Kenteken check PP-719-F

APK geldig tot dec 2026 - 5 eigenaars - 161.270 km (peildatum mrt 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-066105
Gegenereerd op 17 mei 2026

Kerninfo

Registratie
PP-719-F
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Mégane Grandtour ENERGY TCe 130
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken PP-719-F: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Blauw
Brandstof
Benzine
Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 2017

Betrouwbaarheid Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 (2017) – Kenteken PP-719-F

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
100

Waardebehoud Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 (2017) – Kenteken PP-719-F

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
65

Onderhoud Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 (2017) – Kenteken PP-719-F

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
65

Veiligheid Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 (2017) – Kenteken PP-719-F

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 (2017) – Kenteken PP-719-F

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
64

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 13.000 - € 16.000
Catalogusprijs
€ 26.025
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
225 dagen
Aantal op naam
5+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Motor code
H5F F4
Aantal in Nederland
630 voertuigen
Aantal keren bekeken
277 keer

Expert Analyse & Conclusies

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1368 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Zuinig en relatief krachtige 1.2 TCe turbomotor met 96 pk
  • Ruime en praktische stationwagen met goede laadcapaciteit
  • Handgeschakelde 6-versnellingsbak voor directe controle en zuinigheid
  • Moderne veiligheidsvoorzieningen en goede EuroNCAP-score
  • Redelijke onderhoudskosten en goede beschikbaarheid van onderdelen
  • Comfortabele rijervaring met voldoende koppel voor dagelijks gebruik

Aandachtspunten

  • Mogelijke problemen met distributieketting bij hogere kilometerstanden
  • Licht olieverbruik bij intensief gebruik of hoge kilometerstand
  • Turbo kan na verloop van tijd onderhoud of reparatie vereisen
  • Handbak kan slijtage vertonen aan koppeling en synchronisatieringen
  • Motor kan bij hoge toeren wat lawaaiig zijn
  • Waardevermindering door sterke concurrentie in segment

Gedetailleerde analyse

Kenteken PP-719-F is een blauwe Renault Mégane Estate 1.2 TCe Zen uit 2017 met een 1198cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze compacte middenklasse stationwagen combineert praktische ruimte met een zuinige turbomotor en een scherp design.

De 1.2 TCe motor met 1198cc is een viercilinder turbobenzinemotor met directe injectie en een vermogen van circa 96 pk (74 kW). De motorcode die vaak bij deze motor hoort is de H5Ht of H5Ft, onderdeel van Renaults Energy TCe motorenfamilie. Deze motor heeft een compressieverhouding van 10.0:1 en een turbo met intercooler voor betere prestaties en efficiëntie. De motor levert een koppel van ongeveer 175 Nm bij 1500 tpm, wat zorgt voor een vlotte respons in het stadsverkeer en op de snelweg. De motor staat bekend om zijn relatief lage CO2-uitstoot en gunstige verbruikscijfers, maar kan bij intensief gebruik wat lawaaiig zijn en heeft een lichte neiging tot olieverbruik bij hogere kilometerstanden.

De handgeschakelde transmissie is een 6-versnellingsbak die soepel schakelt en goed past bij de motorkarakteristiek. Bekende defecten aan de handbak zijn beperkt, maar bij hogere kilometerstanden kunnen slijtage aan de synchronisatiering en koppelingsproblemen optreden. Onderhoud is relatief eenvoudig en betaalbaar, mits tijdig uitgevoerd. De combinatie van motor en handbak zorgt voor een prettige rijervaring met voldoende controle en zuinigheid.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,6 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak tussen 6,5 en 7,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 96 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa € 360 tot € 400 per jaar, afhankelijk van provincie. Onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld rond de € 600 tot € 800 per jaar. Grotere reparaties of turbo-onderhoud kunnen hogere kosten met zich meebrengen.

Bij aankoop van een Renault Mégane Estate 1.2 TCe Zen met kenteken PP-719-F is het belangrijk om te letten op het onderhoudsboekje en eventuele turbo- of olieverbruikproblemen. Controleer de distributieketting op slijtage, aangezien deze bij sommige TCe-motoren vroeg kan verslijten. Een proefrit en technische keuring zijn aan te raden om transmissie en motorconditie te beoordelen. Door het goede brandstofverbruik en praktische ruimte is dit model een aantrekkelijke keuze voor wie een zuinige en ruime stationwagen zoekt.

Deze blauwe Renault Mégane Estate met kenteken PP-719-F uit 2017 is een praktische en zuinige compacte stationwagen met een betrouwbare 1.2 TCe turbomotor en handgeschakelde transmissie. Met aandacht voor onderhoud en controle op bekende motor- en transmissieproblemen biedt deze auto een goede balans tussen rijplezier, comfort en kosten.

Uitrusting

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Head-up-Display €390
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Noodremassistentie Pakket
Collision Warning Pakket
Parkeerassistent Pakket
Navigatie Pakket
Metallic lak €650

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

MEI 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
4 mei 2024
MRT 2024

Kilometerstand

XXX,270 km geregistreerd

XXX,270 km
INFO
27 maart 2024
DEC 2022

Kilometerstand

XXX,596 km geregistreerd

XXX,596 km
INFO
23 december 2022
DEC 2022

Kilometerstand

XXX,595 km geregistreerd

XXX,595 km
INFO
14 december 2022
AUG 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
18 augustus 2017
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

22 december 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 06

5 december 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 37

29 december 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 32

22 juli 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 20

Foto's

Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 2017 – Afbeelding 1
maart 2024
Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 2017 – Afbeelding 2
maart 2024
Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 2017 – Afbeelding 3
maart 2024
Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 2017 – Afbeelding 4
maart 2024
Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 2017 – Afbeelding 5
maart 2024

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Dekkingsstatus: Verzekering actief
Laatst gecontroleerd: 17-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 29-12-2025

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motor code H5F F4
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1197 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbodruk Ja
Krachtbron 132 pk (97 kW)
Draaimoment 205 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype stationwagen
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Blauw
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,63 m
Voertuigbreedte 1,81 m
Totale hoogte 1,45 m
Asafstand 2,71 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading 495 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Acceleratietijd 11,0 s
Topsnelheid 198 km/u
Gemiddeld verbruik 5,4 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 120 g/km
Type brandstof Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Mégane Grandtour ENERGY TCe 130 (PP-719-F)

Wat is de APK status van PP-719-F?

De APK van PP-719-F is geldig tot december 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is PP-719-F een import auto?

Nee, PP-719-F is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft PP-719-F gehad?

PP-719-F heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.2 TCe motor in de Renault Mégane Estate 2016?

De motorcode is meestal H5Ht of H5Ft, onderdeel van Renaults Energy TCe motorenfamilie met 1198cc en turbo.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?

De 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden kunnen slijtage aan synchronisatieringen en koppeling voorkomen.

Wat is het praktijkverbruik van deze auto?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 6,5 en 7,5 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en omstandigheden.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties rond de € 600 tot € 800 per jaar.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 96 pk benzineauto?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer € 360 tot € 400 per jaar, afhankelijk van de provincie.

Zijn er bekende motorproblemen waar ik op moet letten?

Ja, let op distributieketting slijtage, olieverbruik en mogelijke turbo defecten bij hogere kilometerstanden.

Mogelijke gebreken

Urgent
Motor

Distributieketting slijtage

De distributieketting kan bij hogere kilometerstanden uitrekken of verslijten, wat kan leiden tot motorstoringen.

Herkenningspunten:

Tikkend geluid uit de motor, motorstoringen, startproblemen.

Belangrijk
Motor

Olieverbruik

De 1.2 TCe motor kan bij intensief gebruik of hoge kilometerstand verhoogd olieverbruik vertonen.

Herkenningspunten:

Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat.

Belangrijk
Motor

Turbo defecten

De turbo kan na langdurig gebruik slijtage vertonen, wat leidt tot vermogensverlies of rookontwikkeling.

Herkenningspunten:

Vermogensverlies, fluitend geluid bij accelereren, rook uit uitlaat.

Belangrijk
Transmissie

Koppelingsslijtage

Bij intensief gebruik kan de koppeling sneller slijten, wat schakelen bemoeilijkt.

Herkenningspunten:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.

Minimaal
Elektronica

Elektronische storingen

Soms kunnen storingen optreden in sensoren of het motormanagement, vooral bij oudere exemplaren.

Herkenningspunten:

Waarschuwingslampjes, motorstoringen, verminderde prestaties.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1368 kg. Dat is 14% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde