Kenteken check PP-406-H

APK geldig tot dec 2026 - 3 eigenaars - 179.517 km (peildatum okt 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-156530
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
PP-406-H
Merk voertuig
Renault
Renault logo
Type
Scénic ENERGY TCe 130
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken PP-406-H: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Wit
Type brandstof
Benzine
Renault Scénic ENERGY TCe 130 2017

Betrouwbaarheid Renault Scénic ENERGY TCe 130 (2017) – Kenteken PP-406-H

Fiabiliteit
Op basis van RDW-data en modelhistorie
87

Waardebehoud Renault Scénic ENERGY TCe 130 (2017) – Kenteken PP-406-H

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Renault Scénic ENERGY TCe 130 (2017) – Kenteken PP-406-H

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
64

Veiligheid Renault Scénic ENERGY TCe 130 (2017) – Kenteken PP-406-H

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties Renault Scénic ENERGY TCe 130 (2017) – Kenteken PP-406-H

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
64

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 16.000 - € 19.000
Adviesprijs nieuw
€ 32.105
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
208 dagen
Eigenaarhistorie
3 eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
H5F F4
Vergelijkbare voertuigen in NL
425 voertuigen
Keren opgezocht
1.042 keer

Deskundige beoordeling

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Scénic ENERGY TCe 130 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1560 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Compacte en zuinige 1.2 TCe turbomotor met directe injectie
  • Ruime en flexibele MPV-indeling geschikt voor gezinnen
  • Moderne veiligheidsvoorzieningen zoals actieve noodrem en lane assist
  • Relatief lage wegenbelasting en gunstig brandstofverbruik
  • Comfortabele rijervaring met handgeschakelde transmissie
  • Degelijke bouwkwaliteit en goede uitrusting in Collection-uitvoering

Waar je op moet letten

  • Bekende problemen met timing chain spanner en kettingspanning
  • Mogelijke turbo- en injectorproblemen bij slecht onderhoud
  • Handgeschakelde transmissie kan slijtage aan koppeling vertonen
  • Praktijkverbruik ligt vaak hoger dan WLTP-cijfers
  • Beperkte motorvermogen (96 pk) voor vollast situaties
  • Onderhoudskosten kunnen oplopen bij grotere reparaties

Uitgebreide analyse

Kenteken PP-406-H is een witte Renault Scénic 1.2 TCe Collection uit 2017 met een 1198cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze MPV (Midi-MPV) met voorwielaandrijving heeft een vermogen van 96 pk en werd nieuw geleverd voor circa €30.420.

De 1198cc motor in deze Renault Scénic is de Energy TCe 115, een 1.2-liter viercilinder turbobenzinemotor met directe injectie. De motorcode wordt vaak aangeduid als H5Ft of H5F, een moderne, compacte motor met DOHC en 16 kleppen. Deze motor levert officieel 115 pk (85 kW) en 190 Nm koppel bij 2000 tpm, maar in de Collection-uitvoering kan het vermogen iets lager zijn, rond 96 pk. De motor staat bekend om zijn relatief goede prestaties en zuinigheid, maar kent enkele aandachtspunten zoals mogelijke problemen met de kettingspanning en turbo, vooral bij onvoldoende onderhoud.

De handgeschakelde 6-versnellingsbak in deze Scénic is over het algemeen betrouwbaar, maar gebruikers melden soms problemen met de koppeling en versnellingsbakolie lekkages. Regelmatig onderhoud en tijdige vervanging van de koppeling zijn belangrijk om dure reparaties te voorkomen. De bediening is soepel, maar bij intensief stadsgebruik kan slijtage aan de koppeling sneller optreden. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn gemiddeld, met koppeling vervangen rond €500-€700.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 l/100 km afhankelijk van rijstijl en belading. De wegenbelasting voor een 96 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120-€140 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, olie, filters en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen €500 en €800. Grotere onderhoudsbeurten en slijtageonderdelen kunnen de kosten verhogen.

Bij aankoop van een Renault Scénic 1.2 TCe Collection uit 2016 met kenteken PP-406-H is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren op tijdige servicebeurten, vooral kettingspanning en turbo-onderhoud. Controleer op olielekkages en turbo-geluiden. De handgeschakelde transmissie moet soepel schakelen zonder slippen. Let op roestvorming en elektronische storingen. De marktwaarde ligt momenteel rond €10.000 tot €13.000, afhankelijk van kilometerstand en staat. Deze auto is geschikt voor gezinnen die een praktische MPV zoeken met een compacte motor en relatief lage gebruikskosten.

Deze witte Renault Scénic met kenteken PP-406-H uit 2017 is een praktische en zuinige MPV met een moderne 1.2 TCe benzinemotor en handgeschakelde versnellingsbak. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals kettingspanning en turbo is het een betrouwbare keuze bij goed onderhoud. De auto biedt een goede balans tussen ruimte, comfort en gebruikskosten, met een marktwaarde die het waardebehoud redelijk weerspiegelt.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Head-up-Display Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Led verlichting Pakket
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Collision Warning Pakket
Parkeerassistent Pakket
Navigatie Pakket
Leer Pakket
Metallic lak €650

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

DEC 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
17 december 2025
AUG 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
26 augustus 2017
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

11 december 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 35

25 april 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 13

9 september 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 40

4 juli 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 05

1 augustus 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 55

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel

13 augustus 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 27

Afbeeldingen

Renault Scénic ENERGY TCe 130 2017 – Afbeelding 1
november 2025

+-7

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Vorige APK: 11-12-2025

Land van herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Nederlandse auto
Geregistreerd in: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode H5F F4
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 1197 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 132 pk (97 kW)
Maximaal koppel 205 Nm
Aangedreven wielen Onbekend
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Opzet hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Wit
Trim Onbekend
Type Onbekend
Oorsprong Nederland

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,41 m
Totale breedte 1,87 m
Voertuighoogte 1,65 m
Wielafstand 2,73 m
Gewicht van de auto Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Laadcapaciteit 516 kg
Trekgewicht Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 11,4 s
Topsnelheid begrensd 195 km/u
Verbruik gecombineerd 5,8 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 130 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank Onbekend

Vragen over Renault Scénic ENERGY TCe 130 (PP-406-H)

Wat is de APK status van PP-406-H?

De APK van PP-406-H is geldig tot december 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is PP-406-H een import auto?

Nee, PP-406-H is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft PP-406-H gehad?

PP-406-H heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.2 TCe motor in de Renault Scénic 2016?

De motorcode is meestal H5Ft of H5F, een 1.2-liter viercilinder turbobenzinemotor met directe injectie.

Hoe betrouwbaar is de timing chain van deze motor?

De timing chain kan problemen geven met de spanner, vooral bij hoge kilometerstanden of slecht onderhoud, wat kan leiden tot motorschade.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Scénic 1.2 TCe?

Het praktijkverbruik ligt rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 5,5-6,0 l/100 km.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen €500 en €800, afhankelijk van gebruik en onderhoudsstaat.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 96 pk benzineauto in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie en CO2-uitstoot.

Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde transmissie?

De transmissie is over het algemeen betrouwbaar, maar koppeling slijtage en lekkages kunnen voorkomen bij intensief gebruik.

Veel voorkomende klachten

Ernstig
Motor

Timing chain spanner en kettingspanning

De kettingspanner kan verslijten waardoor de timing chain te los komt te staan, wat kan leiden tot motorschade.

Signalen:

Ratelend geluid bij koude start, motorstoringslampje, vermogensverlies.

Ernstig
Motor

Turbo falen

De turbo kan defect raken door olievervuiling of onvoldoende oliedruk, wat leidt tot vermogensverlies en rook uit de uitlaat.

Signalen:

Verminderde acceleratie, fluitend geluid, blauwe rook bij accelereren.

Matig risico
Motor

Injector problemen

Directe injectoren kunnen verstopt raken of defect gaan, wat leidt tot onregelmatige motorloop en verhoogd brandstofverbruik.

Signalen:

Schokkerige motor, verhoogd verbruik, startproblemen.

Matig risico
Transmissie

Koppeling slijtage

Bij intensief stadsverkeer kan de koppeling sneller slijten, wat leidt tot slippen en moeilijk schakelen.

Signalen:

Slippende koppeling, geur van brandend rubber, moeilijk schakelen.

Gering risico
Elektronica

Elektronische storingen infotainment

Soms storingen in het multimedia- en navigatiesysteem, zoals vastlopen of uitvallen.

Signalen:

Beeldscherm reageert niet, navigatie werkt niet, Bluetooth-verbinding faalt.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1560 kg. Dat is 30% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde