Kenteken check P-965-NH
APK verlopen - 3 eigenaars - 19.000 km (peildatum okt 2024)
Er zijn 9 aandachtspunten voor P965NH
Basis informatie
Betrouwbaarheid Bentley Continental GT Convertible V8 (2022) – Kenteken P-965-NH
Waardebehoud Bentley Continental GT Convertible V8 (2022) – Kenteken P-965-NH
Onderhoud Bentley Continental GT Convertible V8 (2022) – Kenteken P-965-NH
Veiligheid Bentley Continental GT Convertible V8 (2022) – Kenteken P-965-NH
Prestaties Bentley Continental GT Convertible V8 (2022) – Kenteken P-965-NH
Samenvatting gegevens
Deskundige beoordeling
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Bentley Continental GT Convertible V8 komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Bentley op basis van 2442 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Sterke punten
- Krachtige en soepele 4.0 V8 bi-turbo motor met directe respons en sportief geluid[1].
- Luxe, handgemaakte interieur met hoogwaardige materialen en uitgebreide personalisatiemogelijkheden.
- Zeer comfortabele rij-eigenschappen, ook bij hoge snelheden en lange afstanden.
- Snel inklapbare softtop (19 seconden, tot 50 km/u), ideaal voor wisselvallig Nederlands weer[4].
- Uitstekende vierwielaandrijving en geavanceerde chassisregeling voor veiligheid en grip.
- Zeldzaam en exclusief op de Nederlandse markt, met een sterke ‘head-turning’ factor.
Waar je op moet letten
- Zeer hoge wegenbelasting (ca. €3.600/jaar) en brandstofkosten.
- Dure onderhouds- en reparatiekosten, zeker buiten de garantie.
- Beperkte bagageruimte (235 liter), vooral met de softtop ingeklapt[1].
- Complexe elektronica en infotainment, soms gevoelig voor storingen.
- Matig waardebehoud: na 5 jaar circa 50% van de nieuwprijs over.
- Zware auto (2.411 kg), wat het verbruik en slijtage aan remmen/banden verhoogt[1].
Uitgebreide analyse
Kenteken P-965-NH is een blauwe Bentley Continental GTC uit 2022 met een 3996cc V8 benzinemotor, automaat en een luxe softtop. Deze grand tourer combineert Britse luxe met sportieve prestaties en een nieuwprijs van €315.214. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze exclusieve cabriolet.
De Bentley Continental GTC 4.0 V8 uit 2019 is uitgerust met een 3.996cc (4,0 liter) V8 bi-turbo benzinemotor, motorcode **CJTC** (Audi/Porsche/Bentley EA825-serie). Deze motor levert 542 pk (404 kW) bij 5.750 tpm en een koppel van 770 Nm bij 2.000 tpm[1]. De motor staat bekend om zijn directe respons, krachtige acceleratie (0-100 km/u in 4,1 seconden) en een topsnelheid van 318 km/u[1]. De motor is technisch verwant aan die in de Audi RS6 en Porsche Panamera, maar met een eigen Bentley-afstelling voor meer comfort en verfijning.
De Continental GTC 4.0 V8 heeft een 8-traps automaat (ZF 8HP) met dubbele koppeling, gekoppeld aan vierwielaandrijving. Deze transmissie staat bekend om zijn vlotte schakelingen en betrouwbaarheid, maar bij hoge leeftijd of intensief gebruik kunnen versnellingsbakrevisies nodig zijn (kosten: €5.000–€10.000). Regelmatige olieverversing (elke 60.000 km) is essentieel voor een lange levensduur. De aandrijflijn is over het algemeen betrouwbaar, maar elektronische storingen in de versnellingsbakmodule komen incidenteel voor.
**Verbruik**: Volgens de fabrikant is het WLTP-verbruik 9,5 l/100 km (24,8 mpg)[1]. In de praktijk ligt het verbruik bij normaal gebruik tussen de 12 en 15 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik van de softtop. **Wegenbelasting**: Voor een 404 pk benzineauto in Nederland betaal je in 2025 circa €3.600 per jaar (tariefklasse 13, afhankelijk van provincie). **Onderhoudskosten**: Een jaarlijkse grote service bij een Bentley-dealer kost €1.500–€2.500. Klein onderhoud (APK, olie, filters) kost €500–€1.000 per jaar. Reparaties aan motor, transmissie of elektronica kunnen snel oplopen tot €5.000–€15.000 per geval.
De huidige marktwaarde van een Bentley Continental GTC 4.0 V8 uit 2019 ligt tussen de €120.000 en €160.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en uitrusting. Het waardebehoud is matig: na 5 jaar is circa 50% van de nieuwprijs over. Deze auto’s zijn zeldzaam op de Nederlandse occasionmarkt en trekken vooral liefhebbers van exclusieve cabriolets.
Deze blauwe Bentley Continental GTC met kenteken P-965-NH uit 2022 is een uitzonderlijke grand tourer met een krachtige V8, luxe afwerking en een indrukwekkende road presence. De auto biedt een unieke combinatie van comfort, prestaties en openluchtbeleving, maar vraagt om een serieuze investering in onderhoud en belasting. Voor de liefhebber die bereid is om te investeren in exclusiviteit en rijplezier, blijft dit een zeer aantrekkelijke keuze.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Tijdlijn
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsgeschiedenis
Afbeeldingen
+2
Juridische status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Verzekeringsstatus
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Land van herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Opbouw & Indeling
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over Bentley Continental GT Convertible V8 (P-965-NH)
Wat is de APK status van P-965-NH?
De APK van P-965-NH is verlopen op 29-04-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is P-965-NH een import auto?
Nee, P-965-NH is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft P-965-NH gehad?
P-965-NH heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Hoeveel pk heeft de Bentley Continental GTC 4.0 V8 uit 2019?
Deze variant heeft 542 pk (404 kW)[1].
Wat is het praktijkverbruik van deze auto?
Het praktijkverbruik ligt tussen de 12 en 15 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik van de softtop.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland?
Voor een 404 pk benzineauto betaal je in 2025 circa €3.600 per jaar.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Klein onderhoud: €500–€1.000. Grote service: €1.500–€2.500. Reparaties kunnen oplopen tot €5.000–€15.000 per geval.
Hoe snel gaat de softtop open en dicht?
De softtop gaat in 19 seconden open of dicht, tot een snelheid van 50 km/u[4].
Wat is de huidige marktwaarde?
Tussen de €120.000 en €160.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.
Veel voorkomende klachten
Timing chain slijtage
Bij hoge kilometerstanden (>100.000 km) kan slijtage aan de distributieketting optreden, wat tot motorschade kan leiden indien niet tijdig vervangen.
Signalen:
Tikgeluid bij koude start, motorstoringen.
Turbo lekkage/defect
De bi-turbo’s kunnen na verloop van tijd gaan lekken of defect raken, vooral bij intensief sportief gebruik.
Signalen:
Verminderde prestaties, rook uit uitlaat, olieverbruik.
Directe injectie problemen
Vervuiling van injectoren kan leiden tot onregelmatig stationair toerental en vermogensverlies.
Signalen:
Ruw stationair, motorlampje.
Olielekkage/olieverbruik
Sommige exemplaren vertonen olielekkage bij pakkingen of verbruiken meer olie dan normaal.
Signalen:
Oliepeil daalt snel, olievlekken onder de auto.
Elektronische storingen
Complexe infotainment- en chassisregelsystemen kunnen storingen geven, soms met dure reparaties tot gevolg.
Signalen:
Foutmeldingen op dashboard, uitval van systemen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Bentley
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bentley uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 2442 kg. Dat is 103% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Soortgelijke Bentley Continental GT Convertible V8 modellen
| Auto | Nummerplaat |
|---|---|