Kenteken check PB-585-V

APK geldig tot dec 2026 - 11 eigenaars - 141.853 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-048362
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
PB-585-V
Merk voertuig
Renault
Renault logo
Type
Scénic ENERGY TCe 130
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken PB-585-V: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Zwart
Type brandstof
Benzine
Renault Scénic ENERGY TCe 130 2017

Betrouwbaarheid Renault Scénic ENERGY TCe 130 (2017) – Kenteken PB-585-V

Fiabiliteit
Op basis van RDW-data en modelhistorie
80

Waardebehoud Renault Scénic ENERGY TCe 130 (2017) – Kenteken PB-585-V

Waardescore
Op basis van tellerstand en dagwaarde
95

Onderhoud Renault Scénic ENERGY TCe 130 (2017) – Kenteken PB-585-V

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
66

Veiligheid Renault Scénic ENERGY TCe 130 (2017) – Kenteken PB-585-V

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties Renault Scénic ENERGY TCe 130 (2017) – Kenteken PB-585-V

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
62

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 15.000 - € 19.000
Adviesprijs nieuw
€ 32.100
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
269 dagen
Eigenaarhistorie
11+ eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
H5F F4
Vergelijkbare voertuigen in NL
689 voertuigen
Bekeken
298 keer

Expertrapport

Wanneer we de data van deze Renault Scénic ENERGY TCe 130 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (11 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1505 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Zeer ruim interieur en grote kofferbak (506 liter), ideaal voor gezinnen[2].
  • Lage vaste lasten: zuinig verbruik en relatief lage wegenbelasting voor het segment.
  • Moderne veiligheidsvoorzieningen standaard: automatische noodrem, rijstrookassistent, verkeersbordherkenning[3].
  • Betrouwbare handgeschakelde versnellingsbak met lage onderhoudskosten.
  • Goede rijeigenschappen en comfortabele zitpositie voor lange ritten.
  • Euro 6-motor, dus toegankelijk voor alle milieuzones in Nederland.

Waar je op moet letten

  • Matig vermogen (96 pk) voor een auto van dit formaat, vooral vol beladen of op de snelweg.
  • Bekende problemen met timingketting en turbo bij hogere kilometerstanden (zie hieronder).
  • Interieurkwaliteit en afwerking vallen soms tegen vergeleken met Duitse concurrenten.
  • Waardebehoud is matig; na 9 jaar is circa 60–65% van de nieuwprijs verdampt.
  • Praktijkverbruik ligt vaak hoger dan de fabrieksopgave.
  • Beperkte opties voor trekhaak en aanhanger (max. 1200 kg ongeremd).

Uitgebreide analyse

Kenteken PB-585-V is een zwarte Renault Scénic uit 2017 met een 1198cc benzinemotor, handgeschakelde versnellingsbak en voorwielaandrijving. Deze midi-MPV is populair bij gezinnen vanwege het ruime interieur en de praktische indeling. In dit rapport vind je een objectieve analyse van deze specifieke variant, inclusief technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten en veelgestelde vragen.

De Renault Scénic 1.2 TCe Intens (2017) is uitgerust met de H5F-motor, een 1198cc viercilinder turbo benzinemotor met 96 pk (71 kW) bij 4500 tpm en een koppel van 140 Nm bij 2000 tpm[1][3]. Deze motorcode is bekend uit meerdere Renault-modellen en staat bekend om zijn lichte gewicht en efficiëntie. De motor voldoet aan Euro 6-norm en is voorzien van directe injectie en turbo. Let op: de 96 pk-versie is minder krachtig dan de 115 pk- en 130 pk-varianten, maar wel zuiniger in verbruik.

De handgeschakelde zesversnellingsbak in deze Scénic is robuust en betrouwbaar. Er zijn geen grootschalige problemen bekend met de versnellingsbak zelf, maar zoals bij veel moderne handgeschakelde bakken kan de koppelingsset (met name bij veel stadsgebruik) na 100.000+ km aan vervanging toe zijn. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn laag, mits tijdig olie verversen en koppeling monitoren.

Het praktijkverbruik van de 1.2 TCe 96 pk ligt rond de 6,0–6,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. De fabrieksopgave (WLTP) is circa 5,8 l/100 km, maar in de praktijk ligt dit vaak iets hoger[1]. De wegenbelasting in Nederland voor 96 pk benzine (1198cc) bedraagt in 2025 circa €48 per maand (€576 per jaar). De huidige marktwaarde van een 2017 Scénic 1.2 TCe Intens met gemiddelde kilometerstand en onderhoudshistorie ligt tussen de €8.000 en €12.000, afhankelijk van staat en uitrusting. Het waardebehoud is matig: na 9 jaar is circa 60–65% van de nieuwprijs verdampt.

Deze zwarte Renault Scénic met kenteken PB-585-V uit 2017 is een praktische en zuinige gezinsauto met een ruim interieur en moderne veiligheidsvoorzieningen. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, olieverbruik en eventuele turbo-gerelateerde problemen. Een proefrit en APK-check zijn aan te raden.

Deze zwarte Renault Scénic met kenteken PB-585-V uit 2017 is een betrouwbare en zuinige midi-MPV voor gezinnen, met een ruim interieur en lage vaste lasten. Let bij aankoop op bekende motorproblemen en onderhoudshistorie voor een zorgeloos eigendom.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Head-up-Display Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Led verlichting Pakket
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Collision Warning Pakket
Parkeerassistent Pakket
Navigatie Pakket
Leer Pakket
Metallic lak €650

Tijdlijn & Historie

Tijdlijn

MRT 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
21 maart 2026
OKT 2021

Kilometerstand

XXX,563 km geregistreerd

XXX,563 km
INFO
11 oktober 2021
MRT 2018

Kilometerstand

XXX,000 km geregistreerd

XXX,000 km
INFO
9 maart 2018
MRT 2018

Kilometerstand

XXX,500 km geregistreerd

XXX,500 km
INFO
9 maart 2018
MRT 2018

Kilometerstand

XXX,792 km geregistreerd

11,792 km INFO
9 maart 2018
SEP 2017

Kilometerstand

XXX,500 km geregistreerd

2,500 km INFO
26 september 2017
MEI 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
30 mei 2017
Bekijk complete tijdlijn

Volledige historie beschikbaar

Keuringsgeschiedenis

28 november 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 19

29 november 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 24

22 december 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 25

11 mei 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 33

Afbeeldingen

Renault Scénic ENERGY TCe 130 2017 – Afbeelding 1
februari 2026

+-7

Juridische status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 22-12-2025

Land van herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Nederlandse auto
Land van herkomst: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode H5F F4
Aandrijftype Benzine
Cilindervolume 1197 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 132 pk (97 kW)
Trekkracht 205 Nm
Wielaandrijving N.v.t.
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Indeling hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Zwart
Trim N.v.t.
Type N.v.t.
Afkomst Nederland

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,41 m
Totale breedte 1,87 m
Voertuighoogte 1,65 m
Afstand tussen assen 2,73 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Nuttige lading 516 kg
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 11,4 s
Max. snelheid 195 km/u
Verbruik gecombineerd 5,8 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 130 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank N.v.t.

Vragen over Renault Scénic ENERGY TCe 130 (PB-585-V)

Wat is de APK status van PB-585-V?

De APK van PB-585-V is geldig tot december 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is PB-585-V een import auto?

Nee, PB-585-V is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft PB-585-V gehad?

PB-585-V heeft 11 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het praktijkverbruik van de Renault Scénic 1.2 TCe 96 pk?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 6,0 en 6,5 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. De fabrieksopgave (WLTP) is 5,8 l/100 km[1]. In de stad en bij korte ritten kan het verbruik oplopen.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

Voor een benzineauto van 1198cc en 96 pk betaal je in 2025 circa €48 per maand (€576 per jaar).

Wat zijn de belangrijkste onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld zijn de onderhoudskosten (APK, kleine beurt, banden, remmen) circa €400–€600 per jaar, afhankelijk van kilometerstand en staat. Grote beurt (elk jaar of elke 30.000 km) kost €250–€400. Reparaties aan turbo of timingketting kunnen oplopen tot €1000+.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?

De handgeschakelde zesbak is over het algemeen betrouwbaar. Problemen zijn zeldzaam, maar de koppeling kan bij veel stadsgebruik na 100.000+ km aan vervanging toe zijn.

Wat is de huidige marktwaarde van een 2017 Scénic 1.2 TCe Intens?

De marktwaarde ligt in 2025 tussen de €8.000 en €12.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en uitrusting.

Zijn er bekende problemen met de motor?

Ja, vooral timingketting, turbo, injectoren en olieverbruik zijn bekende aandachtspunten bij hogere kilometerstanden. Regelmatig onderhoud is essentieel.

Bekende aandachtspunten

Ernstig
Motor

Timingketting slijtage

Vroegtijdige slijtage van de timingketting, vooral bij onregelmatig onderhoud of olie van mindere kwaliteit. Kan leiden tot motorschade.

Signalen:

Tikgeluid bij koude motor, motorstoringen.

Let op
Motor

Turbo problemen

Turbolader kan na 100.000+ km problemen geven, zoals olielekkage of vermogensverlies.

Signalen:

Blauwe rook uit uitlaat, vermogensverlies, storingslampje.

Gering risico
Motor

Directe injectie / injectoren

Vervuiling van injectoren door directe injectie, vooral bij korte ritten en lage toeren.

Signalen:

Onregelmatig stationair toerental, hoger verbruik.

Let op
Motor

Olielekken / olieverbruik

Sommige exemplaren hebben last van olieverbruik of olielekkage, vooral bij oudere motoren.

Signalen:

Olielampje, oliepeil daalt snel.

Gering risico
Elektronica

Elektronica / storingsmeldingen

Incidenteel storingsmeldingen in het motormanagementsysteem of infotainment.

Signalen:

Storingslampje, infotainment hapert.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1505 kg. Dat is 25% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde