Kenteken check NL-936-N
APK geldig tot aug 2026 - 3+ eigenaars - 63.355 km (peildatum jul 2024)
Er zijn 10 aandachtspunten voor NL936N
Basisgegevens
Betrouwbaarheid Toyota Yaris 1.33 (2015) – Kenteken NL-936-N
Waardebehoud Toyota Yaris 1.33 (2015) – Kenteken NL-936-N
Onderhoud Toyota Yaris 1.33 (2015) – Kenteken NL-936-N
Veiligheid Toyota Yaris 1.33 (2015) – Kenteken NL-936-N
Prestaties Toyota Yaris 1.33 (2015) – Kenteken NL-936-N
Overzicht gegevens
Expertrapport
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Toyota Yaris 1.33 komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Toyota op basis van 1115 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Voordelen
- Betrouwbare en zuinige 1NR-FE 1.3-liter motor met Dual VVT-i technologie
- Handgeschakelde 5-versnellingsbak met goede schakelprecisie en lage onderhoudskosten
- Compact formaat ideaal voor stadsverkeer en parkeren
- Degelijke bouwkwaliteit met goede veiligheidsuitrusting voor zijn klasse
- Relatief lage wegenbelasting en brandstofverbruik in de praktijk
- Goede beschikbaarheid van onderdelen en betaalbare reparaties
Minpunten
- Beperkte motorvermogen (73 pk) wat minder geschikt is voor snelweggebruik met zware belading
- Koppeling kan bij intensief gebruik na circa 150.000 km slijten
- Interieur en afwerking zijn eenvoudig en minder luxe dan concurrenten
- Beperkte ruimte achterin en kleine kofferbak voor langere reizen
- Geen turbo of geavanceerde motortechnologieën die zuiniger kunnen zijn
- WLTP-verbruik ligt vaak iets gunstiger dan praktijkverbruik, vooral bij stadsritten
Uitgebreide analyse
Kenteken NL-936-N is een zwarte Toyota Yaris 1.3 VVT-i Style uit 2015 met een 1329cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze compacte hatchback, nieuwprijs €17.695, staat bekend om zijn degelijkheid en zuinigheid in de Nederlandse stads- en snelwegrit.
De motorcode van de 1329cc 4-cilinder benzinemotor in deze Yaris is 1NR-FE, een DOHC 16-kleppen Dual VVT-i motor met variabele kleptiming. Deze motor levert ongeveer 73 pk (54 kW) en 125 Nm koppel bij 4000 tpm. De 1NR-FE motor staat bekend om zijn betrouwbaarheid en relatief laag brandstofverbruik, met een officieel WLTP-verbruik rond 4,9 liter per 100 km, wat in de praktijk vaak iets hoger ligt, rond 5,5 tot 6,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden.
De handgeschakelde transmissie is een 5-versnellingsbak die over het algemeen als betrouwbaar wordt ervaren. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling kan optreden rond 150.000 km afhankelijk van gebruik. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot periodieke controle en eventueel koppeling vervangen, wat gemiddeld tussen €500 en €800 kost. De schakelprecisie wordt als goed beoordeeld, wat bijdraagt aan een plezierige rijervaring.
De jaarlijkse onderhoudskosten voor deze Toyota Yaris liggen gemiddeld tussen de €400 en €600, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties. Wegenbelasting voor een 73 pk benzineauto bedraagt in Nederland circa €350 tot €400 per jaar, afhankelijk van provincie. Reparaties zijn over het algemeen betaalbaar dankzij de eenvoudige techniek en goede beschikbaarheid van onderdelen.
Bij aankoop van een Toyota Yaris 1.3 VVT-i Style uit 2014 met kenteken NL-936-N is het belangrijk om onderhoudshistorie te controleren, vooral op tijdigheid van olieverversingen en koppeling. Controleer ook op eventuele slijtage aan de distributieketting, hoewel ernstige problemen zeldzaam zijn. De marktwaarde ligt momenteel rond €6.000 tot €8.000 afhankelijk van kilometerstand en staat, met een goed waardebehoud door de degelijkheid van het model.
Deze zwarte Toyota Yaris met kenteken NL-936-N uit 2015 is een betrouwbare, zuinige en praktische stadsauto met een degelijke 1.3-liter motor en handgeschakelde versnellingsbak. Met relatief lage onderhoudskosten en een goede reputatie is het een verstandige keuze voor wie zoekt naar een compacte en betaalbare auto.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsresultaten
APK keuring details: 55
APK keuring details: 43
Er is slijtage of beschadiging aan het wiellager, wat hoorbaar of voelbaar is, De remschijf is ernstig gecorrodeerd
APK keuring details: Er is slijtage of beschadiging aan het wiellager, wat hoorbaar of voelbaar is, De remschijf is ernstig gecorrodeerd
APK keuring details: 50
APK keuring details: 14
APK keuring details: 30
Voertuigfoto's
Registratie & Status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Aansprakelijkheidsverzekering
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Opbouw & Indeling
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over Toyota Yaris 1.33 (NL-936-N)
Wat is de APK status van NL-936-N?
De APK van NL-936-N is geldig tot augustus 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is NL-936-N een import auto?
Ja, NL-936-N is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft NL-936-N gehad?
NL-936-N heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 1.3 liter motor in de Toyota Yaris 2014?
De motorcode is 1NR-FE, een 1.329 cc 4-cilinder Dual VVT-i benzinemotor.
Hoeveel pk levert deze motor?
De motor levert ongeveer 73 pk (54 kW) bij 6.000 tpm.
Wat is het officiële brandstofverbruik volgens WLTP?
Het WLTP-verbruik ligt rond 4,9 liter per 100 km, in de praktijk vaak 5,5 tot 6,0 liter per 100 km.
Zijn er bekende problemen met de distributieketting?
Distributiekettingproblemen zijn zeldzaam maar kunnen bij hoge kilometerstanden slijtage en rammelen veroorzaken.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten tussen €400 en €600 inclusief APK en kleine reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 73 pk benzineauto?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €350 tot €400 per jaar, afhankelijk van de provincie.
Is de handgeschakelde transmissie betrouwbaar?
Ja, de 5-versnellingsbak is betrouwbaar met weinig bekende defecten, koppeling slijtage kan optreden na intensief gebruik.
Veel voorkomende klachten
Distributieketting slijtage
Hoewel de 1NR-FE motor een ketting gebruikt, kunnen bij hoge kilometerstanden slijtage en speling optreden, wat kan leiden tot kettingrammelen.
Symptomen:
Rammelend geluid bij koude start, motorstoringslampje kan gaan branden.
Koppeling slijtage
De handgeschakelde koppeling kan na intensief stadsgebruik of hoge kilometerstanden verslijten.
Symptomen:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.
Olieverbruik
Sommige eigenaren melden verhoogd olieverbruik bij hogere kilometerstanden, mogelijk door slijtage van zuigerveren.
Symptomen:
Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Elektronische storingen infotainment
De optionele 7-inch touchscreen kan storingen vertonen zoals vastlopen of uitvallen.
Symptomen:
Scherm reageert niet, navigatie werkt niet correct.
Remmen slijtage
Vooral bij intensief stadsgebruik kunnen remblokken en schijven sneller slijten.
Symptomen:
Piepend geluid bij remmen, verminderde remwerking.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Toyota
Voor dit specifieke model en bouwjaar (toyota uit 2015) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1115 kg. Dat is 7% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.