Kenteken check NX-937-B

APK verlopen - 2 eigenaars - 69.445 km (peildatum dec 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-874801
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
NX-937-B
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Captur ENERGY TCe 120
Km-stand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken NX-937-B: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Wit
Brandstof
Benzine
Renault Captur ENERGY TCe 120 2017

Betrouwbaarheid Renault Captur ENERGY TCe 120 (2017) – Kenteken NX-937-B

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
46

Waardebehoud Renault Captur ENERGY TCe 120 (2017) – Kenteken NX-937-B

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Renault Captur ENERGY TCe 120 (2017) – Kenteken NX-937-B

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
83

Veiligheid Renault Captur ENERGY TCe 120 (2017) – Kenteken NX-937-B

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
91

Prestaties Renault Captur ENERGY TCe 120 (2017) – Kenteken NX-937-B

Vermogensindex
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
62

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 13.000 - € 16.000
Catalogusprijs
€ 24.560
Herkomst voertuig
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
57 dagen
Aantal op naam
2 eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Engine code
H5F F4
Soortgelijke auto's in NL
164 voertuigen
Aantal keren bekeken
457 keer

Expert Analyse & Conclusies

Wanneer we de data van deze Renault Captur ENERGY TCe 120 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1230 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Compacte en wendbare mini-SUV, ideaal voor stadsverkeer.
  • Relatief zuinige 1.2 TCe turbomotor met 88 pk, voldoende voor dagelijks gebruik.
  • Handgeschakelde versnellingsbak met positieve schakelervaring.
  • Goede geluidsisolatie en comfortabele vering voor segment.
  • Degelijke veiligheidsuitrusting en moderne infotainmentopties.
  • Redelijk goede marktwaarde en betaalbare wegenbelasting.

Aandachtspunten

  • Bekende problemen met timing chain kunnen leiden tot dure reparaties.
  • Turbo en injectoren kunnen defect raken bij onvoldoende onderhoud.
  • Olieverbruik kan hoger zijn dan gemiddeld, vereist regelmatig controle.
  • Versnellingsbak kan bij intensief gebruik sneller slijten.
  • Beperkte offroadcapaciteiten door voorwielaandrijving en geen grip control.
  • Sommige elektronische systemen kunnen storingen vertonen bij oudere exemplaren.

Gedetailleerde analyse

Kenteken NX-937-B is een witte Renault Captur 1.2 TCe Wave uit 2017, uitgerust met een 1197cc 4-cilinder benzinemotor die 88 pk levert. Deze mini-SUV met voorwielaandrijving en handgeschakelde transmissie was nieuw verkrijgbaar vanaf circa €26.170.

De motorcode van de 1197cc 1.2 TCe benzinemotor in deze Renault Captur is H5F403. Dit is een viercilinder turbomotor die 88 tot 120 pk kan leveren, afhankelijk van afstemming. Bekende motorproblemen bij deze motor zijn onder meer kettingaandrijving (timing chain) slijtage, wat kan leiden tot kettingspanningproblemen en motorschade als het niet tijdig wordt verholpen. Daarnaast zijn er meldingen van turbo defecten en problemen met brandstofinjectoren, wat kan resulteren in vermogensverlies en verhoogd olieverbruik. Het olieverbruik kan bij sommige exemplaren hoger zijn dan normaal, wat regelmatig oliepeilcontrole vereist.

De handgeschakelde versnellingsbak van de Captur 1.2 TCe Wave staat bekend als relatief betrouwbaar, maar er zijn incidentele meldingen van versnellingsbakproblemen zoals synchronisatieringen die sneller slijten, vooral bij intensief stadsgebruik. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn gemiddeld, met periodieke controle en vervanging van transmissievloeistof aanbevolen. De koppeling kan na circa 100.000 km slijten afhankelijk van rijstijl.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,4 tot 6,6 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 88 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Grotere reparaties zoals turbo- of kettingrevisie kunnen enkele honderden tot duizend euro kosten.

Bij aankoop van een Renault Captur 1.2 TCe Wave met kenteken NX-937-B uit 2017 is het belangrijk om onderhoudshistorie te controleren, vooral op motoronderdelen zoals de timing chain en turbo. Controleer ook de staat van de koppeling en versnellingsbak. De marktwaarde voor een goed onderhouden exemplaar uit 2013 ligt tussen de €7.000 en €10.000, afhankelijk van kilometerstand en staat. Let op roestvorming en elektronische storingen. Deze auto is geschikt voor wie een compacte, zuinige en praktische mini-SUV zoekt met een vlotte benzinemotor en handgeschakelde transmissie.

Deze witte Renault Captur met kenteken NX-937-B uit 2017 is een praktische en relatief zuinige mini-SUV met een betrouwbare 1.2 TCe benzinemotor. Let bij aankoop op bekende motor- en transmissieproblemen en zorg voor goed onderhoud om dure reparaties te voorkomen. Met een marktwaarde rond de €8.000 is het een interessante keuze voor wie een compacte SUV zoekt met een handgeschakelde versnellingsbak.

Uitrusting

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Parkeerhulp Pakket
Navigatie Pakket
Metallic lak €490

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

NOV 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
11 november 2025
MEI 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
8 mei 2017
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

1 mei 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 02

21 april 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 02

16 april 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 29

Foto's

Renault Captur ENERGY TCe 120 2017 – Afbeelding 1
november 2025

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Huidige dekking: Verzekering actief
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Niet geldig
Huidige status: Verlopen
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 08-05-2025

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Voertuigherkomst: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code H5F F4
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1197 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbodruk Ja
Krachtbron 118 pk (87 kW)
Draaimoment 205 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Wit
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,12 m
Voertuigbreedte 1,78 m
Totale hoogte 1,57 m
Asafstand 2,61 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading 538 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 9,9 s
Topsnelheid 182 km/u
Gemiddeld verbruik 5,5 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 125 g/km
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Captur ENERGY TCe 120 (NX-937-B)

Wat is de APK status van NX-937-B?

De APK van NX-937-B is verlopen op 08-05-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is NX-937-B een import auto?

Nee, NX-937-B is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft NX-937-B gehad?

NX-937-B heeft 2 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.2 TCe motor in de Renault Captur 2013?

De motorcode is H5F403, een 1197cc viercilinder turbomotor.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?

De handgeschakelde versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij intensief gebruik slijtage vertonen aan synchronisatieringen.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Captur?

In de praktijk ligt het verbruik rond 6,5 tot 7,5 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 5,4-6,6 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €600 en €900, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Captur 1.2 TCe uit 2013?

De marktwaarde ligt tussen €7.000 en €10.000, afhankelijk van kilometerstand en onderhoudstoestand.

Mogelijke gebreken

Urgent
Motor

Timing chain slijtage

Versleten kettingspanner of ketting kan leiden tot kettingspanningverlies en motorschade.

Herkenningspunten:

Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje, vermogensverlies.

Urgent
Motor

Turbo defecten

Turbo kan vastlopen of olie lekken door slijtage of onvoldoende onderhoud.

Herkenningspunten:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Belangrijk
Motor

Injectoren problemen

Verstopte of lekkende brandstofinjectoren veroorzaken onregelmatige motorloop.

Herkenningspunten:

Schokkerige motor, startproblemen, verhoogd brandstofverbruik.

Belangrijk
Motor

Olieverbruik

Hoger dan normaal olieverbruik door motorconstructie of slijtage.

Herkenningspunten:

Regelmatig olie bijvullen nodig, rook uit uitlaat bij overmatig verbruik.

Belangrijk
Transmissie

Versnellingsbak slijtage

Versleten synchronisatieringen kunnen schakelen bemoeilijken.

Herkenningspunten:

Schakelproblemen, knarsende geluiden bij schakelen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1230 kg. Dit is exact het gemiddelde voor de klasse 'Hatchbacks'. Je betaalt dus een hele normale wegenbelasting voor dit type auto.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Renault Captur ENERGY TCe 120 modellen

Voertuig Registratie