Kenteken check P-103-BX
APK geldig tot okt 2027 - 3+ eigenaars - 92.895 km (peildatum jun 2024)
Let op: 10 bevindingen voor P103BX
Basis informatie
Betrouwbaarheid Land Rover Range Rover Evoque D240 (2019) – Kenteken P-103-BX
Waardebehoud Land Rover Range Rover Evoque D240 (2019) – Kenteken P-103-BX
Onderhoud Land Rover Range Rover Evoque D240 (2019) – Kenteken P-103-BX
Veiligheid Land Rover Range Rover Evoque D240 (2019) – Kenteken P-103-BX
Prestaties Land Rover Range Rover Evoque D240 (2019) – Kenteken P-103-BX
Samenvatting gegevens
Deskundige beoordeling
Wanneer we de data van deze Land Rover Range Rover Evoque D240 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Land Rover op basis van 2037 kg en diesel.
Plus- en minpunten
Sterke punten
- Luxe uitstraling en hoogwaardig interieur
- Uitstekende terreinmogelijkheden voor zijn klasse
- Ruim en praktisch ontwerp
- Sterke motor met veel koppel
- Goede geluidsisolatie en rijcomfort
- Compleet veiligheidspakket (afhankelijk van uitvoering)
Waar je op moet letten
- Hoge onderhouds- en reparatiekosten
- Fors waardeverlies
- Praktijkverbruik hoger dan WLTP
- Beperkte betrouwbaarheid op lange termijn
- Dure accessoires en opties
- Beperkte laadruimte vergeleken met grotere SUV’s
Uitgebreide analyse
Kenteken P-103-BX is een witte Land Rover Range Rover Evoque uit 2019 met een 2.0 D240 AWD R-Dynamic HSE motor (1999cc, 177pk, diesel, automaat). Deze luxe midi-SUV werd nieuw aangeboden voor €91.485 en combineert Brits design met moderne techniek. Dit rapport geeft een diepgaande analyse van de technische specificaties, praktijkervaringen, onderhoudskosten, waardebehoud en veelvoorkomende problemen, specifiek toegespitst op de Nederlandse markt.
## Motor & Techniek **Motorcode & Identificatie** De 2.0 D240 motor is een 1999cc viercilinder turbodiesel (DOHC, 16V) met common rail directe injectie, bekend onder de interne codenaam **Ingenium D240**. Deze motor levert 177pk (130kW) en 430Nm koppel, gekoppeld aan een 9-traps automaat (ZF 9HP) en permanente vierwielaandrijving. De motorcode is doorgaans te vinden op het typeplaatje onder de motorkap of in het kentekenbewijs. **Bekende Problemen** - **Timing chain (ketting):** Er zijn meldingen van voortijdige slijtage of geluid van de distributieketting, vooral bij hoge kilometerstanden. Dit kan leiden tot dure reparaties indien niet tijdig opgemerkt. **Categorie: Motor | Ernst: orange** - **Turbo:** Incidentele problemen met de turbo, zoals lekkages of vastlopende wastegate, komen voor. Regelmatig onderhoud is essentieel. **Categorie: Motor | Ernst: orange** - **Injectoren:** Vervuiling of defecten aan de common rail-injectoren kunnen leiden tot ruw draaien, vermogensverlies of storingslampjes. **Categorie: Motor | Ernst: yellow** - **Oliewissel & verbruik:** Sommige eigenaren melden hoger dan verwacht olieverbruik. Controleer het oliepeil regelmatig en houd je aan de onderhoudsintervallen. **Categorie: Motor | Ernst: yellow** **Transmissie** De 9-traps automaat (ZF 9HP) staat bekend om zijn vloeiende schakelingen, maar kent ook bekende issues: - **Schokkerig schakelen** bij koude motor of in de lage versnellingen. - **Software-updates** zijn soms nodig om schakelgedrag te optimaliseren. - **Onderhoudskosten:** Olie- en filterwissel om de 60.000 km, kosten circa €300-€400 per beurt. Grote revisies (na 120.000 km) kunnen oplopen tot €1.000-€1.500. **Verbruik** - **WLTP:** Officieel verbruik volgens WLTP-norm ligt rond de 5,5-6,0 l/100km (ca. 16,5 km/l). - **Praktijk:** In de dagelijkse rit ligt het verbruik vaak tussen 6,5 en 8,0 l/100km (12,5-15,5 km/l), afhankelijk van rijstijl en gebruik. **Wegenbelasting** Voor een diesel met 177pk betaal je in Nederland in 2025 circa **€1.344 per jaar** aan motorrijtuigenbelasting (MRB), gebaseerd op het gewicht en de CO₂-uitstoot van deze SUV.
## Transmissie & Rijgedrag De Range Rover Evoque D240 AWD R-Dynamic HSE beschikt over Land Rover’s Terrain Response 2-systeem, All Terrain Progress Control (ATPC), Torque Vectoring by Braking en Hill Descent Control. Dit maakt de auto zeer geschikt voor licht terrein en winterse omstandigheden. De elektrische stuurbekrachtiging en het comfortabele onderstel zorgen voor een soepele wegligging, maar het gewicht (ca. 1.900 kg) is merkbaar in bochten en bij snel optrekken.
## Praktische Kosten & Waardebehoud **Marktwaarde** De huidige marktwaarde (oktober 2025) voor een goed onderhouden exemplaar met gemiddeld kilometerstand ligt tussen de **€28.000 en €35.000**, afhankelijk van uitvoering, staat en onderhoudshistorie. Het waardeverlies is fors: na 6 jaar is circa 60-65% van de nieuwprijs verdampt. **Onderhoudskosten** - **APK:** €35-€50 per jaar. - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €300-€1.500 per jaar, afhankelijk van kilometerstand en type beurt. - **Reparaties:** Elektronica en optionele accessoires kunnen duur uitvallen; budgetteer €500-€1.000 extra per jaar voor onverwachte kosten. - **Bandenset:** €800-€1.200 per set (afhankelijk van merk/type).
## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Luxe uitstraling en hoogwaardig interieur** met Meridian geluidssysteem, lederen bekleding en uitgebreide comfortvoorzieningen. - **Uitstekende terreinmogelijkheden** voor een midi-SUV dankzij Terrain Response 2 en permanente vierwielaandrijving. - **Ruim en praktisch** voor zijn klasse, met voldoende bagageruimte (ca. 420 liter) en comfortabele zitplaatsen. - **Sterke motor** met veel koppel, ideaal voor trekken en snelweggebruik. - **Goede geluidsisolatie** en rijcomfort, ook op lange afstanden. - **Compleet veiligheidspakket** met onder meer noodremassistent, lane keep assist en adaptive cruise control (afhankelijk van uitvoering). **Nadelen** - **Hoge onderhouds- en reparatiekosten**, vooral buiten de garantie. - **Fors waardeverlies** in de eerste jaren. - **Praktijkverbruik** ligt duidelijk hoger dan de fabrieksopgave. - **Beperkte betrouwbaarheid** op lange termijn; elektronica en aandrijflijn zijn gevoelig voor storingsgevoeligheid. - **Dure accessoires en opties**; vervangingsonderdelen zijn prijzig. - **Beperkte laadruimte** vergeleken met grotere SUV’s.
Deze witte Land Rover Range Rover Evoque met kenteken P-103-BX uit 2019 is een stijlvolle, comfortabele en capabele midi-SUV met een krachtige dieselmotor en uitgebreide luxe uitrusting. De auto biedt veel rijplezier en is geschikt voor zowel stadsverkeer als licht terrein. Houd echter rekening met hoge vaste lasten, forse waardeverliezen en potentiële storingsgevoeligheid op de lange termijn. Een grondige keuring en onderhoudshistorie zijn essentieel bij aankoop.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 06
De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct
Afbeeldingen
+2
Registratie & Status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Verzekeringsstatus
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Land van herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Opbouw & Indeling
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over Land Rover Range Rover Evoque D240 (P-103-BX)
Wat is de APK status van P-103-BX?
De APK van P-103-BX is geldig tot oktober 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is P-103-BX een import auto?
Ja, P-103-BX is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft P-103-BX gehad?
P-103-BX heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is het praktijkverbruik van de Range Rover Evoque 2.0 D240?
Het praktijkverbruik ligt tussen de 6,5 en 8,0 l/100km (12,5-15,5 km/l), afhankelijk van rijstijl en gebruik. Het WLTP-verbruik is circa 5,5-6,0 l/100km.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?
Voor een diesel met 177pk betaal je in 2025 circa €1.344 per jaar aan motorrijtuigenbelasting.
Wat zijn de belangrijkste onderhoudskosten per jaar?
Reken op €300-€1.500 per jaar voor onderhoud, afhankelijk van de kilometerstand. APK kost €35-€50 per jaar. Budgetteer €500-€1.000 extra voor onverwachte reparaties.
Hoe betrouwbaar is de 2.0 D240 motor op lange termijn?
De motor is krachtig en zuinig, maar kent bekende problemen met de timing chain, turbo en injectoren. Regelmatig onderhoud is essentieel voor een lange levensduur.
Wat is de huidige marktwaarde van een Range Rover Evoque 2.0 D240 AWD R-Dynamic HSE uit 2019?
De marktwaarde ligt in oktober 2025 tussen de €28.000 en €35.000, afhankelijk van staat en onderhoud.
Zijn er bekende problemen met de automaat?
De ZF 9HP-automaat kan schokkerig schakelen, vooral bij koude motor. Software-updates zijn soms nodig. Onderhoudskosten zijn relatief hoog.
Veel voorkomende klachten
Timing chain (distributieketting)
Voortijdige slijtage/geluid
Signalen:
Tikgeluid, storingslampje
Turbo
Lekkage/vastlopende wastegate
Signalen:
Vermogensverlies, rookontwikkeling
Injectoren
Vervuiling/defect
Signalen:
Ruw draaien, storingslampje
Oliewissel & verbruik
Hoger olieverbruik
Signalen:
Oliewaarschuwing, regelmatig bijvullen
Automaat (ZF 9HP)
Schokkerig schakelen
Signalen:
Onregelmatig schakelgedrag, vooral bij koude motor
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Land Rover
Voor dit specifieke model en bouwjaar (land rover uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 2037 kg. Dat is 70% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.