Kenteken check NX-243-Z

APK verlopen - 8 eigenaars - 46.721 km (peildatum jan 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-082477
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
NX-243-Z
Merk
VW
VW logo
Modeltype
Polo 1.0 TSI BlueMotion
Km-stand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken NX-243-Z: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Rood
Brandstof
Benzine
VW Polo 1.0 TSI BlueMotion 2017

Betrouwbaarheid VW Polo 1.0 TSI BlueMotion (2017) – Kenteken NX-243-Z

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
62

Waardebehoud VW Polo 1.0 TSI BlueMotion (2017) – Kenteken NX-243-Z

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
95

Onderhoud VW Polo 1.0 TSI BlueMotion (2017) – Kenteken NX-243-Z

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
87

Veiligheid VW Polo 1.0 TSI BlueMotion (2017) – Kenteken NX-243-Z

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
95

Prestaties VW Polo 1.0 TSI BlueMotion (2017) – Kenteken NX-243-Z

Prestatiescore
Vermogen, koppel en acceleratie
64

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 13.000 - € 15.000
Catalogusprijs
€ 19.298
Herkomst voertuig
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
54 dagen
Aantal op naam
8+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Engine code
CHZ
Aantal in Nederland
363 voertuigen
Aantal keren bekeken
781 keer

Expert Analyse & Conclusies

Een blik op de RDW-registratie van deze VW Polo 1.0 TSI BlueMotion geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (8 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1139 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 157 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 173 / kwartaal
Zeeland ca. € 168 / kwartaal
Utrecht ca. € 165 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 162 / kwartaal
Gelderland ca. € 170 / kwartaal
Limburg ca. € 167 / kwartaal
Overijssel ca. € 172 / kwartaal
Flevoland ca. € 168 / kwartaal
Drenthe ca. € 173 / kwartaal
Friesland ca. € 175 / kwartaal
Groningen ca. € 177 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Zeer laag brandstofverbruik, ook in de praktijk
  • Betrouwbare en onderhoudsarme 3-cilinder TSI-motor
  • Comfortabele en stille rij-ervaring voor de klasse
  • Degelijke afwerking en hoogwaardig interieur
  • Lage wegenbelasting en verzekeringskosten
  • Goede occasionwaarde door populariteit en betrouwbaar imago

Aandachtspunten

  • Beperkte bagageruimte en krappe achterbank
  • DSG-automaat kan schokkerig zijn bij laag toerental
  • Minder sportief rijgedrag dan sommige concurrenten
  • Duurder onderhoud aan DSG-versnellingsbak
  • Incidenteel turbo- of koppelingsproblemen bij hoge kilometerstanden
  • Praktijkverbruik ligt hoger dan fabrieksopgave

Gedetailleerde analyse

Kenteken NX-243-Z is een rode Volkswagen Polo uit 2017 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor (BlueMotion Edition), voorwielaandrijving en een automaat. Deze compacte hatchback werd nieuw aangeboden voor €18.975 en is populair vanwege het lage verbruik en de degelijke Duitse afwerking. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze specifieke variant.

## Motor & Techniek **Motorcode & Identificatie** De Volkswagen Polo 1.0 BlueMotion Edition uit 2014 is uitgerust met de EA211-serie 1.0 TSI 3-cilinder benzinemotor, motorcode CHZB of CHZC (afhankelijk van exacte uitvoering en bouwjaar). Deze motor levert 70 kW (95 pk) bij 5000-5500 rpm en 160 Nm koppel bij 1500-3500 rpm[7][9]. De motor is voorzien van directe injectie en een turbo, wat zorgt voor een goede combinatie van prestaties en zuinigheid. **Bekende Problemen** - **Timing chain (distributieketting):** Geen grote problemen bekend bij deze generatie, maar regelmatige controle en tijdige vervanging (rond 150.000 km) wordt aangeraden. Ernst: **yellow** (licht). - **Turbo:** Incidentele meldingen van turbo-problemen bij hoge kilometerstanden, vaak door gebrekkig onderhoud of olieveroudering. Ernst: **orange** (matig). - **Injectoren:** Zelden problemen, maar bij storingen kan dit leiden tot ruw stationair draaien of vermogensverlies. Ernst: **yellow** (licht). - **Oliewissel & olieverbruik:** Deze motor staat bekend om zeer laag olieverbruik bij goed onderhoud. Bij verwaarlozing kan olieverbruik toenemen. Ernst: **yellow** (licht). **Transmissie** De automaat in deze Polo is een 7-traps DSG (Direct Shift Gearbox), type DQ200. Deze transmissie schakelt vlot en soepel, maar kan bij lage snelheden (parkeren, file) wat schokkerig aanvoelen[2]. Bekende problemen zijn: - **Koppelingspakket slijtage:** Vooral bij veel stadsgebruik kan het koppelingspakket vervroegd slijten. Ernst: **orange** (matig). - **Mechatronica-unit:** Elektronische storingen komen incidenteel voor, vaak na 100.000 km. Ernst: **orange** (matig). - **Onderhoudskosten:** Olie- en filtervervanging elke 60.000 km of 4 jaar. Kosten: €250-€400 per beurt, afhankelijk van garage. **Verbruik** - **WLTP:** Onbekend voor deze specifieke uitvoering (WLTP werd pas later ingevoerd). - **Fabrieksopgave (NEDC):** 57,4 mpg (4,9 l/100 km) gecombineerd[1]. - **Praktijkverbruik:** Afhankelijk van rijstijl en gebruik: 5,5-6,5 l/100 km in de stad, 4,5-5,5 l/100 km op de snelweg. Reëel verbruik ligt dus iets hoger dan de fabrieksopgave. **Marktwaarde & Waardebehoud** - **Huidige marktwaarde (2025):** €6.000-€9.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en uitrusting. - **Waardebehoud:** Matig tot goed voor een compacte hatchback. De Polo blijft populair op de occasionmarkt, mede door het lage verbruik en betrouwbare imago. **Onderhoudskosten per jaar** - **APK:** €35-€50 per jaar. - **Service (klein/groot):** €150-€300 per jaar (afhankelijk van kilometerstand en type beurt). - **Reparaties:** Incidenteel, gemiddeld €200-€500 per jaar bij normaal gebruik. - **Bandenset:** €300-€500 per 4 jaar. **Wegenbelasting (70 pk in Nederland)** Deze Polo valt in de categorie benzine, 70 pk, gewichtsklasse tot 850 kg. De wegenbelasting bedraagt circa **€44 per maand** (2025).

## Transmissie & Rijgedrag De 7-traps DSG-automaat zorgt voor vloeiende schakelingen en een comfortabele rij-ervaring, vooral buiten de stad[2]. In het stadsverkeer kan de automaat wat houterig aanvoelen, vooral bij koud starten of laag toerental. De voorwielaandrijving en het lichte gewicht maken de auto wendbaar en eenvoudig te parkeren. Het chassis is degelijk, maar niet sportief afgesteld – comfort staat voorop.

## Praktische Kosten - **Verzekering:** WA+ beperkt casco: €25-€40 per maand, afhankelijk van schadevrije jaren en woonplaats. - **Brandstofkosten:** Bij 15.000 km/jaar en gemiddeld 5,5 l/100 km: circa €1.500 per jaar (benzineprijs €2,00/l). - **Onderhoud:** Zie boven. Geen grote verrassingen, mits tijdig onderhouden. - **Afschrijving:** Gemiddeld €1.000-€1.500 per jaar bij normaal gebruik.

## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Zeer zuinig in verbruik**, zowel in de stad als op de snelweg[1][2]. - **Betrouwbare en onderhoudsarme motor** (EA211-serie, weinig grote problemen bekend). - **Comfortabele en stille rij-ervaring** voor een compacte hatchback. - **Degelijke Duitse afwerking** en hoogwaardig interieur voor de klasse. - **Lage wegenbelasting** vergeleken met grotere modellen. - **Goede occasionwaarde** door populariteit en betrouwbaar imago. **Nadelen** - **Beperkte bagageruimte** (ca. 280 liter) en krappe achterbank. - **DSG-automaat kan schokkerig zijn** bij laag toerental en in de stad[2]. - **Minder sportief rijgedrag** dan concurrenten als Ford Fiesta of Opel Corsa. - **Onderhoud DSG is duurder** dan handgeschakelde versie. - **Incidenteel turbo- of koppelingsproblemen** bij hoge kilometerstanden. - **Geen WLTP-verbruikscijfers** beschikbaar, praktijkverbruik ligt hoger dan fabrieksopgave.

Deze rode Volkswagen Polo met kenteken NX-243-Z uit 2017 is een zuinige, betrouwbare en comfortabele compacte hatchback, ideaal voor woon-werkverkeer en korte ritten. De 1.0 TSI BlueMotion-motor met automaat biedt voldoende vermogen voor de dagelijkse praktijk, terwijl de onderhoudskosten laag blijven. Let bij aankoop op de staat van de DSG-automaat en vraag naar het onderhoudsverleden. Voor wie zuinigheid, comfort en Duitse degelijkheid zoekt, is deze Polo een verstandige keuze – mits de prijs past bij de staat en kilometerstand.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

DAB-Radio Pakket
Hoofdairbag achter €500
Remassistent €300
Mistlampen €190
Bochtverlichting Pakket
Xenon verlichting €885
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Adaptive Cruise Control €515
Vermoeidheidsherkenning Pakket
Android Auto / Apple CarPlay Pakket
Collision Warning Pakket
Airconditioning Pakket
Parkeerhulp €465
Radio €410
Navigatie €1085
Lichtmetalen velgen €600
Metallic lak €495

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

FEB 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
15 februari 2024
JAN 2024

Kilometerstand

XXX,721 km geregistreerd

XXX,721 km
INFO
20 januari 2024
MEI 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
19 mei 2017
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

15 mei 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 10

APK keuring details: Band met laag profiel

29 april 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 22

Foto's

VW Polo 1.0 TSI BlueMotion 2017 – Afbeelding 1
januari 2024
VW Polo 1.0 TSI BlueMotion 2017 – Afbeelding 2
januari 2024
VW Polo 1.0 TSI BlueMotion 2017 – Afbeelding 3
januari 2024
VW Polo 1.0 TSI BlueMotion 2017 – Afbeelding 4
januari 2024
VW Polo 1.0 TSI BlueMotion 2017 – Afbeelding 5
januari 2024

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Datum eerste registratie:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Niet verzekerd
Dekkingsstatus: Geen WA-dekking
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Keuringsstatus

Technische voertuigkeuring

Niet geldig
Keuringsstatus: Verlopen
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 15-05-2025

Importstatus

Importgegevens voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code CHZ
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 999 cm3
Aantal potten 3 cilinders
Turbodruk Ja
Vermogen (kW) 95 pk (70 kW)
Draaimoment 160 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Type transmissie Automaat
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Buitenkleur Rood
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,06 m
Voertuigbreedte 1,68 m
Hoogte incl. dakrails 1,46 m
Asafstand 2,46 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading 495 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 10,5 s
Topsnelheid 191 km/u
Gemiddeld verbruik 4,3 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 100 g/km
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over VW Polo 1.0 TSI BlueMotion (NX-243-Z)

Wat is de APK status van NX-243-Z?

De APK van NX-243-Z is verlopen op 15-05-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is NX-243-Z een import auto?

Nee, NX-243-Z is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft NX-243-Z gehad?

NX-243-Z heeft 8 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Hoe zuinig is de Volkswagen Polo 1.0 BlueMotion Edition in de praktijk?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 5,5 en 6,5 l/100 km in de stad en 4,5-5,5 l/100 km op de snelweg, afhankelijk van rijstijl en gebruik. De fabrieksopgave (NEDC) is 4,9 l/100 km[1].

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €150-€300 per jaar voor regulier onderhoud, €35-€50 voor APK en incidenteel €200-€500 voor reparaties. DSG-onderhoud is duurder dan bij een handgeschakelde versie.

Hoe betrouwbaar is de 1.0 TSI-motor?

De EA211-motor staat bekend als betrouwbaar en onderhoudsarm. Grote problemen zijn zeldzaam, mits tijdig onderhouden.

Wat is de huidige marktwaarde van deze Polo?

In 2025 ligt de marktwaarde tussen €6.000 en €9.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en uitrusting.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

Circa €44 per maand (2025) voor een benzineauto met 70 pk en gewicht tot 850 kg.

Zijn er bekende problemen met de DSG-automaat?

Incidenteel koppelingspakket- en mechatronica-problemen, vooral bij veel stadsgebruik of hoge kilometerstanden. Onderhoud is essentieel[2].

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Transmissie

DSG-koppelingspakket slijtage

Vervroegde slijtage bij veel stadsgebruik

Herkenningspunten:

Schokkerig schakelen, slippende koppeling

Belangrijk
Motor

Turbo-problemen

Incidenteel storingen bij hoge kilometerstanden

Herkenningspunten:

Vermogensverlies, rookontwikkeling

Belangrijk
Elektronica

Mechatronica-unit storing

Elektronische storingen in DSG-bak

Herkenningspunten:

Foutmeldingen, schakelproblemen

Minimaal
Motor

Timing chain slijtage

Zelden, maar mogelijk bij verwaarlozing

Herkenningspunten:

Geluid, motorstoring

Minimaal
Motor

Injector-storing

Zelden, maar mogelijk

Herkenningspunten:

Ruw stationair, vermogensverlies

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1139 kg. Dat is 5% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare VW Polo 1.0 TSI BlueMotion kentekens

Voertuig Registratie