanging met torsiestaaf voldoende stabiliteit biedt voor een gezinsauto[1]. De Scénic is niet sportief, maar wel wendbaar en praktisch in de stad.

## Praktijkverbruik & Kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **Fabrieksopgave (WLTP):** ca. 4,5 l/100 km (ongeveer 1 op 22)[6]. - **Praktijkverbruik:** Reken op 5,5–6,5 l/100 km (1 op 15–18), afhankelijk van rijstijl en gebruik[6]. **Wegenbelasting (96 pk, Nederland):** - **Diesel:** ca. €45 per maand (2025, afhankelijk van gewicht en CO₂-uitstoot). **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** ca. €35–€50 per jaar. - **Onderhoudsbeurt (middelgroot/large):** €200–€400 per jaar, afhankelijk van kilometerstand en werkplaats. - **Reparaties:** Incidenteel, afhankelijk van onderhoudshistorie. Budgeteer €100–€300 extra per jaar voor onverwachte reparaties. **Marktwaarde & Waardebehoud:** - **Huidige marktwaarde (2025):** €8.000–€12.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en uitrusting. - **Waardebehoud:** Matig tot redelijk voor een diesel-MPV in deze klasse; elektrische en hybride modellen drukken de vraag naar diesel-MPV’s.

## Voordelen & Nadelen **Voordelen:** - **Ruim en praktisch interieur** met hoge instap, flexibele zitopstelling en grote kofferbak (572 liter)[3]. - **Comfortabel rijgedrag** dankzij onafhankelijke voorwielophanging en goede demping[1]. - **Lage brandstofkosten** voor een auto van deze omvang, zeker op de snelweg[6]. - **Standaard veiligheidsvoorzieningen** zoals automatische noodrem, rijbaanassistentie en verkeersbordherkenning[1][3]. - **Betrouwbare handgeschakelde transmissie** met weinig bekende problemen[1]. - **Euro NCAP 5 sterren** voor veiligheid[3]. **Nadelen:** - **Matig waardebehoud** door afnemende vraag naar diesel-MPV’s. - **Beperkte trekcapaciteit** (max. 1.300 kg) vergeleken met grotere MPV’s of SUV’s. - **Onderhoudsgevoeligheid** bij onregelmatig onderhoud (turbo, injectoren)[zie eigenaarsfora]. - **Beperkte rijdynamiek**; niet sportief, gericht op comfort en praktijk. - **Ouderwets infotainmentsysteem** vergeleken met nieuwere modellen. - **Kleine achterbank** voor een MPV in deze klasse, vooral bij zevenpersoonsuitvoering[2].

Deze rode Renault Scénic met kenteken NJ-779-K uit 2017 is een praktische en comfortabele midi-MPV met een zuinige 1.6 dCi-motor en handgeschakelde zesbak. De auto biedt veel ruimte, standaard veiligheidsvoorzieningen en lage gebruikskosten, maar het waardebehoud is matig en onderhoudsgevoeligheid neemt toe bij hogere kilometerstanden. Voor gezinnen die veel kilometers maken en ruimte zoeken, blijft dit een aantrekkelijke keuze, mits de onderhoudshistorie in orde is.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Head-up-Display Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Led verlichting Pakket
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Collision Warning Pakket
Parkeerassistent Pakket
Leer Pakket
Metallic lak €650

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

FEB 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
9 februari 2017
Bekijk complete tijdlijn

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

11 november 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 45

13 november 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 15

21 november 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 30

APK keuring details: Kentekenverlichting defect of ontbreekt

1 februari 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 18

16 december 2019
Goedgekeurd

APK keuring details: 05

Afbeeldingen

Renault Scénic ENERGY dCi 130 2017 – Afbeelding 1
juli 2025
Renault Scénic ENERGY dCi 130 2017 – Afbeelding 2
juli 2025
Renault Scénic ENERGY dCi 130 2017 – Afbeelding 3
juli 2025
Renault Scénic ENERGY dCi 130 2017 – Afbeelding 4
juli 2025
Renault Scénic ENERGY dCi 130 2017 – Afbeelding 5
juli 2025

+-3

Juridische status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Aansprakelijkheidsverzekering

Wettelijke aansprakelijkheid

Niet verzekerd
Verzekeringsstatus: Onverzekerd
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Niet geldig
APK-status: Verlopen
APK verloopt:
Datum vorige keuring: 21-11-2024

Land van herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Van Nederlandse bodem
Geregistreerd in: Nederland
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode R9M E4
Aandrijftype Diesel
Slagvolume 1598 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 131 pk (96 kW)
Maximaal koppel 320 Nm
Aangedreven wielen N.v.t.
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Opzet hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Rood
Trim N.v.t.
Subtype N.v.t.
Afkomst Nederland

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,41 m
Breedte excl. spiegels 1,87 m
Voertuighoogte 1,65 m
Afstand tussen assen 2,73 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Laadcapaciteit 508 kg
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 11,4 s
Topsnelheid begrensd 194 km/u
Verbruik gecombineerd 4,5 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 116 g/km
Brandstofsoort Diesel
Tankvolume N.v.t.

Vragen over Renault Scénic ENERGY dCi 130 (NJ-779-K)

Wat is de APK status van NJ-779-K?

De APK van NJ-779-K is verlopen op 21-11-2025. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is NJ-779-K een import auto?

Nee, NJ-779-K is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft NJ-779-K gehad?

NJ-779-K heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Hoeveel pk heeft de Renault Scénic 1.6 dCi Intens uit 2016?

Deze variant heeft 96 pk (ECE, 95,5 kW)[6].

Wat is het praktijkverbruik van deze Scénic?

Reken op 5,5–6,5 l/100 km (1 op 15–18), terwijl de fabrieksopgave (WLTP) ca. 4,5 l/100 km is[6].

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

APK: €35–€50, onderhoudsbeurt: €200–€400, incidentele reparaties: €100–€300 extra per jaar.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

Ca. €45 per maand (2025, afhankelijk van gewicht en CO₂-uitstoot).

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Scénic 1.6 dCi Intens uit 2016?

Tussen de €8.000 en €12.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde versnellingsbak?

Zeer zeldzaam, alleen bij slijtage koppeling of lagers (categorie: Transmissie, ernst: yellow).

Bekende aandachtspunten

Gering risico
Motor

Timing chain (distributieketting)

Incidenteel slijtage, vooral bij oudere exemplaren

Signalen:

Tikgeluid, motorstoring

Matig risico
Motor

Turbo-lekkage/defect

Bij hoge kilometerstanden of slecht onderhoud

Signalen:

Vermogensverlies, rookontwikkeling

Gering risico
Motor

Injectorproblemen

Zeldzaam, bij verkeerde brandstofkwaliteit

Signalen:

Onregelmatig stationair, storingslampje

Gering risico
Motor

Olieverbruik

Incidenteel, controleer onderhoudshistorie

Signalen:

Oliewaarschuwing, lekkages

Gering risico
Transmissie

Versnellingsbak (handgeschakeld)

Zeer zeldzaam, bij slijtage koppeling of lagers

Signalen:

Piepen, moeilijk schakelen

Milieuzones Toegestaan

Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.100 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1615 kg. Dat is 35% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde