Kenteken check PB-441-J
APK verlopen - 5 eigenaars - 221.989 km (peildatum feb 2025)
Er zijn 14 aandachtspunten voor PB441J
Kerninfo
Betrouwbaarheid BMW 216d Active Tourer (2017) – Kenteken PB-441-J
Waardebehoud BMW 216d Active Tourer (2017) – Kenteken PB-441-J
Onderhoud BMW 216d Active Tourer (2017) – Kenteken PB-441-J
Veiligheid BMW 216d Active Tourer (2017) – Kenteken PB-441-J
Prestaties BMW 216d Active Tourer (2017) – Kenteken PB-441-J
Voertuigoverzicht
Expert Analyse & Conclusies
Een blik op de RDW-registratie van deze BMW 216d Active Tourer geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1470 kg en diesel.
Voor- en nadelen
Pluspunten
- Zeer zuinige 1.5 liter 3-cilinder dieselmotor met lage CO2-uitstoot (99-104 g/km)[7]
- Comfortabele en ruim opgezette MPV met hoge instap en grote bagageruimte
- Luxe High Executive uitvoering met veel standaard opties (o.a. navigatie, climate control, lederen bekleding)
- Betrouwbare 6-traps Steptronic automaat, soepel in gebruik
- Goede actieradius (circa 1.000 km per tank)
- Lage onderhoudskosten voor een premium auto (geen grote bekende mankementen)
Aandachtspunten
- Voorwielaandrijving en hoog zwaartepunt: minder sportief rijgedrag dan traditionele BMW’s
- Matig waardebehoud vergeleken met hatchbacks en SUV’s
- Relatief hoge wegenbelasting voor diesel in Nederland
- Incidenteel turbo- of automaatproblemen bij hoge kilometerstanden
- Interieurkwaliteit lager dan bij duurdere BMW-modellen
- Beperkte beschikbaarheid van occasion-exemplaren in nette staat
Gedetailleerde analyse
Kenteken PB-441-J is een grijze BMW 2-serie Active Tourer uit 2017 met een 1496cc 3-cilinder turbodiesel (85 pk) en automaat. Deze MPV (Midi-MPV) met voorwielaandrijving werd in 2014 nieuw aangeboden voor €41.836. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, kosten en veelgestelde vragen over deze specifieke variant.
## Motorcode & Technische Specificaties De BMW 2-serie Active Tourer 216d High Executive uit 2017 met kenteken PB-441-J is uitgerust met een 1.5 liter (1496cc) 3-cilinder turbodiesel, motorcode **B37D15** (ook wel B37D15U0 of B37D15U1, afhankelijk van emissienorm). Deze motor levert 85 kW (116 pk) bij 4.000 tpm en 270 Nm koppel bij 1.750 tpm[1][2]. De motor is voorzien van common-rail directe injectie, turbo, DOHC en 4 kleppen per cilinder. De automaat is een 6-traps Steptronic, standaard in de High Executive uitvoering. ## Bekende Problemen & Betrouwbaarheid **Timing chain (distributieketting):** Er zijn geen grootschalige meldingen van distributiekettingproblemen bij deze motor, in tegenstelling tot sommige oudere BMW-diesels. Toch blijft preventief onderhoud belangrijk (zie onderhoudskosten). **Turbo:** Incidentele meldingen van turbo-uitval, vooral bij hoge kilometerstanden of onregelmatig onderhoud. Geen structureel probleem, maar wel een aandachtspunt bij aankoop van een gebruikte PB-441-J. **Injectoren:** Geen bekende structurele problemen, maar bij diesels altijd alert zijn op vervuiling of lekkage na veel kilometers. **Olieverbruik:** Deze motor staat niet bekend om excessief olieverbruik, maar controleer bij aankoop altijd het oliepeil en onderhoudshistorie. **Transmissie (automaat):** De 6-traps Steptronic is over het algemeen betrouwbaar. Incidenteel zijn er klachten over schokkerig schakelen of software-updates nodig. Geen grote, dure defecten bekend, maar laat bij aankoop altijd de transmissie testen. ## Verbruik: WLTP vs Praktijk **Fabrieksopgave (NEDC):** 4,4 l/100 km (64 mpg) gecombineerd, 3,4 l/100 km (83 mpg) buitenweg, 4,6 l/100 km (61 mpg) stad[2][3]. **Praktijkverbruik:** Gebruikers melden een reëel verbruik tussen de 5,0 en 6,0 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. Het verschil met de fabrieksopgave is dus beperkt, mede dankzij de efficiënte motor en automaat. ## Marktwaarde & Waardebehoud De nieuwprijs van de grijze BMW 2-serie Active Tourer 216d High Executive was €41.836. De huidige marktwaarde (oktober 2025) voor een exemplaar uit 2017 met gemiddelde kilometerstand en nette staat ligt tussen de €12.000 en €16.000. Het waardebehoud is matig tot redelijk voor een premium MPV; na 10 jaar blijft circa 30-35% van de nieuwprijs over. De High Executive uitvoering is gewild vanwege de luxe uitrusting. ## Onderhoudskosten per Jaar **APK:** €35-€50 per jaar (afhankelijk van garage). **Onderhoud (jaarlijks of elke 15.000 km):** €200-€400 voor basisonderhoud (olie, filters, kleine beurt). Grote beurt (elk 2-3 jaar): €400-€600. Distributieriem/ketting vervangen (preventief, circa 150.000 km): €600-€900. **Reparaties:** Incidentele kosten voor remmen, ophanging of elektronica. Geen structurele dure mankementen bekend. ## Wegenbelasting 85 pk in Nederland De grijze BMW 2-serie Active Tourer 216d High Executive met kenteken PB-441-J valt in de dieseltariefgroep. Voor een dieselpersonenauto van 85 pk betaal je in 2025 circa **€88 per kwartaal** aan motorrijtuigenbelasting (wegenbelasting). Dit is gebaseerd op het gewicht (ca. 1.440 kg) en de CO2-uitstoot (99-104 g/km)[7].
## Transmissie & Rijgedrag De 6-traps Steptronic automaat biedt soepele schakelingen en past goed bij het karakter van deze MPV. De voorwielaandrijving zorgt voor ruimte en praktijk in het interieur, maar het rijgedrag is minder sportief dan bij klassieke BMW’s. De ophanging is comfortabel afgesteld, ideaal voor gezinsgebruik. Elektronische hulpsystemen zoals ECO PRO-modus, start-stop en regeneratief remmen dragen bij aan het lage verbruik[3].
## Praktische Zaken & Kosten **Brandstof:** Diesel, tankinhoud 51 liter, actieradius circa 1.000 km bij zuinig rijden. **APK:** Verplicht elk jaar vanaf 4 jaar oud. **Verzekering:** WA+ beperkt casco circa €30-€50 per maand, afhankelijk van schadevrije jaren en woonplaats. **Bandenslijtage:** Voorwielaandrijving betekent vaak snellere slijtage voorbanden; budget €400-€600 per set (afhankelijk van merk).
## Aankoopadvies Controleer bij aankoop van PB-441-J altijd: - Onderhoudshistorie (met name olieverversingen en software-updates) - Staat van de turbo en uitlaat (roetfilter) - Werking automaat (testrit!) - APK-geldigheid en eventuele storingscodes Laat bij twijfel een aankoopkeuring uitvoeren door een BMW-specialist.
Deze grijze BMW 2-serie Active Tourer met kenteken PB-441-J uit 2017 is een praktische, zuinige en comfortabele MPV met premium uitstraling. De 1.5 liter dieselmotor en automaat combineren zuinigheid met voldoende vermogen voor dagelijks gebruik. Onderhoudskosten zijn redelijk, maar let op de wegenbelasting voor diesel. Het waardebehoud is matig, maar de High Executive uitvoering blijft gewild door de luxe uitrusting. Ideaal voor gezinnen die ruimte, comfort en een beetje BMW-uitstraling zoeken.
Optiepakket
Standaarduitrusting
Bijbestelde opties
Historisch overzicht
Sleutelmomenten
Kilometerstand
XXX,698 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
APK keuring details: 46
APK keuring details: 57
APK keuring details: 32
APK keuring details: 13
APK keuring details: 35
Beeldmateriaal
Voertuigstatus
Kentekenregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Verzekering
Verzekeringsstatus voertuig
Keuringsstatus
Technische voertuigkeuring
Importstatus
Oorsprong van het voertuig
Techniek & Specificaties
Aandrijflijn
Koetswerk & Interieur
Afmetingen & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over BMW 216d Active Tourer (PB-441-J)
Wat is de APK status van PB-441-J?
De APK van PB-441-J is verlopen op 24-05-2025. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is PB-441-J een import auto?
Nee, PB-441-J is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft PB-441-J gehad?
PB-441-J heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Hoe zuinig is de BMW 2-serie Active Tourer 216d High Executive in de praktijk?
Het praktijkverbruik ligt tussen de 5,0 en 6,0 l/100 km, afhankelijk van rijstijl. De fabrieksopgave is 4,4 l/100 km gecombineerd[2][3].
Wat is de actieradius op een volle tank?
Circa 1.000 km bij zuinig rijden, dankzij de 51 liter tank en lage verbruikscijfers[1].
Hoe betrouwbaar is de 1.5 liter dieselmotor?
Over het algemeen betrouwbaar, geen grote bekende mankementen. Let op turbo en roetfilter bij hoge kilometerstanden.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
€200-€400 voor basisonderhoud, €400-€600 voor een grote beurt. APK €35-€50 per jaar.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland?
Circa €88 per kwartaal voor een diesel van 85 pk en circa 1.440 kg[7].
Hoeveel is de auto nu nog waard?
Tussen de €12.000 en €16.000 voor een net exemplaar uit 2017, afhankelijk van staat en kilometerstand.
Mogelijke gebreken
Turbo-uitval
Incidenteel uitval van de turbo, vooral bij hoge kilometerstanden of onregelmatig onderhoud.
Herkenningspunten:
Vermogensverlies, rookontwikkeling, storingslampje.
Schokkerige automaat
Soms schokkerig schakelgedrag, vaak op te lossen met software-update.
Herkenningspunten:
Onregelmatig schakelen, trillingen.
Roetfilter verstopt
Bij veel stadsgebruik kan het roetfilter verstopt raken.
Herkenningspunten:
Vermogensverlies, storingslampje, hoger verbruik.
Elektronische storingscodes
Incidenteel elektronische storingen (o.a. sensoren, boordcomputer).
Herkenningspunten:
Storingslampje, onverklaarbare meldingen.
Voorbandenslijtage
Snellere slijtage voorbanden door voorwielaandrijving.
Herkenningspunten:
Onregelmatige slijtage, meer geluid.
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1470 kg. Dat is 23% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Andere BMW 216d Active Tourer exemplaren
| Voertuig | Registratie |
|---|---|