Kenteken check P-312-HG
APK geldig tot mrt 2027 - 5+ eigenaars - 160.000 km (peildatum jan 2026)
Let op: 14 bevindingen voor P312HG
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid VW up! 1.0 (2013) – Kenteken P-312-HG
Waardebehoud VW up! 1.0 (2013) – Kenteken P-312-HG
Onderhoud VW up! 1.0 (2013) – Kenteken P-312-HG
Veiligheid VW up! 1.0 (2013) – Kenteken P-312-HG
Prestaties VW up! 1.0 (2013) – Kenteken P-312-HG
Kerngegevens
Expert Analyse & Conclusies
Een blik op de RDW-registratie van deze VW up! 1.0 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 929 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Pluspunten
- Zeer zuinige 999cc 3-cilinder motor zonder turbo, betrouwbaar en eenvoudig.
- Lage wegenbelasting en relatief lage onderhoudskosten in Nederland.
- Compact formaat ideaal voor stadsverkeer en parkeren.
- Handgeschakelde transmissie is robuust en goedkoop in onderhoud.
- BlueMotion uitvoering met extra zuinigheidstechnieken.
- Goede beschikbaarheid van onderdelen en service door Volkswagen-netwerk.
Aandachtspunten
- Beperkte motorvermogen van 44 pk, minder geschikt voor snelweg en heuvelachtig terrein.
- Basisuitvoering (take up!) mist luxe opties en comfortvoorzieningen.
- Kleine binnenruimte, minder geschikt voor lange ritten met meerdere passagiers.
- Geen turbo, dus minder koppel bij lage toeren.
- Koppeling kan bij intensief gebruik sneller slijten.
- Beperkte veiligheids- en rijhulpsystemen vergeleken met nieuwere modellen.
Gedetailleerde analyse
Kenteken P-312-HG is een zwarte Volkswagen Up! 1.0 take up! BlueMotion uit 2013 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor die 44 pk levert. Deze compacte hatchback met handgeschakelde transmissie is een zuinige stadsauto met een nieuwprijs van circa €9.740.
De motor van deze Volkswagen Up! is een 999cc 3-cilinder MPI (Multi-Point Injection) benzinemotor, bekend onder de motorcode EA111 (1.0 MPI). Deze motor levert 44 kW (60 pk) en 95 Nm koppel. De motor is betrouwbaar en eenvoudig van opzet, zonder turbo. Bekende problemen zoals kettingproblemen (timing chain) of turbo defecten komen bij deze motor niet voor, omdat het een atmosferische motor is zonder turbo. Wel is het belangrijk om regelmatig olie te verversen om olieverbruik te beperken, hoewel dit model doorgaans weinig olieverbruik vertoont.
De handgeschakelde 5-versnellingsbak van de Volkswagen Up! 1.0 take up! BlueMotion is over het algemeen betrouwbaar en onderhoudsvriendelijk. Er zijn weinig meldingen van ernstige transmissieproblemen. Wel kunnen bij hogere kilometerstanden slijtage aan de koppeling en synchronisatieringen optreden, wat relatief betaalbaar te repareren is. Regelmatig onderhoud en juiste bediening verlengen de levensduur van de transmissie.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 4,5 tot 4,7 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 5,0 tot 5,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 44 pk (ongeveer 33 kW) benzineauto in Nederland is relatief laag, circa €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen €400 en €600. Onderhoud is betaalbaar door eenvoudige techniek en goede beschikbaarheid van onderdelen.
Bij aankoop van een Volkswagen Up! 1.0 take up! BlueMotion met kenteken P-312-HG uit 2013 is het raadzaam te letten op een volledige onderhoudshistorie, vooral regelmatige olieverversingen. Controleer de staat van de koppeling en versnellingsbak. De auto is ideaal voor stadsgebruik en korte ritten, met lage gebruikskosten. Door het compacte formaat en zuinige motor is het een praktische keuze voor starters of als tweede auto.
Deze zwarte Volkswagen Up! met kenteken P-312-HG uit 2013 is een betrouwbare, zuinige en betaalbare stadsauto met een eenvoudige 999cc motor en handgeschakelde transmissie. Met een laag verbruik en onderhoudskosten is het een verstandige keuze voor wie zoekt naar een compacte auto met goede prijs-kwaliteitverhouding.
Optiepakket
Standaarduitrusting
Optionele uitrusting
Voertuiggeschiedenis
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
Band met laag profiel, Airbag waarschuwingssysteem toont defect
APK keuring details: Band met laag profiel, Airbag waarschuwingssysteem toont defect
APK keuring details: 02
APK keuring details: 41
APK keuring details: 02
APK keuring details: 55
Foto's
+2
Voertuigstatus
Kentekenregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Verzekering
Verzekeringsstatus voertuig
Technische keuring
Wettelijke voertuigkeuring
Importstatus
Oorsprong van het voertuig
Techniek & Specificaties
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over VW up! 1.0 (P-312-HG)
Wat is de APK status van P-312-HG?
De APK van P-312-HG is geldig tot maart 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is P-312-HG een import auto?
Ja, P-312-HG is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft P-312-HG gehad?
P-312-HG heeft 5+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is het officiële brandstofverbruik van de Volkswagen Up! 1.0 take up! BlueMotion?
Het WLTP-verbruik ligt rond de 4,5 tot 4,7 liter per 100 km, in de praktijk vaak 5,0 tot 5,5 liter per 100 km.
Welke motorcode heeft de 999cc motor in deze Volkswagen Up!?
De motorcode is EA111, een 1.0 MPI 3-cilinder benzinemotor zonder turbo.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar voor deze auto?
Gemiddeld tussen €400 en €600 per jaar, inclusief APK, service en kleine reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 44 pk benzineauto in Nederland?
Ongeveer €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.
Zijn er bekende problemen met de transmissie?
De handgeschakelde 5-versnellingsbak is betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden kan koppeling en synchronisatiering slijten.
Is deze Volkswagen Up! geschikt voor lange snelwegritten?
Door het beperkte vermogen van 44 pk is de auto minder geschikt voor lange snelwegritten en heuvelachtig terrein.
Mogelijke gebreken
Koppeling slijtage
Bij hogere kilometerstanden kan de koppeling slijten, wat leidt tot slippen en moeilijk schakelen.
Kenmerken:
Moeilijk schakelen, slippen bij optrekken, geur van brandende koppeling.
Versnellingsbak synchronisatiering slijtage
Slijtage aan synchronisatieringen kan schakelproblemen veroorzaken.
Kenmerken:
Krakend schakelen, moeilijk in bepaalde versnellingen te komen.
Olieverbruik bij onvoldoende onderhoud
Bij nalatigheid in olieverversing kan olieverbruik toenemen.
Kenmerken:
Lage oliepeil, blauwe rook uit uitlaat, motorgeluiden.
Elektronica storingen (licht en dashboard)
Soms storingen in dashboardverlichting of sensoren.
Kenmerken:
Waarschuwingslampjes, onregelmatige meterstanden.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2013) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 929 kg. Dat is 23% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.