Kenteken check P-326-JR

APK geldig tot jan 2028 - 7 eigenaars - 60.467 km (peildatum nov 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-991825
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
P-326-JR
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Grand Scénic TCe 140 GPF
Km-stand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken P-326-JR: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Grijs
Brandstof
Benzine
Renault Grand Scénic TCe 140 GPF 2022

Betrouwbaarheid Renault Grand Scénic TCe 140 GPF (2022) – Kenteken P-326-JR

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
68

Waardebehoud Renault Grand Scénic TCe 140 GPF (2022) – Kenteken P-326-JR

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Renault Grand Scénic TCe 140 GPF (2022) – Kenteken P-326-JR

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
55

Veiligheid Renault Grand Scénic TCe 140 GPF (2022) – Kenteken P-326-JR

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Renault Grand Scénic TCe 140 GPF (2022) – Kenteken P-326-JR

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
79

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 24.000 - € 29.000
Catalogusprijs
€ 37.827
Herkomst voertuig
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
668 dagen
Aantal op naam
7+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Motor code
H5H E4
Soortgelijke auto's in NL
33 voertuigen
Aantal keren bekeken
149 keer

Expert Analyse & Conclusies

Wanneer we de data van deze Renault Grand Scénic TCe 140 GPF bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1580 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • **Ruimte en comfort**: De Renault Grand Scénic biedt veel ruimte voor passagiers en bagage.
  • **Brandstofefficiëntie**: De 1.3 TCe motor is relatief zuinig met een verbruik van ongeveer 6.0 l/100 km.
  • **Veiligheid**: De auto is uitgerust met moderne veiligheidsfuncties zoals auto-emergency braking en lane departure warning.
  • **Flexibiliteit**: Beschikbaar met 5 tot 7 zitplaatsen.
  • **Prijs-kwaliteitverhouding**: De auto biedt veel waarde voor zijn prijs.

Aandachtspunten

  • **Onderhoudskosten**: Hoewel de onderhoudskosten gemiddeld zijn, kunnen sommige problemen zoals timing chain issues duur zijn.
  • **Bekende problemen**: Olieverbruik en timing chain problemen zijn bekend bij sommige modellen.
  • **Verouderde technologie**: Sommige technische aspecten kunnen verouderd zijn in vergelijking met moderne auto's.
  • **Brandstofverbruik in praktijk**: Het verbruik kan hoger zijn dan de fabrieksgegevens, afhankelijk van de rijstijl.

Gedetailleerde analyse

Kenteken P-326-JR is een grijze Renault Grand Scénic uit 2022 met een 1333cc motor. Deze MPV is populair vanwege zijn ruimte en comfort. Hieronder vindt u een overzicht van de specificaties, bekende problemen en de huidige marktwaarde.

De Renault Grand Scénic 1.3 TCe Techno 7p uit 2016 is uitgerust met een 1333cc benzinemotor die 103 pk levert. De motorcode voor deze 1.3 TCe motor is niet expliciet vermeld in de beschikbare bronnen, maar het is een variant van de Energy TCe motoren die Renault vanaf 2018 introduceerde om de 1.2 TCe te vervangen[2].

De auto heeft een handmatige transmissie. Bekende problemen met de transmissie zijn niet uitgebreid gedocumenteerd, maar onderhoudskosten voor de handmatige versnellingsbak zijn over het algemeen lager dan voor automatische versnellingsbakken.

Het brandstofverbruik van de Renault Grand Scénic 1.3 TCe is ongeveer 6.0 l/100 km volgens de fabrieksgegevens[10]. In de praktijk kan dit variëren afhankelijk van de rijstijl en omstandigheden. De huidige marktwaarde van deze auto ligt rond de €15.000 tot €20.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand.

De Renault Grand Scénic biedt veel ruimte en comfort, maar heeft ook enkele bekende problemen zoals olieverbruik en timing chain issues bij sommige modellen. Onderhoudskosten zijn gemiddeld, met een APK van ongeveer €50 en jaarlijkse servicekosten van rond de €200 tot €500.

Deze grijze Renault Grand Scénic met kenteken P-326-JR uit 2022 is een praktische keuze voor gezinnen vanwege zijn ruimte en comfort. Echter, potentiële kopers moeten zich bewust zijn van de mogelijke problemen en onderhoudskosten.

Uitrusting

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Variabele lichtverdeling
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Adaptive Cruise Control
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Lane Change Assistant
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Noodremassistentie
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Parkeerassistent
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Head-up-Display €390
Metallic lak €650

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
19 januari 2026
APR 2022

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
12 april 2022
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

9 januari 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 26

Foto's

Renault Grand Scénic TCe 140 GPF 2022 – Afbeelding 1
december 2025

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Huidige dekking: WA-verzekerd
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 09-01-2027

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Voertuigherkomst: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Technische gegevens

Aandrijflijn

Motor code H5H E4
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1333 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbodruk Ja
Vermogen (kW) 140 pk (103 kW)
Draaimoment 260 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Type transmissie Handgeschakeld
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Zitplaatsen 7 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Buitenkleur Grijs
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,64 m
Voertuigbreedte 1,87 m
Totale hoogte 1,65 m
Asafstand 2,8 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading Niet beschikbaar
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 10,4 s
Topsnelheid 193 km/u
Brandstofverbruik mix 6,0 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 143 g/km
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Grand Scénic TCe 140 GPF (P-326-JR)

Wat is de APK status van P-326-JR?

De APK van P-326-JR is geldig tot januari 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is P-326-JR een import auto?

Nee, P-326-JR is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft P-326-JR gehad?

P-326-JR heeft 7 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1333cc motor?

De exacte motorcode is niet expliciet vermeld in de beschikbare bronnen, maar het is een variant van de Energy TCe motoren.

Wat is het brandstofverbruik van de Renault Grand Scénic 1.3 TCe?

Ongeveer 6.0 l/100 km volgens fabrieksgegevens.

Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?

Rond de €15.000 tot €20.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld rond de €200 tot €500 per jaar, exclusief APK.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor een 103 pk motor in Nederland?

De wegenbelasting voor een auto met een motor van 103 pk in Nederland hangt af van de provincie en het type auto, maar voor een benzineauto ligt deze meestal tussen de €50 en €100 per maand.

Wat is de WLTP-testcyclus?

De WLTP-testcyclus is een moderne testmethode om het brandstofverbruik en de emissies van auto's te meten, die realistischer is dan de oude NEDC-test.

Mogelijke gebreken

Urgent
Motor

Timing Chain Issues

Timing chain problemen kunnen voorkomen, vooral bij hoge kilometerstanden.

Kenmerken:

Geluiden bij het starten of tijdens het rijden.

Belangrijk
Motor

Olieverbruik

Sommige modellen hebben last van olieverbruik.

Kenmerken:

Oliepeil daalt sneller dan normaal.

Urgent
Motor

Turbo Problemen

Turbo problemen kunnen optreden, vooral bij slecht onderhoud.

Kenmerken:

Minder vermogen of rook uit de uitlaat.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1580 kg. Dat is 32% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde