Kenteken check PH-129-V
APK geldig tot jan 2027 - 10 eigenaars - 157.756 km (peildatum jan 2026)
19 punten van aandacht bij kenteken PH129V
Basis informatie
Betrouwbaarheid BMW 318i (2017) – Kenteken PH-129-V
Waardebehoud BMW 318i (2017) – Kenteken PH-129-V
Onderhoud BMW 318i (2017) – Kenteken PH-129-V
Veiligheid BMW 318i (2017) – Kenteken PH-129-V
Prestaties BMW 318i (2017) – Kenteken PH-129-V
Samenvatting gegevens
Deskundige beoordeling
Een blik op de RDW-registratie van deze BMW 318i geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (10 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1475 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Sterke punten
- Compacte en efficiënte 1499cc 3-cilinder turbomotor met directe injectie
- Sportief rijgedrag dankzij achterwielaandrijving en handgeschakelde 6-versnellingsbak
- Relatief laag brandstofverbruik in praktijk (ca. 6,5-7,0 l/100 km)
- Premium interieur en afwerking in de Centennial Executive uitvoering
- Goede veiligheidsuitrusting standaard aanwezig
- Redelijk marktwaarde behoud voor een 2015 model
Minpunten
- Mogelijk matig olieverbruik bij hogere kilometerstanden
- Koppeling slijtage kan optreden afhankelijk van rijstijl
- Timing chain tensioner kan bij slecht onderhoud problemen geven
- Wegenbelasting voor benzineauto met 100 pk is gemiddeld hoog in Nederland
- Onderhoudskosten liggen iets hoger dan gemiddeld voor compacte sedans
- Beperkte achterruimte vergeleken met concurrenten
Uitgebreide analyse
Kenteken PH-129-V is een witte BMW 3-serie 318i Centennial Executive uit 2017 met een 1499cc 3-cilinder turbomotor en handgeschakelde transmissie. Deze middenklasse sedan combineert sportief rijgedrag met efficiëntie en comfort, met een nieuwprijs van circa €37.469.
De 1499cc motor in deze BMW 318i Centennial Executive is een B38 motorcode, een 3-cilinder turbo met directe injectie, goed voor ongeveer 100 pk (officieel 136 pk in sommige markten, maar in Nederland vaak 100 pk vanwege fiscale redenen). Deze motor staat bekend om zijn compacte ontwerp en relatief zuinig brandstofverbruik. Bekende motorproblemen zijn onder meer matig olieverbruik en incidentele problemen met de timing chain tensioner, hoewel ernstige defecten zeldzaam zijn bij goed onderhoud. Turbo's zijn over het algemeen betrouwbaar, mits tijdig olie- en luchtfilters worden vervangen.
De handgeschakelde versnellingsbak van deze BMW 318i is een 6-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling kan optreden rond 100.000 km afhankelijk van rijstijl. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, vooral bij tijdige vervanging van koppelingsonderdelen en olie. Problemen met schakelen of synchronisatie zijn niet frequent gemeld.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 100 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen €600 en €900. Grotere reparaties of slijtageonderdelen kunnen extra kosten veroorzaken.
Bij aankoop van een BMW 318i Centennial Executive uit 2015 met kenteken PH-129-V is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren op regelmatige servicebeurten, vooral olie- en distributiecontrole. Controleer op olielekkages en de staat van de koppeling bij handgeschakelde versies. De marktwaarde ligt momenteel rond €12.000 tot €16.000 afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en staat. Deze auto is geschikt voor kopers die een sportieve, compacte sedan zoeken met relatief lage gebruikskosten en een premium uitstraling.
Deze witte BMW 3-serie met kenteken PH-129-V uit 2017 is een betrouwbare en efficiënte middenklasse sedan met een moderne 1499cc 3-cilinder turbomotor en handgeschakelde versnellingsbak. Met een goede onderhoudshistorie biedt deze auto een uitstekende balans tussen rijplezier, comfort en betaalbare gebruikskosten.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Tijdlijn
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,818 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,500 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,000 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsgeschiedenis
De band heeft onvoldoende profiel
APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel
De band is beschadigd
APK keuring details: De band is beschadigd
APK keuring details: 35
Verkeerde kleur achterlicht of niet toegestaan, Reflector beschadigd
APK keuring details: Verkeerde kleur achterlicht of niet toegestaan, Reflector beschadigd
APK keuring details: 50
Afbeeldingen
Registratie & Status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Aansprakelijkheidsverzekering
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Opbouw & Indeling
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over BMW 318i (PH-129-V)
Wat is de APK status van PH-129-V?
De APK van PH-129-V is geldig tot januari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is PH-129-V een import auto?
Nee, PH-129-V is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft PH-129-V gehad?
PH-129-V heeft 10 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 1499cc motor in de BMW 318i Centennial Executive 2015?
De motorcode is B38, een 1.5-liter 3-cilinder turbomotor met directe injectie.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?
De 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, met mogelijke koppeling slijtage afhankelijk van rijstijl.
Wat is het praktijkverbruik van deze BMW 318i?
Het praktijkverbruik ligt rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-norm van circa 5,5-6,0 l/100 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld tussen €600 en €900 inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.
Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto?
Ongeveer €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht.
Wat is de huidige marktwaarde van een 2015 BMW 318i Centennial Executive?
De marktwaarde ligt tussen €12.000 en €16.000, afhankelijk van kilometerstand en onderhoudshistorie.
Veel voorkomende klachten
Olieverbruik motor
De 3-cilinder B38 motor kan bij hogere kilometerstanden verhoogd olieverbruik vertonen door slijtage aan zuigerveren.
Signalen:
Regelmatig bijvullen van olie, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Timing chain tensioner slijtage
De kettingspanner kan verslijten, wat leidt tot kettinglawaai en mogelijk motorschade als het niet wordt verholpen.
Signalen:
Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje.
Koppeling slijtage
Bij handgeschakelde versies kan de koppeling slijten, vooral bij intensief stadsverkeer of onzorgvuldig schakelen.
Signalen:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen.
Injectoren vervuiling
Directe injectie kan leiden tot vervuiling van injectoren, wat het motorvermogen kan verminderen.
Signalen:
Onregelmatig stationair draaien, vermogensverlies.
Elektronische storingen
Soms problemen met sensoren of boordcomputer die foutmeldingen geven.
Signalen:
Waarschuwingslampjes op dashboard, onregelmatige werking van systemen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1475 kg. Dat is 23% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.