Kenteken check PL-780-X

APK verlopen - 8 eigenaars - 347.535 km (peildatum mei 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-753723
Gegenereerd op 15 mei 2026

Voertuiggegevens

Kenteken
PL-780-X
Fabrikant
Renault
Renault logo
Model
Mégane ENERGY dCi 110
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken PL-780-X: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Blauw
Energiebron
Diesel
Renault Mégane ENERGY dCi 110 2017

Betrouwbaarheid Renault Mégane ENERGY dCi 110 (2017) – Kenteken PL-780-X

Betrouwbaarheidsscore
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
27

Waardebehoud Renault Mégane ENERGY dCi 110 (2017) – Kenteken PL-780-X

Waarde-indicator
Vergelijking met vergelijkbare modellen
95

Onderhoud Renault Mégane ENERGY dCi 110 (2017) – Kenteken PL-780-X

Onderhoudsscore
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
67

Veiligheid Renault Mégane ENERGY dCi 110 (2017) – Kenteken PL-780-X

Passieve veiligheid
Op basis van APK-historie en recalls
80

Prestaties Renault Mégane ENERGY dCi 110 (2017) – Kenteken PL-780-X

Prestatiescore
Vermogen, koppel en acceleratie
62

Kerngegevens

Dagwaarde
€ 13.000 - € 15.000
Oorspronkelijke prijs
€ 31.325
Herkomst voertuig
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
73 dagen verlopen
Aantal eigenaren
8+ eigenaars
APK geldig tot
Als taxi gebruikt
Nee
Motor code
K9K G6
Aantal in Nederland
124 voertuigen
Populariteit
755 keer

Analyse & Inzichten

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Mégane ENERGY dCi 110 komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (8 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1280 kg en diesel.

Noord-Holland ca. € 342 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 378 / kwartaal
Zeeland ca. € 367 / kwartaal
Utrecht ca. € 360 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 353 / kwartaal
Gelderland ca. € 371 / kwartaal
Limburg ca. € 364 / kwartaal
Overijssel ca. € 374 / kwartaal
Flevoland ca. € 367 / kwartaal
Drenthe ca. € 378 / kwartaal
Friesland ca. € 382 / kwartaal
Groningen ca. € 385 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Pluspunten

  • Zeer zuinig in verbruik, zowel volgens fabrieksopgave als in de praktijk[1][6].
  • Betrouwbare K9K-motor met distributieketting (minder onderhoud dan riem)[4][7].
  • Ruime uitrusting in Bose-uitvoering: Bose-audiosysteem, navigatie, LED-verlichting, massagestoelen[2].
  • Lage onderhoudskosten en eenvoudige techniek[6].
  • Goede veiligheidsscore en uitgebreide assistentiesystemen (afhankelijk van uitvoering)[3].
  • Ruim interieur en kofferbak voor het segment.

Nadelen

  • Matig rijplezier: trage acceleratie, rubberig schakelgevoel, weinig feedback in stuur[1][6].
  • Firmere vering, vooral op grotere velgen, leidt tot een hobbelige rit op slecht wegdek[6].
  • Interieurkwaliteit en afwerking vallen tegen vergeleken met Duitse concurrenten.
  • DPF-problemen bij vooral korte ritten (roetfilter verstopt sneller)[5].
  • Waardebehoud is matig; de auto veroudert snel in het straatbeeld.
  • Elektronica (o.a. infotainment) kan traag zijn en gevoelig voor storingen.

Diepgaande beoordeling

Kenteken PL-780-X is een blauwe Renault Mégane uit 2017 met een 1461cc 1.5 dCi turbodiesel, 81pk, handgeschakeld en voorwielaandrijving. Deze hatchback uit de ‘kleine middenklasse’ werd nieuw geleverd voor €28.940 en is populair vanwege het lage verbruik en de ruime uitrusting. In dit rapport vind je een objectieve analyse van deze specifieke variant, gebaseerd op technische specificaties, eigenaarservaringen en actuele marktinformatie.

De motorcode van de 1461cc 1.5 dCi is K9K, een bekende en veelgebruikte dieselmotor in de Renault- en Nissan-groep[4][7]. Deze motor staat bekend om zijn betrouwbaarheid en lage verbruik, maar kent ook enkele aandachtspunten. De K9K-motor heeft een distributieketting (timing chain), wat doorgaans minder onderhoud vraagt dan een distributieriem, maar bij hoge kilometerstanden of gebrekkig onderhoud kan deze alsnog slijten (zie ‘bekende problemen’). De turbo is een Garrett-variant, robuust maar gevoelig voor vervuiling door roetophoping bij vooral stadsgebruik. De common-rail injectoren zijn betrouwbaar, maar kunnen na 150.000 km of meer problemen geven. Olieverbruik is bij deze motor doorgaans laag, mits tijdig verversen en geen lekkages.

De handgeschakelde zesversnellingsbak is standaard op deze variant. Deze transmissie is technisch eenvoudig en betrouwbaar, maar volgens testers voelt het schakelen ‘rubbery’ en onnauwkeurig aan, met hoge overbrengingen voor zuinig rijden, wat kan leiden tot trage acceleratie bij lage toeren[6]. Grote defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling (vooral bij veel stadsgebruik) en versnellingsbaklagers kan voorkomen na 150.000 km. Onderhoudskosten zijn laag: een jaarlijkse kleine beurt kost circa €200-€250, een grote beurt €350-€450. APK-kosten zijn standaard (€35-€50), tenzij er gebreken worden geconstateerd.

Het officiële WLTP-verbruik van de 1.5 dCi 81pk is circa 4,0 l/100km (ca. 1 op 25), maar in de praktijk ligt het verbruik bij gemengd gebruik tussen de 4,5 en 5,5 l/100km (1 op 18-22)[1][6]. Op de snelweg is 1 op 25 haalbaar, in de stad vaak 1 op 16-18. De wegenbelasting voor 81pk diesel in Nederland bedraagt in 2025 circa €44 per maand (€528 per jaar). Verzekering (WA) kost gemiddeld €25-€35 per maand, afhankelijk van schadevrije jaren en woonplaats.

De huidige marktwaarde van een blauwe Renault Mégane 1.5 dCi Bose uit 2017 met gemiddelde kilometerstand (100.000-150.000 km) ligt in 2025 tussen de €8.000 en €12.000, afhankelijk van staat, onderhoudshistorie en opties. Het waardebehoud is matig: na 9 jaar is circa 40-50% van de nieuwwaarde over. Onderhoudskosten zijn laag, maar de auto veroudert snel qua design en technologie ten opzichte van nieuwere modellen.

Deze blauwe Renault Mégane met kenteken PL-780-X uit 2017 is een zuinige, praktische hatchback met een betrouwbare dieselmotor en een ruim interieur. De auto is geschikt voor forenzen en gezinnen die prijs stellen op lage kosten, maar minder op rijplezier of luxe. Let bij aankoop op de onderhoudshistorie, met name m.b.t. de distributieketting, turbo en roetfilter. De auto biedt veel waar voor weinig geld, maar is niet vrij van kinderziektes.

Optiepakket

Basisuitrusting

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Head-up-Display Pakket
Led verlichting Pakket
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Noodremassistentie Pakket
Collision Warning Pakket
Parkeerassistent Pakket
Navigatie Pakket
Leer Pakket
Metallic lak €650

Voertuiggeschiedenis

Belangrijke gebeurtenissen

AUG 2020

Kilometerstand

XXX,207 km geregistreerd

XXX,207 km
INFO
25 augustus 2020
AUG 2020

Kilometerstand

XXX,000 km geregistreerd

XXX,000 km
INFO
12 augustus 2020
AUG 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
3 augustus 2017
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

28 januari 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 29

APK keuring details: Kentekenverlichting defect of ontbreekt

30 maart 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 36

3 mei 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 11

6 mei 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 31

4 september 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 40

24 juli 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 44

Beeldmateriaal

Renault Mégane ENERGY dCi 110 2017 – Afbeelding 1
Renault Mégane ENERGY dCi 110 2017 – Afbeelding 2
Renault Mégane ENERGY dCi 110 2017 – Afbeelding 3
Renault Mégane ENERGY dCi 110 2017 – Afbeelding 4
Renault Mégane ENERGY dCi 110 2017 – Afbeelding 5

Eigenaar en status

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Huidige status: Actief in kentekenregister
Datum eerste registratie:
Laatst gewijzigd:

WA-Dekking

Verplichte WA-dekking

Niet verzekerd
Dekkingsstatus: Niet verzekerd
Gecontroleerd op: 15-5-2026

Technische keuring

Technische voertuigkeuring

Niet geldig
Keuringsstatus: Verlopen
Geldig tot:
Laatste keuring: 14-02-2025

Import Status

Importgegevens voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Niet geïmporteerd
Afkomstig uit: Nederland
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motor code K9K G6
Type motor Diesel
Motorinhoud 1461 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbodruk Ja
Vermogen (kW) 110 pk (81 kW)
Max. koppel 260 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Type transmissie Handgeschakeld
Euroklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Type voertuig Personenauto
Carrosserietype Geen data
Inrichting hatchback
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Kleur Blauw
Uitvoeringsniveau Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Lengte 4,36 m
Breedte 1,81 m
Hoogte incl. dakrails 1,44 m
Wielbasis 2,67 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen 568 kg
Max. aanhanggewicht Geen data

Snelheid & Brandstof

Sprint 0-100 11,3 s
Maximumsnelheid 188 km/u
Gemiddeld verbruik 3,7 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 95 g/km
Type brandstof Diesel
Brandstoftank Geen data

Vragen over Renault Mégane ENERGY dCi 110 (PL-780-X)

Wat is de APK status van PL-780-X?

De APK van PL-780-X is verlopen op 14-02-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is PL-780-X een import auto?

Nee, PL-780-X is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft PL-780-X gehad?

PL-780-X heeft 8 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Hoe zuinig is de Renault Mégane 1.5 dCi 81pk in de praktijk?

In de praktijk verbruikt deze auto gemiddeld 4,5-5,5 l/100km (1 op 18-22), afhankelijk van rijstijl en gebruik. Op de snelweg is 1 op 25 haalbaar, in de stad vaak 1 op 16-18[1][6].

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Kleine beurt: €200-€250, grote beurt: €350-€450. APK: €35-€50. Reparatiekosten zijn laag, tenzij er motorschade of elektronische storingen optreden.

Hoe betrouwbaar is de K9K-motor?

De K9K-motor is betrouwbaar bij goed onderhoud, maar kan na 150.000+ km problemen geven met de distributieketting, turbo en injectoren. Olie tijdig verversen is cruciaal.

Wat is de wegenbelasting voor 81pk diesel in Nederland?

In 2025 bedraagt de wegenbelasting circa €44 per maand (€528 per jaar) voor een diesel met 81pk.

Wat is de huidige marktwaarde van een 2017 model?

Tussen de €8.000 en €12.000 bij gemiddelde kilometerstand (100.000-150.000 km), afhankelijk van staat en onderhoud.

Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde versnellingsbak?

Grote defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan koppeling en lagers komt voor bij veel stadsgebruik. Het schakelgevoel is niet heel prettig[6].

Veelvoorkomende problemen

Aandacht vereist
Motor

Distributieketting slijtage

Bij hoge kilometerstanden of gebrekkig onderhoud kan de ketting rekken of slijten, met motorschade tot gevolg.

Kenmerken:

Tikgeluid, motorstoring, controlelampje.

Aandacht vereist
Motor

Turbo vervuiling/defect

Turbo kan vervuilen door roetophoping, vooral bij stadsgebruik. Vroegtijdig falen mogelijk bij slecht onderhoud.

Kenmerken:

Vermogenverlies, rookontwikkeling, storing.

Aandacht vereist
Motor

DPF (roetfilter) problemen

Bij vooral korte ritten kan het roetfilter verstopt raken, met storingsmeldingen en vermogensverlies.

Kenmerken:

Controlelampje, vermogenverlies, hoger verbruik.

Laag
Motor

Injector problemen

Na 150.000+ km kunnen de common-rail injectoren vervuilen of lekken.

Kenmerken:

Onregelmatig stationair toerental, moeilijk starten, hoger verbruik.

Laag
Transmissie

Versnellingsbak slijtage

Koppeling en lagers kunnen slijten bij veel stadsgebruik of zwaar beladen rijden.

Kenmerken:

Piepen, koppeling ‘pakt’ hoog, moeilijk schakelen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.100 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1280 kg. Dat is 7% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde