Kenteken check P-765-LT
APK verlopen - 3+ eigenaars - 81.000 km (peildatum jul 2025)
Let op: 12 bevindingen voor P765LT
Basis informatie
Betrouwbaarheid Renault Mégane Coupé-Cabriolet ENERGY TCe 130 (2014) – Kenteken P-765-LT
Waardebehoud Renault Mégane Coupé-Cabriolet ENERGY TCe 130 (2014) – Kenteken P-765-LT
Onderhoud Renault Mégane Coupé-Cabriolet ENERGY TCe 130 (2014) – Kenteken P-765-LT
Veiligheid Renault Mégane Coupé-Cabriolet ENERGY TCe 130 (2014) – Kenteken P-765-LT
Prestaties Renault Mégane Coupé-Cabriolet ENERGY TCe 130 (2014) – Kenteken P-765-LT
Samenvatting gegevens
Expertrapport
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Mégane Coupé-Cabriolet ENERGY TCe 130 komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1590 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Sterke punten
- Stijlvolle en onderscheidende cabriolet met hardtop dak.
- Relatief zuinige 1.2 TCe turbomotor met directe injectie.
- Handgeschakelde versnellingsbak voor betere controle en rijplezier.
- Comfortabele rijervaring met voldoende ruimte voor vier personen.
- Goede balans tussen prestaties en brandstofverbruik.
- Redelijk betaalbare onderhoudskosten voor een cabriolet.
Waar je op moet letten
- Bekende problemen met timing chain kunnen dure reparaties veroorzaken.
- Mogelijk verhoogd olieverbruik bij oudere motoren.
- Koppeling en synchronisatieringen van handbak kunnen slijten.
- Turbo en injectoren kunnen na hoge kilometerstanden problemen geven.
- Wegenbelasting en verzekering relatief hoog voor 96 pk benzinemotor.
- Dakmechanisme kan onderhoudsgevoelig zijn bij intensief gebruik.
Uitgebreide analyse
Kenteken P-765-LT is een grijze Renault Mégane Coupé-Cabriolet uit 2014 met een 1198cc 4-cilinder 96pk benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze cabriolet combineert stijl met praktische rijeigenschappen en een open dak voor zomerse ritten.
De 1.2 TCe motor in deze Renault Mégane Coupé-Cabriolet heeft een cilinderinhoud van 1198cc en is een 4-cilinder turbomotor met directe injectie. De motorcode die vaak wordt gebruikt voor deze 1.2 TCe motor is K4M of een variatie daarvan, specifiek ontwikkeld voor Renault's kleine turbocharged benzinemotoren. Deze motor levert officieel 96 pk, wat iets lager is dan de 130 pk variant die in sommige andere uitvoeringen voorkomt. De motor staat bekend om zijn relatief zuinige prestaties, maar kan gevoelig zijn voor bepaalde problemen zoals kettingaandrijving (timing chain) slijtage en verhoogd olieverbruik bij hogere kilometerstanden.
De handgeschakelde versnellingsbak van deze Mégane Coupé-Cabriolet is over het algemeen betrouwbaar, maar eigenaren melden soms problemen met de koppeling en synchronisatieringen, vooral bij intensief stadsverkeer of bij hoge kilometerstanden. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn gemiddeld, met periodieke controle en tijdige vervanging van de koppeling als belangrijkste kostenpost. De handbak draagt bij aan een directe rijervaring en betere controle over het brandstofverbruik.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond de 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 96 pk benzinemotor in Nederland bedraagt circa € 120 tot € 140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de € 600 en € 900. Grotere reparaties zoals turbo- of injectorenproblemen kunnen hogere kosten met zich meebrengen.
Bij aankoop van een Renault Mégane Coupé-Cabriolet 1.2 TCe Privilége met kenteken P-765-LT uit 2014 is het belangrijk om te letten op onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot de timing chain en olieverbruik. Controleer ook de staat van de handgeschakelde versnellingsbak en het dakmechanisme van de cabrio. Een volledige technische keuring wordt aanbevolen om verborgen gebreken te voorkomen. De marktwaarde ligt momenteel rond de €7.000 tot €10.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.
Deze grijze Renault Mégane Coupé-Cabriolet met kenteken P-765-LT uit 2014 is een stijlvolle en praktische cabrio met een zuinige 1.2 TCe motor en handgeschakelde versnellingsbak. Ondanks enkele bekende motor- en transmissieproblemen biedt deze auto een goede balans tussen rijplezier en betaalbare gebruikskosten, mits goed onderhouden.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,555 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 12
Een veer is gebroken of gescheurd
APK keuring details: Een veer is gebroken of gescheurd
APK keuring details: 56
APK keuring details: 43
Afbeeldingen
+2
Juridische status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Aansprakelijkheidsverzekering
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Opbouw & Indeling
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over Renault Mégane Coupé-Cabriolet ENERGY TCe 130 (P-765-LT)
Wat is de APK status van P-765-LT?
De APK van P-765-LT is verlopen op 03-05-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is P-765-LT een import auto?
Ja, P-765-LT is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft P-765-LT gehad?
P-765-LT heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 1.2 TCe motor in deze Renault Mégane?
De motorcode is meestal K4M of een variant daarvan, specifiek voor de 1.2 liter turbomotor van Renault.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?
De handbak is over het algemeen betrouwbaar, maar koppeling en synchronisatieringen kunnen slijten, vooral bij intensief gebruik.
Wat is het praktijkverbruik van deze auto?
In de praktijk ligt het verbruik rond de 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 5,5-6,0 l/100 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €600 en €900, inclusief APK, service en kleine reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 96 pk benzineauto?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.
Wat is de huidige marktwaarde van deze Renault Mégane Coupé-Cabriolet?
De marktwaarde ligt tussen de €7.000 en €10.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat.
Veel voorkomende klachten
Timing chain slijtage
De kettingaandrijving kan uitrekken of verslijten, wat leidt tot motorgeluiden en mogelijk motorschade.
Signalen:
Tikkend geluid uit de motor, motorstoringen, startproblemen.
Verhoogd olieverbruik
De motor kan bij hogere kilometerstanden meer olie verbruiken door slijtage van zuigerveren of klepafdichtingen.
Signalen:
Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat.
Turbo defecten
De turbo kan falen door slijtage of olieverontreiniging, wat leidt tot vermogensverlies.
Signalen:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, piepende geluiden.
Injectoren verstopt of defect
Directe injectoren kunnen verstopt raken of defect gaan, wat leidt tot slechte verbranding.
Signalen:
Onregelmatig stationair draaien, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.
Koppeling slijtage
De koppeling kan sneller slijten bij intensief gebruik, vooral in stadsverkeer.
Signalen:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Renault
Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2014) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1590 kg. Dat is 33% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.