Kenteken check P-812-GL

APK geldig tot feb 2027 - 1+ eigenaars - 79.812 km (peildatum feb 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-407954
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
P-812-GL
Merk voertuig
VW
VW logo
Uitvoering
Polo 1.0 MPI
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken P-812-GL: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Wit
Type brandstof
Benzine
VW Polo 1.0 MPI 2018

Betrouwbaarheid VW Polo 1.0 MPI (2018) – Kenteken P-812-GL

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
100

Waardebehoud VW Polo 1.0 MPI (2018) – Kenteken P-812-GL

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud VW Polo 1.0 MPI (2018) – Kenteken P-812-GL

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
90

Veiligheid VW Polo 1.0 MPI (2018) – Kenteken P-812-GL

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties VW Polo 1.0 MPI (2018) – Kenteken P-812-GL

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
66

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 11.000 - € 13.000
Adviesprijs nieuw
€ 16.411
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
287 dagen
Eigenaarhistorie
1+ eigenaar
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
CHY
Vergelijkbare voertuigen in NL
3 voertuigen
Bekeken
120 keer

Expertrapport

Wanneer we de data van deze VW Polo 1.0 MPI bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Deze auto heeft tot nu toe slechts 1 eigenaar gehad, wat vaak duidt op een zeer trouwe bezitter en een stabiel verleden.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1105 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 157 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 173 / kwartaal
Zeeland ca. € 168 / kwartaal
Utrecht ca. € 165 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 162 / kwartaal
Gelderland ca. € 170 / kwartaal
Limburg ca. € 167 / kwartaal
Overijssel ca. € 172 / kwartaal
Flevoland ca. € 168 / kwartaal
Drenthe ca. € 173 / kwartaal
Friesland ca. € 175 / kwartaal
Groningen ca. € 177 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Degelijke bouwkwaliteit en afwerking
  • Stabiel en comfortabel rijgedrag
  • Lage onderhoudskosten
  • Ruim interieur voor het segment
  • Goede basisuitrusting
  • Acceptabel brandstofverbruik

Waar je op moet letten

  • Weinig vermogen, trage acceleratie
  • Geluid motor hoorbaar bij hogere toeren
  • Minder ruimte dan Aziatische concurrenten
  • Matig waardebehoud
  • Beperkte opties in Trendline-uitvoering
  • Dure onderdelen bij schade buiten garantie

Volledige analyse

Kenteken P-812-GL is een witte Volkswagen Polo uit 2018 met een 999cc motor. Dit rapport biedt een diepgaande analyse van deze populaire hatchback, specifiek gericht op de Nederlandse markt en de 1.0 MPI Trendline uit 2017. Je vindt hier technische details, praktijkervaringen, kostenoverzichten en een eerlijke afweging van voor- en nadelen.

## Motor & Techniek **Motorcode:** De 999cc 3-cilinder benzinemotor in de Volkswagen Polo 1.0 MPI Trendline (2017) heeft de interne code **EA211**. Deze motor levert 48 pk (35 kW) en 95 Nm koppel, en is gekoppeld aan een 5-versnellings handgeschakelde bak[1][4]. **Bekende problemen:** - **Timing chain (distributieketting):** Geen grote problemen bekend bij deze motor, maar regelmatige inspectie blijft belangrijk (categorie: Motor, ernst: yellow). - **Turbo:** Deze motor heeft géén turbo, dus turbo-gerelateerde problemen zijn niet van toepassing. - **Injectoren:** Incidenteel meldingen van vervuiling of storingen, maar geen structurele problemen (categorie: Motor, ernst: yellow). - **Olieverbruik:** Geen structureel olieverbruik gemeld bij deze motor, mits tijdig onderhouden (categorie: Motor, ernst: yellow). **Transmissie:** De handgeschakelde 5-bak is betrouwbaar en kent weinig bekende defecten. Onderhoudskosten zijn laag; tijdige vervanging van koppelingset (ca. €500-€800 bij 150.000+ km) is het enige aandachtspunt (categorie: Transmissie, ernst: yellow).

## Rijgedrag & Onderhoud **Rij-eigenschappen:** De Polo 1.0 MPI Trendline staat bekend om zijn stabiele wegligging en degelijke afwerking. Het rijgedrag is comfortabel voor een compacte hatchback, met voldoende ruimte voor vier personen. Het geluidsniveau van de 3-cilinder is acceptabel, maar bij hogere toeren hoorbaar[5]. **Onderhoudskosten:** - **APK:** €40-€60 per jaar (afhankelijk van garage). - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €150-€300 per jaar, afhankelijk van kilometerstand en leeftijd. - **Reparaties:** Geen grote, terugkerende kosten bekend. Incidentele reparaties (remmen, ophanging) vallen binnen het segmentgemiddelde. **Wegenbelasting:** Voor een 48 pk benzineauto in Nederland betaal je in 2025 circa **€48 per maand** (€576 per jaar).

## Verbruik & Marktwaarde **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **WLTP:** Officieel verbruik ca. 5,0 l/100km (1:20). - **Praktijk:** Eigenaren melden 5,5-6,5 l/100km (1:15-1:18) in gemengd gebruik, afhankelijk van rijstijl en onderhoud[1]. **Marktwaarde & Waardebehoud:** - **Nieuwprijs (2017):** €18.733 - **Huidige marktwaarde (2025):** €8.000-€10.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie. - **Waardebehoud:** Matig tot redelijk; vergelijkbaar met andere compacte hatchbacks, maar minder sterk dan Japanse concurrenten[3].

## Voor- en Nadelen **Voordelen:** - **Degelijke bouwkwaliteit en afwerking** voor het segment. - **Stabiel en comfortabel rijgedrag**, ook op snelweg[5]. - **Lage onderhoudskosten** en betrouwbare techniek. - **Ruim interieur** voor een compacte auto. - **Goede basisuitrusting** (airco, elektrische ramen, centrale vergrendeling). - **Acceptabel brandstofverbruik** in de praktijk. **Nadelen:** - **Weinig vermogen** (48 pk), trage acceleratie, vooral vol beladen of op snelweg[1][4]. - **Geluid motor** hoorbaar bij hogere toeren. - **Minder ruimte** dan sommige Aziatische concurrenten. - **Matig waardebehoud** vergeleken met Japanse modellen[3]. - **Beperkte opties** in Trendline-uitvoering (geen cruise control, geen navigatie). - **Dure onderdelen** bij schade buiten garantie.

Deze witte Volkswagen Polo met kenteken P-812-GL uit 2018 is een degelijke, zuinige en betrouwbare keuze voor wie een compacte hatchback zoekt met eenvoudige techniek en lage vaste lasten. Het vermogen is beperkt, maar voor stads- en forensgebruik voldoet de auto uitstekend. Let bij aankoop op onderhoudshistorie en eventuele kleine mankementen, maar grote problemen zijn zeldzaam. Het waardebehoud is gemiddeld, maar de totale eigendomskosten blijven laag.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Lichtsensor
Vermoeidheidsherkenning
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

DAB-Radio Pakket
Precrash-systeem Pakket
Mistlampen €190
Bochtverlichting Pakket
Led verlichting €985
Regensensor Pakket
Adaptive Cruise Control €255
Lane Change Assistant €310
Verkeersbordenherkenning Pakket
Android Auto / Apple CarPlay €225
Smartphone Draadloos opladen Pakket
Parkeerhulp €490
Parkeerassistent €640
Navigatie €1005
Lichtmetalen velgen €455
Metallic lak €495

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

FEB 2024

Kilometerstand

XXX,812 km geregistreerd

XXX,812 km
INFO
1 februari 2024
JAN 2024

Kilometerstand

XXX,150 km geregistreerd

XXX,150 km
INFO
3 januari 2024
MRT 2022

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
2 maart 2022
JUL 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
12 juli 2018
Bekijk complete tijdlijn

Volledige historie beschikbaar

Keuringsgeschiedenis

4 februari 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 00

7 februari 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 10

8 juli 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 16

Afbeeldingen

VW Polo 1.0 MPI 2018 – Afbeelding 1
januari 2024
VW Polo 1.0 MPI 2018 – Afbeelding 2
januari 2024
VW Polo 1.0 MPI 2018 – Afbeelding 3
januari 2024
VW Polo 1.0 MPI 2018 – Afbeelding 4
januari 2024
VW Polo 1.0 MPI 2018 – Afbeelding 5
januari 2024

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Aansprakelijkheidsverzekering

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Vorige APK: 07-02-2026

Land van herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Land van herkomst: Premium
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode CHY
Aandrijftype Benzine
Cilindervolume 999 cm3
Aantal cilinders 3 cilinders
Turbo Nee
Max. vermogen 65 pk (48 kW)
Trekkracht 95 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Indeling hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Wit
Trim Onbekend
Type Onbekend
Oorsprong Import

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,17 m
Totale breedte 1,75 m
Voertuighoogte 1,46 m
Wielafstand 2,55 m
Voertuiggewicht Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Laadcapaciteit 430 kg
Trekgewicht geremd Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 15,5 s
Max. snelheid 164 km/u
Verbruik gecombineerd 4,7 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 108 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank Onbekend

Vragen over VW Polo 1.0 MPI (P-812-GL)

Wat is de APK status van P-812-GL?

De APK van P-812-GL is geldig tot februari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is P-812-GL een import auto?

Ja, P-812-GL is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft P-812-GL gehad?

P-812-GL heeft 1+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Hoeveel pk heeft de Volkswagen Polo 1.0 MPI Trendline (2017)?

48 pk (35 kW)[1][4].

Wat is het praktijkverbruik van deze Polo?

5,5-6,5 l/100km in gemengd gebruik, afhankelijk van rijstijl en onderhoud[1].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor een 48 pk benzineauto in Nederland?

Circa €48 per maand (€576 per jaar) in 2025.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

APK €40-€60, onderhoud €150-€300, incidentele reparaties binnen segmentgemiddelde.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?

Zeer betrouwbaar, weinig bekende defecten. Koppelingset kan na 150.000+ km aan vervanging toe zijn.

Wat is de huidige marktwaarde van een Polo 1.0 MPI Trendline (2017)?

€8.000-€10.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Zijn er bekende problemen met de distributieketting?

Geen grote problemen bekend, maar regelmatige inspectie is aanbevolen.

Veel voorkomende klachten

Gering risico
Motor

Vervuilde injectoren

Incidenteel vervuiling van brandstofinjectoren, vooral bij onregelmatig onderhoud

Signalen:

Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies

Gering risico
Transmissie

Koppelingset slijtage

Na 150.000+ km kan de koppeling aan vervanging toe zijn

Signalen:

Pedaal voelt zwaarder, slippende koppeling

Gering risico
Elektronica

Elektronische storinkjes

Incidenteel meldingen van elektrische storingen (ramen, centrale vergrendeling)

Signalen:

Ramenslot of centrale vergrendeling werkt niet altijd

Gering risico
Chassis

Ophanging slijtage

Na 100.000+ km kunnen onderdelen van de ophanging versleten zijn

Signalen:

Rammeleffecten, slechtere wegligging

Gering risico
Motor

Distributieketting inspectie

Geen grote problemen, maar regelmatige inspectie aanbevolen

Signalen:

Geen, tenzij ketting versleten is

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1105 kg. Dat is 8% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde

VW Polo 1.0 MPI in Nederland

Auto Nummerplaat