Kenteken check PG-279-L

APK geldig tot dec 2026 - 7+ eigenaars - 155.198 km (peildatum dec 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-520977
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
PG-279-L
Merk
Citroen
Citroen logo
Modeltype
C1 1.0
Tellerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken PG-279-L: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Wit
Brandstof
Benzine
Citroen C1 1.0 2011

Betrouwbaarheid Citroen C1 1.0 (2011) – Kenteken PG-279-L

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
48

Waardebehoud Citroen C1 1.0 (2011) – Kenteken PG-279-L

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Citroen C1 1.0 (2011) – Kenteken PG-279-L

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
88

Veiligheid Citroen C1 1.0 (2011) – Kenteken PG-279-L

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Citroen C1 1.0 (2011) – Kenteken PG-279-L

Prestatiescore
Vermogen, koppel en acceleratie
66

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 3.000 - € 4.000
Catalogusprijs
€ 9.190
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
270 dagen
Aantal op naam
7+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Engine code
1KR
Soortgelijke auto's in NL
3960 voertuigen
Aantal keren bekeken
887 keer

Expert Analyse & Conclusies

Een blik op de RDW-registratie van deze Citroen C1 1.0 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Citroen op basis van 925 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 128 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 142 / kwartaal
Zeeland ca. € 138 / kwartaal
Utrecht ca. € 135 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 132 / kwartaal
Gelderland ca. € 139 / kwartaal
Limburg ca. € 136 / kwartaal
Overijssel ca. € 140 / kwartaal
Flevoland ca. € 138 / kwartaal
Drenthe ca. € 142 / kwartaal
Friesland ca. € 143 / kwartaal
Groningen ca. € 144 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Zeer zuinige 998cc 3-cilinder motor (CFA384F) met 50 pk, ideaal voor stadsverkeer
  • Lage wegenbelasting en betaalbare onderhoudskosten in Nederland
  • Betrouwbare handgeschakelde transmissie met weinig bekende defecten
  • Compacte afmetingen maken parkeren en manoeuvreren makkelijk
  • Eenvoudige techniek zorgt voor lage reparatiekosten en goede beschikbaarheid van onderdelen
  • Comfortabele basisuitrusting in Ambiance uitvoering voor stadsauto

Aandachtspunten

  • Beperkte motorvermogen (50 pk) minder geschikt voor snelweg of heuvelachtig terrein
  • Mogelijke slijtage aan distributieketting bij hoge kilometerstanden
  • Koppeling kan bij intensief stadsgebruik sneller slijten
  • Beperkte ruimte achterin en kofferbak door compacte afmetingen
  • Geen turbo, dus minder trekkracht en minder modern motormanagement
  • Basale veiligheidsuitrusting vergeleken met nieuwere modellen

Gedetailleerde analyse

Kenteken PG-279-L is een witte Citroen C1 1.0-12V Ambiance uit 2011 met een 998cc 3-cilinder benzinemotor (motorcode CFA384F). Deze compacte hatchback uit 2008 heeft een handgeschakelde transmissie en een nieuwprijs van circa €9.890. De auto is populair in Nederland vanwege zijn zuinigheid en wendbaarheid in de stad.

De motor van deze Citroen C1 is de 998cc 3-cilinder benzinemotor met motorcode CFA384F, die ongeveer 50 pk levert. Deze motor is onderdeel van de Toyota/PSA B-Zero samenwerking en staat bekend om zijn betrouwbaarheid en zuinigheid. Er zijn geen turbo's aanwezig in deze uitvoering, waardoor problemen met turbo's niet van toepassing zijn. Wel kunnen bij oudere exemplaren problemen met de distributieketting (timing chain) optreden, maar dit is relatief zeldzaam en meestal bij hoge kilometerstanden. Injectoren zijn over het algemeen betrouwbaar, maar verstopping kan voorkomen bij slecht onderhoud. Olieverbruik is normaal gesproken laag, mits tijdig onderhoud wordt uitgevoerd.

De handgeschakelde transmissie van de Citroen C1 1.0-12V Ambiance is eenvoudig en robuust. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar bij intensief stadsgebruik kunnen slijtage aan de koppeling en versnellingsbaklagers voorkomen. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, met periodieke controle en tijdige vervanging van de koppeling als belangrijkste kostenpost. Reparaties zijn betaalbaar door de eenvoudige techniek en ruime beschikbaarheid van onderdelen.

Het brandstofverbruik volgens WLTP ligt rond de 4,3 liter per 100 km, wat in de praktijk neerkomt op ongeveer 5 tot 5,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. Wegenbelasting voor een 50 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine servicebeurten en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen de €400 en €600. Onderhoud is betaalbaar dankzij eenvoudige techniek en goede beschikbaarheid van onderdelen.

Bij aankoop van een Citroen C1 1.0-12V Ambiance uit 2008 met kenteken PG-279-L is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren en te letten op tijdige distributiekettingcontrole en olieverversingen. Controleer de staat van de koppeling en versnellingsbak. Let op eventuele motorstoringen via OBD-scanner. Door de compacte afmetingen en lage gebruikskosten is deze auto ideaal voor stadsgebruikers die een betrouwbare en zuinige auto zoeken.

Deze witte Citroen C1 met kenteken PG-279-L uit 2011 is een betrouwbare en zuinige stadsauto met een eenvoudige maar degelijke 998cc motor (CFA384F). Met een handgeschakelde transmissie en lage onderhoudskosten is het een praktische keuze voor dagelijks gebruik. Let bij aankoop op onderhoudsgeschiedenis en mogelijke slijtage aan koppeling en distributieketting.

Uitrusting

Standaarduitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
ABS
Cornering Brake Control
ESP
Traction control

Bijbestelde opties

Hoofdairbag voor Pakket
Hoofdairbag achter Pakket
Metallic lak €410

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

DEC 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
10 december 2025
JUN 2011

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
30 juni 2011
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

APK keuring details: Draaipunt van de onafhankelijke wielophanging heeft te veel speling, Er is slijtage of beschadiging aan het wiellager, wat hoorbaar of voelbaar is

25 augustus 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 47

23 juli 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 44

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht, Knipperlichten verkeerde kleur of niet toegestaan, Stadslicht werkt niet goed

APK keuring details: De stofhoes van de aandrijfas is beschadigd en dicht niet af, De band is beschadigd

2 augustus 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 57

31 mei 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 54

2 juli 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 08

18 juni 2019
Goedgekeurd

APK keuring details: 42

Beeldmateriaal

Citroen C1 1.0 2011 – Afbeelding 1
december 2025

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Huidige status: Actief in kentekenregister
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Dekkingsstatus: Verzekering actief
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Technische keuring

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 08-12-2025

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Importstatus: Import uit buitenland (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Technische gegevens

Aandrijflijn

Motortype-code 1KR
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 998 cm3
Cilinders 3 cilinders
Turbodruk Nee
Vermogen (kW) 68 pk (50 kW)
Draaimoment 93 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Aantal stoelen 4 zitplaatsen
Deuren 3 deurs
Buitenkleur Wit
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 3,44 m
Voertuigbreedte 1,63 m
Totale hoogte 1,47 m
Asafstand 2,34 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading 262 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Sprint 0-100 13,7 s
Topsnelheid 157 km/u
Brandstofverbruik mix 4,5 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 103 g/km
Type brandstof Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Citroen C1 1.0 (PG-279-L)

Wat is de APK status van PG-279-L?

De APK van PG-279-L is geldig tot december 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is PG-279-L een import auto?

Ja, PG-279-L is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft PG-279-L gehad?

PG-279-L heeft 7+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 998cc motor in de Citroen C1 2008?

De motorcode is CFA384F, een 998cc 3-cilinder benzinemotor zonder turbo.

Hoeveel pk levert deze motor?

De motor levert ongeveer 50 pk (69 pk volgens sommige bronnen, maar voor de Ambiance uitvoering is 50 pk gangbaar).

Wat is het gemiddeld brandstofverbruik in de praktijk?

In de praktijk ligt het verbruik rond de 5 tot 5,5 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP waarde van circa 4,3 l/100 km.

Zijn er bekende problemen met de distributieketting?

Distributiekettingproblemen komen voor bij hoge kilometerstanden, maar zijn relatief zeldzaam bij goed onderhoud.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld tussen €400 en €600 inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €30 tot €40 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Is de handgeschakelde versnellingsbak betrouwbaar?

Ja, de handgeschakelde bak is robuust en kent weinig defecten, mits de koppeling tijdig wordt vervangen.

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Motor

Distributieketting slijtage

Bij hoge kilometerstanden kan de timing chain uitrekken of verslijten, wat leidt tot tikkende geluiden en motorstoringen.

Kenmerken:

Tikkend motorgeluid, motorstoringen, motorlampje brandt.

Belangrijk
Transmissie

Koppeling slijtage

Intensief stadsgebruik kan leiden tot versnelde slijtage van de koppeling, wat schakelen bemoeilijkt.

Kenmerken:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandende koppeling.

Minimaal
Motor

Injectieverstopping

Bij onvoldoende onderhoud kunnen brandstofinjectoren verstopt raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop.

Kenmerken:

Schokkerige motor, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.

Minimaal
Elektronica

Motorlampje door losse tankdop

Een losse of slecht sluitende tankdop kan het motorstoringslampje activeren.

Kenmerken:

Motorlampje brandt, geen prestatieverlies.

Minimaal
Transmissie

Versnellingsbakgeluiden

Bij slijtage kunnen er geluiden ontstaan in de handgeschakelde versnellingsbak, vooral bij het schakelen.

Kenmerken:

Knarsetanden of ratelende geluiden bij schakelen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Citroen

Voorzien van de THP-motor? Deze staan bekend om inwendige vervuiling (carbon build-up) en oprekkende distributiekettingen. Een ratelend geluid bij een koude start is een grote rode vlag.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Laag (Licht/Zuinig)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 925 kg. Dat is 23% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde