Kenteken check NZ-977-S
APK geldig tot dec 2026 - 5+ eigenaars - 80.264 km (peildatum jun 2024)
13 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken NZ977S
Basis informatie
Betrouwbaarheid Audi Q3 1.4 TFSI (2016) – Kenteken NZ-977-S
Waardebehoud Audi Q3 1.4 TFSI (2016) – Kenteken NZ-977-S
Onderhoud Audi Q3 1.4 TFSI (2016) – Kenteken NZ-977-S
Veiligheid Audi Q3 1.4 TFSI (2016) – Kenteken NZ-977-S
Prestaties Audi Q3 1.4 TFSI (2016) – Kenteken NZ-977-S
Samenvatting gegevens
Expertrapport
Een blik op de RDW-registratie van deze Audi Q3 1.4 TFSI geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Audi op basis van 1460 kg en benzine.
Plus- en minpunten
Sterke punten
- Zeer zuinige benzinemotor dankzij turbo en CoD-technologie
- Betrouwbare handgeschakelde transmissie met lage onderhoudskosten
- Comfortabele, stille en luxe uitgeruste cabine
- Wendbaar en compact, ideaal voor de stad
- Redelijke onderhoudskosten en weinig structurele problemen
- Design Pro Line uitvoering biedt veel luxe opties
Waar je op moet letten
- Beperkt vermogen (92pk), vooral bij volledige belading
- Geen vierwielaandrijving, minder geschikt voor offroad
- Premium onderdelen en reparaties zijn duurder
- Sterker waardeverlies dan bij Aziatische concurrenten
- Beperkte laadruimte vergeleken met concurrenten
- Aanbevolen om duurdere premium benzine te tanken
Uitgebreide analyse
Kenteken NZ-977-S is een grijze Audi Q3 uit 2016 met een 1395cc motor. Dit rapport geeft een volledig overzicht van deze specifieke variant: de Audi Q3 1.4 TFSI Design Pro Line, voorwielaandrijving, handgeschakeld, bouwjaar 2015. Nieuwprijs destijds €40.640. Dit rapport is gebaseerd op actuele reviews, technische specificaties en ervaringen van Nederlandse eigenaren.
## Motor & Identificatie De Audi Q3 1.4 TFSI (2015) is uitgerust met een 1395cc viercilinder benzinemotor met turbo (motorcode: EA211, specifiek voor deze generatie Q3). Het vermogen bedraagt 92pk (68 kW), wat lager is dan de 150pk-versie die in veel internationale reviews wordt genoemd[6][8]. Deze motor is ontwikkeld voor efficiëntie en maakt gebruik van Audi’s Cylinder on Demand (CoD) technologie, waarbij onder lichte belasting twee cilinders worden uitgeschakeld voor een lager brandstofverbruik[1]. **Bekende problemen motor:** - **Timing chain (distributieketting):** Geen wijdverspreide meldingen van ernstige problemen bij deze motorcode, maar regelmatig onderhoud is essentieel. Ernst: **yellow** (licht, maar preventief controleren bij hoge kilometerstand). - **Turbo:** Incidentele meldingen van turbo-problemen bij hoge kilometerstanden, vooral bij onvoldoende onderhoud. Ernst: **orange** (matig, vooral bij oudere exemplaren). - **Injectoren:** Geen structurele problemen bekend, maar bij storingen kunnen deze duur zijn om te vervangen. Ernst: **yellow**. - **Olieverbruik:** Geen grote bekendheid met excessief olieverbruik bij deze motor, in tegenstelling tot sommige oudere Audi-motoren. Ernst: **yellow**. **Transmissie:** De handgeschakelde zesversnellingsbak in deze Q3 is betrouwbaar en kent weinig bekende defecten. Onderhoudskosten zijn laag in vergelijking met automatische varianten. Jaarlijkse olieverversing en tijdige koppelingsinspectie (bijvoorbeeld bij 150.000 km) zijn aanbevolen. Ernst: **green** (zeer betrouwbaar).
## Transmissie & Rijgedrag De handgeschakelde versie van de Audi Q3 1.4 TFSI biedt een directe en sportieve rij-ervaring. De voorwielaandrijving zorgt voor een lager gewicht en eenvoudiger onderhoud ten opzichte van de quattro-varianten. De ophanging is comfortabel afgesteld, passend bij het premium karakter van de Q3. Het stuurgedrag is licht en wendbaar, ideaal voor stadsverkeer en lange ritten[1].
## Praktische Kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk):** Officieel (WLTP) verbruik voor deze 92pk-variant is niet direct beschikbaar in de zoekresultaten, maar vergelijkbare 150pk-modellen halen een geclaimd verbruik van 51,4 mpg (ca. 5,5 l/100km), terwijl in de praktijk 40 mpg (ca. 7 l/100km) realistischer is[2]. Voor de 92pk-versie mag je rekenen op een praktijkverbruik van 6,5–7,5 l/100km bij gemengd gebruik, afhankelijk van rijstijl en onderhoud. **Wegenbelasting (Nederland, 2025):** Voor een benzineauto met 92pk geldt in 2025 een vaste wegenbelasting van ca. €48 per maand (afhankelijk van provincie en gewicht). **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** ca. €35–€50 per jaar. - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €200–€400 per jaar, afhankelijk van kilometerstand en dealer/garage. - **Reparaties:** Geen structurele dure reparaties bekend, maar incidentele kosten (remmen, distributieriem, turbo) kunnen oplopen tot €1000+ bij hoge leeftijd/kilometerstand. **Marktwaarde & waardebehoud:** De huidige marktwaarde (2025) voor een 2016 Audi Q3 1.4 TFSI Design Pro Line met gemiddelde kilometerstand en goede staat ligt tussen de €12.000 en €16.000. Het waardebehoud is redelijk voor een premium SUV, maar lager dan bij Toyota of Mazda. De nieuwprijs was €40.640; na 10 jaar is ca. 30–40% van de waarde over.
## Voor- en Nadelen **Voordelen:** - **Efficiënte motor:** Laag verbruik dankzij CoD-technologie en turbo[1][2]. - **Betrouwbare handgeschakelde bak:** Lage onderhoudskosten, weinig bekende problemen. - **Comfortabele en stille cabine:** Premium afwerking, goede geluidsisolatie. - **Wendbaar in de stad:** Compacte afmetingen, licht stuurgedrag. - **Redelijk onderhoud:** Geen dure structurele problemen bekend. - **Goede uitrusting:** Design Pro Line uitvoering biedt luxe opties zoals lederen bekleding, navigatie en parkeersensoren. **Nadelen:** - **Beperkt vermogen:** 92pk is aan de lage kant voor een SUV, vooral bij volledige belading. - **Geen vierwielaandrijving:** Minder geschikt voor offroad of gladde wegen. - **Premium onderdelen:** Reparaties bij de dealer zijn duurder dan bij Aziatische merken. - **Waardeverlies:** Sterker dan bij sommige concurrenten. - **Beperkte laadruimte:** 16,7 cu.ft (ca. 470 liter), minder dan veel concurrenten[3][4]. - **Premium brandstof:** Aanbevolen om 98 octaan te tanken voor optimale prestaties[3][4].
Deze grijze Audi Q3 met kenteken NZ-977-S uit 2016 is een zuinige, comfortabele en stijlvolle midi-SUV met een betrouwbare handgeschakelde transmissie en een efficiënte benzinemotor. Het is een ideale keuze voor stadsgebruik en lange ritten, maar het beperkte vermogen en het ontbreken van vierwielaandrijving zijn aandachtspunten. Onderhoudskosten zijn redelijk, maar het waardebehoud is minder sterk dan bij sommige Aziatische merken. Voor de Nederlandse koper die waarde hecht aan merkimage, comfort en zuinigheid, is de Audi Q3 1.4 TFSI Design Pro Line een overweging waard – mits de onderhoudshistorie volledig is en de auto technisch in orde is.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,158 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 34
APK keuring details: 43
APK keuring details: 10
APK keuring details: 15
Afbeeldingen
Juridische status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Verzekeringsstatus
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Land van herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Opbouw & Indeling
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over Audi Q3 1.4 TFSI (NZ-977-S)
Wat is de APK status van NZ-977-S?
De APK van NZ-977-S is geldig tot december 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is NZ-977-S een import auto?
Ja, NZ-977-S is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft NZ-977-S gehad?
NZ-977-S heeft 5+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Hoeveel pk heeft de Audi Q3 1.4 TFSI Design Pro Line uit 2015?
Deze variant heeft 92pk (68 kW), wat lager is dan de internationaal bekende 150pk-versie[6][8].
Wat is het praktijkverbruik van deze Q3?
Reken op 6,5–7,5 liter per 100 km bij gemengd gebruik. Officieel verbruik (WLTP) is niet exact bekend voor deze 92pk-versie, maar vergelijkbare modellen halen in de praktijk ca. 7 l/100km[2].
Hoeveel wegenbelasting betaal ik in 2025?
Ca. €48 per maand voor een benzineauto met 92pk (afhankelijk van provincie en gewicht).
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
APK: €35–€50, onderhoudsbeurt: €200–€400, incidentele reparaties kunnen hoger uitvallen bij hoge leeftijd/kilometerstand.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versie?
Zeer betrouwbaar, weinig bekende defecten. Onderhoudskosten zijn laag vergeleken met automatische varianten.
Wat is de huidige marktwaarde?
Tussen de €12.000 en €16.000 voor een exemplaar in goede staat met gemiddelde kilometerstand (2025).
Zijn er bekende motorproblemen?
Geen structurele problemen, maar turbo en injectoren kunnen bij hoge kilometerstand problemen geven. Olieverbruik is normaal gesproken niet excessief.
Bekende aandachtspunten
Timing chain (distributieketting)
Geen structurele problemen, maar preventief controleren bij hoge kilometerstand
Signalen:
Tikgeluid, motorstoring
Turbo
Incidenteel defect bij hoge kilometerstand of slecht onderhoud
Signalen:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat
Injectoren
Geen structurele problemen, maar duur bij defect
Signalen:
Onregelmatig stationair toerental, motorstoring
Olieverbruik
Geen grote bekendheid, maar altijd controleren bij aankoop
Signalen:
Oliewaarschuwing, regelmatig bijvullen
Elektronica (infotainment)
Incidenteel storingen in MMI-systeem of sensoren
Signalen:
Beeldscherm valt uit, parkeersensoren werken niet
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Audi
Voor dit specifieke model en bouwjaar (audi uit 2016) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1460 kg. Dat is 22% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.