Kenteken check NV-061-S
APK geldig tot aug 2026 - 7 eigenaars - 70.934 km (peildatum aug 2025)
15 punten van aandacht bij kenteken NV061S
Basisgegevens
Betrouwbaarheid Renault Captur ENERGY TCe 120 (2017) – Kenteken NV-061-S
Waardebehoud Renault Captur ENERGY TCe 120 (2017) – Kenteken NV-061-S
Onderhoud Renault Captur ENERGY TCe 120 (2017) – Kenteken NV-061-S
Veiligheid Renault Captur ENERGY TCe 120 (2017) – Kenteken NV-061-S
Prestaties Renault Captur ENERGY TCe 120 (2017) – Kenteken NV-061-S
Overzicht gegevens
Deskundige beoordeling
Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Captur ENERGY TCe 120 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1230 kg en benzine.
Plus- en minpunten
Voordelen
- Compacte en wendbare mini-SUV, ideaal voor stadsverkeer.
- Relatief zuinige 1.2 TCe turbomotor met 88 pk, voldoende voor dagelijks gebruik.
- Handgeschakelde versnellingsbak met positieve schakelervaring.
- Goede geluidsisolatie en comfortabele vering voor segment.
- Degelijke veiligheidsuitrusting en moderne infotainmentopties.
- Redelijk goede marktwaarde en betaalbare wegenbelasting.
Waar je op moet letten
- Bekende problemen met timing chain kunnen leiden tot dure reparaties.
- Turbo en injectoren kunnen defect raken bij onvoldoende onderhoud.
- Olieverbruik kan hoger zijn dan gemiddeld, vereist regelmatig controle.
- Versnellingsbak kan bij intensief gebruik sneller slijten.
- Beperkte offroadcapaciteiten door voorwielaandrijving en geen grip control.
- Sommige elektronische systemen kunnen storingen vertonen bij oudere exemplaren.
Volledige analyse
Kenteken NV-061-S is een blauwe Renault Captur 1.2 TCe Wave uit 2017, uitgerust met een 1197cc 4-cilinder benzinemotor die 88 pk levert. Deze mini-SUV met voorwielaandrijving en handgeschakelde transmissie was nieuw verkrijgbaar vanaf circa €26.170.
De motorcode van de 1197cc 1.2 TCe benzinemotor in deze Renault Captur is H5F403. Dit is een viercilinder turbomotor die 88 tot 120 pk kan leveren, afhankelijk van afstemming. Bekende motorproblemen bij deze motor zijn onder meer kettingaandrijving (timing chain) slijtage, wat kan leiden tot kettingspanningproblemen en motorschade als het niet tijdig wordt verholpen. Daarnaast zijn er meldingen van turbo defecten en problemen met brandstofinjectoren, wat kan resulteren in vermogensverlies en verhoogd olieverbruik. Het olieverbruik kan bij sommige exemplaren hoger zijn dan normaal, wat regelmatig oliepeilcontrole vereist.
De handgeschakelde versnellingsbak van de Captur 1.2 TCe Wave staat bekend als relatief betrouwbaar, maar er zijn incidentele meldingen van versnellingsbakproblemen zoals synchronisatieringen die sneller slijten, vooral bij intensief stadsgebruik. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn gemiddeld, met periodieke controle en vervanging van transmissievloeistof aanbevolen. De koppeling kan na circa 100.000 km slijten afhankelijk van rijstijl.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,4 tot 6,6 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 88 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Grotere reparaties zoals turbo- of kettingrevisie kunnen enkele honderden tot duizend euro kosten.
Bij aankoop van een Renault Captur 1.2 TCe Wave met kenteken NV-061-S uit 2017 is het belangrijk om onderhoudshistorie te controleren, vooral op motoronderdelen zoals de timing chain en turbo. Controleer ook de staat van de koppeling en versnellingsbak. De marktwaarde voor een goed onderhouden exemplaar uit 2013 ligt tussen de €7.000 en €10.000, afhankelijk van kilometerstand en staat. Let op roestvorming en elektronische storingen. Deze auto is geschikt voor wie een compacte, zuinige en praktische mini-SUV zoekt met een vlotte benzinemotor en handgeschakelde transmissie.
Deze blauwe Renault Captur met kenteken NV-061-S uit 2017 is een praktische en relatief zuinige mini-SUV met een betrouwbare 1.2 TCe benzinemotor. Let bij aankoop op bekende motor- en transmissieproblemen en zorg voor goed onderhoud om dure reparaties te voorkomen. Met een marktwaarde rond de €8.000 is het een interessante keuze voor wie een compacte SUV zoekt met een handgeschakelde versnellingsbak.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Tijdlijn
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,806 km geregistreerd
Kilometerstand
0 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 48
APK keuring details: 45
APK keuring details: 42
APK keuring details: 36
Voertuigfoto's
Registratie & Status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Verzekeringsstatus
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Carrosserie & Uitvoering
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over Renault Captur ENERGY TCe 120 (NV-061-S)
Wat is de APK status van NV-061-S?
De APK van NV-061-S is geldig tot augustus 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is NV-061-S een import auto?
Nee, NV-061-S is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft NV-061-S gehad?
NV-061-S heeft 7 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 1.2 TCe motor in de Renault Captur 2013?
De motorcode is H5F403, een 1197cc viercilinder turbomotor.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?
De handgeschakelde versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij intensief gebruik slijtage vertonen aan synchronisatieringen.
Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Captur?
In de praktijk ligt het verbruik rond 6,5 tot 7,5 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 5,4-6,6 l/100 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €600 en €900, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.
Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Captur 1.2 TCe uit 2013?
De marktwaarde ligt tussen €7.000 en €10.000, afhankelijk van kilometerstand en onderhoudstoestand.
Veel voorkomende klachten
Timing chain slijtage
Versleten kettingspanner of ketting kan leiden tot kettingspanningverlies en motorschade.
Symptomen:
Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje, vermogensverlies.
Turbo defecten
Turbo kan vastlopen of olie lekken door slijtage of onvoldoende onderhoud.
Symptomen:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.
Injectoren problemen
Verstopte of lekkende brandstofinjectoren veroorzaken onregelmatige motorloop.
Symptomen:
Schokkerige motor, startproblemen, verhoogd brandstofverbruik.
Olieverbruik
Hoger dan normaal olieverbruik door motorconstructie of slijtage.
Symptomen:
Regelmatig olie bijvullen nodig, rook uit uitlaat bij overmatig verbruik.
Versnellingsbak slijtage
Versleten synchronisatieringen kunnen schakelen bemoeilijken.
Symptomen:
Schakelproblemen, knarsende geluiden bij schakelen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Renault
Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1230 kg. Dit is exact het gemiddelde voor de klasse 'Hatchbacks'. Je betaalt dus een hele normale wegenbelasting voor dit type auto.
Verder kijken & Vergelijken
Andere Renault Captur ENERGY TCe 120 exemplaren
| Auto | Nummerplaat |
|---|---|