Kenteken check P-404-SX

APK verlopen - 4+ eigenaars - 216.975 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-129523
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Kenteken
P-404-SX
Fabrikant
VW
VW logo
Model
Polo 1.2 TSI BMT
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken P-404-SX: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Grijs
Energiebron
Benzine
VW Polo 1.2 TSI BMT 2010

Betrouwbaarheid VW Polo 1.2 TSI BMT (2010) – Kenteken P-404-SX

Betrouwbaarheidsscore
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
24

Waardebehoud VW Polo 1.2 TSI BMT (2010) – Kenteken P-404-SX

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud VW Polo 1.2 TSI BMT (2010) – Kenteken P-404-SX

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
85

Veiligheid VW Polo 1.2 TSI BMT (2010) – Kenteken P-404-SX

Veiligheidsscore
Op basis van APK-historie en recalls
93

Prestaties VW Polo 1.2 TSI BMT (2010) – Kenteken P-404-SX

Prestatiescore
Vermogen, koppel en acceleratie
62

Kerngegevens

Dagwaarde
€ 6.000 - € 7.000
Oorspronkelijke prijs
€ 19.730
Importstatus
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
48 dagen
Aantal eigenaren
4+ eigenaars
APK-vervaldatum
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
CBZ
Soortgelijke auto's in NL
720 voertuigen
Populariteit
961 keer

Analyse & Inzichten

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze VW Polo 1.2 TSI BMT komen een aantal specifieke details naar voren. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1132 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 157 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 173 / kwartaal
Zeeland ca. € 168 / kwartaal
Utrecht ca. € 165 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 162 / kwartaal
Gelderland ca. € 170 / kwartaal
Limburg ca. € 167 / kwartaal
Overijssel ca. € 172 / kwartaal
Flevoland ca. € 168 / kwartaal
Drenthe ca. € 173 / kwartaal
Friesland ca. € 175 / kwartaal
Groningen ca. € 177 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Wat goed is

  • Zuinig en relatief krachtige 1.2 TSI turbomotor met 77 pk
  • Betrouwbare handgeschakelde 5-versnellingsbak
  • Comfortline uitvoering met goede uitrusting en comfort
  • Degelijke bouwkwaliteit en veiligheidsvoorzieningen
  • Relatief lage wegenbelasting en onderhoudskosten
  • Compact formaat ideaal voor stadsverkeer en parkeren

Nadelen

  • Mogelijke problemen met distributieketting (timing chain) bij hogere kilometerstanden
  • Soms verhoogd olieverbruik bij oudere motoren
  • Turbo en injectoren kunnen problemen geven bij slecht onderhoud
  • Beperkte bagageruimte (280 liter standaard)
  • Verbruik in praktijk vaak hoger dan WLTP-cijfers
  • Koppeling slijtage mogelijk bij intensief gebruik

Diepgaande beoordeling

Kenteken P-404-SX is een grijze Volkswagen Polo 1.2 TSI Comfortline uit 2010 met een 1197cc 4-cilinder benzinemotor die 77 pk levert. Deze compacte hatchback uit 2009 is populair vanwege zijn zuinige motor en degelijke bouwkwaliteit, met een nieuwprijs van circa €17.785.

De 1197cc motor in deze Polo is een 4-cilinder TSI turbomotor met motorcode vaak aangeduid als CBZ of CAV, afhankelijk van het bouwjaar en markt. Deze motor levert ongeveer 77 tot 90 pk, afhankelijk van afstemming. De 1.2 TSI motor staat bekend om zijn goede balans tussen prestaties en brandstofverbruik, maar kent enkele aandachtspunten zoals mogelijke problemen met de distributieketting (timing chain) die kan rekken of slijten, wat leidt tot motorschade als het niet tijdig wordt verholpen. Daarnaast zijn er meldingen van olieverbruik en problemen met turbo en injectoren, hoewel deze minder frequent voorkomen bij goed onderhoud.

De handgeschakelde transmissie van deze Polo is een 5-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan koppeling en synchronisatieringen kan optreden bij intensief gebruik. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, mits tijdig onderhoud en juiste rijstijl worden gehanteerd. De handbak wordt door gebruikers gewaardeerd vanwege zijn directe schakelpook en goede koppeling met de motor.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,0 tot 5,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,0 tot 6,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 77 pk benzinemotor in Nederland bedraagt circa €40 tot €50 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €500 en €700. Grotere reparaties of vervanging van onderdelen zoals distributieketting kunnen hogere kosten met zich meebrengen.

Bij aankoop van een Volkswagen Polo 1.2 TSI Comfortline uit 2009 met kenteken P-404-SX is het belangrijk om te controleren op onderhoudshistorie, vooral of de distributieketting tijdig is gecontroleerd of vervangen. Let ook op olielekkages en turbo-conditie. Een proefrit is essentieel om de transmissie en motorrespons te beoordelen. Controleer daarnaast de staat van de koppeling en remmen. Door de degelijke bouw en relatief lage onderhoudskosten is dit model een goede keuze voor wie zoekt naar een compacte, zuinige en betrouwbare auto.

Deze grijze Volkswagen Polo met kenteken P-404-SX uit 2010 is een praktische en zuinige hatchback met een betrouwbare 1.2 TSI motor en handgeschakelde transmissie. Hoewel er aandachtspunten zijn zoals mogelijke distributiekettingproblemen en olieverbruik, biedt deze Comfortline uitvoering een goede balans tussen comfort, prestaties en kosten. Met goed onderhoud blijft deze Polo een verstandige keuze voor Nederlandse autokopers.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
ESP
Traction control
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

DAB-Radio Pakket
Hoofdairbag achter €500
Bandenspanningcontrole Pakket
Mistlampen €185
Bochtverlichting Pakket
Xenon verlichting €860
Regensensor Pakket
Verkeersbordenherkenning Pakket
Parkeerhulp Pakket
Navigatie €1330
Metallic lak €215

Historisch overzicht

Belangrijke gebeurtenissen

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
31 januari 2026
OKT 2023

Kilometerstand

XXX,500 km geregistreerd

XXX,500 km
INFO
12 oktober 2023
JUL 2022

Kilometerstand

XXX,712 km geregistreerd

XXX,712 km
INFO
6 juli 2022
MRT 2010

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
11 maart 2010
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct, Band met laag profiel

Foto's

VW Polo 1.2 TSI BMT 2010 – Afbeelding 1
oktober 2023
VW Polo 1.2 TSI BMT 2010 – Afbeelding 2
oktober 2023
VW Polo 1.2 TSI BMT 2010 – Afbeelding 3
oktober 2023
VW Polo 1.2 TSI BMT 2010 – Afbeelding 4
oktober 2023
VW Polo 1.2 TSI BMT 2010 – Afbeelding 5
oktober 2023
VW Polo 1.2 TSI BMT 2010 – Afbeelding 6
februari 2026
VW Polo 1.2 TSI BMT 2010 – Afbeelding 7
februari 2026
VW Polo 1.2 TSI BMT 2010 – Afbeelding 8
februari 2026

+2

Eigenaar en status

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Actief in kentekenregister
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Dekking

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Huidige dekking: Verzekering actief
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Niet geldig
Huidige status: Verlopen
Geldig tot:
Laatste keuring: 30-04-2025

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Geïmporteerde auto (Premium)
Afkomstig uit: Premium
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code CBZ
Type motor Benzine
Motorinhoud 1197 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Vermogen (kW) 105 pk (77 kW)
Max. koppel 175 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Euroklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Type voertuig Personenauto
Koetswerk Geen data
Inrichting hatchback
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Kleur Grijs
Versie Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Import

Afmetingen & Massa

Lengte 4,06 m
Breedte 1,68 m
Hoogte incl. dakrails 1,5 m
Wielbasis 2,46 m
Rijklaar gewicht Geen data
Max. beladen gewicht Geen data
Laadvermogen 582 kg
Max. aanhanggewicht Geen data

Snelheid & Brandstof

Sprint 0-100 9,7 s
Maximumsnelheid 190 km/u
Brandstofverbruik mix 5,0 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
CO₂-emissie 115 g/km
Type brandstof Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over VW Polo 1.2 TSI BMT (P-404-SX)

Wat is de APK status van P-404-SX?

De APK van P-404-SX is verlopen op 30-04-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is P-404-SX een import auto?

Ja, P-404-SX is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft P-404-SX gehad?

P-404-SX heeft 4+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1197cc 1.2 TSI motor?

De motorcode is meestal CBZ of CAV, afhankelijk van het bouwjaar en markt.

Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?

De distributieketting kan bij hogere kilometerstanden uitrekken, wat tijdige controle en eventueel vervanging vereist om motorschade te voorkomen.

Wat is het praktijkverbruik van deze Polo 1.2 TSI?

In de praktijk ligt het verbruik rond 6,0 tot 6,5 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 5,0-5,5 l/100 km.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen €500 en €700.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 77 pk benzineauto?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €40 tot €50 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde transmissie?

De handbak is over het algemeen betrouwbaar, maar koppeling en synchronisatieringen kunnen slijten bij intensief gebruik.

Veelvoorkomende problemen

Kritiek
Motor

Distributieketting rekken of slijtage

De timing chain kan uitrekken waardoor motorgeluiden ontstaan en uiteindelijk motorschade kan optreden.

Kenmerken:

Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje, vermogensverlies.

Aandacht vereist
Motor

Olieverbruik en lekkages

De motor kan verhoogd olieverbruik vertonen door versleten zuigerveren of lekkende pakkingen.

Kenmerken:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat, olievlekken onder auto.

Aandacht vereist
Motor

Turbo problemen

De turbo kan defect raken door olieproblemen of slijtage, wat leidt tot vermogensverlies.

Kenmerken:

Verminderde acceleratie, fluitend geluid, rook uit uitlaat.

Laag
Motor

Injectoren verstopt of defect

Brandstofinjectoren kunnen verstopt raken of defect gaan, wat leidt tot onregelmatige motorloop.

Kenmerken:

Schokkerige motor, startproblemen, verhoogd brandstofverbruik.

Aandacht vereist
Transmissie

Koppeling slijtage

Bij intensief gebruik kan de koppeling sneller slijten, wat schakelen bemoeilijkt.

Kenmerken:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2010) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1132 kg. Dat is 6% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde

VW Polo 1.2 TSI BMT in Nederland

Model Kenteken