Kenteken check P-686-NZ

APK geldig tot jan 2028 - 4 eigenaars - 134.363 km (peildatum mei 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-042384
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
P-686-NZ
Automerk
Volvo
Volvo logo
Uitvoering
S60 B4
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken P-686-NZ: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Oranje
Type brandstof
Elektriciteit
Volvo S60 B4 2022

Betrouwbaarheid Volvo S60 B4 (2022) – Kenteken P-686-NZ

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
100

Waardebehoud Volvo S60 B4 (2022) – Kenteken P-686-NZ

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud Volvo S60 B4 (2022) – Kenteken P-686-NZ

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
59

Veiligheid Volvo S60 B4 (2022) – Kenteken P-686-NZ

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties Volvo S60 B4 (2022) – Kenteken P-686-NZ

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
77

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 37.000 - € 45.000
Adviesprijs nieuw
€ 50.033
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
678 dagen
Eigenaren
4+ eigenaars
Keuring verloopt
Taxigebruik
Nee
Motortype-code
B420T3
Vergelijkbare kentekens
35 voertuigen
Bekeken
860 keer

Deskundige beoordeling

Wanneer we de data van deze Volvo S60 B4 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Volvo op basis van 1733 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 242 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 268 / kwartaal
Zeeland ca. € 260 / kwartaal
Utrecht ca. € 255 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 250 / kwartaal
Gelderland ca. € 263 / kwartaal
Limburg ca. € 258 / kwartaal
Overijssel ca. € 265 / kwartaal
Flevoland ca. € 260 / kwartaal
Drenthe ca. € 268 / kwartaal
Friesland ca. € 270 / kwartaal
Groningen ca. € 273 / kwartaal

Plus- en minpunten

Voordelen

  • Luxe en ruim interieur met hoge zitcomfort (Inscription-uitvoering)
  • Uitgebreide standaarduitrusting, inclusief veiligheidssystemen zoals City Safety
  • Betrouwbare en zuinige 2.0-liter benzinemotor met automaat
  • Goed rijcomfort en stille cabine
  • Lager verbruik en onderhoudskosten dan AWD-varianten
  • Degelijk Scandinavisch design, zowel binnen als buiten

Waar je op moet letten

  • Beperkte sportiviteit door voorwielaandrijving en 120pk
  • Praktijkverbruik ligt hoger dan de officiële WLTP-cijfers
  • Beperkte kofferbakruimte (11,6 liter) vergeleken met concurrenten
  • Hogere wegenbelasting dan zuinigere hybrides of diesels
  • Opties en accessoires kunnen de prijs snel opdrijven
  • Software-updates en elektronica kunnen soms storingsgevoelig zijn

Volledige analyse

Kenteken P-686-NZ is een oranje Volvo S60 uit 2022 met een 1969cc benzinemotor en automaat. Deze Inscription-uitvoering biedt luxe, comfort en een uitgebreide uitrusting, maar hoe presteert deze specifieke variant in de praktijk? In dit rapport vind je een objectieve analyse op basis van technische specificaties, eigenaarservaringen en marktdata.

## Motorcode & Techniek De Volvo S60 2.0 B3 Inscription uit 2019 is uitgerust met een 2.0-liter viercilinder benzinemotor (1969cc) met turbo, goed voor 120pk. Deze motor behoort tot de Volvo Drive-E-serie, met interne codering zoals B4204Txx (waarbij ‘xx’ de exacte uitvoering aangeeft). In de praktijk wordt deze motor vaak aangeduid als de ‘T4’ of ‘T5’ in andere markten, maar in Nederland werd de 120pk-variant als ‘B3’ verkocht. De motorcode is te vinden op het kentekenbewijs of in de motorruimte. ### Bekende problemen - **Timing chain**: De kettingaandrijving van deze motor is over het algemeen betrouwbaar, maar bij onvoldoende onderhoud (olieverversing) kan slijtage optreden. Geen structurele problemen gemeld, maar regelmatige controle is aanbevolen (categorie: Motor, ernst: yellow). - **Turbo**: De turbo is degelijk uitgevoerd, maar bij hoge kilometerstanden of agressief rijgedrag kunnen problemen ontstaan, zoals olielekkage of lagerslijtage (categorie: Motor, ernst: orange). - **Injectoren**: Incidenteel melden eigenaren vervuilde of defecte injectoren, vooral bij veel korte ritten. Regelmatig gebruik van hoogwaardige brandstof en een injectorreiniging kan problemen voorkomen (categorie: Motor, ernst: yellow). - **Olieverbruik**: Sommige eigenaren melden licht verhoogd olieverbruik, vooral bij oudere exemplaren of na veel stadsgebruik. Dit is geen structureel probleem, maar wel iets om in de gaten te houden (categorie: Motor, ernst: yellow).

## Transmissie & Rijgedrag De oranje Volvo S60 2022 met kenteken P-686-NZ is voorzien van een 8-traps automaat (Aisin-serie). Deze transmissie staat bekend om zijn soepele schakelingen en betrouwbaarheid. Structurele problemen zijn zeldzaam, maar bij hoge kilometerstanden kunnen schakelproblemen of software-updates nodig zijn. Onderhoudskosten zijn relatief laag voor een automaat in deze klasse: een oliebeurt om de 60.000 km of 4 jaar kost circa €200-€300. APK en kleine servicebeurten vallen rond de €150-€250 per jaar, afhankelijk van de dealer. Het rijgedrag is comfortabel en rustig, met voorwielaandrijving die zorgt voor een zuiniger verbruik en lagere onderhoudskosten ten opzichte van de AWD-varianten.

## Verbruik, Belasting & Marktwaarde ### Verbruik (WLTP vs praktijk) - **WLTP**: Officieel verbruik volgens fabrikant is circa 6,5-7,0 l/100km (afhankelijk van banden en uitrusting). - **Praktijk**: In de dagelijkse rit ligt het verbruik vaak tussen de 7,5 en 9,0 l/100km, afhankelijk van rijstijl en gebruik (veel stadsverkeer = hoger verbruik). ### Wegenbelasting Voor een benzineauto met 120pk in Nederland betaal je in 2025 circa €88 per maand aan wegenbelasting (motorrijtuigenbelasting). ### Marktwaarde & Waardebehoud De nieuwprijs van deze uitvoering was €44.880. De huidige marktwaarde (oktober 2025) voor een goed onderhouden exemplaar met gemiddeld kilometerstand ligt tussen de €18.000 en €22.000, afhankelijk van staat, onderhoudshistorie en opties. Het waardebehoud is gemiddeld voor het segment: na 6 jaar blijft circa 40-50% van de nieuwprijs over.

## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - Luxe en ruim interieur met hoge zitcomfort (Inscription-uitvoering)[6]. - Uitgebreide standaarduitrusting, inclusief veiligheidssystemen zoals City Safety[2]. - Betrouwbare en zuinige 2.0-liter benzinemotor met automaat[3]. - Goed rijcomfort en stille cabine[6]. - Lager verbruik en onderhoudskosten dan AWD-varianten[3]. - Degelijk Scandinavisch design, zowel binnen als buiten[4]. **Nadelen** - Beperkte sportiviteit door voorwielaandrijving en 120pk[3]. - Praktijkverbruik ligt hoger dan de officiële WLTP-cijfers. - Beperkte kofferbakruimte (11,6 liter) vergeleken met concurrenten[1]. - Hogere wegenbelasting dan zuinigere hybrides of diesels. - Opties en accessoires kunnen de prijs snel opdrijven. - Software-updates en elektronica kunnen soms storingsgevoelig zijn.

Deze oranje Volvo S60 met kenteken P-686-NZ uit 2022 is een degelijke, comfortabele middenklasser met een luxe uitstraling en betrouwbare techniek. De 2.0 B3 Inscription biedt veel waar voor het geld op de occasionmarkt, met een goed onderhouden exemplaar als verstandige keuze. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, olieverbruik en eventuele elektronische storingen. Voor wie waarde hecht aan comfort, veiligheid en Scandinavisch design is deze S60 een sterke kandidaat.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Precrash-systeem
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Persoonlijke hotspot
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
eCall
Lichtmetalen velgen
Leer
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Head-up-Display €1200
High-beam Assistant Pakket
Mistlampen Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Traffic Jam Assistant Pakket
Smartphone Draadloos opladen €230
Noodremassistentie Pakket
Parkeerassistent €700
Metallic lak €900

Voertuig historie

Gebeurtenissen

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
23 januari 2026
MEI 2022

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
18 mei 2022
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

19 januari 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 04

Voertuigfoto's

Volvo S60 B4 2022 – Afbeelding 1
mei 2025
Volvo S60 B4 2022 – Afbeelding 2
mei 2025
Volvo S60 B4 2022 – Afbeelding 3
mei 2025
Volvo S60 B4 2022 – Afbeelding 4
mei 2025
Volvo S60 B4 2022 – Afbeelding 5
mei 2025

+-3

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Verzekeringsstatus

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Vorige APK: 19-01-2027

Herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Van Nederlandse bodem
Land van herkomst: Nederland
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code B420T3
Aandrijftype Elektriciteit
Cilindervolume 1969 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 163 pk (120 kW)
Maximaal koppel 300 Nm
Aangedreven wielen Onbekend
Transmissie Automaat
Milieusticker Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Indeling sedan
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 4 deurs
Lak Oranje
Uitvoering Onbekend
Type Onbekend
Oorsprong Nederland

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,76 m
Totale breedte 1,85 m
Hoogte 1,42 m
Afstand tussen assen 2,87 m
Voertuiggewicht Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Laadcapaciteit Onbekend
Trekgewicht Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 7,9 s
Topsnelheid begrensd 180 km/u
Gecombineerd verbruik 6,3 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 150 g/km
Brandstof Elektriciteit
Inhoud tank Onbekend

Vragen over Volvo S60 B4 (P-686-NZ)

Wat is de APK status van P-686-NZ?

De APK van P-686-NZ is geldig tot januari 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is P-686-NZ een import auto?

Nee, P-686-NZ is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft P-686-NZ gehad?

P-686-NZ heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Hoeveel pk heeft de Volvo S60 2.0 B3 Inscription uit 2019?

Deze uitvoering heeft 120pk (88kW) uit een 1969cc turbo benzinemotor.

Wat is het praktijkverbruik van deze auto?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 7,5 en 9,0 l/100km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. Het officiële WLTP-verbruik is circa 6,5-7,0 l/100km.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

In 2025 betaal je circa €88 per maand aan motorrijtuigenbelasting voor een benzineauto met 120pk.

Wat is de huidige marktwaarde van een Volvo S60 2.0 B3 Inscription uit 2019?

De marktwaarde ligt in oktober 2025 tussen de €18.000 en €22.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Zijn er bekende problemen met de automaat?

De 8-traps automaat is betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden kunnen schakelproblemen of software-updates nodig zijn. Structurele defecten zijn zeldzaam.

Hoe groot is de kofferbak van de Volvo S60?

De kofferbakinhoud bedraagt 11,6 liter, wat aan de krappe kant is voor het segment.

Veel voorkomende klachten

Laag risico
Motor

Timing chain slijtage

Bij onvoldoende onderhoud kan de ketting slijten, maar structurele problemen zijn zeldzaam.

Symptomen:

Tikgeluid, motorstoring

Let op
Motor

Turbo problemen

Olielekkage of lagerslijtage bij hoge kilometerstanden of zwaar gebruik.

Symptomen:

Vermogensverlies, rookontwikkeling

Laag risico
Motor

Injector vervuiling

Vervuilde of defecte injectoren bij veel korte ritten.

Symptomen:

Onregelmatig stationair toerental, hoger verbruik

Laag risico
Motor

Olieverbruik

Licht verhoogd olieverbruik bij oudere exemplaren of stadsgebruik.

Symptomen:

Oliewaarschuwing, regelmatig bijvullen

Laag risico
Elektronica

Elektronica/software

Incidenteel storingsmeldingen of trage infotainment.

Symptomen:

Waarschuwingslampjes, vertraging scherm

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Volvo

Voor dit specifieke model en bouwjaar (volvo uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1733 kg. Dat is 44% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare Volvo S60 B4 kentekens

Auto Nummerplaat