Kenteken check P-848-JT

APK geldig tot mrt 2028 - 4 eigenaars - 16.413 km (peildatum aug 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-312714
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
P-848-JT
Automerk
Renault
Renault logo
Uitvoering
Grand Scénic TCe 160 GPF
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken P-848-JT: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Grijs
Brandstoftype
Benzine
Renault Grand Scénic TCe 160 GPF 2022

Betrouwbaarheid Renault Grand Scénic TCe 160 GPF (2022) – Kenteken P-848-JT

Fiabiliteit
Op basis van RDW-data en modelhistorie
29

Waardebehoud Renault Grand Scénic TCe 160 GPF (2022) – Kenteken P-848-JT

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Renault Grand Scénic TCe 160 GPF (2022) – Kenteken P-848-JT

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
55

Veiligheid Renault Grand Scénic TCe 160 GPF (2022) – Kenteken P-848-JT

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties Renault Grand Scénic TCe 160 GPF (2022) – Kenteken P-848-JT

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
77

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 26.000 - € 32.000
Adviesprijs nieuw
€ 43.917
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
705 dagen
Eigenaarhistorie
4+ eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
H5H E4
Vergelijkbare voertuigen in NL
5 voertuigen
Keren opgezocht
530 keer

Deskundige beoordeling

Wanneer we de data van deze Renault Grand Scénic TCe 160 GPF bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1591 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Ruime en comfortabele MPV met vijf zitplaatsen
  • Zuinig en relatief krachtige 1.3 TCe turbomotor met 116 pk
  • Automatische transmissie voor gemakkelijk rijden in de stad en op de snelweg
  • Goede veiligheidsuitrusting met standaard actieve systemen zoals noodremassistent
  • Modern infotainmentsysteem met navigatie en connectiviteit
  • Redelijk onderhouds- en gebruikskostenpatroon voor deze klasse

Minpunten

  • Distributieketting kan vroeg slijten, wat dure reparaties kan veroorzaken
  • Mogelijke turbo- en injectorproblemen bij hogere kilometerstanden
  • Automaat kan schokkerig schakelen zonder tijdig onderhoud
  • Beperkte binnenruimte vergeleken met grotere MPV’s
  • Praktisch verbruik ligt hoger dan WLTP-cijfers
  • Waardevermindering door concurrentie in MPV-segment

Uitgebreide analyse

Kenteken P-848-JT is een grijze Renault Scénic uit 2022 met een 1332cc 4-cilinder benzinemotor en een automatische transmissie. Deze MPV (Midi-MPV) biedt een comfortabele rit met 116 pk en een nieuwprijs van circa €40.450.

De Renault Scénic 1.3 TCe uit 2016 is uitgerust met de 1332cc viercilinder turbomotor, motorcode K4M (algemeen bekend als de 1.3 TCe motor ontwikkeld in samenwerking met Daimler). Deze motor levert ongeveer 116 pk en 205 Nm koppel. De motor staat bekend om zijn relatief goede prestaties en zuinigheid, maar er zijn meldingen van problemen met de distributieketting (timing chain) die vroegtijdig kan slijten, wat kan leiden tot motorschade als dit niet tijdig wordt verholpen. Daarnaast zijn er incidentele meldingen van turbo- en injectorproblemen, vooral bij hogere kilometerstanden. Olieverbruik is bij deze motor doorgaans acceptabel, maar controle is aan te raden bij oudere exemplaren.

De automaat in deze Renault Scénic is een 6-traps automatische transmissie (vaak een EDC dubbele koppeling of conventionele automaat afhankelijk van uitvoering). Bekende defecten zijn relatief zeldzaam, maar sommige eigenaren melden schokkerig schakelen of vertraging bij het inschakelen, wat kan wijzen op onderhoudsbehoefte of software-updates. Onderhoudskosten voor de automaat zijn gemiddeld, met periodieke olie- en filterwissels essentieel om dure reparaties te voorkomen.

Het WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 116 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen €600 en €900. Grotere reparaties of turbo- en injectorrevisies kunnen hogere kosten met zich meebrengen.

Bij aankoop van een Renault Scénic 1.3 TCe Intens uit 2016 met kenteken P-848-JT is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren op tijdige distributiekettingcontroles en turbo-onderhoud. Controleer ook op eventuele software-updates voor de automaat. Let op olieverbruik en luister naar ongewone motorgeluiden. De auto biedt veel ruimte en comfort, maar let op de staat van de automatische transmissie en elektronische systemen. De marktwaarde ligt momenteel rond €12.000 tot €16.000 afhankelijk van kilometerstand en conditie.

Deze grijze Renault Scénic met kenteken P-848-JT uit 2022 is een praktische en comfortabele MPV met een zuinige 1332cc benzinemotor en automatische transmissie. Hoewel de auto enkele bekende aandachtspunten kent zoals distributieketting en turbo, biedt hij een goede balans tussen prestaties en gebruiksgemak voor gezinnen en dagelijks gebruik.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Variabele lichtverdeling
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Noodremassistentie
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Head-up-Display Pakket
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Leer Pakket
Metallic lak €650

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

SEP 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
26 september 2025
MRT 2022

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
31 maart 2022
Bekijk complete tijdlijn

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

6 februari 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 55

Afbeeldingen

Renault Grand Scénic TCe 160 GPF 2022 – Afbeelding 1
augustus 2025
Renault Grand Scénic TCe 160 GPF 2022 – Afbeelding 2
augustus 2025
Renault Grand Scénic TCe 160 GPF 2022 – Afbeelding 3
augustus 2025
Renault Grand Scénic TCe 160 GPF 2022 – Afbeelding 4
augustus 2025
Renault Grand Scénic TCe 160 GPF 2022 – Afbeelding 5
augustus 2025

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 17-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 31-03-2027

Herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Nederlandse auto
Land van herkomst: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode H5H E4
Brandstoftype Benzine
Cilindervolume 1333 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 158 pk (116 kW)
Maximaal koppel 270 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Schakeling Automaat
Milieuklasse N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Indeling hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Grijs
Trim N.v.t.
Subtype N.v.t.
Afkomst Nederland

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,64 m
Breedte excl. spiegels 1,87 m
Voertuighoogte 1,65 m
Wielafstand 2,8 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Laadcapaciteit N.v.t.
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 9,7 s
Max. snelheid 200 km/u
Verbruik gecombineerd 5,7 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 146 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank N.v.t.

Vragen over Renault Grand Scénic TCe 160 GPF (P-848-JT)

Wat is de APK status van P-848-JT?

De APK van P-848-JT is geldig tot maart 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is P-848-JT een import auto?

Nee, P-848-JT is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft P-848-JT gehad?

P-848-JT heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1332cc motor in de Renault Scénic 2016?

De 1332cc 1.3 TCe motor heeft doorgaans de motorcode K4M, ontwikkeld in samenwerking met Daimler.

Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie van deze Renault Scénic?

De 6-traps automaat is over het algemeen betrouwbaar mits goed onderhouden met regelmatige olie- en filterwissels.

Wat is het praktijkverbruik van de 1.3 TCe benzinemotor?

In de praktijk ligt het verbruik rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 5,5-6,0 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten voor deze auto?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €600 en €900 inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 116 pk benzineauto in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht.

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Scénic 1.3 TCe Intens uit 2016?

De marktwaarde ligt tussen €12.000 en €16.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en staat van de auto.

Veel voorkomende klachten

Hoog risico
Motor

Versnelde slijtage distributieketting

De timing chain kan bij deze motor vroegtijdig slijten, wat kan leiden tot motorschade als het niet tijdig wordt vervangen.

Signalen:

Rammelende geluiden bij koude start, motorstoringslampje, verminderde motorprestaties.

Let op
Motor

Turbo defecten

De turbo kan falen door olieverontreiniging of slijtage, vooral bij hoge kilometerstanden.

Signalen:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Let op
Motor

Injectorproblemen

Soms kunnen brandstofinjectoren verstopt of defect raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop.

Signalen:

Schokkerige motor, verhoogd brandstofverbruik, startproblemen.

Let op
Transmissie

Schokkerig schakelen automaat

De automatische transmissie kan schokken vertonen door verouderde software of versleten onderdelen.

Signalen:

Haperingen bij schakelen, vertraging bij optrekken.

Laag risico
Motor

Olieverbruik

Sommige motoren vertonen verhoogd olieverbruik na langere tijd.

Signalen:

Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1591 kg. Dat is 33% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde