Kenteken check NP-667-F

APK geldig tot nov 2026 - 5 eigenaars - 137.848 km (peildatum sep 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-349455
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Kenteken
NP-667-F
Fabrikant
Volvo
Volvo logo
Model
V40 T3
Km-stand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken NP-667-F: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Zwart
Energiebron
Benzine
Volvo V40 T3 2017

Betrouwbaarheid Volvo V40 T3 (2017) – Kenteken NP-667-F

Duurzaamheid
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
83

Waardebehoud Volvo V40 T3 (2017) – Kenteken NP-667-F

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Volvo V40 T3 (2017) – Kenteken NP-667-F

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
68

Veiligheid Volvo V40 T3 (2017) – Kenteken NP-667-F

Veiligheidsscore
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties Volvo V40 T3 (2017) – Kenteken NP-667-F

Prestatiescore
Vermogen, koppel en acceleratie
81

Voertuigoverzicht

Dagwaarde
€ 17.000 - € 21.000
Oorspronkelijke prijs
€ 37.135
Herkomst voertuig
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
242 dagen
Aantal eigenaren
5+ eigenaars
APK geldig tot
Als taxi gebruikt
Nee
Motor code
B4154T4
Aantal in Nederland
110 voertuigen
Populariteit
415 keer

Analyse & Inzichten

Wanneer we de data van deze Volvo V40 T3 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Volvo op basis van 1435 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 200 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 221 / kwartaal
Zeeland ca. € 214 / kwartaal
Utrecht ca. € 210 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 206 / kwartaal
Gelderland ca. € 216 / kwartaal
Limburg ca. € 212 / kwartaal
Overijssel ca. € 218 / kwartaal
Flevoland ca. € 214 / kwartaal
Drenthe ca. € 221 / kwartaal
Friesland ca. € 223 / kwartaal
Groningen ca. € 225 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Wat goed is

  • Premium uitstraling en degelijke afwerking, typisch Volvo
  • Uitgebreid veiligheidspakket, ook in basisuitvoering
  • Zuinige 1.5 T3 motor met automaat, geschikt voor dagelijks gebruik
  • R-Design pakket geeft sportiever uiterlijk en interieur
  • Goed waardebehoud voor een premium hatchback
  • Comfortabel en stabiel rijgedrag, zeker op kleinere velgen

Nadelen

  • Beperkte bagageruimte vergeleken met concurrenten
  • Onderhoud en reparaties zijn duurder dan bij Aziatische merken
  • Sportiever uiterlijk, maar niet echt sportief rijgedrag
  • Op grotere velgen (18”) minder comfortabel
  • Incidenteel olieverbruik en turbo-problemen bij slecht onderhoud
  • Automaat schakelt soepel, maar niet sportief

Diepgaande beoordeling

Kenteken NP-667-F is een zwarte Volvo V40 uit 2017 met een 1498cc motor, automaat en het sportieve R-Design pakket. Deze hatchback uit het C-segment biedt een premium uitstraling, degelijke afwerking en een uitgebreid veiligheidspakket. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze specifieke variant.

## Motor & Techniek **Motorcode & Identificatie** De Volvo V40 1.5 T3 R-Design uit 2016 is uitgerust met een 1498cc (1.5 liter) 4-cilinder benzinemotor met turbo, bekend als de Volvo Drive-E VEA (Volvo Engine Architecture) motor. De motorcode voor deze 1.5 T3 is **B4154T4**. Deze motor levert 112 pk (82 kW) en is gekoppeld aan een 6-traps automaat (Geartronic). De motor voldoet aan de Euro 6-emissienorm en is ontworpen voor een combinatie van zuinigheid en voldoende prestaties voor dagelijks gebruik. **Bekende Problemen** - **Timing chain**: Geen meldingen van structurele problemen met de distributieketting bij deze motor. Volvo’s VEA-motoren staan over het algemeen bekend als betrouwbaar, maar regelmatig olie verversen is belangrijk om slijtage te voorkomen (geen specifieke meldingen op forums). - **Turbo**: Incidentele meldingen van turbo-problemen bij hoge kilometerstanden, vooral bij onvoldoende onderhoud. Controleer altijd op olieverlies en turbo-gerelateerde storingen bij aankoop. - **Injectoren**: Geen veelvoorkomende problemen gemeld, maar bij storingen kunnen injectoren vervangen moeten worden (kosten: €200-€400 per stuk). - **Olieverbruik**: Sommige eigenaren melden licht verhoogd olieverbruik, vooral bij oudere exemplaren of na veel korte ritten. Dit is geen structureel probleem, maar wel iets om op te letten bij onderhoud. **Transmissie** De 6-traps Geartronic automaat is over het algemeen betrouwbaar. Bekende defecten zijn schaars, maar bij hoge kilometerstanden kunnen versnellingsbakproblemen ontstaan (bv. schokken, vertraagd schakelen). Onderhoudskosten zijn relatief laag: olie verversen om de 60.000 km (ca. €200-€300), grotere revisies zijn zelden nodig. Reparaties aan de versnellingsbak zijn duur (€1.500+), maar komen weinig voor bij deze leeftijd en kilometerstand. **Verbruik** - **WLTP**: Niet beschikbaar voor deze generatie (WLTP werd pas later ingevoerd). - **Fabrieksopgave**: 5,7–5,9 l/100 km (gecombineerd), 7,0–7,1 l/100 km (stadsverkeer), 4,9–5,1 l/100 km (buitenweg)[1]. - **Praktijk**: Veel eigenaren halen 6,5–7,5 l/100 km in de praktijk, afhankelijk van rijstijl en gebruik. **Marktwaarde & Waardebehoud** De nieuwprijs van deze Volvo V40 1.5 T3 R-Design was ca. €35.415. De huidige marktwaarde (2025) voor een exemplaar uit 2016 met gemiddelde kilometerstand (100.000–150.000 km) ligt tussen de €12.000 en €16.000, afhankelijk van staat, onderhoudshistorie en opties. Het waardebehoud is gemiddeld tot goed voor een premium hatchback; na 9 jaar blijft ca. 35–45% van de nieuwprijs over. **Onderhoudskosten** - **APK**: €35–€50 per jaar. - **Onderhoudsbeurt**: €250–€400 per jaar (kleine/grote beurt, afhankelijk van kilometerstand). - **Reparaties**: Incidenteel, afhankelijk van gebruik en onderhoud. Budget €500–€1.000 per jaar voor onverwachte kosten. - **Bandenslijtage**: R-Design heeft grotere velgen (17”/18”), banden zijn duurder (€120–€180 per stuk). **Wegenbelasting** Voor een benzineauto van 112 pk uit 2016 betaal je in Nederland ca. **€48 per maand** (€576 per jaar) aan wegenbelasting (motorrijtuigenbelasting). Dit is gebaseerd op het gewicht en de brandstofsoort, niet op de CO₂-uitstoot (voor benzine tot 2019).

## Transmissie & Rijgedrag De 6-traps Geartronic automaat schakelt soepel en past goed bij het karakter van de V40: comfortabel en relaxed, maar niet sportief. Het R-Design pakket voegt sportieve styling toe (andere bumpers, sierlijsten, sportstoelen), maar het rijcomfort blijft goed, zeker op kleinere velgen. Op grotere velgen (18”) kan de wegligging stugger aanvoelen. De V40 deelt techniek met de Ford Focus, wat zorgt voor een stabiele wegligging en directe besturing[3].

## Praktische Kosten - **Verzekering**: WA+ beperkt casco ca. €35–€50 per maand, afhankelijk van schadevrije jaren en woonplaats. - **Brandstofkosten**: Bij 15.000 km/jaar en gemiddeld 7 l/100 km: ca. €1.800 per jaar (prijspeil 2025). - **Onderhoud**: Zie boven. Volvo’s zijn relatief duur in onderhoud vergeleken met Aziatische merken, maar goedkoper dan Duitse premiummerken. - **Afschrijving**: Gemiddeld €1.500–€2.000 per jaar over de eerste 5 jaar, daarna minder.

## Aankoopadvies Controleer bij aankoop altijd: - **Onderhoudshistorie**: Volledige dealerhistorie is een pré. - **Turbo**: Vraag naar eventuele storingen of reparaties. - **Olieverbruik**: Testrit maken en oliepeil controleren. - **Transmissie**: Let op schokken of vertraagd schakelen. - **APK**: Controleer op (verborgen) gebreken. - **Opties**: R-Design heeft sportstoelen, grotere velgen, andere bumpers en sierlijsten.

Deze zwarte Volvo V40 met kenteken NP-667-F uit 2017 is een degelijke, veilige en stijlvolle hatchback met een zuinige 1498cc benzinemotor en automaat. Het R-Design pakket geeft de auto een sportiever uiterlijk en interieur, zonder in te leveren op comfort. Onderhoudskosten zijn redelijk, het verbruik is zuinig voor de klasse en de marktwaarde blijft stabiel. Let bij aankoop op olieverbruik, turbo en onderhoudshistorie. Al met al een aantrekkelijke keuze voor wie een premium hatchback zoekt met Scandinavisch design en degelijkheid.

Uitrusting

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Head-up-Display Pakket
High-beam Assistant Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Led verlichting €980
Lichtsensor Pakket
Regensensor €110
Adaptive Cruise Control €1800
Vermoeidheidsherkenning Pakket
Lane Departure Warning Pakket
Lane Change Assistant €540
Voetgangersdetectie Fußgängerairbag
Verkeersbordenherkenning Pakket
Traffic Jam Assistant Pakket
Noodremassistentie Pakket
Collision Warning Pakket
Voetgangersdetectie Pakket
Parkeerhulp €370
Parkeerassistent €1020
Navigatie €2250
eCall Pakket
Leer €1650
Metallic lak €700

Historisch overzicht

Belangrijke gebeurtenissen

NOV 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
20 november 2024
NOV 2022

Kilometerstand

XXX,772 km geregistreerd

XXX,772 km
INFO
11 november 2022
MRT 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
24 maart 2017
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel

21 november 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 57

16 november 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 44

22 maart 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 53

Foto's

Volvo V40 T3 2017 – Afbeelding 1
Volvo V40 T3 2017 – Afbeelding 2
Volvo V40 T3 2017 – Afbeelding 3
Volvo V40 T3 2017 – Afbeelding 4
Volvo V40 T3 2017 – Afbeelding 5

Eigenaar en status

Voertuigregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Dekking

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Huidige dekking: Verzekering actief
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 21-11-2025

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Voertuigherkomst: Niet geïmporteerd
Afkomstig uit: Nederland
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motor code B4154T4
Type motor Benzine
Motorinhoud 1498 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Vermogen (kW) 152 pk (112 kW)
Max. koppel 250 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Versnellingsbak Automaat
Euroklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Type voertuig Personenauto
Carrosserietype Geen data
Inrichting MPV
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Kleur Zwart
Versie Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Nederland

Maten & Massa

Lengte 4,37 m
Breedte 1,8 m
Hoogte incl. dakrails 1,42 m
Wielbasis 2,65 m
Rijklaar gewicht Geen data
Max. beladen gewicht Geen data
Laadvermogen 530 kg
Max. aanhanggewicht Geen data

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 8,3 s
Maximumsnelheid 210 km/u
Gemiddeld verbruik 5,5 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 129 g/km
Energiebron Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Volvo V40 T3 (NP-667-F)

Wat is de APK status van NP-667-F?

De APK van NP-667-F is geldig tot november 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is NP-667-F een import auto?

Nee, NP-667-F is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft NP-667-F gehad?

NP-667-F heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Hoe zuinig is de Volvo V40 1.5 T3 R-Design in de praktijk?

In de praktijk verbruikt de V40 1.5 T3 R-Design gemiddeld 6,5–7,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. Fabrieksopgave is 5,7–5,9 l/100 km gecombineerd[1].

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €250–€400 per jaar voor onderhoud, €35–€50 voor APK en €500–€1.000 voor onverwachte reparaties. Banden zijn duurder door de sportieve velgen.

Hoe betrouwbaar is de 1.5 T3 motor?

De 1.5 T3 (B4154T4) is over het algemeen betrouwbaar, mits goed onderhouden. Let op olieverbruik en turbo bij hoge kilometerstanden.

Wat is de huidige marktwaarde van een V40 1.5 T3 R-Design uit 2016?

De marktwaarde ligt in 2025 tussen de €12.000 en €16.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

Ca. €48 per maand (€576 per jaar) aan motorrijtuigenbelasting voor een benzineauto van 112 pk uit 2016.

Zijn er bekende problemen met de automaat?

De 6-traps Geartronic automaat is betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden kunnen schokken of vertraagd schakelen voorkomen. Onderhoud is belangrijk.

Veelvoorkomende problemen

Aandacht vereist
Motor

Turbo-problemen

Incidenteel turbo-storingen bij hoge kilometerstanden of slecht onderhoud

Kenmerken:

Vermogenverlies, rook uit uitlaat, olieverlies

Laag
Motor

Olieverbruik

Licht verhoogd olieverbruik bij oudere exemplaren of veel korte ritten

Kenmerken:

Oliewaarschuwingslampje, regelmatig bijvullen

Aandacht vereist
Transmissie

Versnellingsbak schokken

Schokken of vertraagd schakelen bij hoge kilometerstanden

Kenmerken:

Onregelmatig schakelgedrag, storingmeldingen

Laag
Elektronica

Elektronica/storingen

Incidenteel elektronische storingen (sensoren, boordcomputer)

Kenmerken:

Waarschuwingslampjes, storingen in infotainment

Laag
Chassis

Bandenslijtage

Snellere bandenslijtage door sportieve velgen

Kenmerken:

Vaker banden vervangen, hogere kosten

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Volvo

Voor dit specifieke model en bouwjaar (volvo uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1435 kg. Dat is 20% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Volvo V40 T3 modellen

Model Kenteken